Autor Wątek: [Beskid Żywiecki] Wlazłem na Babę!  (Przeczytany 12404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotrek

Odp: [Beskid Żywiecki] Wlazłem na Babę!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 25, 2011, 22:34:06 »
Piękne miejsce na schronisko. Teraz, to placyk jakich wiele, tyle, że ma źródełko. :) Ale rozumiem, że brak schroniska w tym miejscu ma wiele plusów w dzisiejszych czasach.
A kwestii o tej dewastacji, to nie rozumiem?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 25, 2011, 22:34:06 »

Offline amncinpiL

« Odpowiedź #26 dnia: Październik 26, 2011, 08:53:19 »
A kwestii o tej dewastacji, to nie rozumiem?
Chodniczek, po co, na co i dlaczego?

Offline Piotrek

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 26, 2011, 20:58:55 »
Aaa, no nie wiem... Mieli kaskę, to położyli. ;) Mnie ten chodniczek wkurza, bo zajadle poluje na moje kijki.
Były tam niewielkie, błotniste fragmenty ścieżki między kosówką, które wymagały jakichś działań zaradczych, bo ludziska łazili po kosówce, żeby się w bagnie nie potopić.
Może Słowacy nie umieją, jak my, robić tylko tyle ile trzeba? I ani kawałka więcej... ;D

Offline amncinpiL

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 29, 2011, 21:25:33 »
Pamiętam, że jeszcze całkiem niedawno, bo kilkanaście lat temu główne szlaki na Babią (poza percią akademików i wejściem na Bronę od schroniska) były w miarę dziewicze - kosówka wycięta tylko na szerokość jednego człowieka i żadnych zafajdanych schodków, kamieni i teoretycznych ułatwień, które w takim łatwym babiogórskim terenie często prowadzą do tego że trzeba iść bokiem. "Ulepszanie" ścieżek po polskiej stronie zaczęło się jak zaczęli uprawiać "kłusownictwo" za wejście do parku. Mieli widać za dużo kasy i nie wiedzieli na co ją przeznaczać. To trochę jak teraz z wydawaniem pieniędzy z UE, byle wydać i mieć problem nadmiaru kasy z głowy :) Cieszyłem się, że na Słowacji nie kasują za wejście do Parku to i szlaki przez długi czas wyglądały normalnie. Niestety debilizm osiągnął i tamtą stronę i pojechali z koksem po żółtym szlaku. Dobrało się dwóch o tych samych destrukcyjnych poglądach do pary, to i graniczny szlak (ciekawe za czyje pieniądze) potrafili zepsuć.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 30, 2011, 17:29:26 »
Gdy szlakiem chodzi kilku dziennie, to i "Dzień dobry!" można powiedzieć, albo "Szczęść Boże"...
Jak idzie kilkuset, to ja trzymam mordę w kuble, a i drogę jakąś warto wyrychtować. ;D

Offline Piotrek

« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2013, 21:23:30 »
Szlak na Królową, ten żółty, dalej zamknięty. Powodem jest wypadek, który był półtorej miesiąca temu jeszcze i do końca nie posprzątali szczątków samolotu. Widać je z innej drogi na szczyt (z Brony).  Leżą kilkadziesiąt metrów w lewo od progu na Perci Akademików i podejrzewam, że ze szlaku ich nie widać.
Czy z tego powodu należało zamykać szlak? Według mnie nie, ale...
Ale se zamknęli i już.
Schronisko na Markowych znacznie podniosło się w mojej punktacji, albowiem dano mi w nim wrzątek za darmo! Jak za dawnych, dobrych czasów. Ze schronisk, w których brałem wrzątek, taka praktykę ma jeszcze Szyndzielnia. Jednak do zjedzenia tam czegokolwiek dalej zniechęca mnie "ściana" mikrofalówek, którą widać w kuchni.

Offline slavio

« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2013, 10:41:05 »
Dzis otwarli. Za fan page schroniska w Markowych Szczawinach:

"Uwaga uwaga! W dniu dzisiejszym został otwarty szlak żółty "Perć Akademików" Na szczyt Babiej Góry. Po tak długiej przerwie trzeba rozchodzić szlak, także piyknie zapraszamy ;)))"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2013, 10:41:05 »

Offline Piotrek

« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2013, 16:53:50 »
Khuurde...
Rzeczywiście.
Pyk zamknęli, pyk otwarli. Jak w czeskim filmie. ;D