25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Czołówki] Black Diamond Storm  (Przeczytany 20465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline filemoon

Odp: [Czołówki] Black Diamond Storm
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 11, 2011, 14:13:48 »
Lutownica na gorace powietrze - w uproszczeniu.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 11, 2011, 14:13:48 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 12, 2011, 14:37:04 »
To taką zwykłą nie przylutuję? Dla czego, za małe i za delikatne styki?

Offline madmun

« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 12, 2011, 14:48:55 »

może być problem ;)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Shwarc

« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 12, 2011, 14:55:03 »
A jak zaniosę do jakiegoś profesjonalnego zakładu naprawy RTV to będą mieli taki sprzęt, zrobią mi to za kilka groszy?

Offline Photon

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 12, 2011, 15:03:44 »
Lutownic powietrznych używa się właśnie tam, gdzie elementy są już za małe i za delikatne, czyli wszelkiego rodzaju zaawansowana elektronika, np kości pamięci, które mają np jest 10-20 styków na 1cm długości

Offline Shwarc

« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2015, 15:21:22 »
A teraz czymś się pochwalę i zaproponuję każdemu kto ma starego i nowego Storma, a w sumie każdą inną czołóweczkę kompaktową, która ma zadowalającą moc światła lecz słabe czasy świecenia.

Męczyły mnie czasy świecenia latarek, przeglądam katalogi, a tam w ustawieniach na minimum nierzadko bywa, iż latarka świeci raptem kilkanaście godzin! Storm wypadał już całkiem ok, ale ok. 3h na nowych aku Eneloop Pro w ustawieniu maksymalnym i przetestowane 96h na minimum SMD nie zadowalało mnie. 112lm na diodzie (100 na wyjściu) jest wystarczające do normalnego górskiego życia, więcej światła wcale nie jest potrzebne, ale czasy rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu godzin to jednak mało, jeśli wyjeżdża się na więcej niż weekend. Pomyślałem i wykombinowałem - zmiana zasilania na 4xAA :) które mają 2500mAh, a nie 950 jak małe AAA. Tylko jak? Hihi, stara i rzadko używana latarka Primusa Race Adventure, ona zasilana jest na 4xAA, podkradnę pojemnik i kabelek, polutuję i wszystko pięknie zagra. Fakt, że wzrośnie waga latarki do 120g bez aku, a z aku do 240g, no ale czas pracy na jednym zestawie będzie nieporównywalny. W ustawieniu na max dioda centralna powinna świecić się (wg danych Dominika) 7:20h, a na minimum aż 300 godzin czyli 3 razy dłużej!!! Teraz to rozumiem :)
Porównajmy zatem czasy do najnowszego Icona 2012. Dioda centralna max 4,45h; min. 127h, a więc Storm v2 świeci 1,6 raza dłużej na maksymalnym ustawieniu i 2,5 raza dłużej przy tych samych 4 lumenach!!! Fakt, 200lm, a 100 to spora różnica, ale czy tak naprawdę do chodzenia jest nam potrzebne aż tyle? Nowy Storm świeci już 160 lumenami, a więc pod względem ilości światła jest już bardzo konkurencyjny dla Icona, a pod względem czasów bije go na łeb, na szyję.

A jak to wygląda? Byte:

Jakby ktoś miał obawy o zepsucie lampy, to nie ma się czego obawiać, wszystko jest dobrze, zasilanie identyczne tylko zdecydowanie wzrosła pojemność aku. Dodam też, że wersja ta może być także nadal zasilana tradycyjnie przez 4AAA, nic w niej nie zepsułem pamiętać jednak należy, by wyjąć aku z nowego pojemnika. To dobra wieść dla minimalistów, bo 4AAA na zapasie są jednak znacznie lżejsze niż 4AA.
I teraz propozycja dla tych co nie mają czego przeszczepić. W sieci są dostępne zamykane pojemniki na 4AA:
https://sklep.avt.pl/koszyk-do-baterii-4-x-aa-z-pokrywa-i-wlacznikiem.html

Ale jest też bardziej zaawansowana wersja z wtyczką USB:
http://multisort.pl/product/Pojemnik-na-4-baterie-R6-z-gniazdem-USB-i-przelacznikiem.,10197.html

i ta już ma klipsa do zawieszeniu na opasce latarki. A chętni mogą od razu zrobić z tego belta na zimę. Unwersalność lampy teraz jest niesamowita, nadal lekka, nadal fajnie świeci, belt na zimę, lekkie zapasy, no i te czasy pracy. Ideał?  :D

Fajne, co?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2015, 16:21:24 wysłana przez Shwarc »

Offline misiak76

« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:49:38 »
Fajnie to wykombinowałeś :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:49:38 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2015, 17:26:08 »
Ano pokombinowałem. Zastanawiałem się ostatnie dni, którą lampkę zabrać teraz na 3 tygodniowy wyjazd. Patrząc na ilość światła ten mały Storm przegrywał, czasy świecenia podobne, a jedyna przewaga to 100g wagi. Mało, zbyt mało by jednoznacznie powiedzieć, iż Storm jest lepszy zdecydowanie. Rozważałem nawet zakup nowej, ale co to ma być? Latarki 500lm i 1,5h pracy, a potem tryby 150lm i ostatni 50lm z czasem 25h. Na co mi to skoro trzeba nosić ze sobą wiadro aku czy baterii? A Petzl z serii Tikka to już rewelka ze swoimi czasami od 3,5 do 12h ;D
Prawda jest taka, że w namiocie więcej niż 5lm nie potrzeba, przy pracach obozowych już 15 by wystarczyło, a jedynie do chodzenia można mieć 50 i szperania (zabawy) 200lm. Storm ma płynną regulację więc trybów mam praktycznie nieskończoną ilość, do namiotu ustawię na minimum i mogę świecić non stop 2 tygodnie, przy pracach obozowych jakieś nisko średnie światło mi wystarczy, a pracować przy nim da się ładnych kilkanaście wieczorów. Pozostaje jedynie chodzenie. A ile to chodzimy o latarce? 5 godzin/tydzień? Właśnie o ustawienia fabryczne trybów się rozchodzi. Obecny trend to ilość światła, super, ale dla czego kosztem czasów świecenia? Outdor to nie tylko chodzenie, to najczęściej obozowanie i takich trybów obozowych brakuje w tych nowych czołówkach.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2015, 17:47:40 wysłana przez Shwarc »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2015, 17:26:08 »

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę