Autor Wątek: [Szpej] Wybór raków do lodu, mikstu i drytoolingu  (Przeczytany 23974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madmun

Odp: [Szpej] Wybór raków do lodu, mikstu i drytoolingu
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:00:25 »
Ja mam raki, ty se załatw buty !
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:00:25 »

Offline semow

« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:07:39 »
Chyba jeszcze nie w tym sezonie :) Gorzej, że na razie nie wiem jakie buty w ogóle będę używał w tym roku więc temat jest niejako zawieszony... aczkolwiek jak mi Skalnik znowu na złość zrobi 2+1, trzeba będzie się decydować :(

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2012, 11:21:57 »
ruch cholewki nie jest niczym ograniczany, natomiast ta wystająca część w bucie powoduje niezbyt pewne zapięcie raków, na zwykłych butach lepiej trzyma
ogólnie nie powinno być problemu z wypinaniem, bo jest jeszcze pasek przytrzymujący samo zapięcie, ale jak popuści pasek to na pewno rak się wypnie

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Przemek

Offline kubi

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 29, 2012, 15:39:27 »
Bo raki sie Grivel'a kupuje.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 29, 2012, 19:24:48 »

Offline kubi

« Odpowiedź #32 dnia: Październik 29, 2012, 20:13:17 »
Ukrecony ewidentnie.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

Picasa & Wikiloc

Offline aro5406

« Odpowiedź #34 dnia: Październik 29, 2012, 21:34:30 »
Airtechów wogóle bym nie brał pod uwagę tym bardziej, że sie wspinasz. Fajnie to może wyglądają ale mają zbyt krótkie zęby i już przy stromych stokach daje się zauważyć róznicę w porównianiu np. z G12 . BD z kolei są jak dla mnie jakieś przycięzkie i pancerne a do tego ta gadka o stali nierdzewnej... Dziwnym zbiegiem okoliczności na owych rakach po kilku wypadach zaobserwowałem rdzawy nalot...Poza tym bez zarzutu ale szału nie ma.

Offline madmun

« Odpowiedź #35 dnia: Październik 29, 2012, 21:39:47 »
Airtechów wogóle bym nie brał pod uwagę tym bardziej, że sie wspinasz. Fajnie to może wyglądają ale mają zbyt krótkie zęby i już przy stromych stokach daje się zauważyć róznicę w porównianiu np. z G12

bardziej chodziło o pokazanie, że wielka firma na G też czasem robi G ;D
R.T.F.M

Offline semow

« Odpowiedź #36 dnia: Październik 29, 2012, 21:41:27 »
Airtechów wogóle bym nie brał pod uwagę tym bardziej, że sie wspinasz. Fajnie to może wyglądają ale mają zbyt krótkie zęby i już przy stromych stokach daje się zauważyć róznicę w porównianiu np. z G12 . BD z kolei są jak dla mnie jakieś przycięzkie i pancerne a do tego ta gadka o stali nierdzewnej... Dziwnym zbiegiem okoliczności na owych rakach po kilku wypadach zaobserwowałem rdzawy nalot...Poza tym bez zarzutu ale szału nie ma.

Ale nikt nie chce airtechów kupować ;D

nawiasem mówiąc, jak się szuka informacji o pękniętych rakach, to ilość newsów na temat bd jest przytłaczająca... w sumie to chyba kilka egzemplarzy tylko (aż?) poszło.

Offline kubi

« Odpowiedź #37 dnia: Październik 29, 2012, 21:47:18 »
bardziej chodziło o pokazanie, że wielka firma na G też czasem robi G
Ale to sa Lighty, raki raczej do ski mountaineeringu itp, aluminiowe i lekkie. I ze ktos sobie napisal ze zlamal w nich zeba jak sie wspinal to dla mnie zaden wyrok. Nie bronie oczywiscie tutaj zadnej firmy ale biorac pod uwage wszystkie info w necie na temat uszkodzonych rakow to jednak G sie najmniej trafia.

Picasa & Wikiloc

Offline jarul

« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 18, 2012, 17:32:59 »
PO tym sezonie powiem Ci, czy lepiej się w pionowych czy poziomych w Tatrach łoi

i jak?

Wpadły mi w ręce Darty (Mono), fajne leciutkie. Ale nie wiem czy mi to potrzebne i czy lepiej nie sprzedać. Chciałbym w tym sezonie w końcu więcej czasu poświecić dziabaniu, ale nie wiem czy na tym poziomie nie wystarcza mi moje G12. Mocowanie na Sidelock, ktoś ma coś takiego w swoich rakach? Jak to wogole działa? I czy się nie jebie za szybko?

Offline semow

« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2012, 17:42:41 »
ja od siebie powiem tyle, że płaskie zęby są dosyć niewygodne na małych stopieńkach skalnych, w trawach super, o lodzie nie będę się wypowiadał

osobiście darty u mnie odpadły ze względów ekonomicznych, używanie na zmianę do dt i lodu = szybkie zużywanie

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 18, 2012, 17:42:41 »

Offline madmun

« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 18, 2012, 21:34:33 »
PO tym sezonie powiem Ci, czy lepiej się w pionowych czy poziomych w Tatrach łoi

i jak?

Wpadły mi w ręce Darty (Mono), fajne leciutkie. Ale nie wiem czy mi to potrzebne i czy lepiej nie sprzedać. Chciałbym w tym sezonie w końcu więcej czasu poświecić dziabaniu, ale nie wiem czy na tym poziomie nie wystarcza mi moje G12. Mocowanie na Sidelock, ktoś ma coś takiego w swoich rakach? Jak to wogole działa? I czy się nie jebie za szybko?

ostatni sezon w moim wykonaniu to tragedia..
Raz tylko byłem w poziomych zębach i
- w trawach lepiej
- w śniegu lepiej

Potwierdziły się słowa Maćka Ciesielskiego,
- Pionowe zęby do DT i lodów,

A poziome na Tatry jednak lepsze, tak mi się wydaje, jak śmigasz głownie po 5/6 to w większości wypadków poziome wystarczą, i będą lepiej się zachowywały
Na DT jednak to już pionowe na prostych drogach dają przewagę
R.T.F.M

Offline Przemek

« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 19, 2012, 00:13:12 »
mono czy duo na taki zakrzówek?

Offline madmun

« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 19, 2012, 00:17:17 »
mono raczej
R.T.F.M

Offline semow

« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 29, 2012, 17:53:35 »
G14 & Kayland Revolution

czub buta dosyć wąski

pręt siedzi głęboko

but jak i rak jest mocno wyprofilowany

śliczne są! podziękowania dla skalnikowej Żony :*
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 18:20:45 wysłana przez semow »

Offline Przemek

« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 29, 2012, 20:43:41 »
A co semow sądzisz o takim dopasowaniu? Ile wystają Ci przednie zęby? Na oko u mnie jest podobnie.
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]
[attachimg=6]

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 29, 2012, 20:46:31 »
tylko w G14 można cofnąć pręt, co też ja uczyniłem

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline semow

« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 29, 2012, 20:50:46 »
Można cofnąć, generalnie trzeba próbować tak i tak. Zależy co chcesz robić.

Offline semow

« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 31, 2013, 10:34:39 »
Kosmiczne raki Cassina:
http://www.camp-usa.com/products/crampons/378-blade-runner.asp

czyli jedne raki do wszystkiego, kosztują tyle co dwie pary technicznych ;D
fajny patent na odchudzenie pięty, co ciekawe waga wcale bez szału. Patent na zmianę z automatu w półautomat z Lynxów. Minus taki, że nie można upie*** paska (chyba, że łatwo chodzi, to można by dwa mieć).

Cytuj (zaznaczone)
Opis
Specyfikacja
Opinie (0) Opis
Blade Runnery reprezentują nową erę wśród technicznych raków. Szereg zastosowanych innowacji w połączeniu z perfekcyjnym designem tworzy raki, które zapewniają niebywałą przyczepność i wytrzymałość, wraz z niezrówanym komfortem i precyzją.

Nowy, opatentowany system trzymania pięty pozwala na wyjątkowe połączenie wytrzymałości i precyzji trzymania, wraz z wygodą regulacji.

Cała pięta została wykonana ze stali Sandvik Nanoflex® niezwykle wytrzymałej odmiany stali nierdzewnej, która pozwoliła na zmniejszenie grubości ramy z  2.75 mm do 1.8 mm, co spowodowało spadek wagi zestawu, przy równoczesnym wzroście wytrzymałości.

Zawiła geometria przednich zębów współpracuje z dalszymi zębami na głównej ramie, zapewniając łatwość penetracji i niezwykłą przyczepność nawet w najgorszych warunkach. Zamiana przednich zębów z duo na mono jeszcze nigdy nie była tak łatwa, a opcjonalne anti-booty przemienią ten model na sprzęt na każde warunki. Opcjonalne mocowanie pół-automatyczne pozwala na założenie Blade Runnerów do wspinaczki alpejskiej, gdzie przednie ranty w butach zmniejszają wyczucie skały.

Cechy:

•Najbardziej uniwersalne raki techniczne na rynku
•Świetnie trzymająca pięta
•Możliwość łatwej zamiany, między dwoma lub jednym zębem przednim (mono)
•Opcjonalne antibooty
•Asymetryczny design wpisuje się w kontury nowoczesnych butów zapewniając większą precyzję
•Semi-automatic toe bails allow for use on boots without rigid toe lugs
•Dostępne w rozmiarze 2 (40-49 EUR)

1200 zł ;D

Offline ulic

« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 09, 2014, 06:44:31 »
Nowość od CT - Lycan
Cytując wspinanie.pl:
"Są to lekkie, wszechstronne raki przeznaczone zarówno do wymagającej turystyki wysokogórskiej, wspinaczki w terenie górskim oraz wspinaczki lodowej. Jest to typowo alpejski model pozwalający na wygodne podejście po lodowcu, twardym śniegu oraz wspinaczkę mikstową."
Oraz są wyposażone w podkładki śnieżne które:
"Dodatkowo zostały wytłoczone w taki sposób, aby odkształcały się i powracały do swojego pierwotnego kształtu podczas chodzenia, dzięki czemu nieustannie „odbijają” śnieg, który mógłby się zgromadzić pod rakiem."
Cena 559.90zł

Może mi się wydaje, ale są bardzo podobne do Sarken'ów Petzl'a , z anti snow'em Grivela. :)