Autor Wątek: [Czołówki] Myobelt XP  (Przeczytany 6336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madmun

[Czołówki] Myobelt XP
« dnia: Marzec 11, 2011, 00:33:04 »
Mamy wątek o Myo Xp, ale ten będzie specjalnie dla turbo Myobelt XP Jest taka turbo, że zasługuje na to i kosztuje 269 zł.
W zasadzie to dużo nie napiszę, poza tym że przerzucam się na Black Diamodna i pier.... Petzla
Miałem Ci ja dwie takie super czołówki

Taką niebieską starą,

I taką szarą nową,

I obu bym nie polecił najgorszemu wrogu, dlaczego, ano bo kabel daje dupy, a my w środku ściany zostajemy bez światła - może to jakaś nowa rozrywka Petzla ? Myślałem, że kabel to tylko niebieskie miały zwalony, ale szare jednak też. Nie chce mi się wymieniać kabla, oddaje na gwarancje i sprzedaje nówkę i kupuje BD.

Śmiało przyklejam etykietę szajs i bubel za 269 zł
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

[Czołówki] Myobelt XP
« dnia: Marzec 11, 2011, 00:33:04 »

Offline atanor

Odp: [Czołówki] Myobelt XP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2011, 00:35:39 »
Też z kablem?

Offline obserwator

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2011, 00:49:06 »
gdzie to zostało wyprodukowane?
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline madmun

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 00:52:07 »
Też z kablem?

co z kablem ? Jeśli pytasz czy kabel nawala to tak, kabel nawala :)

gdzie to zostało wyprodukowane?

Kłamać nie chce. Nie kolekcjonuje pudełek, ale z tego co pamiętam to jedna Taiwan a szara Francja. Czy jakoś tak.
R.T.F.M

Offline obserwator

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 01:00:44 »
czyli dalej przedstawiciele i dystrybutorzy będą twierdzić że przenoszenie produkcji do Chin, Tajwanu czy Kambodzy w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu tylko jak zawsze użytkownik źle używa bo zamiast trzymać w pudełku to z tym chodzi w terenie

Oglądałem ostatnio kurtkę Western Mountaineering Flash to nawet mój Mont Bell szyty w Chinach wyglądał przy niej jak szmata a Western Mountaineering był szyty w Kanadzie.

Offline madmun

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2011, 01:04:04 »
Ale ta Szara to najnowszy model Belta, i on z tego co pamiętam to w FR robiony jest ...
R.T.F.M

Offline obserwator

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2011, 01:14:01 »
jeżeli jest dobry przewód czyli tzw linka to nawet jeżeli ją będziesz zginał tysiąc razy to nic się z nią nie powinno dziać. Wcześniej montowałem tego typu przewody w maszynach które te kable "pracowały" i żaden nigdy po setkach roboczo godzin nie przestał działać. Jeżeli jednak Petzl szuka oszczędności i daje dziadowski kabel to efekty widać.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2011, 01:14:01 »

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2011, 09:24:52 »
A ja ujmę to tak, nie "pier..." bo Black Diamond pod względem użytkowym jest daleko z tyłu, za 40 zeta mogę ci wymienić ten kabel na taki wariant :

To akurat nowy wariant "testowany" przez klientów dopiero przez 2-3 miesiące (przewód 2x0,22 mm2 w oplocie z repa 5mm), na starszy patent oparty na kablu głośnikowym przeźroczystym nie miałem reklamacji jeszcze od nikogo przez ostatnie 3 lata, a robiłem tego trochę, tu zobaczymy w praniu.

Offline madmun

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2011, 10:27:27 »
Nie chce mi się, poza tym dostanę nową czołówkę.. gdybym miał nie dostać nówki na bank bym tak zrobił, a patent z repem genialny.

Lepiej powiedz mi co kupić za 200 zł.
Choć może teraz o customa poproszę kumpla ...
R.T.F.M

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 12, 2011, 23:29:19 »
Uzupełniająco do wcześniejszych fotek : Petzl Myo RXP / XP - modowanie i naprawa.

Oto aktualny stan możliwości serwisowych / technologicznych dla serii Myo i Myobelt XP  ;D.

Offline madmun

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2011, 17:30:14 »
Uzupełniająco do wcześniejszych fotek : Petzl Myo RXP / XP - modowanie i naprawa.

Oto aktualny stan możliwości serwisowych / technologicznych dla serii Myo i Myobelt XP  ;D.

Hmm. Jakiej optyki użyłeś ? Mod obył się bez dużej ingerencji ?

R.T.F.M

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2011, 17:40:38 »
10* ledlink z Maritexu, docięcie radiatora, poprawka nóżek, wymiana oryginalnych przewodów zasilających leda na bardziej elastyczne bo były problemy z centrowaniem.

Teraz trzeba zdefiniować "dużą ingerencję"  ;D

Offline madmun

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2011, 17:49:52 »
A próbowałeś Myo przerobić na jedno ogniwo 18650 ?
R.T.F.M

Offline Dominik.M

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2011, 18:01:01 »
Można to zrobić - choć proponowałbym na 2x od razu - jedyny problem jest taki, że nie mam jakiegoś fajnego pokrowca na takie rozwiązanie który zabezpieczyłby ogniwa przed warunkami atmosferycznymi. W przypadku belta to nie problem w worek i do kieszeni a na głowę to musi być dobrze wykonane razem z mocowaniem.

Ponieważ najczęściej na rajdach używam Apexa w wersji bełt z pakietem 4x18650 to nie mam parcia na wykonanie tej modyfikacji dla Myo...