Autor Wątek: [Buty wspinaczkowe] LaSportiva Rock Jock  (Przeczytany 11141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madmun

Odp: [Buty wspinaczkowe] LaSportiva Rock Jock
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2013, 20:57:44 »
- dają radą powiedzmy w terenie od 0-III,IV
- na podejścia i zejścia trza nosić normalne buty, bo te zajedziesz szybko (guma tarciowa)
- na prowadzenie od ok. IV i na drugiego V dobrze mieć normalne buty wspinaczkowe

Też mam te buty, ale się nie zgodzę z semowem ,  znam ludzi co chodzą tylko w nich od schronu pod ściane, w ścianie i nazad do schronu,  ja akurat nie mogę ;D bo mi nogi masakrują do krwi ...
Ja tylko ze dwa razy w Tatrach się w nich wspinałem i taki Orłowski na mnichu na lajcie poprowadziłem a to -V ?
Generalnie to zajebiście specyficzny but, pełen wad i zalet dla świadomego użytkownika :)  Jakbym  mógł w nich chodzić (nie zdzierałby mi skóry) to na wszystko do -5 bym chodzil tylko w nich ! ale mi nie siedzą więc sie kurzą w szafie i czekają na jakąś grań ... :)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 21, 2013, 20:57:44 »

Offline semow

« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 21, 2013, 21:04:32 »
Wiem że są, na żywo nie widziałem. Te stare i tak mają jakąś piankę w tylnej części podeszwy, przód jest dosyć sztywny (ale to chyba guma taka, więc z czasem będzie bardziej miękka, trza zwracać uwagę czym się będzie podklejać).

Mad nie w tym problem, że nie można chodzić, tylko że zajedziesz błyskawicznie taki bucik robiąc w nich podejścia w Tatrach.

Offline Koshal

« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 23, 2013, 17:16:12 »
Mierzyłem dzisiaj Jokery i Jokery plus, ale zakochałem się w innym bucie - La Sportiva Cliff. Ja pierdyle.. przyjemnie w tym jak w kapciach po domu.. Nie moglem sie powstrzymac i nabylem od ręki. Przetestuje w weekend ;)
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

Offline Koshal

« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 23, 2013, 18:19:38 »
Jokery mierzyłem w http://www.alpinsklep.pl/ w wawie.
Mieli Jokery 11, 11 i 1/2, 12 oraz Jokery plus ale tylko na velcro w rozmiarze 11. Czylem sie w nich bardzo wygodnie ale nawet sie nie umywaja do tego jak mi siadły te LS Cliffy.

Offline semow

« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 23, 2013, 21:18:49 »
Cliffy też miałem na celowniku, ale bazując na samych recenzjach trochę bałem się, a buty trzeba było kupić "na już".
One mają wyściółkę, tak na marginesie?

jeszcze taka ciekawostka:
http://www.rockcentric.pl/sklep-internetowy/obuwie/buty_wspinaczkowe/buty_wspinaczkowe_saphir_saltic.html
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 21:37:33 wysłana przez semow »

Offline Koshal

« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2013, 06:46:46 »
Potwierdzam pierwsze wrażenia. Cliffy są zajebczo wygodne. W zasadzie to nie wiem czy nie przyjemniej sie w nich czulem niż w Dibbonach :p
Co do wysciółki to mają. Nie taką grubaśną jak Jokery, ale jest mięciutko jak na cycku ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 26, 2013, 06:46:46 »