Autor Wątek: [Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna  (Przeczytany 53800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline watanabe

Odp: [Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:47:43 »
Sorrki za dubla ale przeglądałem znowu promocje w Skalniku i trafiłem Mountain Equipment Dali
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=1581

Ktoś może używał albo ma taką kurtkę ?
Nie karm problemu - sam zdechnie

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:47:43 »

Offline kubi

« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2011, 13:28:40 »
Ogolnie produkty ME maja dobry stosunek jakosc/cena ale z tym modelem sie nie spotkalem, wyglada na dosc stary. Ten 3-warstwowy drilite podobny jest bardzo do starego XCRa, podejrzewam ze jest dosyc wytrzymaly.

Pytalem o rozmiar bo szukalem czegos u nas ale niestety w M-ce nic nie mamy w tych pieniadzach.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline atanor

« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 23, 2011, 14:15:51 »
ja bym brał ta kurtkę, podług podanych zastosowań (i to szybko, bo takie rzeczy szybko schodzą)

Offline watanabe

« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2011, 14:26:50 »
Za parę dni jadę do Gliwic przymierzyć Damana - w 8a można go dostać za niecałe 460

misio

« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2011, 14:27:48 »
Gratulacje ;D. Trzymamy kciuki za udaną wyprawę ;D ;D ;D.

Offline heyahero

« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 24, 2011, 20:51:24 »
Za parę dni jadę do Gliwic przymierzyć Damana - w 8a można go dostać za niecałe 460

To przy okazji możesz przymierzyć w 8a Marmota Ridgetop Component na MemBrainie- http://8a.pl/page,produkt,id,5401,ridgetop-component.html Co prawda stoi po 529zł, ale z ceny zjechali plus podpinka z polara. Tylko popatrz na rozmiarówkę (zazwyczaj jest zawyżona).

Pozdrawiam

Offline watanabe

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:15:29 »
Też zwróciłem uwage ale myślę że na mnie będzie M'ka  a w tym rozmiarze to jest niebieska która wali po oczach ;D nie ogarniam amerykańskiej rozmiarówki

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 24, 2011, 21:15:29 »

Offline heyahero

« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 24, 2011, 23:32:35 »
Też zwróciłem uwage ale myślę że na mnie będzie M'ka  a w tym rozmiarze to jest niebieska która wali po oczach ;D nie ogarniam amerykańskiej rozmiarówki

Ja mam jakieś 174cm i w puch wchodzę w S-kę.

Offline watanabe

« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2011, 07:46:21 »
No zobaczymy zamówiłem też i Marmota, ale wg tabeli rozmiarów Marmota mieszczę się w górnej granicy S'ki ;/

edit
No i dupa niby Daman spoko ale po założeniu pod niego polara zrobił się trochę za bardzo "dopasowany", kieszenie z membrany - trochę dziwny patent, no i tył kurtki mógłby być dłuższy  (musiałbym mieć L'ke może tam byłoby lepiej) ogólnie za dużo wątpliwości żeby go kupić.
Co do Marmota nawet nie wspominam (przeliczyłem się - za mały), poszukiwania trwają dalej.

edit
Proszę Admina o scalenie moich postów (przepraszam za potrójnego posta) - czy ktoś wie gdzie na Śląsku można przymierzyć Marmot Aegis w rozmiarze M i L ?

po 30 min, nie masz za co przepraszać  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 14:17:30 wysłana przez atanor »

Offline heyahero

« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:12:41 »
Proszę Admina o scalenie moich postów (przepraszam za potrójnego posta) - czy ktoś wie gdzie na Śląsku można przymierzyć Marmot Aegis w rozmiarze M i L ?

Google mi wypluło Asport w Bielsku: http://www.asport.pl/p/14650,12/kurtka-meska--letnia-aegis-jacket-marmot/
Ale doświadczeń nie miałem z tym sklepem.

Pozdrawiam

Offline watanabe

« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 27, 2011, 10:34:40 »
To też znalazłem ;/ jak narazie nie wybieram się do Bielska i takiej wycieczki nie mam czasu robić ;/

Offline watanabe

« Odpowiedź #36 dnia: Luty 01, 2011, 08:14:10 »
No i pomęczę was dalej ;D jak narazie zamiast kurtki kupiłem Deutera Future 32 ;D ale niedaleko mam Alpin Sporta i pytanie czy ktoś się orientuje czy coś z Mountain HardWear  jest godne polecenia ?

misio

« Odpowiedź #37 dnia: Luty 01, 2011, 09:09:36 »
Jest.
Zacna firma z zacnymi ciuchami. Wal śmiało.

Offline filemoon

« Odpowiedź #38 dnia: Luty 01, 2011, 09:22:19 »
Producent ok - ale kazdego ciucha trzeba mierzyc - bo sie moze okazac ze dana kurtka ma kroj ktory mniej Ci odpowiada.

Obejrzyj tez zawsze wykonanie - czy szwy proste, czy nitki wystaja itd (jakosc wykonania jest wyznacznikiem tego czy przykladano sie do jakosci czy dana seria jest robiona oby taniej).
Moze sie okazac ze producent strzelil bubla i jakims cudem przeszlo kontrole jakosci (ot nowy Azjatycki pracownik niewprawiony w szyciu czy podklejaniu).

Skonczyly sie czasy gdzie marka dawala gwarancje jakosci wykonania - teraz to juz najczesciej jedynie jakosc materialow (chodz i to nie zawsze) a wykonanie trzeba organoleptycznie ocenic.

Ja ogolnie z ciuchow MH jestem bardzo zadowolony (nie mam ich znowu tak wiele ale to co mam sprawdza sie). Jedynie na stuptutach sie zawiodlem - kosztowaly sporo (jak na stuptuty) a wyladowaly ponownie w sklepie (mieli kilka na stanie i cala seria byla uwalona - nim zostaly uzyte chodz raz we wszystkich podklejenie szwow puszczalo i tasmy odchodzily). Wszystkie wycofali ze sklepu (od tej pory nowych juz nie widzialem).

Offline watanabe

« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2011, 09:49:01 »
Dzięki za odpowiedź, może się przejdę chociaż w sklepie internetowym Alpin Sport wiadomości jak na lekarstwo o tym z czego są te kurtały, i kupa błędów (tak apropos membrana conduit czy jakoś tak parametry ma średnie). Może jakieś promo będzie w sklepie z okazji końca zimy ;p

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Luty 01, 2011, 09:49:01 »

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #40 dnia: Luty 01, 2011, 11:00:01 »
Kup chłopie PreCip Marmota i będzie po sprawie. Używam w górach, w mieście, w robocie, czasami nawet zasypiam w niej w knajpie ;D
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

misio

« Odpowiedź #41 dnia: Luty 01, 2011, 11:21:20 »
Ale to podobno potrafi z czasem przeciekać- nawet w knajpie ;D.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #42 dnia: Luty 01, 2011, 11:34:32 »
Nie przecieka tylko folia ;D
"If you can't run, then walk. And if you can't walk, then crawl. Do what you have to do. Just keep moving forward and never, ever give up."

Offline watanabe

« Odpowiedź #43 dnia: Luty 01, 2011, 14:09:47 »

Offline krzsmi11

« Odpowiedź #44 dnia: Luty 01, 2011, 14:23:16 »
Za tą cenę IMO nie warto.

Offline lisu

• tata Lucyferka

« Odpowiedź #45 dnia: Luty 01, 2011, 14:23:27 »
Membrana jak membrana jedni zachwalają paclite inni psioczą :). Najważniejsze by była dobrze uszyta,a z tym jak wiesz w dzisiejszych czasach ciężko ;)

Offline kubi

« Odpowiedź #46 dnia: Luty 01, 2011, 14:23:38 »
Nigdy wiecej Berghausa: mialem 2 kurtki, jedna na XCR druga na Pro Shell i obie wadliwe byly.
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline arkadoo

« Odpowiedź #47 dnia: Luty 01, 2011, 21:11:13 »
Paclite nie jest dobrym rozwiązaniem do miasta. Poszukaj lepiej czegoś bardziej pancernego.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline watanabe

« Odpowiedź #48 dnia: Luty 01, 2011, 21:29:45 »
Przymierzałem dziś parę Berghausów średnie odczucia, przymierzyłem z ciekawości znowu Małacha i powiem tyle że jestem zauroczony wysoką gardą w tej kurtce ;/ dlaczego oni sobie liczą taka kasę za ta kurtkę ;/  nic pozostaje mi jeszcze poszukać - jak narazie w planach mam jeszcze tylko przymierzenie Marmota Aegis  (L czy M) i myślę że pozostanie wyszukanie dobrej oferty w którymś ze sklepów.

Offline Mazi_SM

« Odpowiedź #49 dnia: Luty 19, 2011, 09:12:52 »
Witam pozwolę się podłączyć pod temat, a i przy okazji przywitać na tym forum :)

Do tej pory szukałem kurtki 3 in 1. Zdaje sobie sprawę, że pewnie nie ma czegoś takiego jak kurtka całoroczna, więc chodzi mi głównie o jesień/zimę. Z racji wykonywanej pracy zdarza mi się spędzać kilka godzin na mrozie - chociaż nie jest z drugiej strony zajęcie zbyt potliwe. Jednym słowem potrzebuje czegoś na miasto - jeśli się by się dało w tym sporadycznie wyskoczyć na pieszą niezbyt intensywną wędrówkę lub narty to byłby miód, ale priorytetem jest codzienne używanie w mieście. Na zakup takowego sprzętu mam w granicach 500-700 złotych. I teraz tak, faworytem była/jest:

http://8a.pl/page,produkt,id,5344,atlas-triclimate.html - TNF Atlas, nie miałem jej jeszcze jak zmierzyć, ale wydaje się najbardziej uniwersalna. Z tym, że .... może i jestem dziwny, ale trochę denerwuje mnie trochę, że wszyscy śmigają w TNF...

Ostatnio wpadła mi w oko kurtka Vaudue: http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/product_id/2239/Vaude_Kurtka_3w1_Monterrey_II?productReferer=Category&context=3

I właściwie gdyby nie fakt, że mieli tylko niebieską to pewnie bym ją wziął. Bo fajnie leży, a jak już gdzieś przeczytałem jak na tą odczuwalną lekkość jest wyjątkowo ciepła (za ciepła?)

W grę wchodzi jeszcze trochę droższy model Vaudue, który chyba niczym specjalnym się nie różni od tańszego: http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/product_id/3020/Vaude_Kurtka_3in1_Clariden_?productReferer=Category&context=3

Czy ktoś z Was miał styczność z tymi kurtkami? W porównaniu Atlas vs. Monterrey, która wypada lepiej? Też w kategorii membran? HyVent vs. Cieplex?

Na dalszych pozycjach:
Ridgetop Component Mamrota (trochę workowata)
Małachowski Tourist II (dobrze leży, ale tu konieczny polar)
VENTURE ROUTE III Columbia
Jackpot Ridge II Jacket Columbia

I teraz tak, celowo na początku postu napisałem: Do tej pory szukałem kurtki 3 in 1. Chodzi o to, że na konkurencyjnym forum (nie wiem czy można podawać nazwę) wyczytałem o wadach Vaude (za krótka, za gorąco w całości, za mało oddycha) i polecono mi kombinować z złożeniem sobie zestawu fleece lub polar + softshell. Poczytałem trochę o softshellach i wszystko pięknie i ładnie, ale ja potrzebuje czegoś do miasta, które mnie ochroni przed zimnem (tu spoko) i przed deszczem (mniej spoko). Wychodzi więc na to, że musiałbym kupić:

fleece lub polar na to soft a w plecaku w razie deszczu nosić jeszcze coś przeciwdeszczowego. Biorąc pod uwagę fakt, że mieście nie chodzę z plecakiem to dosyć uciążliwe. Myślicie, że dla moich potrzeb to dobre rozwiązanie? I mówię tutaj teraz wyłącznie o potrzebach miejskich. Na narty sobie kupie coś osobno.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za cierpliwość i pomoc :)