Autor Wątek: [Buty biegowe] Buty do biegania w terenie mieszanym  (Przeczytany 22210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

menel

Odp: [Buty biegowe] Buty do biegania w terenie mieszanym
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2008, 11:05:23 »
taaaaaaaa.....;D ;D ;D,sie jeszcze okaże że bedzie 2 adminów w za ciasnych butach.. ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2008, 11:08:26 wysłana przez menel »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Maj 17, 2008, 11:05:23 »

Offline Turlaj

• dudziarz polski

« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2008, 18:12:00 »
No, buty kupione, sprawa załatwiona, tera można trochę OT. Weźcie mi wytłumaczcie, o co chodzi z tymi butami do biegania w terenie mieszanym. Bo ja nie bardzo kumaty w temacie - to znaczy że gość biega raz po asfalcie a raz po błocie i tylko nie wiem po co on biegnie. Podejrzewam że chodzi o podtrzymanie kondycji, żeby potem pod plecakiem lżej było. Ale nie bardzo mogę zrozumieć, że tak z własnej nie przymuszonej lata ktoś po polach i bażanty płoszy.
Idź precz! lalko z pucu, kalkomanio wyższych uczuć...

misio

« Odpowiedź #27 dnia: Maj 18, 2008, 00:12:11 »
kondycja jedno, zrzucanie wagi drugie. biegasz po prostu w terenie i, żeby zrobić jakieś tam kółko trasę typu np. 10 km, robisz pewne kółeczko, żeby nie biec np. do Wrocka i nazad.
no ja tak mam i bażantów nie szukam ;D.

Offline ina

« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2008, 09:15:59 »
Ja biegam bo lubię, taki Forrest Gump ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 04, 2011, 15:08:56 »
Czy ktoś z Was użytkuje buty Inov-8 Roclite 315? O, takie: http://www.sklep.napieraj.pl/product-pol-572-buty-inov-8-roclite-315-kolekcja-AW10-.html Ewentualnie czy możecie zaproponować odpowiednik (trzy-sezonowe, nawierzchnia to szutry, ścieżki, kamienie) z zbliżonej cenie i wadze?

Offline ina

« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2011, 16:31:50 »
Zobacz wątek o salomonach pro 3d ultra. Bo w nich biegam przez asfalt i szutry do kamienistych ścieżek w lesie, ale też po Tatrach.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2011, 17:17:22 »
Sprawdzę, z tym że ja nie biegam, ja maszeruję.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2011, 17:17:22 »

Offline ina

« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2011, 18:01:10 »
Nie no, pod górę, to też bym raczej marszem nazwała moje poruszanie się ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2011, 20:41:34 »
jesli masz szeroka stope to zapomnij o inov-8. Ja mam 295 i nie zamienilbym ich na inne
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline TjakTomek

« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2011, 21:58:44 »
jesli masz szeroka stope to zapomnij o inov-8. Ja mam 295 i nie zamienilbym ich na inne
Nawet fajniejsze. Jak długo je użytkujesz? Aha, mam wąską stopę.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 05, 2011, 08:47:25 »
mam je prawie rok.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline kubi

« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 06, 2011, 10:06:08 »
jesli masz szeroka stope to zapomnij o inov-8
Dlaczego? Ja mam i pasuje wiekszosc modeli.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline Jagienka

« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:47:12 »
Kupiłam fajne asicsy na żelu, z drapieżną podeszwą,ale okazało się , że za małe o pół i w Łodzi nie ma.
Do biegu 3 tygodnie - to co, mam biec w starych butach na asfalt??

Offline ina

« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 19, 2011, 02:23:58 »
Nie, w nowych za małych :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 09:38:47 wysłana przez misio »

Pomoc dla Rodziny Dybla

misio

« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 19, 2011, 09:40:06 »
Se tak myślę, że jak drapieżna podeszwa, to raczej nie na asfalt, a po drugie w życiu bym nie pobiegł nigdzie w za małych butach, a szczególnie w zawodach...
No i 3 tygodnie, to kupa czasu- nie da się ich wymienić gdzieś?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 19, 2011, 09:40:06 »

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:20:25 »
jesli masz szeroka stope to zapomnij o inov-8
Dlaczego? Ja mam i pasuje wiekszosc modeli.
Może trochę przesadziłem, ale modele które mierzyłem raczej pasują na wąską. Tak czy siak trza mierzyć.

Jagienka - biegnij w jakichkolwiek tylko nie za małych. Lepiej w za dużych bo noga po pewnym czasie puchnie. Na każdym zbiegu palce będą dociskać przód buta. Jeśli założysz za małe to prawdopodobnie do mety nie dotrwasz, a o zakładaniu sandałów zapomnisz na bardzo długo.

Offline Jagienka

« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 19, 2011, 10:47:22 »
Dzięki.
Te asicsy były dobre, ale właśnie bez poprawki na dłuższe zbieganie i na powiększanie objętości stopy po kilku godzinach biegu. Podobno większy rozmiar jest w stolicy, ale tak mi się nie chce tam jechać... przesyłki konduktorskie z kolei kosztują więcej, niż mój bilet w jedną stronę, więc wolę jechać i przymierzyć ten większy.
Obie starsze pary mogą się nie sprawdzić: adidasy mają jakby niżej pod piętą, wydeptały się chyba.
AKU ma wytartą wyściółkę i boję się, że mnie obetrą.

Offline ina

« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 19, 2011, 11:01:46 »
Nie marudź, tylko wymień te buty, jak Chróst mówi- 3 tygodnie to kupa czasu, ale postaraj się zrobić to wcześniej i wybiegać buty. Kto ma dobiec do mety pod banderą odora jak nie TY :)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Jagienka

« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 19, 2011, 21:32:36 »
jak mi Chrust nie przyśle naklejków, to będę musiała całą drogę wrzeszczeć, że jestem z odora :P
a to może mnie nieco osłabić  ;)

Offline Jagienka

« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 21, 2011, 23:08:44 »
Jagienka - biegnij w jakichkolwiek tylko nie za małych. Lepiej w za dużych bo noga po pewnym czasie puchnie. Na każdym zbiegu palce będą dociskać przód buta. Jeśli założysz za małe to prawdopodobnie do mety nie dotrwasz, a o zakładaniu sandałów zapomnisz na bardzo długo.
Lisu, dzięki za rzeczową pomoc.

Sprawa przesądzona i to bez wycieczki do stolicy. Adidas w Intersport przecenił te najlepsze - Kanadia, rozmiar taki, jak biegam od zawsze, czyli od roku :P

http://esklep.intersport.pl/pl/product/65510/buty-adidas-kanadia-tr3-g44540

szkoda, że znów tydzień na rozbieganie nowych ucieknie, bo na Kaszuby jadę, w agroturystyce odpocząć :D

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 22, 2011, 08:22:45 »
Czemu ucieknie- bierz buty i biegaj - odpoczniesz później ;D

Offline Jagienka

« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 06, 2011, 15:39:15 »
No i czas powiedzieć, jak to z Kanadiami było. TZN Adidas Kanadia wmn rozm 40 2/3, jak inne butki mam 39.
wcale nie potrzebowały rozbiegania przez tygodnie, po trzech bodajże treningach wszystko było ok.
Na karkonoskim były warunki pogodowe "dynamiczne", czyli w Śnieżnych Kotłach lało. Chyba wszyscy się ślizgali po kamulcach, ale moje buty tylko ... pod górkę! Przy niektórych, mniej zgrabnych krokach jechały jakieś 3-5 cm do tyłu, dziwne, ale kiedyś z Hanwagami też miałam takie przygody. Może to moja "wina" :)
Po biegu zmiany w podeszwach były takie: starły się takie gumowe "igiełki" na wystających jakieś 3 mm elementach.A były na każdym. Starło się też ich urzeźbienie, spełniając swoją rolę.
Deszcz szybko oczywiście dostawał się do buta, bo mam wersję bez gore ( tak mi doradził sprzedawca i słusznie, bo jak nie wierzchem, to lałoby mi się po nodze), ale gdzieś po 15 minutach słońca i wiatru stopę miałam suchą.
Bardzo dobrze trzymają stopę, palcami luźno sobie macham, ale w dalszej części but przylega tak, jak powinien i kostkę pięknie trzyma.
Nie nadają się na asfalt, co sprawdziłam na 33.warszawskim. Kleiły się i mlaskały, czyli nadal miały sporą przyczepność.
A teraz zauważyłam, że trochę wyciera się im wewnętrzny materiał na pięcie, tylko czy wypada reklamować kapciuszki po dwóch maratonach?
A, i też są anty - odorowe :D nadal nie śmierdzą, może przez ten siatkowy wierzch?