Autor Wątek: [Buty wysokie] Scarpa Mont Blanc GTX  (Przeczytany 42600 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Edwinz0r

Odp: [Buty wysokie] Scarpa Mont Blanc GTX
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 24, 2013, 18:10:27 »
Pewnie budową kopyta - tzn kobieca wersja będzie zrobiona pod kobiety -węższa stopa, mniejsze rozmiary. Mógłbyś mierzyć i zobaczyć co będzie dla Ciebie lepsze.. Z mojej strony but tego typu nie musi się podobać tylko ma działać ;p Anyway, w schronach wszyscy będą widzieć, że masz damskie buty :D :P

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Październik 24, 2013, 18:10:27 »

Offline THOR

« Odpowiedź #76 dnia: Październik 24, 2013, 21:08:40 »
w schronach wszyscy będą widzieć, że masz damskie buty :D :P

hehehe...  i to najbardziej mnie przeraża  ;D
To tylko kolor ale ten pomarańczowy jakoś tak mi nie podchodzi ehm... No nic, mam jeszcze kilka typów ale te jakoś mi tak przypasiły. Choć pojawiła się opcja zakupu cumbre - używki po jednym wyjeździe w alpy w dość ciekawej cenie. Obawiam się tylko czy aby nie za ciepłe dla mnie bo jestem raczej zimnolubny...  ::)

Offline thorgal

« Odpowiedź #77 dnia: Maj 29, 2014, 11:07:57 »
mając do wyboru Scarpy Phantom Guide, Scarpy Mont Blanc i Hanwagi Zentauri, które wybralibyście?
Przeznaczenie: kaukaz, alpy - lato, tatry - zima

W poprzednie wakacje zdecydowałem się w końcu na Phantom Guide. Po kilku miesiącach używania jestem z tego wyboru zadowolony. Buty sprawdziły się na Elbrusie. Termika była jak najbardziej ok. Podczas wyprawy o butach w zasadzie pomyślałem tylko raz gdy po całym dniu marszu miałem wilgotne końcówki skarpetek. Myslę, że to wynikalo ze spocenia stóp.
Wybierając buty najbardziej zaskoczyła mnie ich rozmiarówka. To, że są wyższe niż normalnie używane buty to normalne. To, ze numeracja pomiędzy rożnymi firmami jest nie porównywalna ok. Ale, nie sądziłem że różne modele tej samej firmy mogą różnic się prawie o numer  :o

Offline semow

« Odpowiedź #78 dnia: Maj 29, 2014, 11:26:21 »
No niestety tak jest, zresztą nie tylko w przypadku Scarpy. Szczególnie buty najcięższe oraz wspinaczkowe potrafią mieć mocno kopniętą numerację. MKM :)

Offline asia.s

« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 08, 2016, 08:56:29 »
Hej,

Chciałam trochę podbić temat pytając o rozmiarówkę butów. Tzn. czy przy danym rozmiarze  buta braliście  większe o jeden rozmiar, półtora? Tak wiem, że najprzymierzyży przymierzyć ☺

Czy jest może jakiś Warszawiak, który posiada buty w rozmiarze 42 i zgodziłby się na przymiarkę? 😊

Offline Shwarc

« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 08, 2016, 10:15:51 »
Kiedyś miałem Scarpy (inny model oczywiście) i mimo wyboru tego samego rozmiaru co inne (Meindl, Hanwag, codzienne buty) to Scarpy okazały się o pół numera za małe. Czy to reguła? Nie wiem.

Offline lipa

• Michał Żelazny

« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 08, 2016, 19:06:46 »
Bo Scarpy mają wąskie kopyto. Powiedziałbym babskie, takie w sam raz na moją stopę. Scarpy proponuję brać pół numeru większe. Zamów sobie w sieci, przymierz, jak nie spasują to odeślij. Moim zdaniem mierzenie cudzych butów, zwłaszcza parę lat chodzonych to słaby pomysł. Te pianki itp. potrafią dostosować się do stopy i dać mylne wrażenie że na inną nogę nie pasuje.

Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 08, 2016, 19:06:46 »

Offline velka

« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 09, 2016, 06:04:40 »
Nie Mont Blanc ale Phantom Guide, codzienne obuwie ~45 (adidas 45 1/3) a Scarpy 45,5. Znajomy kupował ostatnio Rebel light i też brał pół rozmiaru większe.