25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Akcesoria] Coleman Dry Gear Bag  (Przeczytany 4370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivan

[Akcesoria] Coleman Dry Gear Bag
« dnia: Maj 20, 2011, 13:11:16 »
Wydzielone z: [Sprzęt turystyczny outdoorowców] Yatzek

Coleman Dry Gear Bag, czyli ten wodoszczelny wór ma sklejone szwy? Nie puszcza wody podczas zanurzenia? Jeżeli nie robiłeś testu zanurzeniowego to wodoszczelność można sprawdzić np zamykając pusty wór z miejscem w środku i naciskając. Powietrze nie powinno za szybko uciekać. Thx z góry za odp.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2011, 19:58:01 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

Offline Yatzek

Odp: [Akcesoria] Coleman Dry Gear Bag
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2011, 19:18:40 »
Wór kupiłem z trzech powodów. Tani, przezroczysty, no i mam zaufanie do marki Coleman.
Przez zbrojenie grubą nicią / dratwą / szpagatem, wór prezentuje się solidnie. Niestety, przez to jest raczej ciężki, a w porównaniu z konkurencją - całkiem przyciężkawy. Niestety, ceny nie pamiętam, ale była zachęcająca, a wagi nie mam, więc nie podam ciężaru, ale akurat o to nie pytasz, więc zakładam, że wiesz.
Zaraz po zakupie wpakowałem do niego furę bambetli, zawinąłem jak zawodowy świstak  ;-) i na nim usiadłem  :o
Powietrze dosyć szybko zaczęło uciekać, to znaczy nie tak żeby od razu, ale siedząc, czułem to wyraźnie pod miejscem w którym plecy tracą swą szlachetną nazwę. Może jakbym zawinął jeszcze raz, to by pomogło, ale dla mnie to wór na bagażnik rowerowy i bynajmniej nie jako boja do przerabiania roweru górskiego na wodny  ;D
Fakt, że Coleman na zamknięciu nie zastosował jakichś ładnie nazywających się patentów i samo zamknięcie jest takie mało przekonywujące.
Natomiast szwy są raczej klejone, bo na fotkach macro nawet widać nadmiar kleju wychodzący ze szwa w dnie. Więc i ten szew i szew płaski od góry do dna, są szczelne. Uchwyty / szlufki są zgrzewane. Testu zanurzeniowego nie robiłem.
A same szlufki mogły by być przesunięte sporo w dół, bo po zwinięciu i zamknięciu są za bardzo u góry.
Na łódkę / rower / ew. motocykl - wór jest OK i mogę polecić. Do noszenia w plecaku jednak za ciężki i przez grubość i wynikającą z tego małą elastyczność i dopasowanie - raczej nie polecam. Tu raczej jakieś cieniutkie ultra-sile.

Więc chyba jest jak chciałeś - powietrze nie za szybko ucieka, reszta jest OK.
Generalnie markę Colemana uznałem za zaufaną, a towary solidne - wór aż nadto.

Myślę, że pomogłem  :)

Dziesięć fotek na mojej Pikasie - https://picasaweb.google.com/Yatzkowski/ColemanDryGearBag?authkey=Gv1sRgCITVuoaK5MLISg&feat=directlink
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Ivan

« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2011, 08:30:46 »
A dzięki! :) Wór ma być na łódkę lub do wpychania w dziób kajaka, więc liczy się wodoszczelność i solidność. Ultra sile są chyba za słabe jak na takie traktowanie, a na łódce waga samego wora nie ma tak wielkiego znaczenia. Tak więc Colemana chyba wezmę. Szkoda tylko, że nie ma jakiejś szlufki na dnie, wtedy dałoby się zainstalować jakąś prowizoryczną szelkę na jedno ramię, od zapięcia na górze do szlufki na dole.

misio

Offline kozi

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2011, 00:03:05 »
A dzięki! :) Wór ma być na łódkę lub do wpychania w dziób kajaka, więc liczy się wodoszczelność i solidność. Ultra sile są chyba za słabe jak na takie traktowanie, a na łódce waga samego wora nie ma tak wielkiego znaczenia. Tak więc Colemana chyba wezmę. Szkoda tylko, że nie ma jakiejś szlufki na dnie, wtedy dałoby się zainstalować jakąś prowizoryczną szelkę na jedno ramię, od zapięcia na górze do szlufki na dole.

Jeśli kajak z włókna szklanego to uważaj - jakieś niewykończone elementy albo nawet miejsce sklejenia części górnej i dolnej kajaka mogą ci pociąć worek - można próbować pakować go w drugi, materiałowy (niewodoszczelny) pokrowiec ochronny   

Offline Yatzek

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2011, 01:10:38 »
Suchy Wór Colemana jest zaiste pancerny, choć tak naprawdę niezniszczalny jest tylko polski turysta i Armia Czerwona  ;)
Na kajak/łódkę i tak sugeruję zabrać niezastąpioną srebrną taśmę samoprzylepną, byle taką o legendarnej wytrzymałości.
Niestety, niedawno kupiłem taką z pozoru mocną, a wytrzymałość miała niewiele większą od papieru toaletowego.
Dobra taśma jest idealna nie tylko do doraźnego (a nawet całkiem konkretnego) łatania worka, ale i zabezpieczania ostrych krawędzi, jeśli nakleimy ją z "opatrunkiem" pod spodem.
A sam wór ma szlufki, więc można też przytroczyć go do mocowań na kadłubie - jeśli są...
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline kozi

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2011, 23:34:32 »
To, że po naciśnięciu powietrze uchodzi nie jest wg mnie znakiem tego, że worek nie jest wodoszczelny - gdyby woda chciała wlecieć do worka musiała by kilka razy "wykonać pętlę" (tyle razy ile zrolowaliśmy zamknięcie)  na co nie pozwoli jej powietrze uwięzione w poszczególnych zwojach zamknięcia.
Każdy zawijas zrolowanego zamknięcia to taki mały "dzwon nurkowy" który będzie powstrzymywał wodę przed przedostaniem się do środka.

Poza tym powietrze uchodzi kiedy testujemy worek na powierzchni - pod wodą powietrze będzie wyrywało się do góry, a woda będzie dociskała z zewnątrz co dodatkowo uszczelni zamknięcie.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2011, 23:34:32 »

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę