Autor Wątek: [Maty] Therm'a'rest Ridgerest SoLite  (Przeczytany 17143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petelicki

Odp: [Maty] Therm'a'rest Ridgerest SoLite
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:25:06 »
Cytuj (zaznaczone)
chcę wiedzieć ile dokładnie stracę kupując noname o wadze 450g za 50% ceny.

Ile stracisz na wadze to jedno, ale ile stracisz na izolacji. Oryginalne TaR naprawdę fajnie izolują od podłoża, noname może przy podobnej wadze działać dużo gorzej....
"Kto nie maszeruje ten ginie."

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:25:06 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2015, 12:35:10 »
noname może przy podobnej wadze działać dużo gorzej....
Może ale nie musi. Okazuje się, że karimata 15mm gruba, ze zwykłego polietylenu (tak jak TaR) o tym samym rozmiarze (183x51cm), waży dokładnie tyle samo i jest takim samym walcem co Ridgerest. TaR ma niby te wgłębienia w których śpiwór się może rozprężyć, ale realnie grubość maty na środku nie ma już tych 15mm tylko mniej. Patrzę też na cenę, 200x55 jest za 58zł, Ridgerest Classic R od 82, a Long to już 120+, a tu jeszcze 2 szt. są potrzebne :( . No i użycie, ma ona być jako docieplenie do Prolita, a więc we wgłębienia Ridgeresta nie będzie rozprężał się puch bo od góry był by właśnie płaski Prolite, czyli główna cecha Ridga została by chyba wyeliminowana bo wiatr by tam hulał dowoli w tych pustych przestrzeniach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2015, 13:01:56 wysłana przez Shwarc »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2015, 20:57:57 »
Schwarc, po co pytasz i drążysz dogłębnie, skoro później dyskredytujesz odpowiedzi i niezbicie wykazujesz wyższość noname na T'a'R-em ;)?, to tak jakbyś zapytał chłopaki, co lepsze Fiat czy Ford, ale zaznaczam, że i tak kupię Fiata ;D, poza tym zawsze możesz odwrócić filozofię i położyć Ridgeresta na ProLite, wtedy Ci się puch rozpręży ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline Shwarc

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2015, 22:31:17 »
No co ty, przeczytaj dokładnie od początku o co spytałem najpierw, czy było to pytanie o wagę czy o filozofię mojego projektu?

Ile stracisz na wadze to jedno, ale ile stracisz na izolacji. Oryginalne TaR naprawdę fajnie izolują od podłoża, noname może przy podobnej wadze działać dużo gorzej....
To akurat mnie nie interesowało, wiem ile mogę stracić (lub nie) na izolacji i na czym to polega, ale z grzeczności odpowiedziałem co mną kieruje. Tak ciężko to było wyczytać?

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 12, 2015, 23:07:07 »
zarzucasz mi brak skrupulatności i dokładności ;D, zapytałeś o wagę, a ściślej rzecz ujmując to, czy bardziej opłaca się kupić Ridgeresta czy noname w kontekście wagi, a później stwierdziłeś, a później stwierdziłeś, że nie kupisz, bo to lipa i nie pasuje do Twojej koncepcji ;D

Offline Shwarc

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 12, 2015, 23:52:36 »
eee crim, normalnie nie jarzę o co ci biega? Pytałem nie czy bardziej się opłaca kupić Ridga tylko, ile dokładnie waży, bo chciałem wiedzieć ile stracę na wadze kupując noname. To było powodem zapytania. Bez sensu ta dyskusja. Odpowiedź otrzymałem z dwóch (a nawet 3) niezależnych źródeł i mi wystarczy, po co to ciągniesz? Kurna, walnij browara bo normalnie wymiękam.

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2015, 00:22:49 »
dupnąłem właśnie Lwówek Wiedeński od homofoba i idę w kimę ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2015, 00:22:49 »

Offline Shwarc