Autor Wątek: [Akcesoria] Waga podróżna  (Przeczytany 12763 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uysy

[Akcesoria] Waga podróżna
« dnia: Czerwiec 24, 2011, 15:40:07 »
Wstyd, forum zboczeńców wagowych i nie ma wątku o wagach :P.

Szukam wagi podręcznej/turystycznej, działającej na zasadzie podwieszania.
Zakres max 20-25kg, dokładność 0.01kg (z błędem do 10g).
Na szybko, znalazłem cusik takiego Balanzza Mini.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 17:37:04 wysłana przez atanor »

forum.outdoor.org.pl

[Akcesoria] Waga podróżna
« dnia: Czerwiec 24, 2011, 15:40:07 »

Offline madmun

Odp: [Akcesoria] Waga podróżna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:11:51 »
Ja biorę stąd wagi
http://www.dealextreme.com/c/digital-scales-406?page=1&pagesize=100&pagesort=relevence

Ja akurat kupowałem jubilerskie, błąd pomiaru przy 1kg wynosi 0.1-2 gr także jestem całkiem zadowolony :) choć po dobrej kalibracji przy dokładności 0.1 gram nie ma błędu.
Według mnie lepiej popróbować wagi z Dx, raz że tanio, dwa jeszcze ani razu nie naciołem się. Darmowa wysyłka, paczka przychodzi średnio w ok. 1-2 tygodnie.
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline kubi

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:23:14 »

A do czego konkretnie ma ona sluzyc?
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline maro86

« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:26:58 »
Ja kupiłem tą:
http://www.focalprice.com/HT413B/Double_Precision_Portable_LCD_Screen_Electronic_Weight_Scale_Black.html
Nie mam zastrzeżeń, cena też całkiem dobra. Z doświadczenia dodam, że przed kupnem w takich serwisach jak dealextreme warto sprawdzić czy interesujących nas rzeczy nie dostaniemy (sporo) taniej na ebay.com

Offline uysy

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:28:21 »

A do czego konkretnie ma ona sluzyc?

Głownie do ważenia rzeczy do 2-3kg (odorowa szafa itp). Ale co jakiś czas (przed wyjazdem do Tadżykistanu często) ważenie całego plecaka (tutaj własnie max 20kg, bo tyle można wsadzic do bagażu lotniczego). Troche duży rozrzut... kierwa :/. Możliwe, że od mamuśki wezmę normalną wagę "ludzką" do częstego wrzucania plecaków przed wyjazdem, a małe rzeczy poważę i zsumuję pi razy drzwi.

EDiT:
Ta waga od maro86 ma fajnie rozwiązanie zakresu błedu 0-10kg/5g 10-45kg/10g.

Offline kubi

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2011, 16:35:22 »
To pamietaj ze waga na lotnisku zawsze pokazuje inaczej i w zasadzie musisz z 1,5kg zapasu zostawic. Do wazenia bagazu do samolotu wystarczy Ci lazienkowa. A do "szafowych rzeczy" to chyba lepiej plaska niz podwieszana, kurtke powiesisz ale np kuchenke ciezko bedzie :)
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2011, 17:35:20 »
wagi na lotniskach muszą być legalizowane więc musi mieścić się w normie
najczęściej są to wagi max 150kg z dokładnością ważenia 50g, no chyba, że mają dwuzakresowe to wtedy do 60kg dokładność 20g
nie wiem ja we Wro

jak znajdziesz sobie jakiś wzorzec masy to sprawdź wagę i wg wzorca bierz poprawkę, waga elektroniczna (na tensometrze) powinna być liniowa (sprężynowe nie muszą)

masa plecaka sprawdzona wzorcem masy musi się zmieścić w tolerancji wagi na lotnisku

wagi na poszczególnych lotniskach muszą ważyć tak samo

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2011, 17:35:20 »

Offline atanor

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2011, 17:58:06 »
jeżeli ma to nie ma być zabierane w podróż to zamiast kupować dedykowaną wagę lepiej sprawdzi się zestaw waga "ludzka" do plecaków + kuchenna do onanizacji nt. zaoszczędzonego 1,5g na każdym śledziu, ewentualnie do sporządzania racji dziennych.
że nie wspomnę o zaletach (i wadach ;D ;D ;D ) normalnego użytkowania tych sprzętów.

jeżeli chodzi o podróż to też zbytnio nie widzę sensu. nie spotkałem się jeszcze z lotniskiem, gdzie nie ma ogólnodostępnych wag, czasem są płatne, ale wystarczy znaleźć nieczynne (ale z włączona wagą) stanowisko odprawy i po problemie.

Offline MichalN

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:21:50 »
Popieram atanora -jeśli chodzi o ważenie gratów, to spokojnie wystarczy "Waga kuchenna, szklana, elektroniczna" z Allegro za 12PLN. Max obciążenie 5kg, podziałka co 1g. A jak idzie o taką do podwieszania, to może rozejrzyj się za wagami wędkarskimi.

misio

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2011, 20:42:44 »
Ale panowie, uysy nie szuka wagi do zabrania w podróż, ale, jak napisał, [...]głownie do ważenia rzeczy do 2-3kg (odorowa szafa itp). Ale co jakiś czas (przed wyjazdem do Tadżykistanu często) ważenie całego plecaka (tutaj własnie max 20kg, bo tyle można wsadzic do bagażu lotniczego)[...], także nie za bardzo kumam akcję polecania/odradzania zabierania ze sobą jakiejkolwiek wagi...

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:18:54 »
chłopaki, z mojej strony jakby wam to odpowiadało, to do wyjazdu mogę wam wypożyczyć wagę do 30kg z dokładnością 1g :)
takie coś

http://axis.pl/pk-paczkowe-106.html

będę wysyłał paczkę do atanora więc się decydujcie ;D

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Offline uysy

« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:41:48 »
Czyli zważę  cały zapakowany plecak jak i 10 ziarenek ryżu si ?
Zdajesz sobie sprawię, że parę dobrych razy bedziemy na nich ważyć całe plecaki ?
Co jak zdechnie ?:P (nie ukrywam, że będziemy ważyć wszystko co będziemy pakować).

Offline kww24

« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2011, 21:49:37 »
Waga, o której mówi andy na pewno ma też inne ciekawe funkcje typy liczenie.
Np. wrzucasz 10 śrubek, ważysz, potem wrzucasz milionpinset i ona zlicza ci ilość.

Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:25:23 »
Czyli zważę  cały zapakowany plecak jak i 10 ziarenek ryżu si ?
Zdajesz sobie sprawię, że parę dobrych razy bedziemy na nich ważyć całe plecaki ?
Co jak zdechnie ?:P (nie ukrywam, że będziemy ważyć wszystko co będziemy pakować).

nie ma prawa zdechnąć, taki sprzęt się nie zużywa ;D
to nie jest waga kuchenna, tylko profesjonalna ;D (popatrz na cenę)

decyzja należy do was

jeżeli dziesięć ziarenek ryżu waży ok 10g to zważysz je z dokładnością do 1g ;)
proponuję właśnie taki zakres, żeby była uniwersalna

Offline uysy

« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:30:49 »
Będziemy bardzo wdzięczni (oczywiście odwdzięczymy się), jeżeli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Tylko my ją pewnie tak do 13sierpnia przetrzymamy, a po naszym wyjeździe Sandra Ci odeśle. Co ty na to ?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:30:49 »

Offline stopa

« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:43:49 »
Ważenie wszystkiego przed to jedna sprawa (i dobra praktyka), ale jest też drugi sposób, który osobiście zastosowałem w trakcie lotu do Egiptu. Torba, z którą podszedłem do odprawy ważyła ok 50-60 kg (sprzęt do kitesurfingu). Wrzuciłem na wagę, a jak pani zaczęła klepać w kompie to podtrzymałem delikatnie uchwyt torby i nagle zrobiło się 18 kg ;D. Po naklejeniu wszystkiego na torbę puściłem ją dalej i tyle:)

Mam świadomość, że nie wszędzie może się tak udać:)

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:55:46 »
Będziemy bardzo wdzięczni (oczywiście odwdzięczymy się), jeżeli Tobie to nie będzie przeszkadzać. Tylko my ją pewnie tak do 13sierpnia przetrzymamy, a po naszym wyjeździe Sandra Ci odeśle. Co ty na to ?

nie musicie być wdzięczni ani się odwdzięczać ;) my pleasure
możecie sobie ją potrzymać tak długo jak będzie wam potrzebna, mam ją na swoim stanie, nikt nie powiniem mnie z niej rozliczać ;D

co do wysyłki to się dogadamy, dla mnie to żaden problem

ok 50-60 kg (sprzęt do kitesurfingu). Wrzuciłem na wagę, a jak pani zaczęła klepać w kompie to podtrzymałem delikatnie uchwyt torby i nagle zrobiło się 18 kg ;D. Po naklejeniu wszystkiego na torbę puściłem ją dalej i tyle:)

Mam świadomość, że nie wszędzie może się tak udać:)

;D

i to jest bardzo dobry pomysł, ale niektóre lotniska mają wagi taśmowe, na tórych ten manewr może być problemem

nie ukrywam, że to już było przegięcie ;D

Offline stopa

« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 24, 2011, 23:59:45 »
To było na wadze taśmowej, ale mam wrażenie, że może to być trudne do powtórzenia.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2011, 09:30:54 »
Na Ławicy zadziałało ;D
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline renko

« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2011, 11:04:47 »
To spory fart z tym uniesieniem bagażu. Mi zawsze gdy jechałem z bagażem rejestrowalnym (plecak duży) kazali go włożyć do plastikowej miski, sprawdzali czy nigdzie się nie opiera i nie dotyka i wtedy dopiero uważnie ważyli. Loty z Gdańska i Okęcia, jak też powrotne. Widać szczęścia nie miałem.

Offline andy

• tato

« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2011, 16:51:13 »
moja żona leciała ostatnio z Wro to ani nie ważyli, ani nie sprawdzali bagażu (ale to chodzi o podręczny, nie wiem jak w przypadku rejestrowanego)

Offline uysy

« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:01:14 »
Tylko my będziemy mieli ogromne wory i połowie sierpnia będziemy ubrani w cały sprzęt zimowy (zimowe buty, spodnie, kurtki itp) w celu odciążenia plecaków :P.

Offline uysy

« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:22:40 »
Wątek miał być docelowo o wagach, ale trochę się rozpłyną w stronę naszego wyjazdu.
moda proszę o przywrócenie znowu wątku Wagowego, mam jeszcze kilka pytań niekoniecznie związanych z wyjazdem :P.

dobra, ale trzymajcie się tematu
o sposobach na bagaż jest osobny wątek
http://www.forum.outdoor.org.pl/komunikacja/(latanie)-przystosowanie-bagazu-do-lotu/
- mod
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 17:41:27 wysłana przez atanor »

Offline szy

• znajkraj

outdoor rowerowy i narciarski, ostatnio:
Rowerem po Polsce. 6 najlepszych szlaków rowerowych w Polsce [2018]
www.znajkraj.pl

Offline atanor

« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:57:28 »
masz dedykowane dla podróżników np. Samsonite, ale zwykła wędkarska waga załatwi sprawę http://www.takaryba.com/index.php/cat/c159_Wagi.html

np  Jaxon AK-WAM005 ma jeszcze termometr i latarkę.

a na alle elektroniczne wagi zaczynają się od kilkunastu zł

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2011, 17:57:28 »