Autor Wątek: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach  (Przeczytany 32384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jagular

Odp: [Sudety] Wykaz zamkniętych szlaków zimą w Karkonoszach
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2011, 18:02:43 »
niektóre lenie już wiedzą ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 16, 2011, 18:02:43 »

Offline cirrus

« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 16, 2011, 19:47:55 »
Human pierdzielisz że aż strach
są tyczki od schroniska pod Łabskim prosto na główny grzbiet (jest to tzw. Mokra Ścieżka będąca zimowa wersja szlaku żółtego na Kotły).  Od tych tyczek odchodzi na prawo też wytyczkowany zielony szlak na Mokrą Przełęcz (tzw. Mokra Droga).
nowością za to jest brak charakterystycznych punktów odniesienia w postaci rozebranych podpór wyciągu orczykowego
tyczki widzieliśmy w ostatnią sobotę - przeca nie zebrali ich w ciągu nocy :D
i jakie kunia zaspy - w sobotę był taki beton że ludzie w rakach pomykali

Offline jagular

« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 16, 2011, 19:51:03 »
a byliście w tych samych górach ? ;D

Offline Human

« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 16, 2011, 20:48:49 »
Ja nie wiem co widziałaś, bo do Łabskiego dostałem się z innej czasoprzestrzeni, znaczy szlakiem którego nie ma i w ogóle jest nielegalny, więc w okolicach mokrej ścieżki nawet nie byłem, natomiast fakt pozostaje faktem- przy samym schronie jest jedna wielka zaspa i nic więcej. Tyczek w niedzielę około 16 tam nie bylo żadnych.

Żeby nie było, że miałem po jednym piwie zwidy. Z dołu przyszła babka z chłopakiem i też stanęli jak wryci tym, że powyżej schronu nie ma śladu po szlaku.

Omam grupowy droga Cirrus?
Never trust a smiling cat

misio

« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 16, 2011, 20:56:45 »
Wszystko mogą rozwiązać, podpowiem Wam, zdjęcia ;D.

Offline cirrus

« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 16, 2011, 21:00:13 »
w sobotę przyszłam od dołu żółtym szlakiem i bez problemu wbiłam się na grzbiet idąc od samego schronu koło tyczek
właśnie tychże w lewej części foty

i co nadal twierdzisz że nie ma tam tyczek

a że spotkałeś jakiś niewidzących - no cóż

i cirrus z małej kurna litery ja Cie proszę

misio

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2011, 21:02:57 »
W sumie i tak mało rozchodzone jest niż zazwyczaj.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 16, 2011, 21:02:57 »

Offline mrpawcio

« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 16, 2011, 21:16:24 »
Zdjęcie z lipca, kilkaset metrów od schroniska

Offline cirrus

« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 16, 2011, 21:30:59 »
misio - na focie mało rozchodzone bo to nieco z boku szlaku było - mniej twardo i foki dobrze trzymały, nie jak na twardym szlaku, który był mocno wydeptany, a nowego opadu nocą nie było  ;D

dojście sprzed paru dni

i rok temu (nie z tego samego punktu robione)

Offline atanor

« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 16, 2011, 21:35:39 »
to ja w takim razie nie doszedłem do tyczek, ale już do schroniska owszem ;D
dobre piwo tam mają ;D

Offline Human

« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2011, 22:17:36 »
No ja też nie doszedłem do tyczek, bo byłem całkiem z dupy strony schroniska, z której to strony tyczki byli przez przynajmniej 10 znanych mi lat. Znaczy tam gdzie normalnie w lecie jest ścieżka. Tam gdzie zdaje się kończyl orczyk i tam gdzie normalnie wbija się na żółty na Śnieżne Kotły. Co jest gdzieś w głębokiej dupie za schroniskiem nie wiem, bo normalnie tam nigdy nic nie było.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2011, 22:19:32 »
To teraz dałeś jak Pytia... ;D

misio

« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2011, 22:23:21 »
Co jest gdzieś w głębokiej dupie za schroniskiem nie wiem, bo normalnie tam nigdy nic nie było.

Chodzi o te tyczki na tym zdjęciu:

???

Bo jeśli to te, to tam były od zawsze zimą...
I nie jest to w głębokiej dupie za schroniskiem z tego co byłem tam ze... 20/30 razy w życiu... bo inaczej w żadną stronę ruszyć się spod Łabskiego, oficjalnie, nie da wyżej przecież...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 22:38:06 wysłana przez misio »

Offline Human

« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2011, 22:38:34 »
Jak qrwa nie jest, jeśli zawsze kiedy byłem (poza przypadkiem teraz) wejście było od dupy strony? Znaczy od strony Śnieżnych? Ja co prawda tam zawsze byłem coś zjeść/pić, więc nie spałem i może nie wiem co tam jest w głąb.

misio

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2011, 22:43:09 »
Nieee. Wejście od strony Śnieżnych jest poza zimą.
Zimowe wejście jest dokładnie od strony Szrenicy na co dowód leży tutaj:

Wychodząc, jak widać na zdjęciu, skręcasz w lewo i do góry podchodzisz sobie już do, że tak to nazwę, bruku turystycznego tyczkami, które widać na zdjęciu u cirrus.
Coś się nie zgadza?

EDIT:

Zeszłoroczne tyczki:

Po prawej widać dach Łabskiego.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2011, 22:43:09 »

Offline Dominik

« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2011, 22:52:49 »
wejście było od dupy strony? Znaczy od strony Śnieżnych?
No szlak wiedzie od niemalże od Śnieżnych Kotłów do schronu pod łabskim, ale zimą jest zamknięty, więc trzeba wytyczkowaną drogą o której pisze cirrus (mokra droga). Odbicie na nią jest spory (0,5-1km ??) kawałek za normalnym odbiciem na schron pod łabskim (w stronę Szrenicy trzeba się kierować po grzbiecie idąc).
Tyczki od grzbietu w stronę schronu są na pewno. Przynajmniej były jak byliśmy w grudniu z atanorem. Im bliżej schornu to jakoś nam się te tyczki zgubiły i ścięliśmy na rakietach przez kosówkę.
Z wypowiedzi wynika jednak, że tyczki są aż pod schron, ale my mieliśmy mocną dupówę, więc może dlatego po prostu je gdzieś pominęliśmy...
Ewidentnie opisane przez innych opcje braku tyczek są możliwe przy słabej widoczności ;)
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

Offline Human

« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 16, 2011, 23:15:23 »
Nie trzeba, a się powinno. A, że można całkiem inaczej... Nic na ten temat nie napiszę, bo to było nielegalne.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 17, 2011, 07:41:57 »
Strzeliłeś nielegala?! ;D
Mam nadzieję, że nie kładem...

mapka z Cykloserwera

A tak swoją droga to oburzające, żeby chodzić poza szlakiem, można zadeptać pierdziszka boleściwego, albo wystraszyć machlojkę ekotyczną...
;D
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 07:57:38 wysłana przez Piotrek »

misio

« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 17, 2011, 09:43:08 »
Taaa... Tylko mnie dziwi co innego- jak można odpisywać komuś, że szlak, którego zimą oficjalnie nie ma, jest nieoznakowany tyczkami? Tym bardziej, że sam temat mówi nam o wykazie szlaków, po których nie można chodzić właśnie zimą... Ech...

Offline Human

« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 17, 2011, 10:31:40 »
Przepraszam. Szlak na przykład na małpie Karkonoski Park Narodowy (czy jakoś tak, miękko laminowana) jest. I nie jest wcale zimowy. Znaczy ten, którym szliśmy. Nie moja wina, że:

A. Na mapach jest burdel.
B. KPN ma parę szlaków o praktycznie identycznym charakterze i jedne są czynne, a inne nie.
C. Sądząc ze śladów, zarówno skitourów, jak i butów, nie tylko my uznaliśmy, że zamknięcie tegoż szlaku w tym okresie to idiotyzm.
D. To nie był zielony i nie zadeptywaliśmy czegoś tam w okresie godowym, czy jakimś tam ;D

EDYTA:

Na mapie Polskie i Czeskie Karkonosze, wydawnictwo Galileos, skala 1:25k, rzeczony szlak też nie jest zamknięty na zimę.

misio

« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 17, 2011, 10:39:29 »
Nie przepraszaj. Po Karkonoszach szedłem raz w życiu z mapą- kiedy byłem tam pierwszy raz, więc nie wiem co mówią mapy, bo nie wydaje mi się konieczne korzystanie z nich tamże- wybacz, ale jakbym był tak blisko tych gór, jak Ty, to znałbym je na pamięć. Nie wiem, czy zamykanie tego odcinka jest idiotyczne- po prostu zimą nigdy tam nie szedłem, jak 99% ludzi, a zdarzyło mi się być w tych górach w tym okresie wielokrotnie. Szedłem zawsze za tyczkami w górę. Dziwnym dla mnie jedynie jest, że Ty nie znasz tej właśnie trasy.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 17, 2011, 10:45:26 »
A ja mapę zawsze mam. Nigdy nie wiadomo kiedy i do czego może się przydać. No i lubię się na nią gapić kiedy jem zupę. ;D
A Human skąd ma wiedzieć o tyczkach, kiedy zawsze, zaraz szedł na lewo? ;D
Wygląda na to, że na lewo jest bliżej. ;D

misio

« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 17, 2011, 11:20:59 »
Na lewo jest bliżej i zawsze była, z tego co pamiętam, informacja z napisem, że szlak jest zamknięty. A z całą pewnością taka tablica była u góry tego szlaku.

Offline Human

« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 17, 2011, 11:59:16 »
Pany, ale ja nie mam pretensji, że tam nie było tyczek, bo zresztą po fallus, skoro z góry doskonale widać schron, więc nie da się nie trafić. Mam tylko pretensje, że stojąc w miejscu gdzie powinno być wyjście na żółty i dojście do zielonego do Śnieżnych nie było ani znaku.

Zresztą znacznie większe pretensje miała pewna parka, która faktycznie szła z mapą i na tejże mapie szlak żółty był i na dodatek był szlakiem całorocznym.

I o to tylko kaman.

P.S. Tomek, wbrew pozorom mapa się przydaje. Bo może być taki przypadek, który miałem ostatnio. Idę z dwoma goścmi, którzy są w tej części Karkonoszy po raz pierwszy w życiu. Muszę im zatem pokazać na mapie gdzie idziemy i którędy. Chociażby dlatego, że się pytają.

Offline Piotrek

« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 17, 2011, 12:03:13 »
A co jest z tym żółtym, po co go zamykają? Lawiny chodzą czy machlojka ekotyczna ma lęg?