Autor Wątek: [GPS] SPOT  (Przeczytany 1910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uysy

[GPS] SPOT
« dnia: Lipiec 12, 2011, 12:30:59 »
System wysyłania zdefiniowanej wiadomosci SMS oraz Przebiegu Trasy SPOT.

Czy ktoś kiedyś używał i może coś powiedzieć na temat kosztów ?

forum.outdoor.org.pl

[GPS] SPOT
« dnia: Lipiec 12, 2011, 12:30:59 »

Offline volica

Odp: [GPS] SPOT
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:52:15 »
mam, uzywalem
w usa 100$ na rok za podstawowe dzialanie + kilka groszy za ubezpieczenie+50 $ za tracking. W Europie takie same ceny ale w euro.
Dziala to tak:
jezeli wszystko jest w porzadku, naciskasz jeden przycisk i system wysyla e maila/ smsa na uprzednio podany adres o poprzednio podanej wiadomosci plus wspolrzedne geograficzne i linka do google map. Wysylajac nie masz zadnego potwierdzenia ze wiadomosc doszla, zatem wskazane jest kilkakrotne nacisniecie przycisku w odstepach ok 30 min.
Jezeli cos sie stanie, ale nic powaznego to jest drugi przycisk ktory wysyla wiadomosc do uprzednio zdefiniowanych osob i inna wiadomoscia, 
i trzeci przycisk ktory powiadamia centrum alarmowe, ktore to laczy sie z 911/112 numerem, podaje twoje dane i wspolrzedne.

Tracking po prostu automatycznie wysyla wspolrzedne na ich serwer i pokazuje na google map

Cenowo to jak pisalem 100 jednostek walutowych rocznie, placi sie raz rocznie. Uwaga! Platnosc jst automatycznie pobierana co roku, trzeba zadzwonic i anulowac serwis.

Generalnie fajna rzecz, ale nie tam, gdzie jest zasieg telefonow
Przyciąganie ziemskie zwiększa się z roku na rok, co łatwo wykryłem przy pomocy mojej wagi łazienkowej.