Autor Wątek: [Odżywianie] Suplementy, odżywki, uzupełniacze w diecie w życiu aktywnym  (Przeczytany 29945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Odżywianie] Suplementy, odżywki, uzupełniacze w diecie w życiu aktywnym
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 09, 2013, 13:02:59 »
No, też się tego ciut boję, że to nie zadziała.
Ale niedobrze, że mu waga nie schodzi, bo ja chcę zredukować ją właśnie ;D.
W sensie może być tak, że rzeczywiście podczas pobiegania tego BCAA mięśnie się tak szybko nie "palą" jak wtedy, kiedy jedziesz na sucho i do tego mało jesz a wysiłek jest wielogodzinny.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 09, 2013, 13:02:59 »

Offline bobas

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 09, 2013, 14:22:10 »
BCAA xplode z olimpu ma dużo lepszy smak w porównaniu z activlabem :) Jedząc olimp możesz z gęby szejker zrobic i jeszcze przyjemny posmak w ustach pozostanie ;D Z activlabem to jest niewykonalne .  Różnicy w działaniu nie widziałem.

misio

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 09, 2013, 14:35:51 »
Byle pupsko nie szczypało ;D.

Offline Przemek

« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 12, 2013, 03:18:05 »
BCAA to BCAA. O ile firma nie kłamie w składzie to każde powinno działać tak samo. Glutamina nie potrzebna bo nie działa.

Najkorzystniej wychodzi chyba BCAA xplode w przeliczeniu na g bcaa.

Offline Ivan

« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 12, 2013, 08:53:39 »
BCAA to BCAA. O ile firma nie kłamie w składzie to każde powinno działać tak samo.

A nie ma znaczenia mikronizowanie czy inne chocki-klocki z rozdrabnianiem żeby się to lepiej wchłaniało?

Co byście polecili na stawy? Palce mi trzeszczą od tego wspinania, czasem jakby zmniejsza mi się ich ruchomość. Kolana i coś w okolicach obojczyków też czasem pobolewa :(

misio

« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 12, 2013, 09:06:59 »
Ale firmy przekłamują stąd zadałem pytanie.

Ivan, nic nie poradzisz tak naprawdę: zużywasz się i koniec ;D.

Offline Ivan

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 12, 2013, 09:12:53 »
Ivan, nic nie poradzisz tak naprawdę: zużywasz się i koniec ;D.
Na szczęście nie wszystkie elementy ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 12, 2013, 09:12:53 »

misio

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 12, 2013, 09:22:31 »
Poka, poka! ;D

Offline dgim

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 12, 2013, 09:39:08 »

Co byście polecili na stawy? Palce mi trzeszczą od tego wspinania, czasem jakby zmniejsza mi się ich ruchomość. Kolana i coś w okolicach obojczyków też czasem pobolewa :(

Mi na kolana pomaga Flexus tez czy jego nowsza wersja Flexus Booster. Kilka osób w KW poleca tez Flexit. Ponoć tez skuteczny.
---
tapnięte

misio

« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 12, 2013, 10:26:05 »
Placebo działa ;).
Pisał już o tym, wraz z podaniem literatury, Renko.
Ale jak działa, to można brać ;D.

Offline Qb

« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 20, 2013, 12:51:12 »
hmm to nie do końca tak

działanie wszelkich prepratów glukozaminowych polega na wzmożeniu wydzielania płynu( mazi) w stawie- czyli zapewniają lepsze smarowanie stawu

tylko, ze przez to te preparaty moga pogorszyć sprawę- poniewaz przez lepsze smarowanie mniej odczuwasz, że staw slizga się nieprawidłowo

wiekszość trzeszczeń stawu spowodowana jest tak naprawde nie zbyt mała ilością płynu w stawie ( złym smarowaniem) tylko nadmierna ciasnością lub praca stawu w złej płaszczyźnie

najczęsciej jest to wynikiem nierównowmiernej siły mięśni i ściegien/ lub ich skrócenia pod wpływem nadmiernego jednostronnego wysiłku, albo długotrwałychn ieprawidłowych postaw. trybu życia i takich tam.

- często w grę wchodzą tez uwarunkowania genetyczne.

nalezy zacząć od przemyślanego rozciągania (wbrew pozorom osoby  szczupłe o  dobrej gibkości są bardziej narażone na szybsze zużycie stawów niż krępi pyknicy  ;)- bo mądre rozciągnięcie to wcale nie szpagaty.
- nastepnie relaksacja ( tu sprawdzają się ćwiczenia zaczerpnięte z jogi)
- kolejno- budowa czucia głębokiego- nadmierne długotrwałe napięcie mięsni ( prowadzace do złej pracy stawu)jest czesto skutkiem zaburzeń czucia głębokiego

dopiero ostatnim etapem jest budowa siły zrównoważonej ( osobiscie polecam kettlebells i wszelkie ćwiczenia niesymetryczne)

to właśnie z tego powodu byłem przeciwny idei crossfittu promowanej tu na forum  ;)

problemy ze stawami moga być też wynikiem  schorzeń kręgosłupa i nadmiernej spastyczności tym wywołanej.

powiem na własnym przykładzie- trzy lata temu stan moich stawów  był tak straszny ,że bół sprawiało mi wejscie na stopień schodów albo wejście do autobusu.

Od trzech lat wcielam w życie powyzsze zasady i doszo do poprawy-biegam skacze, jeżdzę na rowerze, robię parkour,  urządzam  całoweekendowe łóczęgi po górach i lasach a od piątku zaczynam trening do rajdów przygodowych - w tym roku kończę 36 lat

Offline Ivan

« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 20, 2013, 13:00:23 »
nalezy zacząć od przemyślanego rozciągania (wbrew pozorom osoby  szczupłe o  dobrej gibkości są bardziej narażone na szybsze zużycie stawów niż krępi pyknicy  ;)- bo mądre rozciągnięcie to wcale nie szpagaty.
- nastepnie relaksacja ( tu sprawdzają się ćwiczenia zaczerpnięte z jogi)
- kolejno- budowa czucia głębokiego- nadmierne długotrwałe napięcie mięsni ( prowadzace do złej pracy stawu)jest czesto skutkiem zaburzeń czucia głębokiego

I wszystko jasne, gdyż ja jestem właśnie szczupły i gibki (ale nie jak pierdolony rezus ;D ). Pierwsze dwa elementy rozumiem i stosuję, ale na czym polega budowa czucia głębokiego i jak się to ćwiczy?

misio

« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 20, 2013, 13:16:07 »
Qba, to jest właśnie do końca tak: nie ma żadnych badań mówiących o skutecznym działaniu glukozaminy przyjmowanej z zewnątrz, ale za to jest mnóstwo opracowań stwierdzających, że przyjmowanie nic nie daje i niczego nie zmienia.

Offline Qb

« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 20, 2013, 15:52:34 »
po pierwsze nie Qba tylko Qb ( czytaj "kiub")- mieliście tu już użytkownika Qba i z tego co słyszę nie zapisał się zbyt chlubnie w pamięci...to już wole Kuba po prostu

po drugie Shogunie- czy ja z Tobą polemizuję? Zgadzam się- jest zbyt mało przkonujących argumentów aby uznać ,ze glukozamina odbudowuje powierzchnie stawowe. Są "jakieś" argumenty, że prepraty tego typu zwięskzaja produkcje mazi stawowej - ale z powodów podanych przeze mnie wyżej uważam to za mało istotne dla problemu a nawet szkodliwe.

Co do pytania Ivana- czucie głębokie ćwiczysz przez wszystkie ćwiczenia wymagające dobrej równowagi. Oczywiście są okreslone zestawy od najprostszych po najbardziej skomplikowane i dobrane pod rózne dyscypliny.
Teoretycznie każde z tych ćwiczeń jest dobre , w praktyce jednak nalezy tak dobrać sposób ćwiczenia aby dostarczać układowi nerwowemu nowych bodżców bliskich granicy jego możliwości- tylko tak zmuszasz go do adaptacji. dodatkowo ćwiczenia te nie moga być monotonne- np podczas przeszukiwania netu natknąłem się na przypadki ,ze koszykarze i deskorolkarze cierpią na nawykowe zwichnięcia stawów skokowych , a przeciez to sporty w których masz koniecznośc odzyskiwania równowagi.

dlaczego czucie głębokie jest takie ważne? zwróćcie uwage co sie dzieje z waszym ciałem jak wstajecie z fotela w kinie- jesteście przez dłuższa chwile totalnie sztywni- na skutek istotnego zmniejszenia się bodzców czuciowych przez dłuzszy czas. w przypadku słabszego czucia głębokiego organizm odruchowo reaguje usztywnieniem mięsni i broniąc sie przed upadkiem. do tego dochodzi inne stawianie konczyny ( obrona przed upadkiem)- ale to dłuższy temat

sztywniejsze, napięte  miesnie skutkuję większym dociśnięciem powierzchni stawowych. no i skutkiem jest szybsze zużycie stawu.

Tak więc na pewno należy unikac cwiczeń przemeczających  i monotonnych jesli mamy skłonnośc do kontuzji stawów.

jedną z ciekawostek jest np to ,że kontuzje kolan czesto sa nastepstwem niedoleczonych zwichnięc i skręceń stawu skokowego- jest to skutek tzw kompensacji.

mam kilka ciekawych pozycji w tym temacie ale to linki do innych stron,

Offline Qb

« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 20, 2013, 16:13:40 »

I wszystko jasne, gdyż ja jestem właśnie szczupły i gibki (ale nie jak pierdolony rezus ;D ). Pierwsze dwa elementy rozumiem i stosuję, ale na czym polega budowa czucia głębokiego i jak się to ćwiczy?

znaczy, że z ciebie typowy polski chłopak sztywny jak zelbetowy kloc? :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2013, 18:14:18 wysłana przez Shogun »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 20, 2013, 16:13:40 »

Offline Qb

« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 20, 2013, 18:10:41 »
i jeszcze do BCAA- tym tematem troche mniej się interesowałem, ale z tego co się orientuję w wielogodzinnym wysiłku dużo lepszy efekt osłony ięsni daje jednak osłona nie tylko z BCAA ale też z węgowodanów.
nie nalezy też zapominac o tłuszczach- to one zapewniają włąściwe rozpuszczanie witamin i innych mikroelelmentów.

BCAA wspomaga te podobno regenerację mikrourazów

osobiście nie jestem zwolennikiem zadnej z form suplementacji- to dobre dla wyczynowców- brojlerów.
.
sam najlepiej czuje sie wydolnościowo, gdy produkty wysokobiałkowe (mięcho, jajka, mleko) stanowią ok 50% dziennej diety.

zaś bezpośrednio w trakcie i po wysiłku spozywam duzo węgli .

misio

« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 20, 2013, 18:17:49 »
po pierwsze nie Qba tylko Qb ( czytaj "kiub")- mieliście tu już użytkownika Qba i z tego co słyszę nie zapisał się zbyt chlubnie w pamięci...to już wole Kuba po prostu

po drugie Shogunie- czy ja z Tobą polemizuję? Zgadzam się- jest zbyt mało przkonujących argumentów aby uznać ,ze glukozamina odbudowuje powierzchnie stawowe. Są "jakieś" argumenty, że prepraty tego typu zwięskzaja produkcje mazi stawowej - ale z powodów podanych przeze mnie wyżej uważam to za mało istotne dla problemu a nawet szkodliwe.

Nie, z żadnym Qbą zadymy nie było ;D.
Ale będę pisać wtedy bez końcóweczki bi ;D.

No, tam lekko czasem polemizujesz ;D: z tą glukozaminą, to po prostu ściema jest i ona nie jest w stanie poprzez cały cykl pokarmowy trafić w odpowiednie miejsce po prostu i wytworzyć jeszcze cudownie maź. Się zdąży rozłożyć już dużo wcześniej po prostu.

i jeszcze do BCAA- tym tematem troche mniej się interesowałem, ale z tego co się orientuję w wielogodzinnym wysiłku dużo lepszy efekt osłony ięsni daje jednak osłona nie tylko z BCAA ale też z węgowodanów.
nie nalezy też zapominac o tłuszczach- to one zapewniają włąściwe rozpuszczanie witamin i innych mikroelelmentów.

O tym pisaliśmy przez kilka stron wcześniej, że samo BCAA to może być ewentualnie jako dodatek a nie zastępczo zamiast jedzenia ;).

Offline Shwarc

« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 21, 2013, 00:05:26 »
A słuchaliście wywiadu z Bieleckim jak opowiadał co zabrał na Broad Peak na atak szczytowy? Jeden termos, małą buteleczkę wody, jakiś żel i co? I wszystko wyrzygał 12 razy;D Nic nie przyjmował. A Małek na odwrót, wychlał 2l izotonika z kamela i wpierdzielił 4 żele i 4 batony.

Swoją drogą to nie wyobrażam sobie iść na takim odwodnieniu jak Bielecki na szczyt rzygając 12x po drodze. To normalnie jakiś terminator nie człowiek.

Offline ramol

« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 21, 2013, 08:15:30 »
Juz pisałem, że glukozamina się nie wchłania, podlega hydrolizie juz w żołądku i wchłaniają sie produkty rozpadu. To nie ma prawa smarować stawów .Mozna to traktowac jako suplement diety uzupelniajacej elementy do odtworzenia mazi, podobnie jak kolagen w płynie ( Artvit)

misio

« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 17, 2013, 18:36:18 »

Idąc tym tropem i za radą Rumcajsa zakupiłem sobie taki hipotonik:

http://sportfuel.pl/?253,nutrend-unisport-(bialy-grejpfrut)-1000ml

oraz ten izotonik:

http://sportfuel.pl/?174,nutrend-isodrinx-(grejpfrutowy)-1050g

Bardzo smaczne, niezła cena i naprawdę fajna regeneracja.
Nic i tylko polecić.

Offline ina

« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 17, 2013, 19:25:14 »
Jak mi się mój iso skończy, to kupię ten iso, dzięki :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Shwarc

« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 17, 2013, 21:10:13 »
To jest niezła cena? za 50zł. można kopić 3kg HOT Activlabu. Nie wspomnę tu nawet o śladowych ilościach potasu i magnezu w tym Nutredzie.
http://www.activlab.pl/produkty/dla-kobiet/kondycja-i-rekreacja/hot-sport-drink

misio

« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 17, 2013, 21:44:28 »
Moim zdaniem niezła za dobrą jakość.
Kupię sobie też ten AL i porównam zarówno pod kątem działania jak i smaku.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 18, 2013, 00:17:04 »
To jest niezła cena? za 50zł. można kopić 3kg HOT Activlabu. Nie wspomnę tu nawet o śladowych ilościach potasu i magnezu w tym Nutredzie.
http://www.activlab.pl/produkty/dla-kobiet/kondycja-i-rekreacja/hot-sport-drink

po pierwsze to izotonik w odróżnieniu od Nutrenda, po drugie popatrz na wydajność z 1000 g masz 13.5 l w Nutrendzie 40 l i ostatnia rzecz ActivLab jebie chemią na kilometr, jak mnie kumpel wyczęstował ichniejszym gipsem rozpuszczanym w mleku to 3 dni zgagę miałem ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

misio

« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 18, 2013, 00:27:58 »
Jak w odróżnieniu od Nutrenda? Toć to też izotonik. Jak zrobisz bardziej rozcieńczony koncentrat, to wyjdzie hipotonik nawet z tego isodrinka ;).