Autor Wątek: [Koszulki] Arc'teryx Motus Crew SS  (Przeczytany 8765 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

[Koszulki] Arc'teryx Motus Crew SS
« dnia: Luty 07, 2011, 22:51:02 »
Przeszło pół roku temu, dzięki uprzejmości firmy MJ Sport, dystrybutora firmy Arc'teryx (www.ontheroad.pl), do mojej szafy trafiła koszulka Arc'teryx Motus. Nadszedł czas, żeby przedstawić parę uwag na temat tego ślicznego ciuszka.

Jest to koszulka z linii Hiking, materiał został oznaczony przez producenta jako Phasic (SL lub LT - na stronie arc'teryx.com istnieje rozbieżność oznaczeń). Jest to dzianina o charakterystycznym splocie:

Elastyczna, miła w dotyku. Nie występuje tu, charakterystyczne dla koszulek syntetycznych z niższej półki, nieprzyjemne uczucie "syntetyczności", które mi zwykle przeszkadza. Jest to jedna z cieńszych koszulek jakie obecnie posiadam, co przekłada się na bardzo szybki czas schnięcia. Jeśli chodzi o funkcjonalność Motusa jako bielizny termoaktywnej, stoi ona na najwyższym poziomie i nie mam tutaj nic do zarzucenia. Waga podana przez producenta (98 g) zgadza się z moimi pomiarami dla rozmiaru M.

Jedną z podstawowych zalet koszulki jest krój, który bardzo lubię: jest luźna, ale dzięki dużej elastyczności leży stosunkowo blisko ciała. Dla mnie to dosyć istotne, szczególnie z tego względu iż czasem w obcisłych, technicznych koszulkach czuję się niezbyt komfortowo a bywa i tak że są po prostu nie na miejscu. Jak do tej pory luźne koszulki syntetyczne z których korzystałem sprawdzały się w terenie nieco gorzej, tutaj nie ma kompromisu.

Materiał po półrocznym, intensywnym użytkowaniu nie wykazuje śladów zużycia. Jedyne miejsce, gdzie widzę jakiekolwiek uszkodzenia to materiał na rękawach pod pachami, od pasków plecaka:

Co ciekawe, pod pasem biodrowym nie ma żadnych śladów pilingowania. Być może wynika to z faktu, że ostatnio chadzam głównie z plecakiem, który nie ma typowej gąbki na plecach.

Na koniec drobne smaczki, które mnie urzekły w Motusie. Pierwsza rzecz to odblaskowe logo:

druga to niedrapiąca metka no i sam materiał, o ciekawej fakturze, którą widać na zdjęciu:

Jak zwykle w przypadku produktów Arc'teryxa pojawia się pytanie: czy warto tyle płacić za sprzęt firmy z praptakiem? Nie wiem ;D Wiem tyle, że koszulka jest naprawdę bardzo fajna :)

forum.outdoor.org.pl

« dnia: Luty 07, 2011, 22:51:02 »

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: [Koszulki] Arc'teryx Motus Crew SS
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2011, 12:51:21 »
no, ale czaya, nie ma tego na waszej stronie

Offline semow

« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 29, 2011, 13:25:14 »
Ostatnimi czasy koszulka stała się praktycznie jedyną, którą używam w górach.
Czyli 90% procent weekendów, 2,5 dnia w tygodniu.
Zużycia żadnego nie widać, jedyne co się zmieniło od nowości to jest kwestia zaśmierdywania - wiadoma sprawa.

Co mogę więcej powiedzieć - po roku użytkowania wszystko na plus, jak w powyższej recenzji. Stopień zadowolenia ciągle wzrasta :)

Offline semow

« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2012, 21:17:10 »
Blisko 1,5 roku używania.
Mogę śmiało powiedzieć, że jest to moja ulubiona koszulka w góry.

W telegraficznym skrócie, aby nie powtarzać wcześniejszych opisów, które są rzecz jasna aktualne:
Szybkość schnięcia, smrodliwość - nie odbiega od podobnych produktów innych producentów.
Wytrzymałość, krój, miły w dotyku materiał - pod tym względem rewelacja.

Koszulki nie są specjalnie skomplikowanym elementem odzieży outdoorowej, łatwo je wyprodukować kiepsko (szybko łapiący smród czy słaby materiał), ciężko się wybić. Jak widać, Arc z tym nie miał problemów - jak zwykle.

Offline admin

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2012, 18:44:18 »
Podsumowanie testu koszulki Arc'Teryx Motus Crew SS

Offline mikron

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2012, 19:38:01 »
Witam,mam pytanie odnośnie koszulki Arc'teryx Motus Crew SS,a dokładniej o rozmiar (jak wynika ze zdjęcia jesteś posiadaczem M-ki :) ),szerokość w klatce piersiowej mierzoną od pachy do pachy i długość pleców.
Tam, gdzie kończy się szlak,zaczyna się przygoda.

Offline semow

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2012, 21:13:42 »
Szerokość pod pachami: 52 cm
Długość pleców: 71 cm
bez rozciągania

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2012, 21:13:42 »

Offline mikron

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2012, 21:20:54 »
Wielkie dzięki.
Tam, gdzie kończy się szlak,zaczyna się przygoda.

Offline Wodnik

• Górski włóczykij

• Górski włóczykij

« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2012, 20:12:23 »
Polecę prać ręcznie w mydełku Protex Ultra. Zawsze jakoś ten zapaszek mniej dokuczliwy, no ale wiadomo, do pierwszego dnia. Na parudniowych wypadach, bez możliwości przeprania to... raczej wsio będzie "capiło" (zależy jaki kto ma pot, ja walę jak troll bagienny ;) ),

Offline semow

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2012, 09:54:02 »
Teraz po trzech dniach nie było tragedii nawet. Ten Protex to chyba jakiś antybakteryjny jest, z tego co kojarzę?

Offline arkadoo

« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:10:37 »
Jest różnica po praniu w zwykłych środkach, a antybakteryjnym protexie?
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline kuusamo

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2012, 21:55:42 »
Protex zawiera antybakteryjny Triclosan. Jest to związek dodawany do antybakteryjnych dezodorantów i zasypek. W przypadku prania zwykłym mydłem i mydłem z Triclosanem (lub Triclocarbanem w Protex Ultra) mamy w zasadzie jednakowe zabójcze (dla bakterii) działanie. Triclosan i Triclocarban mają dodatkowo działanie umiarkowanie grzybobójcze.

Offline semow

« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:37:42 »
Dobrze wiedzieć, trza będzie przetestować :)

Offline EMES

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:54:55 »
testujcie testujcie ...
http://linemed.pl/news/details/id,338,all,1

The new study, led by researchers at the University of California Davis, concluded that triclosan may hinder muscle function in both animals and humans. The study, published recently in the Proceedings of the National Academy of Sciences, looked at the effects of triclosan in humans and found that it impairs human muscle contractions at the cellular level. Exposure to triclosan actually disrupted the cell communication that is necessary for muscles to function properly.
http://www.mnn.com/health/healthy-spaces/blogs/more-bad-news-about-triclosan

Jak zauważa dr P. J. Vikeslan, w wodzie z niewielkim dodatkiem chloru triclosan bardzo szybko jest degradowany. To odkrycie rzuca cień na skuteczność antybakteryjnego działania tego związku.
http://www.biolog.pl/article4370.html

Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2012, 20:32:43 »
Polecę prać ręcznie w mydełku Protex Ultra. Zawsze jakoś ten zapaszek mniej dokuczliwy, no ale wiadomo, do pierwszego dnia. Na parudniowych wypadach, bez możliwości przeprania to... raczej wsio będzie "capiło" (zależy jaki kto ma pot, ja walę jak troll bagienny ;) ),
oprócz wełny ;)

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2012, 20:32:43 »

Offline oli

« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:13:37 »
Zakupiłem tę koszulkę w zeszłym tygodniu dzięki promocji w Hudysport.pl. Cieszyłem się, że udało się ją nabyć taniej. Z radością zabrałem ją na dwudniową przechadzkę po Beskidzie Niskim. Plecak obciążony średnio (niosłem swoje rzeczy plus mojej dziewczyny). Już po 2h spaceru, przy pierwszym postoju dłuższym zobaczyłem obtarcia i mechacenie się materiału pod lewą pachą. Zupełnie zaś wkurzyłem się, gdy dotarłem do chatki docelowej pierwszego dnia i zobaczyłem, że na plecach w paru miejscach materiał jest zniszczony. Działaniem termicznym, wysychaniem, wygodą koszulki jestem wręcz zachwycony (na tyle, na ile można być zachwyconym po dwóch dniach), ale te zniszczenia materiału mnie martwią. (zdjęcia mogę jutro wrzucić). I tutaj mam do Was pytanie. Warto w ogóle to odsyłać i reklamować? Macie doświadczenie z reklamacjami w podobnych przypadkach? Boję się, że koszulka straci swoje właściwości termiczne przy dłuższym użytkowaniu. Do tego chyba od koszulki za prawie 170zł można wymagać większej trwałości.

Offline semow

« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2012, 20:09:33 »
To co jest w pierwszym poście na zdjęciu - zmechacenie od szelki plecaka - to wyszło dosyć szybko, utrzymuje się w takim stanie do teraz. W tym sezonie letnim łaziłem praktycznie co tydzień/dwa w niej w góry.

Offline oli

« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2012, 16:33:58 »
Dzięki semow, kurcze jestem w kropce. A jak jest z reklamacjami bielizny/koszulek? Macie jakieś doświadczenia?

Offline filemoon

« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2012, 17:14:17 »
andy: Ale welna w zasadzie jest najdelikatneijsza z calej tej paczki. Ja juz ktoras koszulke poniszczylem od samego pasa biodrowego (przyciecie klamra - na Koniec wyjazdu przed praniem cerowanko).