Autor Wątek: [Zegarki] z GPS  (Przeczytany 23318 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EMES

Odp: [Zegarki] z GPS
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 29, 2012, 21:11:04 »
fajny przypadek pt. Jak wyruch..... klejenta w d..... , ciekawe czy to finowie czy nasi polscy amatorzy
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 29, 2012, 21:11:04 »

Offline kozi

« Odpowiedź #26 dnia: Październik 30, 2012, 17:14:57 »
Paczka poszła bezpośrednio do Finlandii więc to raczej z Finlandia się komunikuję.

Reguły ustalone przez nich są takie, że po naprawie gwarancyjnej (nie ważne cz to była naprawa czy wymiana na nowy) gwarancja obowiązuje przez 3 miesiące.
Tak więc po (bezpłatnej) wymianie X9 na X10 , miałem prawo do 3 miesięcznej gwarancji a do zepsucia minęło 15 miesięcy więc jego gwarancja już nie obejmuje.
Do tego momentu spoko - nie można producentowi nic zarzucić.

Tyle że teraz :
-nie mogą naprawić bo [niby] nie mają części [akurat ktoś tam zaglądał i sprawdzał co się zepsuło...]
-mogą mi zaproponować nowy model w promocyjnej cenie ale jako że była by to wymiana taka niby gwarancyjna to po wymianie miałbym tylko 3 miesiące gwarancji - jest tu pewna zamota - niby niegwarancyjna a jednak trochę tak
-oczywiście przy tej wymianie niby gwarancyjnej zabierają mi X10
-promocyjna cena jest o 200-300 zł niższa od ceny sklepowej gdzie dostaję 24 miesiące gwarancji

Podsumowując - słaby to dla mnie interes - widać, że niezawodność tych bardziej skomplikowanych "komputerow" stoi pod dużym znakiem zapytania więc ryzykowanie zakupu tylko z 3 miesięczną gwarancją odpada.
Podejście do tematu napraw też słabe - najwyraźniej nie naprawiają.
No i odrzucając ich propozycję, ciągle pozostaję w X10 na ręku - godzinę pokazuje, wszystkie inne pikpaki działają tylko ten GPS nie łapie pozycji - spróbuję mu zrobić hard reset jak już do mnie wróci

Offline EMES

« Odpowiedź #27 dnia: Październik 30, 2012, 22:22:34 »
czyli kupujesz zegarek, jebie się po tygodniu i nawet jak ci (jeśli) naprawią to z 24 masz już tylko 3 miechy? kłerwa zaj.... - mialem w dalszych planach poprzyglądać się ichnim wyrobom ale po tym co opisałeś doczu to już na pewno nie....

Offline madmun

« Odpowiedź #28 dnia: Październik 30, 2012, 22:31:58 »
czyli kupujesz zegarek, jebie się po tygodniu i nawet jak ci (jeśli) naprawią to z 24 masz już tylko 3 miechy? kłerwa zaj.... - mialem w dalszych planach poprzyglądać się ichnim wyrobom ale po tym co opisałeś doczu to już na pewno nie....

no ale on jest po gwarancji ...

R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline EMES

« Odpowiedź #29 dnia: Październik 30, 2012, 23:55:05 »
Reguły ustalone przez nich są takie, że po naprawie gwarancyjnej (nie ważne cz to była naprawa czy wymiana na nowy) gwarancja obowiązuje przez 3 miesiące.
nie kumam mad o co ci chodzi, kozi wyjaśnisz nam obu?

edit: czeski spiryt :P ;D

Offline kubi

« Odpowiedź #30 dnia: Październik 30, 2012, 23:57:20 »
To bardzo dziwne, moje Suunto bylo w naprawie 3 razy, pierwzy raz po 3 miesiacach i wymienili na nowy a mam go juz jakies 3 lata.

doczu wyjaśnisz nam obu?
Doczu? Ty juz kolego nie pij tego co pijesz ;D
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline kozi

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2012, 08:56:17 »
Faktycznie wyszło nieprecyzyjnie.

Dokładnie napisali tak:
Cytuj (zaznaczone)
Dear customer, Service warranty starting from the date of repair is 3 (three) months (for replacement units/service modules too) and it doesn’t affect the original warranty. If you wish to have whole new unit with 2 years warranty, please contact your local retailer. Best regards, Suunto Repair Excellence Center ORIGINAL CE: Dear customer, Unfortunately the model of your Suunto product has been discontinued and we don’t have spare parts anymore to repair your product. With the price of repairing the old unit we offer you a new model (Suunto Ambit black) whose features are most similar to your old product. Price includes freight.

Czyli gwarancja serwisowa nie wpływa na oryginalną, maksymalnie można uzyskać 27 miesięcy gwarancji [tzn jak odeślemy zegarek w 24 miesiącu do naprawy]
Tyle, że jeśli dostajemy na wymianę fabrycznie nowy zegarek to na niego gwarancja już tylko 3 miesiące - to też raczej nie dziwi - inaczej to by naprawiali-wymieniali w nieskończoność  ;)

Dziwi mnie jedynie "promocyjna cena" w połączeniu z okresem gwarancji
No i fakt, że nie naprawiają mnie smuci

Poza tym zachowują się w porządku

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Październik 31, 2012, 08:56:17 »

Offline madmun

« Odpowiedź #32 dnia: Październik 31, 2012, 09:05:25 »
no to jest ślicznie,
Bo w najgorszym wypadku mogli się na Ciebie wypiać
Ale moralnie źle robią ;D
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline filemoon

« Odpowiedź #33 dnia: Październik 31, 2012, 10:30:06 »
Ja tez uzytkuje Suunto z GPS - moj juz byl 3 razy na gwarancji. Ostatnim razem okazalo sie ze nie ma defektu - a jedynie to taka nieudokumentowana funkcja nowego oporgramowania (dokladnie kompasu).

Generalnie bylem zadowolony z samego serwisu. Z zegarka tez jestem ja posiadam Ambita (od firmware 1.8.X jest juz naprawde dobrym urzadzeniem) - sama awaryjnosc zastanawia ale za drugim razem wymieniono go na nowy i od tego czasu spokuj (3cia wizyta w serwisie to zaden defekt jak wspomnialem).

Zegarek jest po gwarancji i wyszedl z produkcji - nie maja do niego czesci i nie chca naprawic (jest to w pewnym sensie zrozumiale) - propozycja nowego Ambita jest nieco bez sensu.

Ot trzeba sie przyzwyczaic ze takie urzadzenia maja okreslony czas zycia i okreslona trwalosc.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2012, 10:40:31 wysłana przez filemoon »

Bleys

« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 01, 2012, 13:17:55 »
Filemon, o jakiej nieudokumentowanej funkcji piszesz? Zabrzmiało tajemniczo :-)

Offline filemoon

[Zegarki] z GPS
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 13, 2012, 17:54:29 »
O 3D kompasie. Jak sie zegarek ustawi na 90 stopni to przestaje cokolwiek wskazywac. Tak sie dzieje zdaje sie od poprzedniej wersji opgrogramowania (1.7).

Offline archi_p

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 20, 2012, 11:20:25 »
uzywam garmina forerunnera 310xt. piekny to on nie jest, gruby jak cegla, kilku funkcji mu brakuje ale - zdarzylem sie 2 razy niezle wywalic na rowerze i tak jakos zawsze walilem o ziemie reka z garminem. slady po uderzeniach na obudowie sa widoczne ale jemunic. bateria wedlug producenta styka na 20h. laduje sie szybko i jako ze ma uniwersalna wtyczke do ladowania z usb mozna ja ladowac "w locie". mam taka emergency baterujke z wyjsciem usb i mozna z niej szybko podladowac garmina np w czasie postoju na kilka nastepnych godz

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 20, 2012, 11:46:56 »
Również polecam 310 xt do sportu jak i do krótkich wycieczek.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Bleys

« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 17, 2013, 11:15:32 »
Pytanko do posiadaczy Ambita, czy po ostatniej aktualizacji GPS dziala Wam normalnie? Do tej pory nie mialem zastrzezen, ale teraz odczyt zaczyna na postojach błądzić. Podczas marszu tez ma odskoki, na ostatniej wycieczce miał odskoki po kilka kilometrow, doliczyl prawie 20 kilometrow, co wczesniej nigdy mu sie nie zdarzylo:

http://www.movescount.com/moves/move11672999

Offline atanor

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 18, 2013, 09:57:46 »

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 18, 2013, 09:57:46 »

Offline filemoon

[Zegarki] z GPS
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 19, 2013, 08:21:31 »
Bleys - moj tak nie ma. Przy logowaniu co 1min ma tendencje do niedoszacowania trasy (jakies 5-8%) co mnie nie dziwi gdy potem slad porownuje z syruacja gdy logowanie bylo co 1sec.

Bleys

« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2013, 10:42:06 »
A mój ma coraz gorzej. Poprzednio sobie tłumaczyłem, że były wysokie ściany, odbicia sygnału itp. Ale tu:

http://www.movescount.com/moves/move16140246

Po powiększeniu widać, że trasa, to jeden wielki zygzag, co chwilę odskok od 100 metrow do kilometra. A przeciez duza czesc trasy idzie albo grzbietami, albo bezposrednio pod grzbietem górskim, gdzie raczej nic nie ograniczalo sygnału z satelitów. Szlag mnie już trafia, to już zwykła komórka z Endomondo robi lepszą robotę niż ten 'topowy' produkt Suunto. Dzisiaj wysylam do ich serwisu.

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

• tekst osobisty jest ...osobisty ;-)

« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 12, 2013, 17:06:00 »
ostatnimi czasy zrezygnowalem z zestawu: telefon z gps + pulsometr na pasie (Polar) i przesiadlem sie na Geonaute OnMove 700 - w Deca wyprzedaz bo wchodzi nowszy model
do biegania warto dac probkowanie co 1 sek - powtarzalnosc pomiarow bardzo duza
do spacerow/trekingu wystarczy rzadsze probkowanie co skutkuje dluzsza praca
jakkolwiek by ustawic i tak GPS spisuje sie lepiej w tym zegarku niz odbiornik w telefonie
a wynik i tak potem sie pieknie wrzuca do Endo (lacznie z HR)
zyga

Bleys

« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 19, 2013, 15:38:03 »
Dzisiaj dostałem odpowiedz z serwisu Suunto, że zegarek zrobiony. Wymienili... ekran LCD...  :P
Nie jestem specjalistą i nie wiem czy ekran LCD miał szansę zakłócać pracę odbiornika GPS?

Bleys

« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 27, 2013, 13:42:22 »
Ponieważ nie mogę modyfikować ostatniego postu, to doklejam kolejny. Dostałem odpowiedz z Suunto:

[TT115226]: :RE: Product sent - R201308100496038‏
Please be informed that the LCD was changed because the only faults discovered were related to the display and not the GPS.

Czyli mówiąc krótko, według serwisu GPS działa super. A to, że sygnał na otwartej przestrzeni skacze co chwila kilometr w jedną albo w drugą stronę? Widać ten model tak ma...
Przy jeździe na rowerze gdy sygnał jest zbierany co 1 sekundę, zegarek działa i nie ma problemu. Ale ja go kupiłem na górskie wycieczki i tu niestety jest klapa na całej linii. Przy rejestrowaniu sygnału co minutę zegarek wariuje - rejestrowany ślad to jeden wielki zygzak. Zegarek dolicza mi 20-50% przebytej trasy, chwilowa prędkość wynosi po 200-300 km na godzinę. I to według firmy Suunto jest normą? Ręce mi opadły.

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 27, 2013, 13:49:38 »
Przy jeździe na rowerze gdy sygnał jest zbierany co 1 sekundę, zegarek działa i nie ma problemu. Ale ja go kupiłem na górskie wycieczki i tu niestety jest klapa na całej linii. Przy rejestrowaniu sygnału co minutę

tzn, ze nie masz mozliwosci ustawienia czestosci probkowania?
nawet "glupi" Kalenji ma taka mozliwosc...
zyga

Bleys

« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 27, 2013, 14:18:09 »
Owszem, mam taką możliwość. Jest to automatyczne - aktywności "szybkie" typu bieganie czy jazda na rowerze oznaczają zbieranie sygnału co sekundę. Aktywności wolniejsze i długotrwałe, typu treking przestawiają próbkowanie na 1 minutę. Ręcznie mogę ustawić jaką aktywność ma mierzyć. Tylko że ustawienie biegania i próbkowania na 1 sekunde oznacza dużo większe zużycie prądu. W praktyce oznacza to, ze wychodząc o 8 rano na szlak o 16 byłbym już na rezerwie i musiałbym szukać kontaktu.... A zazwyczaj jak idę w góry to na tydzien. Wtedy rejestrowanie sygnału co minutę jest jedynym rozwiązaniem, wtedy wytrzymuje 4-5 dni.  Za to zaczynają sie problemy z jakością rejestrowanej ścieżki.

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 27, 2013, 14:20:37 »
w moim jest mozlliwosc 1s 3s 5s itd
niekoniecznie 1s i 1min
zyga

Bleys

« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 27, 2013, 14:38:16 »
Nie dam sobie ręki obciąć, ale jest chyba tylko 1sek i 60sek. Ale dla mnie mógłby mierzyć nawet co 5 minut pod warunkiem, że zarejestrowany punkt byłby w pobliżu szlaku, którym idę. A nie kilometr dalej...

Tak jak na tym śladzie:

http://www.movescount.com/moves/move16140246

Praktycznie od 20 minuty widać, że sygnał zaczyna wariować. Rejestrowane ślady są obok szlaku, cofają się albo dla odmiany skaczą do przodu. Raz jest to 100 metrow, innym razem 500 (w okolicach 3 godziny) czy nawet kilometra (5 godzina) - a przecież tam nie ma lasu, szlak cały czas idzie grzbietem.

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 27, 2013, 14:41:32 »
Nie dam sobie ręki obciąć, ale jest chyba tylko 1sek i 60sek. Ale dla mnie mógłby mierzyć nawet co 5 minut pod warunkiem, że zarejestrowany punkt byłby w pobliżu szlaku, którym idę. A nie kilometr dalej...

prawda ale
jakbys mial punkty co 5min to jak by wygladala droga miedzy nimi? proste polaczenie punktow A i B?
przeciez wyszlaby bzdura
pytanie: czy zapis co 5min oznacza ze on odczytuje/oblicza koordynaty co 5min czy robi to na biezaco ale co 5min zapisuje do pamieci?
boje sie ze to pierwsze... a to mozne oznaczac, ze on co 5min probuje lapac fiksa
moze sie myle bo nie do konca sie tym interesowalem
zyga