Autor Wątek: [Maty] Therm-a-Rest Z-lite  (Przeczytany 55333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shwarc

Odp: [Maty] Therm-a-Rest Z-lite
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 12, 2017, 20:03:51 »
Kurna, nigdy bym nie wpadł na pomysł, że o brud może chodzić, ale w sumie jest to racja.

Ta woda nie gromadziła się tylko zimą, na jesień także, w dodatnich warunkach. Tam musiał występować punkt skraplania wody. Wiesz, być może ten kolega jakiś dziwny jest, nie wiem, sika pod siebie czy jak? :D W każdym bądź razie zjawisko występowało tak często, że zrezygnował z zabierania Z-Lita kosztem samopompki z Lidla. Z drugiej strony jeśli na Paklonie tego nie miałeś, a tam też są rowki, to można przypuszczać, że w lego to u ciebie nie wystąpi.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 12, 2017, 20:03:51 »

Offline Ivan

« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 12, 2017, 21:08:02 »
A ten kolega nie chce może sprzedać za jakieś rozsądne pieniądze?

Offline Shwarc

« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 13, 2017, 08:56:15 »
To muszę zapytać, dam ci znać.

« Odpowiedź #153 dnia: Lipiec 06, 2017, 09:27:31 »
Shwarc ciekawy ten opis o zbierającej się wodzie chociaż sam tego dotychczas nie zauważyłem. Jedno jest pewne Z-lite jest najwygodniejszą karimatą na jakiej spałem biorąc pod uwagę jej wagę i gabaryty :)
kto wcześnie spać chodzi sam sobie szkodzi

piwo jest dowodem na to że Bóg istnieje i pragnie naszego szczęścia :)

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #154 dnia: Lipiec 07, 2017, 08:24:04 »
W realu te lego maja ok. 5mm, a cuda o jakimś uwięzionym powietrzu w rowkach itd. w praktyce nie mają zastosowania, bo niestety, ale tego powietrza nie ma gdy leżymy na takiej macie, a tym bardziej gdy się okręcamy.
Skoro jest tak jak Ty czy ten gość piszecie, to czemu woda, która się gromadzi w tych rowkach nie wsiąka w śpiwór ?
Zresztą o tej wodzie czy wręcz lodzie pisałem już kilka lat temu, że sie gromadzi.
Wiadomo że w miejscach gdzie mata jest przygnieciona znacznym ciężarem śpiącego, to ta woda sie nie ma gdzie zebrać, ale w miejscach gdzie jest mniejszy nacisk, ta woda się zbiera, i jednak tworzy się "kieszeń" powietrzna, która izoluje.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #155 dnia: Lipiec 11, 2017, 06:12:22 »
Wsiąka, nigdzie nie napisałem że nie. Oczywiście w najgłębszych miejscach gdzie śpiwór nie dochodzi, tam się gromadzi.

Wiesz, kieszeń izolacyjna może i się tworzy, ale jakim kosztem i ile daje w praktyce?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 06:23:28 wysłana przez Shwarc »