Autor Wątek: [Buty wysokie] La Sportiva Nepal Extreme  (Przeczytany 39580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adi

Odp: [Buty wysokie] La Sportiva Nepal Extreme
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 01, 2014, 11:52:28 »
Hej,

kupilem niedawno nowe buty Nepal Extreme. Zeby troche je rozchodzic zaczalem robic krotkie spacery po miescie, ale po paru minutach w nich czuje bol na podeszwie stopy .

Czy to moze byc kwestia nieprzyzwyczajenia stopy do tak sztywnych butow? I jest szansa, ze to przejdzie w krotkim czasie?

Nigdy z zadymi butami nie mialem takich problemow, ale z drugiej strony nigdy nie mialem tez butow tak sztywnych jak te.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 01, 2014, 11:52:28 »

Offline ciuh

« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 01, 2014, 11:57:29 »
Twarda podeszwa na asfalt się nie nadają, jedynie po śniegu będzie komfortowo. Jak koniecznie chcesz rozchodzić przed zimą to najlepiej skocz do lasu na miękkie podłoże.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 01, 2014, 12:09:30 »
nepale mają twardą i niewygodną wkładkę

nie mówię, że po zmianie będzie super komfortowo, ale będzie lepiej
na śniegu spoko

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline adi

« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 01, 2014, 14:00:20 »
Twarda podeszwa na asfalt się nie nadają, jedynie po śniegu będzie komfortowo.
W sumie to masz racje, ale w takim razie zastanawiam sie czy takie buty nadadza sie tez na teren mieszany (troche skaly, troche sniegu/lodu)?

Offline semow

« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 01, 2014, 14:04:33 »
Mi się wydaje że to może być raczej kwestia kształtu wkładki (wsparcia śródstopia np.) niż sztywności podeszwy. W butach narciarskich działają dobrze wkładki orto z podniesionymi poduszkami w śródstopiu.
Zmęczenie twardą podeszwą to raczej po paru godzinach może się pojawić. No i te buty mają lekkiego "rockera" z przodu, więc w sumie chodzenie w nich po twardym wspominam nie tak źle (EVO, ale podeszwa jest ta sama raczej).

Offline Ivan

« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 01, 2014, 14:53:16 »
po paru minutach w nich czuje bol na podeszwie stopy .

Miałem to samo kiedy kupiłem pierwsze buty pod automaty. Ból taki jakby coś uciskało od spodu środek stopy. Ale nic nie uciska, to po prostu nieprzyzwyczajone ścięgna/mięśnie śródstopia. W tak sztywnych butach, na twardym podłożu stopa odbija się praktycznie z czubków palców, czyli dość niefizjologicznie. Ból kiedyś minie ;)

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #81 dnia: Październik 18, 2016, 14:03:08 »
Cytuj (zaznaczone)
Cześć mam pytanie jak Ci się sprawują twoje La Sportiva Nepal Extreme pytam ponieważ stoję przed wyborem butów na zimę w Tatry lub ewentualnie lato Alpy.
Odpowiadam na wiadomość prywatną tutaj.

Na śnieg świetne. Idealnie sztywne i ciepłe. Na tańce jedynie Atanorowi bym poleciła. Bardzo moje nogi w nich ucierpiały podczas niezaplanowanego schodzenia w Alpach do samej doliny (spóźniliśmy się na ostatnią kolejkę). Było za ciepło, za sztywno i za bardzo w dół :D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Październik 18, 2016, 14:03:08 »

Offline Łukasz91

« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 20, 2017, 15:28:01 »
Cześć wszystkim :)

Mam pytanie odnośnie butów, a raczej ich czubków. Miałem wrażenie, że mam problem z ich szczelnością w tych okolicach już po pierwszych krokach w głębszym śniegu. Brałem też pod uwagę możliwość przedostania się śniegu do wnętrza przez górę (przy braku stuptutów). Postanowiłem sprawdzić podejrzenia przez wyciskanie wody z gąbki przyłożonej do czubów. Okazało się, że buty są raczej szczelne. Wnioskuję z tego, że brak ocieplenia w końcówkach wywołuje u mnie lekki dyskomfort i tutaj moje pytanie brzmi. Czy ktoś ma podobny problem, czy ktoś może ma jakiś sposób na to? Mi wpadły na razie do głowy tylko takie jak 3cia para skarpet do buta albo chemiczne ogrzewacze. Ktoś próbował takiego sposobu w tych butach? Ogólnie są dobrze docieplone, więc zastanawiam się czy nie zrobie sauny dokładając ocieplacze w okolicy czubów.
pzdr :)

Offline piterito

« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 24, 2017, 04:48:43 »
Ubieraj cieplejsze kalesony, to poprawi krążenie w palcach. Nie ważne jak to brzmi, to najlepszy sposób. Wiem co piszę, mieszkam na syberii... tak jakby  ;)
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline Kanet

« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:23:43 »
Ogólnie złota rada brzmi: Jak Ci zimno w stopy/ręcę to dogrzej korpus :-)

Offline beep

« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:33:48 »
Też parę razy miałem wrażenie przeciekania na palcach , ale było to właśnie uczucie zimna. Ja zakładając drugą parę skarpet niwelowałem problem.

Offline Łukasz91

« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 26, 2017, 01:40:48 »
Dzięki serdeczne wszystkim za podpowiedzi. Dołożę zestawienie dodatkowej pary skarpet z długimi getrami do biegania zimą. Zobaczymy jak będzie :)

Offline Łukasz91

« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 25, 2018, 15:22:56 »
Cześć wam ponownie! :)

Tym razem mam pytanie odnośnie impregnacji buta. Zakupiłem nikwaxa do butów skórzanych i z materiałów. A wy czym impregnujecie? Pytałem o to w sklepie outdoor zwracając uwage na rodzaj skóry który jest tutaj zastosowany i powiedzeli, że impregnować jak inne skórzane. Jak z tym jest u was? Używaliście czegoś co się sprawdziło?

Pzdr, Łukasz

Offline sieku

« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 29, 2018, 11:57:57 »
Jakiś wyjątkowo leniwy sprzedawca ci się trafił.
Cytuj (zaznaczone)
IDRO-PERWANGER (2.8-3.2+ mm)

Wysokiej jakości skóra z impregnacją silikonową wykorzystywana do produkcji profesjonalnego obuwia trekkingowego i alpinistycznego. Produkcja skór Perwanger odbywa się w tyrolskich garbarniach i trwa nieprzerwanie od 1780 roku. Unikalność skóry Idro-Perwanger opiera się na specjalnym procesie garbowania i wykańczania, który przekłada się na pełną nieprzemakalność przy zachowaniu wysokiej oddychalności. Idro-Perwanger to skóra niezwykle wytrzymała na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Surowcem do produkcji Idro-Perwanger jest skóra właściwa (łac. corium) – najmocniejsza część skóry.

Brzmi to jak nubuk więc potraktowałbym go jak nubuk a nie jak wszystkie skórzane. Ponadto, ponieważ fabrycznie zaimpregnowali silikonem to tego będzie się najbezpieczniej trzymać. Ten Nikwaxa na bazie wody pewnie zaimpregnuje, ale nie na zbyt długo.

Offline Łukasz91

« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 30, 2018, 02:15:11 »
Szczerze mówiąc sam nie byłem zadowolony z takiej okrojonej wypowiedzi, bo w zasadzie dowiedziałem się od niego tyle co nic. No ale wracając do tematu. Zaimpregnowałem nikwaxem, zobaczymy jaki będzie efekt. Chociaż już trochę żałuję, bo mam wrażenie, że jeszcze mogły potrzymać na fabrycznym pancerzu. Dam znać po wyjeździe jak to się sprawdziło. A może nawet jutro lekko im poleje.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 30, 2018, 02:15:11 »