25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Bielizna termoaktywna] Kwark Powerstretch Pro  (Przeczytany 12107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arkadoo

[Bielizna termoaktywna] Kwark Powerstretch Pro
« dnia: Wrzesień 23, 2011, 22:43:30 »

Koncept

Zima na początku była wyzwaniem, pod względem doboru ubrania. Całkiem przyzwoicie sprawdzał się zestaw cienkiej bielizny polipropylenowej Hey Fuck Face... tzn. The North Face plus na to bluza stretchowa Montano. Jak było bardzo zimno, to dorzucałem jeszcze polar 100. Było całkiem ciepło, tylko 3 warstwy były niezbyt komfortowe jeżeli chodzi ruchomość, tzn. trochę krępowały ruchy.

Kolega polecił mi power stretch w wersji bielizny jak optymalne rozwiązanie na zimę. Zmierzyłem, nabyłem dopasowany egzemplarz bluzy i legginsów i....

Wrażenia

Bardzo dopasowany. Wysoka stójka z zamkiem (kryty patką – nie wcina się w brodę). W dotyku mięsisty i gruby. Jak się okazało termiką zbliżony jest do polaru 200. Sporym plusem jest możliwość dogadania z Kwarkiem i uszycie rozmiaru pod daną osobę, np. w klacie S, a na długość L – super sprawa dla „wysokich” kościotrupów. Materiał bardzo przyjemny. Po 1,5 sezonu użytkowania na zewnętrznej warstwie pojawiły się nieznaczne zmechacenia. Legginsy znacznie zbiły się na pośladkach – zapewne od siodełka rowerowego.

Przy temperaturze do ca. - 10 na powerstretch zakładam bezmembranowego softshella (Treksport Óm). Przy ruchu jest ok, powerstretch nadąża z odprowadzaniem wilgoci (w sporej mierze dzięki dużej gramaturze). Gdy temperatura spada niżej softshella zamieniam na membranę albo pod softshella wrzucam polar 100. W temperaturze powyżej ) stopni przy ruchu w PS jest mi za ciepło.

Póki co nie mam porównania powerstretcha do zimowego ubrania z merynosów. Ciekaw jestem jak sprawdzi się wełna w zimowych warunkach.

Krój

Bluza jest dobrze spasowana, dzięki przyzwoitemu krojowi, jak i elastyczności materiału. Jedyne zmiany jakie bym wprowadził, to trochę wydłużył rękawy i zmniejszył obwód w biodrach, ale nieznacznie. Legginsy niestety nie mają kieszonki na rodowe klejnoty, tylko pionowy szew. Jakby były trochę uniseksowe.

Plusy
Termika, termika, termika. Niesamowita elastyczność dająca duży komfort. Wysoka garda chroniąca szyję – możliwość rozpięcia. Bardzo dobry kontakt z firmą.

http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

forum.outdoor.org.pl

Offline maderos

Odp: [Bielizna termoaktywna] Kwark Powerstretch Pro
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2011, 16:18:49 »
Witam. Jako, ze właśnie jest promocja na bluzy Kwarka (nie wiem czy mogę podać linka ), mam do Ciebie pytanie odnośnie rozmiarowki. Jaka kupiłeś na siebie i jak się układa, pasuje? Dodam, ze właśnie na ta bluzę co podałem na zdjęciu jest promocja...cena 249 zeta...

Offline arkadoo

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2011, 17:09:17 »
Mam jakieś 180 i 78 kg, w klacie pewnie coś koło 98 cm. Wziąłem M. Na stronie Kwarka masz tabelę, która realnie podaje rozmiary do wzrostu.
Horyzont

misio

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2011, 20:09:57 »
Lepiej na forum...

Offline maderos

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2011, 21:10:35 »
Ok, skoro jest zgoda z "góry ". Może macie jakieś info odnośnie tego sklepu?
http://strefagor.pl/s211,prdid292,bluza_z_zamkiem_power_stretch_kwark.html

misio

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2011, 21:12:37 »
Jak tam nie pracujesz, to możesz podawać każdy link do tego sklepu...

Offline maderos

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2011, 21:17:56 »
Hehe, nie pracuje, ale już się uśmiałem. Właśnie robię zamówienie, wpisuje pola - wiadomo. Myślałem, ze już skończyłem,klikam dalej, a tu wyskakuje mi błąd, uwaga! nieprawidłowe imię ;)...hmmm...jakie jest moje imię prawidłowe wg sklepu? I jak tu zamówić?
P.S. wpisałem ponownie to samo imię i poszło...hmmm..
Ok, zamówiłem, jak tylko dostane przesyłkę dam znać co i jak

forum.outdoor.org.pl

Offline lex

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2011, 21:32:43 »
Mam jakieś 180 i 78 kg, w klacie pewnie coś koło 98 cm.
jestem o 2 cm wyższy, klatę mam o 2 cm szerszą, bluzę Kwarka mam L, getry jak dla mnie za ciepłe, mi stykają z polartec power dry
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline maderos

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2011, 11:12:57 »
Ok. Przesyłka dotarła. Pierwsze wrażenie, jak to się mówi tymi czasy WOOW!...Zmyliła mnie metka, bo jest jeszcze "stara", czyli bez dodatku PRO w nazwie. Az mi się ciepło zrobiło, jak pomyślałem, że zostałem zrobiony w jajo, ale zerknąłem na metkę i skład materiału rozwiał moje wątpliwości. To mój pierwszy w życiu PS, wiec swoje wrażenia z "noszenia" napisze za jakiś czas.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2011, 16:06:51 »
A tak w temacie samego Powerstretcha. Spotkałem się już z 3 rodzajami tego materiału w produktach właśnie Kwarka. Różnił się on grubością. Osobiście mam ten średni ale kiedyś kolega zakupił nieco cieńszy, a niedawno w sklepie oglądałem grubszy od mojego. On był prawie jak polar 200 i nie wiem czy w nazwie nie było właśnie Pro.

Teraz doczytałem na stronie Kwarka, że faktycznie szyli i szyją nadal z różnych Powerstretchów więc trzeba uważać zamawiając wysyłkowo bez macania bo pewnie nazwa ta sama.

Offline maderos

« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2011, 16:27:39 »
No ten co mam na pewno jest grubszy od 100 Polarteca. Cos jakby 150 bym powiedział.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2011, 17:50:37 »
Czyli to pewnie ta najgrubsza wersja. Moja średnia odpowiada raczej polarowi 100

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2012, 23:58:19 »
184 wzrostu, ok 100 w klatce - kwarkowa L'ka pasuje na mnie idealnie. Mam wersję z kapturem. Super sprawa. Jedyny mankament, który musiałem skorygować, to zamek który uwierał w brodę, gdyż nie wszyto mu polarowej listwy pod spód, co zrobiłem. Poza tym super. Naprawdę polecam, bo daje radę ;)

Offline Klaus

• What Doesn't Kill You Makes You Stranger

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 14, 2012, 00:15:46 »
Ja osobiście spotkałem się dla przykładu z Powerstrechem Marmota bez dodatku PRO i własnie tym Kwarka z Pro i różnica jest odczuwalna. W dodatku znajomy posiadający Marmota i katujący go podczas zimowego biegania strasznie się zawiódł na nim ponieważ mechaci się bardzo mocno. Być może Polartec wprowadził drobne udoskonalenia z biegiem czasu.

Offline arkadoo

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 14, 2012, 08:28:50 »
Założyłem go ostatnio i niestety termika siadła. Włókna są zdecydowanie mniej mięsiste. Prany był w Grangersie lub Wolly Sport - dedykowanych środkach. Wygląda na to, że dwa sezony stosunkowo intensywnego użytkowania zrobił swoje.
Horyzont

forum.outdoor.org.pl

Offline betiglo

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:40:36 »
Ja mam od nich legginsy kupione w styczniu 2011 [więc użytkowane również 2lata] użytkuje je intensywniei nie bardzo widać ślady użytkowania,a termika?-może ta zima cieplejsza?bo odczucia mam jednakowe -było i jest mi w nich po prostu ciepło.
.....

Offline fromage

« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:01:42 »
Odkopię trochę wątek choć nie do końca od strony bieliźnianej.

Szukam lekkich rękawiczek i lekkiej czapki z PS Pro, porównuję produkty Kanfora i Kwarka - obie firmy mają bardzo zbliżone do siebie produkty:

Kanfor czapka Bird
http://sklep.kanfor.pl/pl/czapki/135-kanfor-bird-czapka-polartec-power-stretch-pro.html

Kanfor rękawiczki Fit
http://sklep.kanfor.pl/pl/rekawiczki/46-kanfor-fit-rekawiczki-polartec-power-stretch-pro.html

Kwark rękawiczki 5 palców
http://sklep.kwark.pl/pl/p/Rekawiczki-5-palcow-Power-Stretch-Pro-099606/190

Kwark czapka Baran
http://sklep.kwark.pl/pl/p/Czapka-Baran-z-Power-Stretch-Pro%2C-020205/278

Mama bluzę PSP Kwarka i wiem, że materiał jest zajefajny - nie znam z kolej Kanfora. Macie porównanie pomiędzy tymi produktami? Chodzi mi głównie o:

1. materiał - Kanfor ma gramature 241, Kwark 250 - jest tutaj jakaś odczuwalna różnica - grubość, elastyczność, termika, wytrzymałość

2. Krój

Koszt kompletu Kwarka to blisko 200 PLN, komplet Kanfora, niecałe 100 PLN i stąd moje zagwozdki:)

Online velka

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 20, 2016, 10:59:24 »
Mam takie:
http://sklep.kanfor.pl/pl/rekawiczki/250-kanfor-fit-screen-rekawiczki-polartec-power-stretch-pro.html czyli praktycznie to samo + nitka do obsługi smartphone'u.

Nie mechaci się bardzo, materiał mocny. Jak wywaliłem się podczas biegania na beton i poleciałem na ręce to poszedł szew, z materiałem nic się nie stało. Wątpię byś zauważył różnice pomiędzy tymi gramaturami. Krój bardzo dopasowany, ale to musisz zmierzyć na własną dłoń.

Imo, nie przepłacałbym i brał kanfora.

Offline fromage

« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 20, 2016, 11:43:29 »
Nie mechaci się bardzo, materiał mocny

Ile już je ciorasz? Używasz z kijami czy raczej same?

Online velka

« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 20, 2016, 13:03:00 »
Będzie z 2 lata, głównie w górach i do biegania. Z kijkami nie miały styczności, prane sporo razy. Nie wyglądają już jak nowe, ale trzymają się bardzo przyzwoicie. Mogę polecić i zakupiłbym ponownie.

Offline fromage

« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 20, 2016, 14:15:14 »
Będzie z 2 lata, głównie w górach i do biegania. Z kijkami nie miały styczności, prane sporo razy. Nie wyglądają już jak nowe, ale trzymają się bardzo przyzwoicie. Mogę polecić i zakupiłbym ponownie.

O to mnie chodziło, podziękował.

Offline rolin

« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 20, 2016, 21:28:45 »
Ja używam kanforów fit z kijami i nic się z nimi nie dzieje. Nie docieplają mocno, ale fajnie chronią przed delikatnym wiatrem. Również polecam
Bo nie ma takiej góry, na którą nie mogę wejść...

Offline fromage

« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2016, 09:47:52 »
Wczoraj przyszedł zestaw Kanfora - czapka Bird i rękawiczki Fit.

Rozmiarowo idealne - czapka rozmiar UNI, rękawiczki M przy szerokości dłoni ok 21 cm, długość palce wskazującego 8,5 cm. PSP z racji rozciągliwości świetnie przylega ale nie uciska.

Odnośnie porównania PSP od Kwarka i Kanfora to jednak różnica w garmaturze jest odczuwalna - nie w wadze oczywiście ale w mięsistości materału - bluza użytkowana rok z PSP Kwarka wydaję się o około 20% bardziej mięsista niż nowy PSP Kanfora. Nie wiem jak to wygląda termicznie i pewnie się nie dowiem bo porównywanie termiki rąk z termiką tułowie będzie mylne - do zweryfikowania.

Może komuś się przyda...

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę