Autor Wątek: [Czołówki] Czołówka dla biegacza  (Przeczytany 20313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline całka

Odp: [Czołówki] Czołówka dla biegacza
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2015, 21:32:03 »
Nie no ja tam się jakaś pro nie czuje szczególnie jeśli chodzi o nocne bieganie wiec nie strasz  tu mną bo ja grzeczna jestem!  ;)  bardziej chodziło mi o to słowo lekka ;) swoją drogą to co to jest to poważniejsze bieganie nocą?  Pytam z ciekawości :) mi na sporadyczne wypady nocą do lasu i zawody raz na czas wystarczy ta nowa tikka.  Każdy ma to co lubi i na co go stać,  mnie zwyczajnie na inny sprzet nie stać wiec biegam z tym co mam i nigdy nawet nie rozważalam wersji mocniejszej=droższej.  Poza tym pewnie po prostu biegasz szybciej niż ja i potrzebujesz mega mocy!
PS.   Ina jeśli nadal szukasz światła to obczaj ta tikke bo w tej cenie jest naprawde super.  Niech Ci przyświeca wizja zwycięstwa... ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2015, 21:32:03 »

Offline thorgal

« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 28, 2015, 22:43:17 »
nocne w BnO... czyli nie po ścieżkach i szybko ;)

Offline całka

« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2015, 07:32:15 »
no jak na orientację to wiele wyjaśnia ;)
powodzenia!

Offline thorgal

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 02, 2015, 00:30:43 »
Na treningu próbowaliśmy MacTronic Outdoor Pro HLS-X3 TRINITY. Nie polecam do biegania. Testowane 2 sztuki zachowały się identycznie, przez pierwsze kilka minut biegu wrażenia naprawdę dobre, duży, daleki strumień światła, który niestety nagle przechodził w jakiś tryb low i można było sobie nabić guza o najbliższe drzewo. Po wyłączeniu i włączeniu znowu przez chwile świecił ok by już po chwili ledwo oświetlać kilka metrów pod nogami. Do tego ciężar na głowie odczuwalny.

Offline Pablo666

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 02, 2015, 22:39:16 »
Na Bieg 7 Dolin zabrałem ze sobą Petzla Tikke RXP i z nią w nocy startowałem i na ostatni przepak wsadziłem do worka Black Diamonda Gizmo (szarpniętą w TK-Max za jakieś 50zł)
Plan był taki, że Gizmo użyję jak się gdzieś mi Tikka po drodze zawieruszy - co oczywiście się stało, w Rytrze wsadziłem ją do worka przepakowego i odzyskałęm ją po biegu.
Jechałem na limit więc przed 20:00 to już na końcówce jest ciemno.

Tikka przez te pierwsze godziny sprawdziła się mega zajebiście, światła wystarczy żeby zbiegać na przypale i wyprzedzać ludzi ;)
Problemy są dwa:
- inni ludzie, ich np: plecy (szczególnie jak ci ktoś nagle przed buty wyskakuje) - tryb reakcyjny zmniejsza światło i nagle robi się trochę ciemniej.. taki średni efekt uboczny, tak samo reaguje na odblaskowe wstawki w ciuchach,
- mgła... tego się nie spodziewałem, ale Tikka też w niej zmniejsza snop światła! Prawie się na jeden szlaban nadziałem przez to :D

A Gizmo.... no rzesz kurna.... z tym się biegać nie da! To można sobie tymi lumenami w namiocie poświecić, tyle w jej temacie :P
Całe życie z wariatami....

Offline thorgal

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 05, 2015, 12:28:54 »
Obecnie biegam z RXP i o ile biegnie się ścieżką lub jeszcze fajniej drogą ;) to jest naprawdę ok. Gorzej jak przecina się zielone na azymut. Tryb Reactive ma swoje dobre i zle strony. Dobrą jest oszczednośc baterii,
 czytelnośc mapy w biegu, wadą zmiany natężenia świecenia w zalezności od czujnika światła. O ile czasem to fajnie działa to jak kazdy automat czasem świruje i tak lecąc przez las mozna miec wrażenie stroboskopu, przy czym gdy światło skupi sie akurat na najblizszej gałezi to za nia może na chwile zapanowac ciemnośc ;). Poruszanie sie we mgle w trybie reactive to hardcor ;)

Offline sieku

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 06, 2015, 17:11:15 »
Wczoraj przebieglem się z BD Spot. Mglista, bezksiezycowa noc, lekki deszczyk i szutrowa, leśna droga. Było ok. Tylko ok. Było to co prawda tylko 6 km (dopiero zaczynam przygodę z bieganiem) jednak na głowie żadnego dyskomfortu nie czułem, co do jakości światła, to tak jak pisałem - tylko ok. Oczywiście w dużej mierze jest to zasługa mgły, a i baterie nie były nowe.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 06, 2015, 17:11:15 »

« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 05, 2016, 10:28:10 »
cześć
odświeżając temat, zastanawiam się nad: Petzl Reactik oraz fenix hl15.
Petzl jest ciężki, ale podoba mi się ten Reactive Lighting. Czytając Wasze uwagi co do np. biegu we mgle, to chyba wystarczy przełączyć na Constant Lighting i problem znika, nie? Czy te 115g przeszkadzają w biegu? Mega komfort długości świecenia zapewnia pojemny akumulator.
Biegał ktoś z fenixem hl15? Podoba mi się to, że pracuje tylko na 2xAAA co sprawia, że jest leciutka. Podobno również trzyma 200 lm ok 1,5 godziny, po czym przełącza się w 70 i dalej na 30, nie ma efektu stopniowego gaśnięcia. Martwi mnie natomiast, że biegając np. 2 razy w tygodniu po 2h w nocy będę 2 razy zmieniał baterię, bo 70lm to mało.

Offline semow

« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 05, 2016, 10:55:21 »
Mi się komfortowo biega na poziomie 400 lm, a do takiej ilości światła potrzebne jest już konkretne zasilanie - więc albo 18650 albo mocne wbudowane aku.

« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 05, 2016, 11:32:23 »
Nitecore HC30, lekka, mocna lumenowo, 18650, tania. Biegam z nią i polecam.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 05, 2016, 15:28:55 »
Ja biegałem przy lekko ponad 100lm i było ok

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 05, 2016, 16:26:37 »
Warto jeszcze pomyśleć nad skilhunt h03

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 05, 2016, 21:43:40 »
michalmateusz - 115g tikki to naprawdę nie jest wiele i dobrze się trzyma na głowie, Hl15 to zabawka skierowana do początkujących użytkowników - którym te baterie starczą na rok albo dłużej.

Jeśli akceptujesz pojemnik na baterie z tyłu, to proponuje zerknąć na Fenix HP25R - naprawdę fajna lampka z portem do ładowania.

« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 06, 2016, 08:41:38 »
Warto jeszcze pomyśleć nad skilhunt h03
muszę przyznać, że jest ciekawa. Używasz? Nie przekręca się w tym mocowaniu przy biegu? Niestety waży 136g, dość sporo. Na plus, że jest niewielka. Zależy mi na małej czołówce.

więcej info: http://www.mobile01.com/topicdetail.php?f=650&t=4850870&p=1 i http://budgetlightforum.com/node/48215

Offline semow

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2016, 09:39:57 »
To jest konstrukcja bardzo zbliżona do Nitecore hc30, obie latarki ważą poniżej 50 g - reszta to akumulator.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 06, 2016, 09:39:57 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 06, 2016, 20:35:08 »
Nie powinna się przekręcać w czasie biegu choć lekko dyndać może, bo ta guma co jest w nią wsadzona latarka, za bardzo elastyczna jest. Domniemam, że jest to to samo co w mojej i chińczyk nagle produkcji nie zmienił.

Strasznie drogie te lampy, 46USD na Ali to jednak sporo.

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 07, 2016, 14:06:41 »
Shwarc: O której mówisz, że strasznie drogo? Na skilhunt często są promocje, można wyrwać za ok 100-130zł, na nitecore też można trafić z fajną promocja

Offline Shwarc

« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 07, 2016, 21:19:41 »
Nie przeczę, skoro znajdujesz na szybko za 30USD to mamy naprawdę fajną latareczkę. A tryby świateł wiecie jak się ustawia? Znalazłem po dwa dla 4 poziomów. Nie wiem czy trzeba wybrać po jednym czy jak?

Offline misiak76

« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 09, 2016, 00:21:01 »
Masz jeden podstawowy co jeden klik, i na każdym podwójne kliknięcie daje ten dodatkowy

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 09, 2016, 12:56:09 »
Czyli w praktyce mogę korzystać aż z ośmiu bez żadnego przeprogramowania?

Gdzie te promocje są na nią? Na Ali za 46 najtaniej widzę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2016, 13:48:19 wysłana przez Shwarc »

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 11, 2016, 13:50:39 »
Aktualnie nie ma już kuponów, gdy będą dam od razu znać. Tu za 31,99$ w tej chwili:
http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html?wid=21

Offline Shwarc

« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 11, 2016, 22:49:14 »
To taki sam portal jak Ali? Wysyłki są płatne czy też za free?

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 12, 2016, 06:29:24 »
Shwarc: Szybciej przesyłki dochodzą 1-2 tygodnie (najczęściej jednak 2tyg), przelewasz kasę z paypal, nie ma możliwości wybrania polskich przelewów, wysyłki są za free, chyba, że dopłacisz ok 1$ do przesyłki rejestrowanej (ja w tym sklepie wolę dopłacić do rejestrowanej) - też jest tam informacja niby o przesyłce w ciągu 7-12, przyjdzie to dam znać czy rzeczywiście tak jest. Trochę jednak inny portal ponieważ tutaj kupujesz od Gearbest, na ali masz różnych sprzedawców.
Śledzenie przesyłek:
http://www.sky56.cn/english/track/index
http://www.17track.net/en
Skilhunt H03 - masz w kilku wersjach:
 H03 (TIR lens), H03R (reflector), H03F (adjustable)
Tutaj możesz zobaczyć jak to mniej więcej świeci:
http://budgetlightforum.com/node/48215

//Edit:
Kod: "LSFD" schodzimy z 31,99$ na 29,99$
Działa na:
http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_391921.html?wid=21
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 06:50:29 wysłana przez Misiek_86 »

Offline kurier

« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 13, 2016, 20:30:33 »
ja mam Mactronic Photon, kilka razy z nią biegałem, dosyć solidna, co było dla mnie najważniejsze działa na jednej baterii r6.

« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 14, 2016, 08:42:49 »
Nie powinna się przekręcać w czasie biegu choć lekko dyndać może, bo ta guma co jest w nią wsadzona latarka, za bardzo elastyczna jest. Domniemam, że jest to to samo co w mojej i chińczyk nagle produkcji nie zmienił.
skoro Twoja dynda to nie brzmi to optymistycznie, jeśli chodzi o bieganie. Ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia?