Autor Wątek: [Buty wysokie] Scarpa Mont Blanc GTX  (Przeczytany 42595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

[Buty wysokie] Scarpa Mont Blanc GTX
« dnia: Październik 14, 2011, 10:39:32 »
Ktoś miał do czynienia z tymi butami?
Z góry dzięki za pomoc!

http://www.weld.pl/SCARPA-MONT-BLANC-GTX,Buty-Techniczne-i-wyprawowe,91,2684.html

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Scarpa Mont Blanc GTX
« dnia: Październik 14, 2011, 10:39:32 »

Offline semow

Odp: [Buty wysokie] Scarpa Mont Blanc GTX
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2011, 10:42:44 »
Wczoraj z nudów, byłem w skalniaku poważyć co niektóre buty :p.

Scarpa Cumbre   Nr 42,5 - 1165g But
La Sportiva Nepal Extreme - Nr 42 - 1041g but
LA Sportiva Nepal Evo GTX - Nr 46,5 (niestety nie było innego nru :/) 1295g but
Scarpa Mont Blanc - Nr 42 1127g  but (Na stronie producenta widnieje Weight : 920 GR (42 - 1/2 pair) ) intresting
Scarpa Liskamm - Nr 44 1129g but

Btw tych Scarpa  Mont Blanc - nie kupować, średniej klasy buty, bez ociepliny, podeszwa średnia, nie są wygodne - nawet masochiści narzekają :P.

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2011, 10:45:37 »
I wszystko jasne ;)!
Dzięki za szybkie wyjaśnienie sprawy ;D.

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2011, 14:45:55 »
Bez urazy ale z tą wypowiedzią uysego to troche ściema - nie wiem jak z wagą bo nie mam odpowiedniej w domu żeby sprawdzić ale

"Btw tych Scarpa  Mont Blanc - nie kupować, średniej klasy buty, bez ociepliny, podeszwa średnia, nie są wygodne - nawet masochiści narzekają ."

.... żadna  z tych wypowiedzi nie jest prawdziwa (dokładniej opisane tutaj:) ;F...
http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-wysokie/(buty-wysokie)-buty-w-alpy/msg141099/#msg141099

Btw tych Scarpa  Mont Blanc - nie kupować, średniej klasy buty, bez ociepliny, podeszwa średnia, nie są wygodne - nawet masochiści narzekają :P.

Na szczescie nie trafiajac na Twoja opinie zakupilem owe buty i...

Primo.
Buty te posiadaja ociepline Gore-tex (Insulated comfort footwear), dokladnie taka sama jak w LaSportivach Nepal Evo. Co ciekawe na stronie LaSportivy gore to jest nazywane Gore-Tex Duratherm, czyli bodajze dokladnie to co posiadasz w swoich Aku. Faktycznie nie jest to but tak cieply jak chocby Nepal Extreme czy Cumbre ale but dedykowany jest na Alpy latem, a jak sam zapewne wiesz roznice temperatur w Alpach latem sa przeogromne i zbyt mocne ocieplenie buta rowniez jest (imho) niekorzystne. Ja np nie kupilbym butow z Primaloftem na taka dzialalnosc (moze rowniez dlatego ze nie mam jakichs tragicznych problemow z marznieciem stop).
Z moich doswiadczen: caly dzien na Babiej Gorze, wejscie na szczyt plus "zabawy na sniegu" przy -15*C, w letnich skarpetach i ani przez chwile nie odczulem zimna.

Secundo.
Przed zakupem czytalem sporo opinii o tych butach w jezyku angielskim i nie natknalem sie nigdzie na problem braku wygody. Co wiecej mysle ze to dosc subiektywne i ciezko generalizowac w tym kierunku. Wielkiego doswiadczenia z tymi butami nie mam ale juz maja za soba 2 pierwsze wyjazdy, z czego wczoraj 12 godzin lazenia non stop w Tatrach przy czym przy obecnych warunkach oznaczalo to 1,5 godz podejscie po kamolach, pozniej poranna "wspinaczke" po zmrozonym sniegu, zejscie w mokrym sniegu, az do zejscia po kamolach (takie Alpy w pigulce). Efektem czego bylo zero odciskow, tylko lekkie zaczerwienienie na prawej stopie na piecie, ale dla mnie to standard z powodu roznicy w wielkosci prawej i lewej stopy (musze dopracowac system skarpet, wkladek, podpietek itd). W moich Scarpach Nepal za 1szym razem bylo gorzej.
Ponadto flex w kostce wydaje sie bym swietnym patentem. W podjesciu nie widzialem wielkiej roznicy miedzy Mont Blancami, a Nepalami, naprawde pozwalaja na w miare naturalny ruch.
Do tego w zagranicznych relacjach byly one chwalone (co moge rowniez potwierdzic) za sporo miejsca na palce co jest dobre ze wzgledu na termike, na to ze na wysokosci puchna nieco stopy oraz na to ze przy wybijaniu stopni nie obija sie paluchow.

Terio.
Nie wiem po czym wnioskujesz ze jest slaba podeszwa. Amortyzacja wydaje sie dzialac (dosc mala probka zeby wyrokowac. Bardzo dobrze trzyma na mokrych kamieniach. Narazie uzywalem buta z rakami paskowymi Camp stalker i z nimi wspolpracuje bardzo fajnie. Przymierzalem Black Diamond Serac i siedzialy jak ulal.
Poza tym, podeszwa jest ta sama co w Phantom Guidach, ktore byly niezaleznie polecane przez przewodnika i toprowca, jako jedyne sluszne buty na zime.

Co do wagi buta to nie wiem ile waza bo nie mam teraz mozliwosci ich zwazenia. Zarazem nie wiem czemu twierdzisz ze to but sredniej klasy.
PS. Z tego co mi wiadomo but byl projektowany przez tego samego goscia co projektowal LaSportivy Nepal Evo, jakby sie przyjzec obu butom naraz wydaje sie to nader prawdopodobne.

Co do okresu używania doszła jeszcze cała zima i wiosna w Tatrach i miesięczny wyjazd w Alpy. Narazie wszystko się potwierdza - bardzo wygodne - nawet po nocy w namiocie (wilgotny, zimny but) 1000 m przewyższenia do góry (po lodowcu, grani) i 2500 m w dól (1000 jak w podjesciu, 1500 po ferracie i pozniej normalnym szlaku) - żadnych otarć. Zimno mi jeszcze nigdy w nich nie było, a co ciekawsze za ciepło również - mimo podchodzenia/schodzenia w 20-25 st C (zdarzyło się wielokrotnie). Mimo całkowitej sztywności podeszwy nie używałem nigdy podejściówek (były to moje jedyne buty w Alpach i nawet na aklimatyzacje/zabicie czasu w przerwie od deszczu zabierałem scarpy z bardzo dobrym skutkiem). Na mokrej skale czuję się w nich dużo lepiej niż w trekingowych Scarpach Nepal (imho jak narazie mają dużo lepsze tarcie), w śniegu wybija się bardzo fajnie stopnie, z rakiami BD sabretooth (automat) współpracują jak dotychczaś genialnie. Nigdy nie przemokły mimo błądzenia po płynącym lodowcu / wiosennym śniegu w tatrach.
Swoją drogą dlaczego uysy tak te buty ocenił to nie wiem, gdyż na necie w anglojęzycznych recenzjach były same niezłe opinie o_O

BTW, w tym roku w Saas Grund/Saas Fee i okolicznych schroniskach królowały właściwie wyłącznie La Sportivy i Scarpy. Z modeli Scarp to głównie Guide (w różnych odmianach), Mt. Blanci i Charmozy. La sportivy to oczywiście Nepale wszelkiego typu. Inne marki powyżej granicy śniegu było bardzo ciężko znaleźć. Zamberlany spotkaliśmy tylko 1 - te zielone - przypięte do plecaka jednego z grupy Polaków ;]
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2011, 14:47:02 wysłana przez misio »

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2011, 14:52:37 »
Stopę ma obywatel szeroką, czy wąską? ;D

Offline semow

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2011, 14:53:09 »
Bez urazy ale z tą wypowiedzią uysego to troche ściema - nie wiem jak z wagą bo nie mam odpowiedniej w domu żeby sprawdzić ale

"Btw tych Scarpa  Mont Blanc - nie kupować, średniej klasy buty, bez ociepliny, podeszwa średnia, nie są wygodne - nawet masochiści narzekają ."

.... żadna  z tych wypowiedzi nie jest prawdziwa (dokładniej opisane tutaj:) ;F...
http://www.forum.outdoor.org.pl/buty-wysokie/(buty-wysokie)-buty-w-alpy/msg141099/#msg141099
Znając uysego to pisał na podstawie czyichś opinii, więc co najwyżej możesz powiedzieć że masz inne zdanie na temat swojej pary butów.

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2011, 15:00:57 »
No tak, tylko przeszukując pobieżnie internet nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii o tych butach... poza wypowiedzią uysego.

Do tego zarzucanie butom, że nie są ocieplane i zachwalanie swoich Aku, które są dokładnie tak samo ocieplone, też jest troszkę z jego strony nie sprawdzoną informacją (NB, te buty są tak samo docieplone/nie docieplone - jak kto woli, jak La Sportivy Nepal EVO).

Co do wygody to dość osobista sprawa, nie ma co mówić, że "nawet masochiści narzekają", gdyż znów... mi pasują i nie jestem w tej opinii odosobniony. To wszystko zależy od kształtu stopy.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2011, 15:00:57 »

Offline semow

« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2011, 15:07:43 »
No cóż, poza internetem też jest życie :P
Zresztą opinia jest jak dupa - każdy ma swoją. Szczególnie w kwestii butów.

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2011, 15:12:45 »
Dlatego też wyrażam swoją;) Poza tym, przez taką opinie misio mógł totalnie odrzucić IMHO dobre buty.

Choć co prawda w doborze butów to dla mnie najważniejsze są trzy zasady: mierzyć, mierzyć i mierzyć. ;)

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2011, 23:33:12 »
damn sorry misio nie zauważyłem pytania (odpowiadam bo może komu innemu się przyda)... średnią raczej - ani platfus, ani anoreksja ;)

Offline uysy

« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2011, 00:07:25 »
Gdzie ja zachwalam swoje Aku ? Gdzie ?!
Z resztą, nie musisz odpowiadać.

Edit:
A moje opinie są od znajomych, którzy jeżdżą i używają sprzętu, jakbym miał opierać się na opiniach znalezionych tylko w necie, to bym chodził w TNFach i Campusach.

edit2:
Niektórzy testowali te buty, zanim pojawiły się na rynku. Niekoniecznie Polacy....

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2011, 19:28:48 »
Jak dla mnie to dość pozytywna opinia ;)

910g   But, x2 = 1820g. Aku Spider Kevlar GTX ~1400zł (Takie jak moje, więc wiesz, że nie narzekam).
( Ale kolor fajny :D)

No spoko, każdy ma prawo do swojej opinii (na temat np. wygody, czy chociażby wymienionej przez Ciebie podeszwy;), ale pisanie niesprawdzonych informacji jak "brak ociepliny" to mały błąd, który postarałem się naprostować. Co do opinii w internecie to właśnie jedną wspólnie tworzymy, więc też nie ma ich co aż tak deprawować (choć wiadomo, że brać z przymrużeniem oka).

PS. Dla mnie np. dobrą recenzją jest w czym chodzą przewodnicy w Alpach/Tatrach bo kto jak kto ale oni nie mogą sobie na buble pozwolić. W tym roku w Alpach widziałem przynajmniej 2 przewodników IVBV w rzeczonych butach.

Offline madmun

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2012, 16:45:16 »
Edwinz0r jaki rozmiar masz tych butów ?
A jaki normalny masz ?
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2012, 18:44:02 »
damn przeoczyłem post.
Mam rozmiar 44 tych butów, normalnie 43 (np. Scarpa Nepal)

Offline dgim

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2012, 00:32:45 »
Mierzyl ktos z Was zarowno Scarpy MBlanc jak i Phantom Guide przy analogicznych rozmiarach ? Zastanawia mnie roznica w przestrzeni, w bucie pomiedzy tymi 2 modelami,
bo jak mniemam, w PGuide nie wsadzili po prostu MBlanc'a.
PGuide'ow niestety nigdzie nie udalo mi sie przymierzyc, a zastnawiam sie nad nimi. Masa ludzi chwali, ponoc bardziej udany niz pierwsza wersja Batury LS'a.
Mialem za to mozliwosc przymiarki modelu MBlanc i porownujac do moich Nepali EVO zdecydowanie mi nie pasuja. Pieta dziwnie luzno chodzila a w czubie prawie na styk.
Choc mam raczej szersza stope niz wezsza, to jednak porownujac te 2 modele, zdecydowanie lepiej sie czuje w EVO.
Jezeli podobna sytuacja bedzie w PGuide, temat dla mnie moze nie miec sensu. Stad pytanko.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2012, 00:32:45 »

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 01, 2012, 11:42:19 »
Nie mierzyłem nigdy PGuide ale np. porównując Mt. Blanc z Scarpami Nepalami (skórzane treki) to "kopyto" wydaje się być dość podobne.

Offline kubi

« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 01, 2012, 14:10:54 »
Dla mnie Phantomy leza na nodze lepiej od Batury ale to chyba rowniez kwestia ksztaltu stopy.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2012, 20:08:25 »
wg mnie Phantomy są węższe niż poprzednie modele Scarpy (ale to moja subiektywna ocena)

dla mnie były za wąskie

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline dgim

« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 01, 2012, 20:26:43 »
Bez przymiarki nie obędzie widzę.
Muszę czekać na dostawę do Himala.
W Warszawie, póki co, nigdzie PGuide'ów nie ma, żadnych.
Ciekawe jak Batury 2.0 się prezentują, ale przecież też nie ma jak przymierzyć, w tej stolicy...
No nic, trzeba czekać.
---
tapnięte

Offline dgim

« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2012, 00:21:00 »
Konczac, jeden z lepszych testow i, od razu porownanie, Phantom Guide'ow i Batur (starsza wersja, nie 2.0): http://gearthirty.blogspot.com/2012/05/scarpa-phantom-guide-vs-la-sportiva.html
Masa praktycznych informacji zobrazowanych swietnymi fotkami.
Strasznie duzo roznic pomiedzy tymi modelami jest, wiecej niz myslalem, ze jest. Nawet grubosc gaiter'a jest zupelnie inna.
Gosc daje przyklad, nie mozesz sie zdecydowac na okreslony model, kup oba ;)

Offline kubi

« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2012, 15:37:12 »
Konczac, jeden z lepszych testow i, od razu porownanie, Phantom Guide'ow i Batur (starsza wersja, nie 2.0)
Starsza ale nie najstarsza, wersja EVO czyli z 2010/2011.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline semow

« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2012, 21:35:32 »
Konczac, jeden z lepszych testow i, od razu porownanie, Phantom Guide'ow i Batur (starsza wersja, nie 2.0): http://gearthirty.blogspot.com/2012/05/scarpa-phantom-guide-vs-la-sportiva.html
Masa praktycznych informacji zobrazowanych swietnymi fotkami.
Strasznie duzo roznic pomiedzy tymi modelami jest, wiecej niz myslalem, ze jest. Nawet grubosc gaiter'a jest zupelnie inna.
Gosc daje przyklad, nie mozesz sie zdecydowac na okreslony model, kup oba ;)

Na coldthistle było chyba pisane o 2.0 vs stare batury

Offline dgim

« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2012, 21:42:13 »
Zgadza sie, dogrzebalem sie juz do tego ostatnio. 2 mocne blogi.

Offline rosowka

« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 09, 2012, 10:30:50 »
Witam

Jak to wkońcu jest z ociepleniem tego buta? Co informacja o nim to inne dane. Rozumiem, że nie ma primaloftu jak Cumbre, ale czy ma jakaś inną ocieplinę? Szukam buta do łażenia w śniegu po Tatrach, Bieszczadach, Karkonoszach, stopy mi szybko niestety marzną więc nie chcę zwykłych skórzanych dobrze zaimpregnowanych, ale coś ocieplonego. Nie szukam też czegoś tak wąskiego i technicznego jak Nepale La Sportiva...

Offline semow

« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 09, 2012, 10:43:59 »
Nepale wąskie? To jest spory but, zresztą na dosyć szeroką stopę. Porównaj np. z Phantomami Guide, te są wąskie i techniczne.

Blanci, wychodzi na to, mają śladowe ocieplenie w ramach membrany: Gore's new Gore-Tex® (Insulated Comfort Footwear), [insert] Gore-Tex Insulated Comfort