Autor Wątek: [Kurtki] Haglofs Spitz GTX ProShell  (Przeczytany 3710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filemoon

[Kurtki] Haglofs Spitz GTX ProShell
« dnia: Grudzień 20, 2011, 21:08:22 »
http://allegro.pl/haglofs-spitz-goretex-pro-shell-rozm-xxlmeska-i2004547483.html
http://allegro.pl/haglofs-spitz-gore-tex-pro-shell-roz-xxl-mala-i1992950936.html

Fajne kurtki ale nie wiem czy ceny takie atrakcyjne

Ceny calkiem ok. Kurtki calkiem fajne - moim zdnaiem lekko za krotki przod maja i sa nieco za szczuple :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 15:34:32 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Kurtki] Haglofs Spitz GTX ProShell
« dnia: Grudzień 20, 2011, 21:08:22 »

Offline kubi

Odp: [Kurtki] Haglofs Spitz GTX ProShell
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2011, 10:05:27 »
moim zdnaiem lekko za krotki przod maja i sa nieco za szczuple :)
No prosze Cie, jak Spitz ma za krotki przod to o Arc'a kurtkach by trzeba powiedziec ze sie nad pepkiem koncza.

Ta pierwsza to jest wczesniejszy model, potem sie troszke kroj zmienil.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline filemoon

« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2011, 10:22:16 »
Ja mam inne zdanie :)

Mam Spitza (2011) czarnego L'ke i mam kilka Arc do porownania (tez L). Spitz jest tej samej dlugosci co moja Alpha SL (czyli przod krotki tyl dlugo) - jest jednak duzo wezsza. Ale juz Alpha LT (podobnie SV) to calkiem inna liga jest i jest sporo dluzsza od Spitza.

Jako ze Spitz jest na Proshellu to porownuje go raczej z LT niz SL (ktora jest na Paclite).
Wniosek - juz pisalem :)

Offline kubi

« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2011, 11:01:52 »
Tyle tylko ze Arca L jest wieksze od Spitza w tym samym rozmiarze, tym bardziej tego nowego.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

Picasa & Wikiloc

Offline filemoon

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2011, 11:20:27 »
Arcteryx - M ma juz zbyt krotkie rekawy - wiec L jest jedynym sluszyn rozmiarem dla mnie. I generalnie kroj bardzo mi sie podoba. A to ze dam rade zmiescic pod spodem polar czy cienszy welniak lub cos w rodzaju primalofotowego waciaka to tylko zaleta. Spitz L + wcaiak i czuje sie jak w piankowym kostiumie do nurkowania.

Dlatego pisze ze Spitz jest ciasny i krotki (porownujac do Alphy LT/SV) - jesli ktos sie nastawia ze bedzie to uniwersalna kurtka pod plecak to wielce prawdopodobne ze sie zawiedzie.

Moim skromnym zdaniem i do mojej aktywnosci Alpha LT to najlepszy wybor.

Offline kubi

« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2011, 14:03:37 »
jesli ktos sie nastawia ze bedzie to uniwersalna kurtka pod plecak to wielce prawdopodobne ze sie zawiedzie.
Pod warunkiem ze ma identyczne wymiary jak Ty. Poza tym jak ktos szuka uniwersalnej kurtki do lazenia to raczej nie bedzie sie interesowal Spitzem bo to bardzo techniczna kurtka.

Picasa & Wikiloc

Offline filemoon

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2011, 14:26:51 »
Wlasnie wazne slowa padly - Spitz to bardzo "techniczna" (Alpha tez jest techniczna a jednak ma inne cechy)  kurtka ktora (gdy kupujacy sugerowal sie bedzie metka) moze okazac sie krotkawa (zdaje sie opisywana jaka dlugosc 2/3) . Tutaj sprawa rozbija sie o dlugosc kurtki w niej uprzaz idzie pod kurtke i dlatego jest taka a nie inna dlugosc z przodu. W Alphach (LT/SV) uprzaz idzie na kurtke (nawet tam sa speclajne "waleczki" ktore powoduja ze kurtka sie nie wysuwa z uprzezy).

(Spitz) Porownujac Mke to Lki to roznia sie jakimis 2cm dlugosci. Jak jest "cieplo" (0-12 C) to czasem w niej latam pod plecakiem.

Ja zakladam ze Jacku87 szuka kurtki technicznej ale troche bardizej "uniwersalnej" a nie scisle wspinaczkowej - mam racje?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2011, 14:26:51 »

Offline Jacku

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2011, 14:33:33 »
Owszem, kurtka ma byc w miarę uniwersalna ale ma być głównie w Tatry zimą i Alpy latem więc typowo turystyczna z niskimi kieszeniami odpada, poza tym lubię jak kusrtka jest dopasowana a nie workowata.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 15:54:11 wysłana przez misio »