Autor Wątek: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka  (Przeczytany 85754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ina

Odp: [Mapy] Mapy papierowe, cyfrowe i ich obróbka
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 16, 2011, 09:56:15 »
"Dzięki uprzejmości Czeskich przyjaciół z firmy Aurius, mamy możliwość zaprezentować dziś, pierwszą mapę 3D okolic Połoniny Krasnej, Gorganów i Świdowca" :D

Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 16, 2011, 09:56:15 »

Offline atanor

« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 19, 2011, 09:24:36 »
kilka nowości od Compassu:

"Georóżnorodność i Atrakcje Geoturystyczne Województwa Małopolskiego"
zdjecie

Wraz z Państwowym Instytutem Geologicznym przygotowaliśmy atlas,
który zainteresować powinien nie tylko geologów, ale także każdego turystę czułego na piękno otaczającego nas krajobrazu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy dlaczego w jakimś miejscu stoi samotna góra lub czym jest ten kawałek skały widoczny w korycie potoku.
Takie właśnie miejsca pokazaliśmy na kilku specjalnych mapach: podstawowej w skali 1:200 000 i szczegółowych w skalach 1:50 000 - 1:10 000. Atlas uzupełnia obszerny -
60-cio stronnicowy - przewodnik opisujący tysiące atrakcyjnych geo-turystycznie miejsc województwa małopolskiego.

oraz

"Użański Park Narodowy"

Wędruj na wschód! - kolejna mapa w sprzedaży
Obszar mapy obejmuje w większości Bieszczady Ukraińskie w obrębie Użańskiego Parku Narodowego. Na zachodzie sięga aż po Krzemieniec 1221m n.p.m., na północy po Sokoliki Górskie w dolinie Sanu, na wschód aż po pasmo Pikuja i Ostrej Hory, zaś na południe po Jaworniki, kompleks wyciągów i Luciańską Holicę.

"Gorgany, Połonina Krasna, Świdowiec"

Nowa mapa Karpat Wschodnich jest już dostępna!
W naszym sklepie internetowym jest już dostępna nowa mapa obejmująca tereny Karpat Wschodnich: Gorgany, połoninę Krasną i Świdowiec.
Gorgany to legendarne góry stanowiące wyzwanie dla każdego prawdziwego turysty. Tutaj, przed II wojną światową, gdy góry te leżały na terenie Polski (do 1945 roku), rozwijała się całoroczna turystyka, funkcjonowały liczne schroniska, znakowano trasy. W okresie powojennym cała infrastruktura uległa zniszczeniu - góry stały się trudno dostępne. Uwzględniając duże zainteresowanie wyjazdami w ten teren i chcąc dostosować ten dziki teren do uprawiania turystyki, w ostatnich latach zaczęto odtwarzać bazę turystyczną i znakować szlaki. Do roku 2010 wyznakowano (zgodnie z PTTK-owskimi normami) ponad 750 km szlaków turystycznych.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 19, 2011, 09:54:25 »
warto nadmienić że mapa Gorganów nie różni się dosłownie niczym od mapy, którą niemal rok wcześniej wydał Ruthenus, więc średnia nowość, choć w ofercie Compassa jak najbardziej.
Swoją drogą całkiem przyzwoita mapa. Korzystałem z niej podczas ostatniego wyjazdu i jest czytelna, w miarę dokładna, choć przebiegi szlaków czasami lekko odbiegają od tego co pokazuje mapa, ale nie są to jakieś rozbieżności, których w porę nie dałoby się wychwycić w terenie.
Źródła są dobrze zaznaczone.

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #103 dnia: Październik 24, 2011, 13:08:18 »
Szukam bezskutecznie już od dłuższego czasu zimowej mapy Tatr wydawnictwa Sygnatura.
Jeśli ktoś ma zbędną lub gdzieś jeszcze spotka to jestem zainteresowany nabyciem.

jako ciekawostkę i uzupełnienie polukaj sobie tutaj:

http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-online/Tatry-czesc-polska-WIG/Tatry-czesc-polska-WIG.html

i tutaj:

http://www.mapywig.org/m/OTHER_WIG_MAPS/TATRY_(CZESC_POLSKA)_WYD.NARCIARSKIE_20K_1938_P_400dpi.jpg

http://www.mapywig.org/m/OTHER_WIG_MAPS/TATRY_(CZESC_POLSKA)_WYD.NARCIARSKIE_20K_1938_L_400dpi.jpg

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Offline atanor

« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 03, 2011, 15:19:25 »
dla przeciętnego zjadacza internetu nic to nie zmieni, no może jakiś serwis typu hotele.pl zmieni API z google na innego dostawcę, np open street.

Offline atanor

« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 18, 2011, 02:52:38 »
"Wyszedł" ;D nowy Global Mapper v13.00, z interesujących nowości dodali eksport do formatu Garmin KMZ oraz poprawili błędy WMS przez które nie działał m.in. nasz geoportal.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 18, 2011, 02:52:38 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 18, 2011, 12:06:34 »
Kto mi podpowie pod jaka nazwą mogę zapisać plik mapy Garmina do telefonu na WM 6.5? Podpowiem, ze mam już gmapbmap.img, gmapsup2.img, gmapsupp.IMG

Offline madmun

« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:47:47 »
Ati... jak ściągnąć mapy z Geoportalu :/
Da radę jakoś przez  MOBAC ?
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline atanor

« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:32:11 »
Nie można ściągnąć przez MOBAC, bo to zupełnie inny typ udostępniania danych - WMS.

Geoportal najlepiej ściągać przez program MapTero lub Geoxa Viewer.
Ten pierwszy jest popularny, w wątku chyba są tutki.
Ja używam geoxy już nie pamiętam w czym był lepszy, ale mi się sprawdza i służę pomocą.

Oczywiście bezpośrednio z Geoxa wychodzą geotiffy, potem jeszcze dodaje w global mapperze czeskie topo 1:10k, eksportuję do geotiffa, którego importuje programem Touratech do formatu Rmaps.
Właśnie mi się udało przekonwertować kawałek topo 10k 40x40km (50000x50000pix). Czas pracy kompa ok. 100 godzin ;D ale na Locusie 1GB mapa działa wyśmienicie.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:47:36 »
A masz mapy gór Kamiennych ???
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline atanor

« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 23, 2012, 12:28:44 »
Do ryków zrobię ;D

Offline iwonapro

« Odpowiedź #112 dnia: Luty 14, 2012, 13:36:30 »
Poszukuję mapy karpat rumuńskich - tylko rumuńskich i w całości, a nie trzystu map 1:50 000.
Ma ktoś coś może?

Offline atanor

« Odpowiedź #113 dnia: Luty 14, 2012, 14:29:11 »
Poszukuję mapy karpat rumuńskich - tylko rumuńskich i w całości, a nie trzystu map 1:50 000.
Ma ktoś coś może?

ale turystyczną? to raczej problematyczne, masz poszczególne pasma np. wydawnictwa dimap i takie ogóle jak tutaj: http://www.tpr.pl/rumunia/gory/
masz jeszcze ruskie wojskowe topograficzne 1:500000 w kilku kawałkach na moim chomiku lub hamerykanskie 1:250000 http://www.lib.utexas.edu/maps/romania.html

jaka skala Cie interesuje?

Offline iwonapro

« Odpowiedź #114 dnia: Luty 14, 2012, 15:19:24 »
Ati, nie turystyczna, fizyczna z naniesionymi nazwami poszczególnych pasm, taka jak w Atlasie powiedzmy
skala nie wiem, może jakieś 1:mln lub 1:1,5 mln lub nawet 1:2 mln, wolę jak najmniejszy format, ale na tyle duży, żeby się mieściło co trzeba
Chodzi o ogólny pogląd gdzie co jest.

Się zagapiłam i nie zauważyłam, że już zapodałeś linkacze - także dziękuję. O to chodziło.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 15:35:12 wysłana przez iwonapro »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #114 dnia: Luty 14, 2012, 15:19:24 »

Offline atanor

« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 25, 2012, 13:56:58 »
Plan wydał nową mapę Gór Izerskich w skali 1:25 000 również w wersji laminowanej.
http://galileos.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=17&products_id=610

Offline cygnus

• Cygnus

« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 25, 2012, 23:46:04 »
Witam,

Ostatnio wpadłem na bardzo fajną mapkę online  http://hikebikemap.de/    Niby bazuje na www.openstreetmap.org ale jest więcej szczegółów
jak np kolory szlaków itp.

Polecam

Cygnus 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2012, 07:56:34 wysłana przez Misio »
pozdrawiam
Cygnus

Offline darson

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 21:51:09 wysłana przez darson »

Offline bobas

« Odpowiedź #118 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:38:16 »
Poszukuję mape fogaraszy pod garmina , istnieje cos takiego ?

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #119 dnia: Lipiec 04, 2012, 12:02:26 »

Offline darson

« Odpowiedź #120 dnia: Lipiec 29, 2012, 17:17:33 »
Znalazłem taką stronkę i nie wiem, który program jest najlepszy (najbardziej odpowiedni) do czytania plików OSM ? Chcę je wrzucać do Garmina i chyba mi tego brakuje w kompie, bo nie mogę odczytać mapy Norwegii.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Software/Desktop
Będę wdzięczny za podpowiedź .

Offline kww24

« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:33:28 »

Wydzielone z: [Akcesoria] Odbiorniki GPS

a do krzoków mam produkcję GpsManiaka
Trochię się gubię. GPSManiak zrobił jakąś mapę, czy nakładkę na istniejące mapy?
A PL Topo, lub Topo PL to czyje mapy są i do czego się właściwie nadają, bo sprawa jest taka, że w sklepach często występują w zestawach i nie wiem, czy warto dopłacać.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2012, 12:16:07 wysłana przez Shōgun »
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:40:35 »
Masz mapę Garmina "Topo Poland 2011", ona funkcjonuje od lat.  Od miesiąca jest na rynku nowa mapa, pod szyldem Azymutu - "PL Topo", (duużo lepsza i duuuuzo tańsza od garminowskiej). One obejmują całą Polskę, mają bazy danych, itp.
A mapa o której pisałem powstała do użytku domowego i stworzył ją Maniak, ja ją od niego dostałem i używam. Obejmuje wybrane obszary Polski i okolic.
Dla moich celów jest świetna. ;D

Offline kww24

« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 29, 2012, 11:54:00 »
Oki, czyli w sklepowych zestawach jest garminowska mapa, warta jedynie tego żeby ją dostać za darmo. jak miałbym płacić to warta grzechu jest ta z Azymutu. i tu mi się rozjaśniło.
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 29, 2012, 12:03:42 »
Masz mapę Garmina "Topo Poland 2011", ona funkcjonuje od lat.
A scislej od ok 1,5 roku.
Wczesniej byla gpmapa z poznanskiego imagisu.
Prawdopodobnie to co obecnie sprzedaje Azymut to jakas scheda po GPmapie, ale glowy nie dam bom nie widzial na oczy.