Autor Wątek: [Kurtki] The North Face Blue Ridge Packlite Jacket  (Przeczytany 8943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darthc42

[Kurtki] The North Face Blue Ridge Packlite Jacket
« dnia: Lipiec 12, 2011, 17:47:03 »
Wydzielone z: [Kurtki] Kurtka turystyczna

No i zakupilem swoja pierwsza kurtke z gore. Cena bardzo mi sie spodobala 549 z 999zł. Kurtka w kolorze czarnym czyli jedyny kolor brany przeze mnie  pod uwage. Minusy zauwazylem juz na starcie a zaliczam do nich:

- zamek zapina sie jak w kobiecych ciuchach :D
- brak napoleonki
- brak wywietrznikow pod pachami (do przezycia)
- moglaby byc wyzsza stojka

The North Face - Blue Ridge Packlite Jacket

wiecej informacji:
https://8a.pl/page,produkt,id,8602,blue-ridge-packlite-jacket.html#kolor_575849

« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 18:20:18 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Kurtki] The North Face Blue Ridge Packlite Jacket
« dnia: Lipiec 12, 2011, 17:47:03 »

Offline kubi

Odp: [Kurtki] The North Face Blue Ridge Packlite Jacket
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2011, 17:54:15 »
Minusy zauwazylem juz na starcie
To trzeba bylo kupic co innego ;D
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline czis

« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:19:01 »
Z tym brakiem wywietrzników to nawet sobie nie żartuj........... jak kupiłeś przez neta to oddaj i znajdź coś z wywietrznikami........

Offline darthc42

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:23:04 »
Podejrzewam, ze nie ma wywietrznikow z powodu wagi (jak pada to i tak zamykam). Zreszta kieszenie to jakies "pluca". No i nie ukrywajmy cena robi swoje.

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:25:26 »
Ale Ty nie zakupiłeś kurtki GTX, tylko Paclite ;D.
A to, na moje, dość spora różnica: niska waga kosztem wszelakich możliwych udogodnień...

Offline czis

« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:25:32 »
Oki, twój wybór ale ja bym nie kupował ceny tylko raczej produkt...........

Offline atanor

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:25:43 »
Ale przez kieszenie da się wentylować?
Jest druga warstwa membrany czy siateczka?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:25:43 »

Offline madmun

« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:26:34 »
w Packlite  nie robią siateczki,
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline kubi

« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:29:54 »
W tej kurtce akurat kieszenie sa z siateczki z tego co pamietam. Ale Paclite za 550zl to w sumie srednia okazja... i do tego TNFa.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

Picasa & Wikiloc

Offline darthc42

« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:31:11 »
Kieszenie sa od polowy siateczkowe.

Priorytetem byla u mnie waga. Jeszcze nigdy w zyciu nie rozprulem czegokolwiek wiec bedzie dobrze :)

Offline darthc42

« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:33:24 »
A to, na moje, dość spora różnica: niska waga kosztem wszelakich możliwych udogodnień...

co masz na mysli mowiac o udogodnieniach? moje poprzednie cholerstwo wazylo ponad kilogram :D jak potrzebuje ciepla i ochrony przed wiatrem zakladam stary dobry Polartec Wind Pro. To ma mnie chronic przed deszczem i malo wazyc :)

Offline kubi

« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:35:07 »
Pro Shell wazy podobnie, chodzi o to ze sie bedziesz w cieplejsze dni gotowal w tym.

Picasa & Wikiloc

misio

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:38:00 »

co masz na mysli mowiac o udogodnieniach? moje poprzednie cholerstwo wazylo ponad kilogram :D jak potrzebuje ciepla i ochrony przed wiatrem zakladam stary dobry Polartec Wind Pro. To ma mnie chronic przed deszczem i malo wazyc :)

Wszystko to np. na co narzekasz, że brakuje ;D.
Mój HS na Dermizaxie waży 620 gram i nie brak mu niczego ;D.

Offline darthc42

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:38:41 »
Przeciez kurtki nikt nie zaklada w cieply dzien!? Chociaz przypomina mi sie widok sprzed tygodnia kiedy szedlem na Rysy w krotkich spodenkach i koszulce a przede mna chmara onanistow sprzetowych poubieranych po uszy bo przeciez to wszystko oddycha hihi

Cytuj (zaznaczone)
Wszystko to np. na co narzekasz, że brakuje ;D.
Mój HS na Dermizaxie waży 620 gram i nie brak mu niczego ;D.

misio tylko on kosztuje dwa razy tyle co moja kórtka i musi mieć wywietrzniki pod pachami bo waży dwa razy więcej :D

OD MOD: SWÓJ POST MOŻESZ EDYTOWAĆ PRZEZ 30 MINUT OD NAPISANIA GO- PROSIMY O NIE PISANIE POSTA POD POSTEM!!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 18:47:30 wysłana przez misio »

misio

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:50:25 »
Ale deszcz też czasem pada i w 15/20 stopniach...

Generalnie masz o tyle rację, że w przypadku lata, to można i całkowicie zmoknąć od deszczu i czekać na słońce aż to wszystko wyschnie ;D ;D ;D.

misio tylko on kosztuje dwa razy tyle co moja kórtka i musi mieć wywietrzniki pod pachami bo waży dwa razy więcej :D

Nie, on kosztuje 200 zł w normalnej cenie więcej niż Twoja kurtka [1200 a 1000] i tyle samo mnie też kosztował więcej co Twoja obecna kurtka, czyli w granicach 700 zł, bo promocja była w Avalanche [a Twoja 500].

A to, że waży więcej?
No, cóż: są wywietrzniki, są kieszenie, jest potężny kaptur i przede wszystkim jest 3L, co oznacza, że jego przydatność rozciąga się o kilka sezonów więcej ;D.

Z tymże, my się tu pultamy, bo szukałeś kurtki turystycznej i porządnej, a kupiłeś popierdółkę ;D ;D ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:50:25 »

Offline całka

« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2011, 18:56:23 »
alpha sl arcteryxa na którą poluję w us (na ebay'u) stoi za... 210$ czyli niewiele więcej niż to Twoje cudo
jest paklajtem, waży 340g (męska Mka), ma wywietrzniki i wysoką stójkę ;D

Offline darthc42

« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:00:47 »
Niestety promocji na Twoja kurtke nie znalazlem a szukalem (przeczytalem caly watek poswiecony jej). Dobrze ze odpusciliscie sprawe wywietrznikow bo zaczynalem sie martwic ze to jedyny sposob na jej oddychalnosc ;-)

PS. Nie moge sie powstrzymac :) W deszczu idziesz z otwartymi wywietrznikami? Sorry ale tego nie kupuje mialbys rzeke wewnatrz.
PS. Całka poluj dalej i dolicz koszty przesylki (cla) oraz fakt ze jej nie masz pod reka a moze zdarzy sie Tobie jakis ciekawy wypad.

Temat zakupow w USA kompletnie nie na miejscu. Tam wszystko jest taniej :]

Offline atanor

« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:03:28 »
Wentylka w kieszeniach nie jest taka zła, a czasem nawet skuteczniejsza od pachowej. Wszystko zależy od kroju. wentylacja pachowa pozwala na otwarcie podczas niewielkiego deszczu.
Co do ceny to nie ma co strofować chłopaka, nie wszyscy muszą chodzić w DA czy Arcteryxie ;D

Offline całka

« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:05:22 »
e no z UK tą kurtkę można ściągnąć za 650zł :P a tu już koszta przesyłki są mniejsze ;)
ja chciałabym ją kupić max za 550 z przesyłką i koniecznie zieloną stąd dalsze 'polowania' ;)

Offline darthc42

« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:07:22 »
spokojnie Panowie na zime jezeli bedzie perspektywa konkretnego wypadu w gory pomysle o czyms takim jak ma misio. W tym sezonie i tak przecholowalem z zakupami :/

misio

« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:09:29 »
Tak w deszczu chodzę z otwartymi wywietrznikami i serio nie wiem dlaczego miałbym mieć rzekę ;).
A takie chodzenie stosowałem i w przypadku Moritz'z od Campusa i w Revelu z HiMountain i tego ostatniego Devila, choć tutaj zdarzyło mi się to raz, więc może czegoś nie wiem ;D.
Ale tak serio: nie widzę żadnych przeciwwskazań, tym bardziej, że wielkość wywietrznika możesz regulować ;).

Tak wracając do tematu Twojej kurtki: ja nie uważam, że to zły wybór, ale kupując kurtkę, która w nazwie posiada "Packlite" już z góry trzeba założyć, moim zdaniem, kilka rzeczy w standardzie:
- brak porządnego kaptura,
- brak wywietrzników prócz tych w kieszeniach,
- brak stoperów,
- brak wysokiej gardy,
- brak regulacji kaptura,
- mniejsza wytrzymałość materiału nośnego membranę, a przez to możliwość szybszego klęknięcia tejże.
Oczywiście pic polega na tym, że te wady mogą wystąpić i często i gęsto w tychże kurtkach występowały, jednak obecny postęp - vide post całki- umożliwia ich zlikwidowanie.
I tutaj kwestią czasu jest dotarcie się Twoje z Twoją nową kurtałą: ustalenie co naprawdę jest wadą, a co jest jedynie brakiem konsekwencji w obecnym wyborze ;).
Na lato wydaje mi się to jednak wybór bardzo dobry, jeśli jakościowo nie padnie, choć po części uważam, że każda membrana właśnie w tej porze roku ma prawo paść zarówno od zewnątrz, czyli od deszczu, jak i od wewnątrz, czyli człek się po prostu może zapocić... ;D
Jak to Walter mawia: na lato ortalionik dobrym jest ;D ;D ;D.

Offline madmun

« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:11:41 »
Się rozwodzicie! teraz już po kupnie, wcześniej trzeba było, jakoś chyba nikt z Was nie pisał nic, a  teraz każdy ma radę !

darthc42 testuj ! i zdawaj relacje !

R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline darthc42

« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:20:29 »
Ja tam jestem zadowolony z zakupu i nie rozumiem skad ten atak :)

misio w swojej kurtce w deszczu spedza chyba mniej niz godzine jak mu nie cieknie pachami :-) Posiadam jeszcze kurtke Milo i HiM (z wywietrzikami) i cieknie jak diabli :-)

- ten model Paclite posiada regulowany kaptur.
- jest to najlepszy kaptur jaki mialem w kurtce

W sierpniu przetestuje kurtke w polskich tatrach chociaz wolalbym jej nie wyciagac z plecaka :)

misio

« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:26:14 »
Się rozwodzicie! teraz już po kupnie, wcześniej trzeba było, jakoś chyba nikt z Was nie pisał nic, a  teraz każdy ma radę !

darthc42 testuj ! i zdawaj relacje !

Wcześniej też pisałem ;D!

Jeśli jesteś zadowolony, to nie powinieneś dostrzegać jeszcze wad ;D ;D ;D.
Mi tam nic nie cieknie pod pachami żaden deszcz, a prawdziwy męski pot jedynie ;D ;D ;D.

I dobrze, że posiada to co Ci się podoba, ale źle, że posiada też co Ci się nie podoba ;D.

W sierpniu przetestuje kurtke w polskich tatrach chociaz wolalbym jej nie wyciagac z plecaka :)

Ale jak coś, to z chęcią poczytam jak się sprawuje! ;)

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 12, 2011, 19:40:52 »
chróst nie dramatyzuj, mam paklajta i nie jest najgorzej, w dodatku TNF'a ;D:
- kaptur, hmmm... nie jest najgorszy, kask wcisnę,
- ma wywietrzniki pod pachami, bardzo dobra rzecz chodzę z otwartymi w deszczu nie pada, no chyba że pada w poziomie ;D,
- stopery są,
- garda, mogłaby być nieco wyższa, ale jak dobrze pospinam i wyreguluję kaptur, to tylko oczy mi widać ;D,
- jest pełna regulacja kaptura

co do trwałości też nie dramatyzowałbym, hardszela nie używa się co dzień, mam prawie dwa lata i zaledwie kilka razy miałem na grzbiecie i dodam jeszcze, że nie dbam specjalnie o sprzęt, ma służyć i tyle, zatem nie wpadałbym w panikę, a patrząc na DA, to już dwa były w naprawie choć młodsze, a mój bidny TNF dycha pełną piersią i błyszczy nowością farby ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die