Autor Wątek: [Akcesoria] MP3 MP4 - co możecie polecić ?  (Przeczytany 24111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Warzyn

Odp: [Akcesoria] MP3 MP4 - co możecie polecić ?
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2011, 10:10:38 »
Panzer Nokia 6303i full używana wytrzymuje 5 dni . SE na pełnym użytkowaniu 2 dni.
Telefon w pokrowcu neoprenowym lub wełnianym ;D nokię w górach wyłączam, aby była do celów awaryjnych, w razie upadku SE.

Konkretnie:
http://opiniones.terra.es/tmp/swotti/cacheAXJPDMVYIHQZMA==VGVJAG5VBG9NES1NUDM=/imgiRiver%20T303.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_1Ix4ODG3whE/Sn0gL1e23-I/AAAAAAAAAGo/P_NCtWe00eA/s400/nokia-6303-calssic-mobile.jpg
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQlqL48nh1FZiXRZ8q5GO9cgaGlOETJeZX09dgQ1DjbJML5lPdc&t=1

---
dostanę plusa? ;D
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2011, 10:10:38 »

Offline filemoon

« Odpowiedź #51 dnia: Luty 01, 2011, 10:10:53 »
:)

Ja w gory zabieram taka baterie zewnetrzna z wejsciem usb, i jak trzeba to mam zapasowe zrodlo energii.
Jako ze moja szufelka juz powoli pada (ma prawo duzo przeszla) - to w niedalikim czasie bede sie nad czyms zastanawial. Obecnie jestem nastawiony na Ipod Nano ostatni model z kolkiem kontrolnym zdaje sie Gen5. Bo ten nowy jedynie dotykowy mi nie odpowiada (taki maly kwadracik) ja chce miec kontrole nad tym co slucham nawet jak odtwarzacz jest w kieszeni - chce realnych przyciskow. Czy ktos tego uzywa - jaki jest realny czas pracy (nie interesuje mnie co Apple podaje bo oni sa zawsze optymistyczni)?

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #52 dnia: Luty 01, 2011, 10:45:07 »
Naszło mni ejeszcz takie pytanko, który z odtwarzaczy czyta pliki FLAC i ma czas pracy minimum 40godzin lub pracuje na bateriach ?
FLAC nie dość że szybciej zeżre baterie, to i jeszcze odpowiednio waży. Słuchanie FLAC w warunkach "wyprawowych" mija się z celem. By słyszeć niuanse musiałbyś mieć słuchawki odcinające Cię od otoczenia. Ja bym się czuł w takich słuchawkach dziwnie nie słysząc dźwięków zewnętrznych.
BTW Jaka część laponii.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #53 dnia: Luty 01, 2011, 10:46:10 »
A to szufla nie ma realnych przycisków ?
By słyszeć niuanse musiałbyś mieć słuchawki odcinające Cię od otoczenia. Ja bym się czuł w takich słuchawkach dziwnie nie słysząc dźwięków zewnętrznych.
Ja z początku nie mogłem się przyzwyczaić, ale teraz to sobie nie wyobrażam słuchania muzyki na innych słuchach.

EDIT:
Sprawdziłem se w googlach i okazuje się, że moja córa ma Nano a nie Shuffle, w związku z czym moje uwagi do Shuffla odnosiły się tak naprawdę do Nano.
Filemoon - czas pracy to u córy 5-6 h.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #54 dnia: Luty 01, 2011, 10:57:25 »
W pociągu, czy gdzieś po mieście to ok, ale podczas jazdy rowerem, biegania (szczególnie po "dzikich" terenach), czy łażenia po górach, wolę mieć jakieś prześwity z zewnątrz.
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline Doczu

« Odpowiedź #55 dnia: Luty 01, 2011, 10:59:15 »
no tak - na rowerze zwłaszcza trzeba uważać.

misio

« Odpowiedź #56 dnia: Luty 01, 2011, 11:06:52 »
Czyli wychodzi, że powinienem zmienić, albo kupić telefon, bo chcę słuchać muzyki... Bez jaj, a do tego dźwiganie dwóch telefonów... Podładowanie baterii w terenie- pisaliśmy o tym wcześniej- wykluczmy tę możliwość. Ja na 4 dni pobytu w Tatrach miałem dostęp przez pół godziny do gniazdka, bo tyle spędziłem w schronie. I co wtedy?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Luty 01, 2011, 11:06:52 »

Offline semow

« Odpowiedź #57 dnia: Luty 01, 2011, 11:10:01 »
No właśnie, kicha.
Ja to jednak wolę mieć aparat osobno, gps osobno, mp3 osobno i telefon osobno, a najlepiej jakby wszystko było na takie same baterie ;D Ewentualnie mieć ładowarkę AA/AAA i eneloopy gdzie się da - czołówka, mp3, aparat, kamera, gps.

Ten iriver zmyślny całkiem :) teraz mam creative'a stone'a i bateria już bardzo krótko trzyma, ale za to mały jest...

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #58 dnia: Luty 01, 2011, 11:13:55 »
semow - widzę, że mamy podobne podejście do elektroniki :). Mój stone trzyma już może z 4h więc niedługo odejdzie do lamusa.

misio

« Odpowiedź #59 dnia: Luty 01, 2011, 11:48:19 »
Też tak uważam- każda rzecz powinna mieć swoje oddzielne źródło.

Offline Doczu

« Odpowiedź #60 dnia: Luty 01, 2011, 13:08:13 »
Najlepiej jeśli to jest źródło AA ;D

misio

« Odpowiedź #61 dnia: Luty 01, 2011, 13:18:29 »
Byle AA nie stało się konsekwencją ;D.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #62 dnia: Luty 01, 2011, 14:42:56 »
Kungsleden czy Nordkalottleden ?

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #63 dnia: Luty 01, 2011, 23:57:42 »
Najlepiej jeśli to jest źródło AA ;D

Jak ktoś szuka uniwersalnej ładowarki do różnych sprzetów to polecam Powerchimp :
https://powertraveller.com/iwantsome/primatepower/powerchimp/#
Można nią ładować wiekszość sprzetu elektronicznego - ma duży zestaw końcówek.
Działa na 2 akumulatorki  AA . za pomoca niej można też ładować te akumulatorki . wystarczy podłączyć zwijany kabelek ( w komplecie ) do jakiegokolwiek USB  -  można też ładować z kontaktu za pomocą wtyczki z wyjściem na USB
Swojego czasu używałem jej troche do awaryjnego łądowania telefonu , odtwarzacza , i służyła jako ładowarka baterii AA do innych sprzetów .
Z biegiem czasu pozostało mi niewiele sprzetu na AA i przerzuciłem sie na przenośną łądowarkę Pebble Veho :
http://www.veho-uk.com/main/shop_detail.aspx?article=129
o pojemnosci 5000 mAh .
można nią ładowac tak samo wszystko jak i poprzednią Powerchimp , z ta różnicą że lepsza wydajnosć wzgledem wagi ( waga akumulatorków 4 AA była porównywalna do tej ładowarki , a pojemnosć o wiele mniejsza ).
Też taka była moja decyzja dlatego że nie używam już aparatu na AA  , a on był głównym proądożercą w moim zestawie .
Teraz zależnie od wyjazdu biorę tylko ładowarkę do aparatu i zestaw przejsciówek do mojego sprzetu , wraz z ładowarką USB i tą przenośną łądowarką w teren .

misio

« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:55:44 »
Odnalazłem tani i całkiem niezły sprzęt w postaci poszukiwanej od miesięcy przeze mnie mp3 na adną bateryjku AAA ;D. Zatem jest to sprzęt firmy Lark, a dokładniej model Beat:
http://www.lark.com.pl/beat.htm

Kosztował niecałe 70 zł na jednej bateryjce ciungnie na razie okole 10 godzin przy maksymalnej głośności- korzystam z niego w aucie- podłączon jest do kasety macierzy ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:55:44 »

Offline semow

« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:06:45 »
Mieliście może do czynienia z takimi chińskimi wynalazkami?

4 gb na AAA, cena ok. 60 zł

czy bezpieczniej larka za 100 zł?

Offline maro86

« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:33:01 »
Semow - nie spodziewaj się po tym ani dobrej jakości dźwięku ani długiej pracy na baterii.
Mimo, że od lat mam 1 GB iRiver'a na AAA (i dalej jestem zwolennikiem akumulatorków AA/AAA) to dzisiaj kupiłbym raczej coś takiego jak Sansa Clip+.

Offline semow

« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:34:55 »
akumulatorowe mp3 już mam, to mnie nie interesuje
musi być na paluszki

misio

« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:49:38 »
Mieliście może do czynienia z takimi chińskimi wynalazkami?

4 gb na AAA, cena ok. 60 zł

czy bezpieczniej larka za 100 zł?

Ja nie widzę co zapodałeś, ale z Larka jestem mega zadowolony i nie kosztuje 100 zł, ale ok. 70 ;).
Przynajmniej ten mój, który zapodałem powyżej Twojego postu ;).

Offline kuusamo

misio

« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:59:59 »
za 70 zł są 2 gb, ja bym brał 4 gb

o takie coś mi chodzi: http://allegro.pl/odtwarzacz-mp3-4gb-radio-fm-pend-m04-lad-wys-pl-i1691554837.html

Ja mam 4-kę w tej cenie: sellgrossie są.
Te co zapodałeś w linku, to straszny plastyk jest i jak raz spadnie, to pamiętaj, żeby od razu dwa kupić ;D.

Offline semow

« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:03:16 »
Miałem kiedyś taki 128 mb, sama obudowa jest pancerna, tylko nie wiem czy elektronika będzie czymś się różnić od tego co podajecie...
tak w gruncie rzeczy to pewnie najważniejszą sprawą będzie długość działania na bateriach

Jakich AAA używasz do tego Larka?

"gwarancję" 2 lata mam wszędzie gdzie kupuję wysyłkowo, od przedsiębiorcy

misio

« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:09:21 »
Zawsze używam w nim tych AAA z Lidla ;D.
One naprawdę długo trzymają.

Offline semow

« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 12, 2011, 13:12:53 »
to przejdę się za tym po mediamarktach i saturatorach u nas ;D
10 h grania by było git, bo pewnie i tak małą ładowarkę AA/AAA będę woził
a tu się eneloopa jednego albo dwa weźmie i po sprawie