Autor Wątek: [Akcesoria] MP3 MP4 - co możecie polecić ?  (Przeczytany 24076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Akcesoria] MP3 MP4 - co możecie polecić ?
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:16:33 »
Jak nie dostaniesz, to nie ma problemu, żebym Ci kupił u siebie i przesłał: jeśli tylko będą.
One są o tyle fajne, że są w takiej gumowej obudowie i generalnie, wielokrotnie, kiedy z nim biegałem i trzymałem w kieszeni, czyli mocno go zamoczyłem, to nie było żadnego z nim problemu. Wtyczka do USB jest też osłonięta takim podgumowanym plastykiem, który mocno łączy się z resztą obudowy, a piszę o tym, bo wielokrotnie gubiłem te osłony.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:16:33 »

Offline stopa

« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 12, 2011, 23:34:08 »
Miałem kiedyś takie cudo (ale 128 albo 256 MB, co wskazuje na odległą perspektywę czasową) i wspominam w miarę dobrze... do czasu aż wtyczka usb przestała działać, za chwilę soft się sypnął i było po zabawie. Gwarancja to w przypadku jakich urządzeń (to moje wrażenie) mit, bo wątpię czy będzie ci się chciało bawić w kotka i myszkę z importerem tej chińszczyzny za kilkadziesiąt zł.

No ale powodzenia w szukaniu, bo temat jest ciekawy właśnie na dłuższe wyjazdy, kiedy przez usb nie podładujesz  wbudowanego aku.

Offline semow

« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:25:50 »
Już się nastawiłem na larka
w krakowskim saturatorze 99 zł wołają, dziady, za 4 gb ;D

misio

« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:53:54 »
Będę dziś w sellgrossie, to Ci zakupię, jeśli będą w tej cenie ok. 70 zł. Ktoś jeszcze chce, jakby były?

Offline semow

« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:21:18 »
Zanabyłem w końcu w Realu, za 80 zł wersję 4 gb. Mam już wgraną Trylogię Husycką Sapkowskiego i jeszcze kupę miejsca - jednym słowem wypas :)
Pytanie tylko, czy te słuchawki z zestawu nie klękną jakoś szybko - fajnie leżą w moim uchu ;D Chróst, Ty ich używasz?

misio

« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:29:13 »
Absolutnie nie ;D.
Z tego powodu, że mam po prostu w uszach kalafiory i mi nie wchodzą, ani się nie trzymają.
Ja sobie dokupiłem takie:
http://www.g15.pl/sluchawki-douszne-hed61n-p-3980.html

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 10, 2011, 16:29:13 »

Offline lex

« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 26, 2011, 13:20:05 »
jaką mp3-kę by koleżeństwo poleciło ?

ma być tanio i dobrze ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline Warzyn

« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 26, 2011, 14:01:08 »

ma być tanio i dobrze ;D

http://allegro.pl/show_user.php?uid=4062047 polecam allegrowicza i ich stronę, a raczej forum. Dużo treści a sprzęt można kupić taniej gdzie indziej.
Ja mam I river, małżowina ma Philipsa. Jak chcesz tanio to philipsy są powystawowe na alle, ja zapłaciłem 40 PLN.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 21:25:21 wysłana przez misio »
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline Łylma

• "na każdego czeka jego góra"

« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 26, 2011, 14:53:06 »

ma być tanio i dobrze ;D

lex nie wiem czy akurat to będzie tanio za 4GB pamięci + możliwość zapodawania plików na zewnętrzną kartę pamięci i 15 godzin słuchania z jednego doładowania - jednak moja Kierowniczka cosik takiego posiada i sobie chwali ;D
"kto pragnie wejść na szczyt
musi być gotów zapłacić
najwyższą cenę"

Offline lex

« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 26, 2011, 15:07:54 »

lex nie wiem czy akurat to będzie tanio za 4GB pamięci + możliwość zapodawania plików na zewnętrzną kartę pamięci i 15 godzin słuchania z jednego doładowania - jednak moja Kierowniczka cosik takiego posiada i sobie chwali ;D

tzn ? ;D

Gang Albanii

Offline Łylma

« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:40:41 »

tzn ? ;D

tzn. - mnie się wydaje, że cena jest do przyjęcia biorąc pod uwagę możliwości  tego ustrojstwa ;D
Poza tym "maluch" był ciorany przez moją Panią, swego czasu, praktycznie non stop a w tej chwili to ja go użytkuje i wniosek taki, że cena adekwatna do jakości wykonania, pojemności pamięci itd.
musi być gotów zapłacić
najwyższą cenę"

Offline lex

« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:45:25 »
Łylma, ale co Twoja luba ma? ;D

Gang Albanii

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:45:53 »
Łylma, ale podaj o jakiego malucha chodzi, bo piszesz o tajemniczym maluchu i jego właściwościach, ale nazwy, tudzież modelu nie podałeś ;D
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline grocik

« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:46:28 »
no o mp3 przecież on pisze! Wy się nie znacie!

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 26, 2011, 16:46:28 »

Offline Łylma

« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:21:27 »
Łylma, ale co Twoja luba ma? ;D

a nie zauważyłem, że linkacz gdzieś posiało. Poprawka chodzi konkretnie o Sandisk Sansa Clip + 4GB lub w innej wersji (to ma mój znajomy) i gdybym miał zmieniać na nowy to wybór padłby właśnie na SanDisk Sansa Fuze 2GB - jeszcze lepszy akumulator a dodatkowo kolorowy ekran. Pamięć wewnętrzna w sumie się nie liczy ponieważ oba mają slot na karty microSD i jesteś kompletnie niezależny oraz praktycznie nieograniczony w ilości plików, które możesz mieć przy sobie  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2011, 22:03:11 wysłana przez Łylma »
musi być gotów zapłacić
najwyższą cenę"

« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 26, 2011, 21:59:02 »
Mam Pentagrama Vanquish R skit. Dobrze mi służy przede wszystkim na rowerze. Używany intensywnie, a bez żadnych wad jak do tej pory. Po naładowaniu długo trzyma. Głośno bębni, mało wazy. Polecam

misio

« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:00:27 »

ma być tanio i dobrze ;D

Odnalazłem tani i całkiem niezły sprzęt w postaci poszukiwanej od miesięcy przeze mnie mp3 na adną bateryjku AAA ;D. Zatem jest to sprzęt firmy Lark, a dokładniej model Beat:
http://www.lark.com.pl/beat.htm

Kosztował niecałe 70 zł na jednej bateryjce ciungnie na razie okole 10 godzin przy maksymalnej głośności- korzystam z niego w aucie- podłączon jest do kasety macierzy ;D.

Offline Wolf

« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 29, 2011, 06:55:12 »
Zakupiłem sobie takie larka za niecałę 60 zł. Fajny jest ale troszkę wkurza mnie menu, oraz przewijanie piosenek (jak dłużej się nie korzysta to trzeba kliknąć dwa razy w przyciska "next") niby pierdola ale mnie drażni. Klawisze też nie są górnych lotów. No ale jest tani i działa :)
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"

Offline EMES

« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 30, 2011, 15:04:08 »
Popieram Łylme :) w zakresie Sansy Clip plus. Mały, lekuchny, z klipsem i czytelnym wyświetlaczem o niskim poborze prądu. Oprócz tej pamięci co ma na pokładzie akceptuje karty micro sd do bodajże 16 gb. Daje to nie tylko możliwości rozbudowy na przyszłość ale i możliwość żonglowania kartami. Ja mam 2 x po 4 gb (zostały mi po telefonach :) ). Oprócz standardu w telefonie do biegania i "dobrego" spania (2 gb) mam zestaw odsłuchowy do auta na jednej i kilka audiobooków na drugiej. Świetnie mi się sprawdził na wyjeździe w Hindukuszu ;) choć nie tylko oczywiście. Do biegania wymarzony. Bateria trzyma co najmniej  14-16 godzin. Gra mp3, flacci, oggi i wma oraz radio FM. Dźwięk naprawdę dobry jak na takiego malucha ale pełnię pokazuje po zastąpieniu oryginalnego firmware'a Rockobox'em, który daje dodatkowo olbrzymią ilość zamian ustawień dźwięku i wyświetlacza. BTW - Ci którzy używają oryginalnego firmware'u a gra on za cicho niech zmienią lokalizację na US albo inny region świata ale nie Europę - ograniczenia unijne w decybelach ograniczają moc bodajże do 60 db i ledwo co słychać. Drugie BTW - warto sprawdzić czy wasz mp3 nie ma tam gotowego oprogramowania. Z reguły jest lepsze niż fabryczne. Co do baterii to wystarczy cóś takiego http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SCE2110/10&scy=pl&slg=pl. Nie używam osobiście ale kumpel miał i nawet raz się "poprosiłem". Niewiele to większe od baterii a łatwo dopasować różne kabelki i do fona i mp3. I jedno i drugie występuje na alledrogo. Dla tych co im się zawsze wszystko łamie warto zaopatrzyć się w pokrowiec silikonowy ale nie jest konieczny. Jest tak mały i poręczny, że łatwo go schować.
Na koniec powiem tak - moja połowica słucha nagminnie i normalnie używała "i-coś tam dużo gb" apple'a ;) albo fona HTC a miała też wcześniej inne ustrojstwa. Duże to trochę i nieporęczne więc w przypływie litości :P zaproponowałem jej kiedyś użyczenie na sport moja sansę clip. No i musiałem kupić sobie drugiego :). Karty też mi podbiera skubana ;D i używa nie tylko do sportu ale i na co dzień.
Żeby nie było tak słodko - 2gb Sansa kosztuje jednak jakieś 90 - 100 zł ale słuchawki fabryczne są do wymiany bo nie nadają się do niczego więc jeśli ktoś nie ma to dodatkowy zakup. Do tego na wyjazdy bez prądu potrzeba tego cudeńka na baterię. Ale zestaw lata posłuży i na pewno da zadowolenie.
misio - jak nie musisz sobie tych słuchawek do uszu przyklejać :D sprawdź sobie sennhaisery serii MX albo OMX. One mają takie dodatkowe "coś" do mocowania w uchu a z dźwięku raczej będziesz zadowolony. Tu masz stosunkowo niedrogą propozycję http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=3752, a tu całą listę http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_all&catalogue_id=15
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 31, 2011, 16:16:17 »
Zakupiłem sobie takie larka za niecałę 60 zł. Fajny jest ale troszkę wkurza mnie menu, oraz przewijanie piosenek (jak dłużej się nie korzysta to trzeba kliknąć dwa razy w przyciska "next") niby pierdola ale mnie drażni. Klawisze też nie są górnych lotów. No ale jest tani i działa :)

Bo jak się dłużej nie korzysta, to włącza się tryb oszczędzania baterii i wygasza się ekranik, co ma dwa plusy:
1. bateria trzyma dużo dłużej niż jak przy włączonym ciągle wyświetlaczu,
2. nie musisz zapodawać przycisku hold [tego po boku], żeby przez przypadek wyłączyło Ci się coś w kieszeni.
Mi ten system odpowiada choćby z tego powodu, że we wcześniejszej mp3-ce co rusz mi się coś przełączało.
Zresztą możesz sobie ten tryb wyłączyć i ekranik będzie cały czas zapalony i problem zniknie z koniecznością dwukrotnego wciskania.
A co ma być w klawiszach takiego, że mają być górnych lotów? ;)
Generalnie po pierwsze działają, a po drugie są gumowe i uszczelnione, co oznacza, że ani ich nie przepocisz, ani w lekkiej zlewie Ci ten sprzęt nie padnie- przerobiłem to w kilku deszczykach letnich i nadal działa ;). Zresztą to kwestia przyzwyczajenia- też mi na początku np. nie pasowało, że trzeba wszystko zatwierdzać górnym klawiszem, a nie środkowym, ale teraz już mnie to nie drażni.
Z całą pewnością ogromnym plusem jest niesamowita wydajność na jednej baterii: ostatnio strzeliłem 28h ciągłego słuchania na pełnej głośności [tę regulowałem sobie za pomocą potencjometru w radio samochodowym] w drodze do Zakopca i z powrotem, czyli 2x12h plus 4 godziny snu pod Płockiem, bo zapomniałem go wyłączyć. Generalnie już wtedy też chodził kilka godzin wcześniej. Zatem ca 30h na jednym paluszku, to moim zdaniem bardzo dobry wynik.

Popieram Łylme :) w zakresie Sansy Clip plus. Mały, lekuchny, z klipsem i czytelnym wyświetlaczem o niskim poborze prądu. Oprócz tej pamięci co ma na pokładzie akceptuje karty micro sd do bodajże 16 gb. Daje to nie tylko możliwości rozbudowy na przyszłość ale i możliwość żonglowania kartami. Ja mam 2 x po 4 gb (zostały mi po telefonach :) ). Oprócz standardu w telefonie do biegania i "dobrego" spania (2 gb) mam zestaw odsłuchowy do auta na jednej i kilka audiobooków na drugiej. Świetnie mi się sprawdził na wyjeździe w Hindukuszu ;) choć nie tylko oczywiście. Do biegania wymarzony. Bateria trzyma co najmniej  14-16 godzin. Gra mp3, flacci, oggi i wma oraz radio FM. Dźwięk naprawdę dobry jak na takiego malucha ale pełnię pokazuje po zastąpieniu oryginalnego firmware'a Rockobox'em, który daje dodatkowo olbrzymią ilość zamian ustawień dźwięku i wyświetlacza. BTW - Ci którzy używają oryginalnego firmware'u a gra on za cicho niech zmienią lokalizację na US albo inny region świata ale nie Europę - ograniczenia unijne w decybelach ograniczają moc bodajże do 60 db i ledwo co słychać. Drugie BTW - warto sprawdzić czy wasz mp3 nie ma tam gotowego oprogramowania. Z reguły jest lepsze niż fabryczne. Co do baterii to wystarczy cóś takiego http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?ctn=SCE2110/10&scy=pl&slg=pl. Nie używam osobiście ale kumpel miał i nawet raz się "poprosiłem". Niewiele to większe od baterii a łatwo dopasować różne kabelki i do fona i mp3. I jedno i drugie występuje na alledrogo. Dla tych co im się zawsze wszystko łamie warto zaopatrzyć się w pokrowiec silikonowy ale nie jest konieczny. Jest tak mały i poręczny, że łatwo go schować.
Na koniec powiem tak - moja połowica słucha nagminnie i normalnie używała "i-coś tam dużo gb" apple'a ;) albo fona HTC a miała też wcześniej inne ustrojstwa. Duże to trochę i nieporęczne więc w przypływie litości :P zaproponowałem jej kiedyś użyczenie na sport moja sansę clip. No i musiałem kupić sobie drugiego :). Karty też mi podbiera skubana ;D i używa nie tylko do sportu ale i na co dzień.
Żeby nie było tak słodko - 2gb Sansa kosztuje jednak jakieś 90 - 100 zł ale słuchawki fabryczne są do wymiany bo nie nadają się do niczego więc jeśli ktoś nie ma to dodatkowy zakup. Do tego na wyjazdy bez prądu potrzeba tego cudeńka na baterię. Ale zestaw lata posłuży i na pewno da zadowolenie.
misio - jak nie musisz sobie tych słuchawek do uszu przyklejać :D sprawdź sobie sennhaisery serii MX albo OMX. One mają takie dodatkowe "coś" do mocowania w uchu a z dźwięku raczej będziesz zadowolony. Tu masz stosunkowo niedrogą propozycję http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_product&product_id=3752, a tu całą listę http://www.sennheiser.com.pl/index.php5?theme=pricelist&task=print_all&catalogue_id=15

Ja to bym się bał ino tego akusa, że trzeba albo dwóch, albo podładować po kilkunastu godzinach. A tak AAA można zabrać kilka i gitara...

I dzięki za linkacze do słcuhawek ;)! Póki się mi nie zniszczą te Thompsona, to nie szukam, bo to kusi los do popsucia się :).

Offline Wolf

« Odpowiedź #96 dnia: Sierpień 31, 2011, 17:02:54 »
Chróst rozwiałeś moje wątpliwości czy był to dobry zakup, faktycznie nie pomyślałem o oszczędności baterii. Także teraz już szczerze polecam! ;D
"Siłę słonia, płodność byka da Ci tylko turystyka!"

Offline EMES

« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 31, 2011, 17:32:09 »
Sansa Clip Plus też to ma, tylko nie jestem pewny czy również na oryginalnym firmware bo go już nie używam od dłuższego czasu i nie pamiętam.

Co do tego larka to te 28 h na baterii czy na aku? I co masz na myśli "w gotowości" - że nie grał a był tylko włączony? Nie do końca to rozumiem bo sansa mi się sama wyłącza po kilku minutach niegrania i manipulowania przyciskami (wyświetlacz to się wszędzie wyłącza). Coś mi się nie chce wierzyć w taki wynik i to na AAA. Chyba, że to praca na zasilaniu sygnałem radia w aucie jest taka niskożerna jeśli chodzi o prąd bo to głównie słuchawki "zżerają" baterie i jest np. spora różnica miedzy nausznymi a dokanałowymi w czasie pracy. Mam u siebie opcję zliczania czasu grania playera i chyba jakieś testy porobię z ciekawości na różnych słuchawkach.No chyba, że jakiś inżynier elektronik tu jest i nas oświeci w tej materii ???
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 31, 2011, 17:38:03 »
No, stary... Wlaczony non stop, glosnosc na full, podlaczony do kasety-matki, czyli sygnal przez glosniki auta. Wierzyc nie musisz. Zwykle AAA alkaiczne.
Co do wylaczania sie, jesli jest zalaczona pauza, albo stop- wylacza sie rowniez sam.

EDIT:

Tak dla uzupełnienia posiadałem swego czasu jakiegoś noname mp3 i działał mi w granicach 10 do 20h pod kurtką na mrozie w góreczkach, także nie wiem dlaczego możesz mieć jakieś obiekcje co do działania ok. 30h w aucie w temperaturze około 25 stopni...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2011, 18:08:06 wysłana przez misio »

Offline lex

« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 04, 2011, 18:59:03 »
Mistrzowie, czy macie/mieliscie, uzywacie jakichś głośników zasilanych beteryjkami ? Co byście polecili ?

Gang Albanii