Autor Wątek: Porównanie: Spot, Spot New, Tikka Xp 2, Tikka Xp, Cosmo New, Tikka 2 Plus  (Przeczytany 7250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arkadoo

Cyfry obok nazwy czołówki oznaczją ilość lumenów. Dla Tikki Xp 40 lumenów, to moc trybu boost.

Wszystkie testowana na tym samym komplecie baterii.

http://picasaweb.google.com/wariamch/CzoOwkiPorownanie02#

Black Diamond Cosmo New - trochę zbyt nisko ją opuściłem do zdjęcia.

Tikka 2 Plus

Black Diamond Spot

Petzl Tikka XP - tryb normalny

Petzl Tikka XP - tryb boost

Black Diamond Spot 2

Tikka Xp 2

Tikka XP 2 z dyfuzorem

Małe podsumowanie...

Stary Spot
Zaskakująco dobrze wypadła starsza wersja Spota. Moim zdaniem lepiej niż Tikka Xp 2. Kolejnym jego plusem jest światło o żółtawym zabarwieniu, wiele bardziej przyjemne dla oka niż klasyczna biała barwa diody. Minusem są plastiki, które podatne są na uszkodzenia - kąt regulacji pochylenie i miejsce otwierania pojemnika na baterie. Czołówka wychodzi z rynku, obecnie jest zastępowana nowym Spotem.

Stara Tikka Xp
Strasznie słabo wypadła stara Tikka Xp. Sam w to nie wierzyłem i zrobiłem jej chyba najwięcej zdjęć, ale wszystkie wypały podobnie słabo. Czołówka praktycznie nie do kupienia. Dostępna w wersji  Tactikka - bardzo popularna wśród służb mundurowych z racji kolorwych filtrów.

Tikka 2 Plus
Tikka 2 Plus, to konkurent nowego Cosmo. bardzo skupiona wiązka, co widać na zdjęciu. Koszt to około 110 zł, moim zdaniem warto dopłacić 10 zł do nowego Cosmo.

Nowe Cosmo
Nowe Cosmo świeci bardzo szeroką wiązką. Nie ma ona tak dużego zasięgu jak nowy Spot, ale jej moc wystarcza do nocnego marszu.

Tikka Xp 2
Tikka Xp 2 (cena około 160 zł) została solidnie opisana tu - http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=355 Na dobrą sprawę jest niewiele mocniejsza od Tikki 2 Plus, do nowego Spota wiele jej brakuje.

Nowy Spot
Nowy Spot - bezapelacyjny zwycięzca testu. najwięcej światła i bardzo dobry zasięg.

P.S.
Nie, Black Diamond w żaden sposób mnie nie wspiera, chociaż w pracy sugerowali mi, że powinien zacząć ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2012, 09:17:42 wysłana przez uysy »
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

forum.outdoor.org.pl

Offline ina

Bezapelacyjnie jestem zadowolona ze starego spota, a ułamane plastikowe części nie przeszkadzają w ogóle. Ale nowy spot cholernie mi się podoba wizualnie, tym bardziej cieszy mnie jego wynik w porównaniu i będzie moją następną czołówką.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

fajne zestawienie
to jeszcze ciekawe jak długo tak mocno poświeci zwycięzca

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

P.S.
Nie, Black Diamond w żaden sposób mnie nie wspiera, chociaż w pracy sugerowali mi, że powinien zacząć ;)

Właśnie dzisiaj trafiła w moje łapki i szczerze mówiąc to....  w 100% się zgadzam z ludźmi z twojej pracy.

Offline madmun

Właśnie dzisiaj trafiła w moje łapki i szczerze mówiąc to....  w 100% się zgadzam z ludźmi z twojej pracy.

Pisz kolego więcej !! Bo chciałem kupić BD
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Bezapelacyjnie jestem zadowolona ze starego spota, a ułamane plastikowe części nie przeszkadzają w ogóle.

A mi niestety brak ułamanych części dosyć mocno daje się we znaki ponieważ latarka podczas marszu sama opada :/
kto wcześnie spać chodzi sam sobie szkodzi

piwo jest dowodem na to że Bóg istnieje i pragnie naszego szczęścia :)

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

forum.outdoor.org.pl

Offline Dominik.M

• Tu mnie jeszcze nie było ;).

madmun , właśnie czekam na odpowiedź z kammkosportu czy mi udostępnią eos-a do testu porównawczego (bo to jest naprawdę dobrze zaprojektowana i wykonana czołówka) i wtedy wystawił bym test porównawczy dwóch amerykańskich czołówek - jedna z firmy która zajmuje się tylko oświetleniem a druga z firmy która klepie wszystko. Jak się nie odezwą, to muszę z tydzień poczekać to doślą mi EOS'a ze stanów.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 12:18:20 wysłana przez Dominik.M »