Autor Wątek: [Buty wysokie] Scarpa Phantom 6000  (Przeczytany 9044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rosowka

[Buty wysokie] Scarpa Phantom 6000
« dnia: Lipiec 16, 2011, 13:00:04 »
Witam na forum

Mam pytanie - czy ktoś używał butów Scarpa Phantom 6000 - model na 2010 (czerwony overbut).
Jakie wrażenia z użytkowania? W jakich temperaturach but stosuje się optymalnie? Kupiłem takie buty z przeznaczeniem na góry wysokie, ale czy da radę zastosować go również w tatrach zimą? Nie za ciepłe będą?
Będę wdzięczny za różne praktyczne uwagi odnośnie tego modelu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 13:17:35 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Buty wysokie] Scarpa Phantom 6000
« dnia: Lipiec 16, 2011, 13:00:04 »

Offline uysy

Odp: [Buty wysokie] Scarpa Phantom 6000
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:24:35 »
Na 99% będą za ciepłe.
Nie są to buty do wspinaczki w lodzie czy też mixt'cie (są po prostu duże), czyli mało ruchu w stosunku do trekkingu/chodzenia.
Podczas chodzenia (a do tego głównie służą te buty) stopa pracuje o wiele bardziej niż podczas wspinania, co za tym idzie immo w Tatrach (bo zakładam że chcesz głównie po nich chodzić lub delikatnie wspinać) będzie w nich piekielnie gorąco :). No chyba że masz bardzo duże problemy z ukrwieniem stóp.

Offline rosowka

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2011, 17:33:23 »
Ma to być tylko chodzenie - długie trekingi z nocowaniem w namiocie. Kupione z myślą o Aconcagua i Elbrusie. Zastanawiam się jak będą sprawdzać się w tatrach. Na razie zimą chodziłem po tatrach (i innych górach) w skórzanych butach z gore, ale bez botka i ovebuta. Problemem zawsze było zimno, przemoczenie butów i niemożliwość ich wysuszenia. Dlatego jak już kupiłem takie buty to chciałbym wykorzystać je w każdych warunkach zimowych. Myślałem o kupnie skorup na niskie góry zimowe (np. Vega), ale szkoda mi kasy na 2 pary butów.

A może można dokupić mniej ocieplony botek do Phantomów 6000?

Offline kubi

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2011, 11:52:45 »
Wg mnie do takich zastosowan beda idealne. Wiadomo ze jak bedzie w okolicy 0 czy -5 stopni to bedzie w nich goraco ale przy -20 od razu doceniasz komfort wewnetrznego botka. Poza tym na biwaku czy w schronie mozesz caly czas chodzic w botku i jest cieplo i komfortowo.

Krzywy ma nowa wersje tych Phantom'ow i na Blancu ostatniej zimy mu dupe uratowaly bo bylo -40.

Ja tam wyznaje zasade ze lepiej miec wiecej niz mniej :)
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline semow

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2011, 19:52:01 »
Ja mam dobrą radę - przyjdzie zima, sam sprawdzisz ;D
Chyba Dybel łaził w podobnych butach Lowa na kursie na Hali, jeśli dobrze pamiętam.

Offline madmun

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2011, 23:19:12 »
Nie chodziłem w tych butach co zaznaczę na początku

1) kupiłeś i pytasz się o opinie ?
2) każdy ma inne ukrwienie kończyn.
3) jeśli będzie -5 to będziesz miał bagno, nie nosiłem ale daje Ci gwarancje ! Jedno jest pewne w Tatrach zmarzniesz, cokolwiek być nie robił
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline ina

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2011, 01:27:50 »
Chyba Dybel łaził w podobnych butach Lowa na kursie na Hali, jeśli dobrze pamiętam.

Chyba nawet nie tylko na Hali ;)

Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2011, 01:27:50 »

Offline rosowka

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2011, 08:13:40 »
Dzięki za odpowiedzi. Zdaje sobie sprawę, że odczucie zimna, zwłaszcza stóp to indywidualna sprawa, ale ciekawy jestem waszych odczuć z użytkowaniem tego typu butów w niższych górach typu tatry.  Nie myślałem wogóle o tatrach przy kupnie tych butów - ale teraz szkoda mi kasy na 2 parę butów - bo może da radę w phantomach po tatrach pochodzić.

Prawdopodobnie zanim kupię vegi lub coś w tym stylu to najpierw pojadę w phantomach w tatry i się zobaczy :)

Offline jarul

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2011, 08:32:19 »
Pojedziesz to sie przekonasz. Na kursie zima w tatrach jeden z instruktorow nosil takie kozaki tylko ten nowszy model.

Offline ina

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:39:37 »
Dzięki za odpowiedzi. Zdaje sobie sprawę, że odczucie zimna, zwłaszcza stóp to indywidualna sprawa, ale ciekawy jestem waszych odczuć z użytkowaniem tego typu butów w niższych górach typu tatry.  Nie myślałem wogóle o tatrach przy kupnie tych butów - ale teraz szkoda mi kasy na 2 parę butów - bo może da radę w phantomach po tatrach pochodzić.

Prawdopodobnie zanim kupię vegi lub coś w tym stylu to najpierw pojadę w phantomach w tatry i się zobaczy :)

Z tego co Dybel mówił, to bardo zadowolony z nich właśnie w Tatrach, gdzie siedzi zimą prawie non stop, więc chyba i Tobie się tam sprawdzą ;)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline kuzon

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2016, 01:11:01 »
Odkopie temat. Jakie automaty pasuja do tych butow? Czy Grivel G12 da sie bez problemu podlaczyc?
"Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
 - Maya Angelou