Autor Wątek: [Buty wysokie] Meindl Piz Palü GTX  (Przeczytany 8060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madmun

[Buty wysokie] Meindl Piz Palü GTX
« dnia: Listopad 27, 2011, 23:53:17 »
Ktoś ma ?
Poszukuje opinii

Upper    Velour leather / Lorica
Lining    GORE-TEX® Insulatet Comfort Footwear Duratherm
Footbed    AIR-ACTIVE® SOFT PRINT drysole
Sole    Vibram® rubber profile sole Alpin - suitable for crampons
Weight    approx. 980g (size 8)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2011, 00:17:48 wysłana przez madmun »
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Meindl Piz Palü GTX
« dnia: Listopad 27, 2011, 23:53:17 »

Offline chmurek

Odp: [Buty wysokie] Meindl Piz Palü GTX
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2014, 10:51:38 »
Ja mam , ale sadzac po dacie postu to chyba juz nieaktualne ? :)

Offline Photon

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2014, 11:06:11 »
Opinia zawsze mile widziana, niezależnie od daty

Offline chmurek

« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2014, 14:52:47 »
Kiedys , dawno temu podczas kursu zimowego na wlasnej skórze przekonałem się iż buty na zime to maja być buty na zime , a nie tzw dobre letnie ( w moim przypadku Asolo 575 TPS  ) .  Długo sie nie rozgladałem jako że mialem możliwość kupna tego modelu  sporo ponizej ceny sugerowanej . 

I tak zostałem , poki co zadowolonym posiadaczem tegoż obuwia .

Troche danych ze strony :

Dostępne rozmiary: 6 - 12
Materiał zewnętrzny: Lorica, Welur
Podeszwa: Podeszwa VibramŸ
Waga: 980g
Wkładka: Air-ActiveŸ Soft Print drysole
Wyściółka: Comfort Footwear Duratherm, GORE-TEXŸ Footwear

Pare słów /zdjec  co i jak :

1. Ogólne , rozmiarówka 

But z seri D - wg klasyfikacji Meindla but alpinistyczny dla wymagajacych uzytkowników  ;) . Buty uzytkowane w Tatrach  sprawdzaja się wg mnie bardzo dobrze . But jest wygodny , choc uczule potencjalnych kupujących iż raczej na węższa stope i wg mnie bez specjalnie wysokiego podbicia . Takowej stopy posiadaczem jestem i jest dobrze .  Skad te wnioski  ? Ano stad iż but w środku jest mocno "obudowany " . Dość wąski w palcach , całość wnetrza sprawia wrazenie ze stopa jest "otulona" z kazdej strony . Nie jest to zasługą zbyt małego rozmiaru , choć dzis zamiast  + 1 kupilbym zdecydowanie 1.5 rozmiaru wiecej  (nosze zwykle 45 a rozmiar buta to 11 - tka czyli 46  ) .  Język jest wszyty takze wilgoć nie dostaje sie do środka  , do tej pory nie przemakały . W środku brak przetarć i zniszczen wyściółki ( przyjemna taka welurowa )

2. Buty i raki

U mnie Meindle współpracuja z rakami BD Sabretooth / Serac Pro , sa lekko za szerokie w piecie dla owych raków choc róznica to doslownie 1 mm niemniej przy zakladaniu wymaga docisnienia buta do podloża . Nie powoduje to zniszczen na podeszwie , wchodza z lekkim oporem  .  Żółtą linią zaznaczyłem szerokość która w tym miejscu wynosi 8 CM i tak należałoby dopasowac raki ( +- 1-2 mm szersze )zeby tego uniknac . Po założeniu  rak nigdy sie nie wyskoczyl z mocowania . W jednym i drugim modelu raków zostaje jeszcze dwie dziurki zapasu rozmiarowego .

3. Podeszwa

Sztywna , vibram nie wyciera sie bo tez nie ma na czym ;) , nie pęka . Powyżej zdjecie bieżnika /rantu oraz ugiecia  podczas ktorego staralam sie przenieść cieżar na stopy jako że dla utrzymania równowagi lekko trzymalem sie górnej części szafy .

4. Termika

Dobrze znosze niskie temp . wiec jest mi zwyczajnie cieplo , momentami za cieplo jak na warunki tatrzańskie . Najniższa temp jaka doświadczyły w dłuższym użytkowaniu non stop  to ok - 12/-17 stopni podczas wspinaczki Pn filarem Świnicy i po 7 godzinach czynnosci stanowisko - wspinaczkowych tez nie odczulem zimna . Niemniej jak wyzej potrafie przy takich warunkach byc ubranym w koszulke , micro strech i letni softshell i na stanowiskach nie zakladac dodatkowego ocieplenia i ile partner nie gramoli sie 1.5 h ;) . Chyba nic nowego nie napisze Alpy latem , Tatry zima nie stanowia dla nich problemu .

5.Podsumowanie

Po okresie 3 sezonów mogę stwierdzić - buty  sa wygodne  , nie uwieraja , nie obcieraja (patrz minusy w punkcie 1 ). Uzywane w mikscie i lodzie (patrz minusik w punkcie 2 ) , turystyce sprawuja sie ok . Wykonanie wydaje sie byc w porzadku , but nie doznal zadnych obrazen , oprocz jakis tam rysek których uniknać sie nie da i wymiany sznurówek na nowe . Porównujac do konkurencji chyba blizej im do Zamberlanów Expert Pro , niż do La sportivy Nepal wg mnie  , choc w Bialej Wodzie mial je na nogach poznany wspinacz i stwierdzil " EEE jak moje La Sportivy " - wiec ocena subiektywna  . Zas co do Zamberlanow ma je znajomy i chyba postawilbym Meindle na tej samej polce ( wg mnie mniej sztywne w gorze buta niz Lasportiva ) .Czy warto wydac za nie 1299 zl  ?  Cena nie odbiega od cen wiekszosci obuwia zimowego ,  ten model jest zwyczajnie mniej popularny ale tez pewnie nie gorszy niz konkurencja . Warto wrzucic je na nogi , mimo jakis tam minusow zapewne niejednej osobie spasuja .
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2014, 17:15:55 wysłana przez lex »

Offline ulic

« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2014, 17:11:15 »
Czy mógłbyś wyjąć wkładkę i pomierzyć długość i szerokość w kilku miejscach.
Co do rozmiaru, normalne buty noszę 45 a Meindl'a (AR9.0, Island) 11.5/46.5.
Zastanawiam się czy kopyto w Piz Palu i w AR9.0 będzie takie same, czy któreś są szersze.

Offline chmurek

« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2014, 17:50:31 »

Jak masz oryginalne wkladki Meindla powinno byc Ci latwiej pomierzyc  ( napis ) . Rozmiar jak wspominalem 46 (11)

Offline Lesiu

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2017, 13:04:01 »
Odkopuję temat :-)
Czy ktoś z Was, posiadaczy tych butów, miał na nogach inne buty pod automaty, i mógłby opisać różnice między nimi?
W szczególności interesowałyby mnie porównania do AKU Montagnard, Zamberlan Expert Pro i Mountain Pro/Evo, La Sportiva Nepal Evo, Scarpa Mont Blanc, Lowa Weisshorn.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2017, 13:04:01 »

Offline MaciekZ

« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2017, 13:34:18 »
Zamberlany i AKU są dość wąskie w nasadzie palców a równocześnie nie trzymają dostatecznie pięty i kostki.
Miałem poprzednią wersję Zamberlanów (bez Pro w nazwie), AKU mierzyłem.
Mierzyłem też Meindle (ale inne modele) i wydaje mi się że są z przodu szersze, a trzymanie pięty i kostki jest trochę lepsze. Ale to nie były tak sztywne buty...

Offline Lesiu

« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2017, 13:40:24 »
Meindl stosuje różne kopyta do różnych modeli - różnice są znaczne, więc ciężko porównywać bez podawania konkretnych modeli.