Autor Wątek: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach  (Przeczytany 32381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Human

Odp: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 17, 2011, 21:37:42 »
1. Może dlatego, że Łabskiego unikam jak ognia. Od kiedy goniłem po jedzeniu tam tak szybko, że mało butów nie pogubiłem. Moje bieganie bylo o tyle trudniejsze, że kibel był jeden, a po żarciu w Łabskim biegaly dwie osoby. Tedy zawsze jak bywałem w Łabskim, znaczy ktoś mnie do tego zmusił, to wchodziłem od tamtej strony, o której pisałem.

2. Że szlak jest, to ja doskonale wiem, tylko jak pisałem zawsze miałem na niego wyjebane, a teraz, po tym co Pani z KPN mła przedstawiła będę miał wyjebane jeszcze bardziej.

Ciekawi mnie tylko, że Atanore też nie widział tyczek, a jego się nie czepiacie ;D

Iwona- uważam, że zagrożenie lawinowe jakieś tam jest. Tak samo duże jak to, że samochód F1 nie wyhamuje, bo przegrzeją mu się hamulce (nie mówię o przypadku Webbera).
Never trust a smiling cat

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 17, 2011, 21:37:42 »

Offline Dominik

« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 17, 2011, 21:42:17 »
Ciekawi mnie tylko, że Atanore też nie widział tyczek, a jego się nie czepiacie
Nie, nie to nie do końca tak. Szedłem owego grudnia z atanorem i tyczki od grzbietu były z pewnością. Była bardzo słaba widoczność, wiało nieziemsko i po prostu gdzieś je w pewnym momencie straciliśmy z oczu. Przynajmniej ja to tak pamiętam.
Ja wtedy też chciałem iść tym zółtym do łabskiego. Atanor powiedział, że zimą jest zamknięty i jest inna, zimowa droga. Nie kwestionawałem, nie pytałem dlaczego, poszliśmy i doszliśmy. Bez tyczek też ;)

ed.
Przy takiej pogodzie jak wtedy żadnej tablicy zakazującej na pewno nie widzieliśmy.
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

misio

« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 17, 2011, 21:44:05 »
Ciekawi mnie tylko, że Atanore też nie widział tyczek, a jego się nie czepiacie Duży uśmiech

Primo nie Atanor, tylko Dominik, secundo napisał coś trochę innego, co zresztą przytacza powyżej i wyjaśnia:

Tyczki od grzbietu w stronę schronu są na pewno. Przynajmniej były jak byliśmy w grudniu z atanorem. Im bliżej schornu to jakoś nam się te tyczki zgubiły i ścięliśmy na rakietach przez kosówkę.

A jak patrzę na zdjęcie cirrus z tego dnia, w którym Ty byłeś, czy tam jedne w przód, czy to w tył, to widzę tyczki ewidentnie:

właśnie

A nawet w chuj ich widzę ;D ;D ;D.
Także, wybacz...

Stołowałem się wielokrotnie pod Łabskim, nawet ostatniego razu kilka dni pod rząd i mnie sraczka nie łapała, a nawet uważam, że żarcie mieli pół biedy ;D.

Offline atanor

« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 17, 2011, 22:09:45 »
Szedłem owego grudnia z atanorem i tyczki od grzbietu były z pewnością. Była bardzo słaba widoczność, wiało nieziemsko i po prostu gdzieś je w pewnym momencie straciliśmy z oczu. Przynajmniej ja to tak pamiętam.

no ja już ich nie zauważyłem, albo wywiało z pamięci ;D

Offline Dominik

« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 17, 2011, 22:34:28 »
Najpewniej że wywiało ;D Szliśmy przez tą zamieć, w końcu pojawiły się tyczki, więc odbiliśmy w prawo na tą tzw. Mokrą Drogę. Przez pewien czas szliśmy obok nich, a potem zniknęły (sic!)
Co do schronu pod łabskim to pewne jest jedno: z żarcia to mają tam niezłe lokalne piwo ;)
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

Offline Human

« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 18, 2011, 11:41:21 »
No widzisz, a ja się stołowałem raz i mnie przesrało. Więc dalej nie będę experymentował. Tym bardziej, że zasadniczo to był jedyny raz. Nie przesrało mnie nawet od żurku ze schronu na Hali Szrenickiej, który smakował jak zupa pietruszkowa, ani od... nie pamiętam co to było, ale jadłem toto z niezbyt czystego talerza na Śnieżniku.

Więc jak muszę iść do Łabskiego to sobie idę żółtym. Nie dlatego, że jest bliżej, tylko dlatego, że tam jest qrwa przepięknie.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 18, 2011, 13:40:02 »
jkjp...  ;D

a mnie parę razy w życiu przesrało jak długo wódki nie piłem, stąd minimalizuję przerwy. I Tobie Human też tak radzę
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 18, 2011, 13:40:02 »

Offline Human

« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 18, 2011, 14:10:56 »
Jak mnie doma przesrywa to mi to nie przeszkadza, ale jak mnie przesrywa gdzieś, gdzie to powoduje pewne perturbacje natury towarzyskiej ;D To już mi nieco to przeszkadza, żeby nie powiedzieć, że mnie krępuje.

Swoją drogą w rozmowie z Panią z KPN poruszylem temat możliwości udostępnienia żółtego na podobnej zasadzie co Śnieżnych Kotłów do wspinu. Odpowiedziała mi, że to niemożliwe, gdyż wydeptana ścieżka mogłaby prowokować niedzielnych turystów. Tak się zastanawiam czy jej się zdaje, że tam nie ma wydeptanej ścieżki?

Offline Łużyn

« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 18, 2011, 14:57:45 »
krótka piła - jeśli rozmawiasz z tą "Panią", której nazwisko podałeś wcześniej to marnujesz czas, z wielu powodów
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline Human

« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 18, 2011, 14:58:46 »
Zasadniczo sam to już zdążyłem zauważyć...

Offline Piotrek

« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 18, 2011, 14:59:34 »
A co się temu babiszonowi nie podoba w niedzielnych turystach? To już kurna nie można w niedzielę w góry iść? ;D
Ale co prawda, to prawda, ścieżki mnie prowokują do chodzenia! ;D

Offline Human

« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 18, 2011, 15:23:11 »
Nie wiem, co jej się nie podoba. Chociaż w niedzielę widziałem na grani zadziwiająco dużo babek w jakiś kożuszkach i tych pociesznych ocieplanych baranem papciach powyżej kostki, jak one się tam nazywają. Taka faktycznie może sobie krzywdę zrobić jak źle stanie, tylko akurat niekoniecznie tam.

A po poście Łużyna nie mam ochoty więcej drążyć.

Offline atanor

« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 07, 2011, 17:30:49 »
Cytuj (zaznaczone)
Fragmentacja obszaru Karkonoskiego Parku Narodowego przez nartostrady oraz szlaki turystyczne jest przyczyną izolacji ostoi bardzo cennych gatunków, wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt. Pragnąc zapewnić jak najlepsze warunki ginącym gatunkom zwierząt, podlegającym ochronie prawnej, Karkonoski Park Narodowy informuje, że każdego roku od 01 kwietnia do 31 maja, zamykane są trzy fragmenty szlaków turystycznych:

- odcinek szlaku niebieskiego od Przełęczy Okraj do Skalnego Stołu, / proponowane obejście: Tabaczaną Ścieżką (szlak zielony) i szlakiem żółtym (Budniki - Skalny Stół) lub szlakiem czerwonym po stronie czeskiej do Sowiej Przełęczy/,
- odcinek szlaku zielonego od Polany przez morenę Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego, / proponowane obejście: szlakiem żółtym z Polany przez Pielgrzymy /,
- odcinek szlaku zielonego (Ścieżka Nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Śnieżne Kotły do Schroniska Pod Łabskim Szczytem , / proponowane obejście: szlakiem czerwonym od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem pod Gawrami (wzdłuż granicy KPN) do Schroniska Pod Łabskim Szczytem/.

Normalna organizacja ruchu turystycznego przywrócona zostanie w dniu 01 czerwca.
http://www.kpnmab.pl

Offline Piotrek

« Odpowiedź #88 dnia: Październik 10, 2011, 20:14:23 »
Znowu się temat zrobił aktualny. ;D

Offline Tadek

« Odpowiedź #89 dnia: Październik 10, 2011, 21:16:32 »
generalnie jeszcze nie... dopiero po drugim śniegu
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Październik 10, 2011, 21:16:32 »

Offline ina

« Odpowiedź #90 dnia: Październik 11, 2011, 23:57:36 »
Ale czemu tam coś zamykają? Przecież tam nie ma ciężarnych kozic ???
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Piotrek

« Odpowiedź #91 dnia: Październik 12, 2011, 07:22:26 »
Ale czemu tam coś zamykają? Przecież tam nie ma ciężarnych kozic ???

No, nie wiem... Ryki były... ;D

Offline jacko1971

« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 11, 2011, 20:23:46 »
nie wiem czy to ze względu na zimę bo pogoda była w ubiegłym tygodniu rewelacyjna ale szlaki już zamykają - Karpacz, czerwony  zejście tuż przy Śląskim domu, przypuszczam że na odcinku aż do schroniska nad Łomniczką. Zamknęli też kawałek czarnego szlaku  przy wejściu do KPN na drodze na sowią przełecz - z powodu wycinki lasu

Offline Tadek

« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 11, 2011, 20:52:57 »
czerwony od Śląskiego do Łomniczki jest czasowo zamknięty z powodu remontu szlaku.

Offline Tadek

« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 07, 2011, 21:35:58 »
http://www.lawiny.gopr.org/index-2.html

leniwy jestem by czytać cały wątek, ale to pasuje tu taj w morde trzasnął

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 10, 2012, 16:50:29 »
Fragment załącznika nr 2 do Zarządzenia Nr 2/2012 Dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego z dnia 01 stycznia 2012 r.

Cytuj (zaznaczone)
21. W sezonie zimowym, z uwagi na zagrożenie lawinowe oraz oblodzenie w celu
zapewnienia bezpieczeństwa turystom
zamykane są następujące odcinki szlaków
turystycznych:

a) Droga Jubileuszowa na Śnieżkę (znaki niebieskie), od Śląskiego Domu do zejścia
szlaku na Kowarski Grzbiet,

b) od Schroniska Nad Łomniczką, przez Kocioł Łomniczki do Śląskiego Domu (znaki
czerwone),

c) przez niszę niwalną Białego Jaru (znaki żółte) - w tym czasie wytyczony jest szlak
zimowy od górnej stacji wyciągu na Kopę do Strzechy Akademickiej

d) od Domku Myśliwskiego do Samotni (znaki niebieskie),

e) od Schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte) - obowiązuje
tyczkowany wariant zimowy od schroniska do czerwonego szlaku granicznego,

f) od Schroniska Pod Łabskim Szczytem przez Śnieżne Kotły do Rozdroża Pod Wielkim
Szyszakiem (znaki zielone),

22. Karkonoski Park Narodowy zastrzega sobie prawo zamykania innych odcinków szlaków
turystycznych (np. uszkodzonych przez czynniki atmosferyczne, w trakcie remontów
szlaków turystycznych, ze względów ochrony przyrody) w celu zapewnienia
bezpieczeństwa turystom wchodzącym na teren Karkonoskiego Parku Narodowego.
Zamknięte odcinki szlaków turystycznych będą odpowiednio oznakowane, a ponadto
informacja o zamknięciu szlaków turystycznych będzie umieszczana na stronie
internetowej Karkonoskiego Parku

Offline Groszek

« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:26:36 »
podpunktem d kiedyś szedłem z pablem ...  szlak nie przedeptany, ciekawe czemu? ;), śniegu do pasa, i co chwilę świeże ślazy po lawinach, tak szybko to jeszcze chyba żadnego szlaku nie przeszedłem ;D
" My tam k... nie wejdziemy ? :) "

Offline uysy

« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:30:08 »
e) od Schroniska Pod Łabskim Szczytem nad Śnieżne Kotły (znaki żółte) - obowiązuje
tyczkowany wariant zimowy od schroniska do czerwonego szlaku granicznego,

Groszek, pablo, dalej uważacie że jest otwarty ? :)

Offline Groszek

« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:35:39 »
Niekoniecznie, dlatego też schodziliśmy ostatnio  tym tyczkowanym :)
" My tam k... nie wejdziemy ? :) "

Offline uysy

« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 10, 2012, 17:54:56 »
I pewnie dlatego, że była zła pogoda, a nie dlatego że mówiłem o zamkniętym :).