Autor Wątek: [Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna  (Przeczytany 51575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline watanabe

[Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna
« dnia: Styczeń 20, 2011, 08:21:28 »
Wydzielone z: [Kurtki] Kurtka turystyczna

Witam jako nowy - chciałem się poradzić bardziej zorientowanych bo już mam taki mętlik w głowie po przeczytaniu tysiąca postów testów i przeglądnięcia 50 sklepów. Kurtka będzie użytkowana miasto, teren w robocie, i od czasu do czasu góry, głównie w okresie jesień/zima/wiosna w niskich temperaturach.
Poszukuję kurtki do 500 zł krój - na razie krój Małacha podobał mi się najbardziej - wysoka garda żadnych udziwnień, jest jedno ale - cena czarnej wersji nijak nie chce być niższa ;D po kontakcie z obsługa małącha mogłem dostać kurtkę za ok 400 ale w wersji oliwka/szary co w moim przypadku eksploatacji odpada - cioram się po różnych dziurach i byłaby brudna cały czas. Drugą opcją obniżki jest znalezienie kogoś z KW  (zniżka chyba 20%) ale nie znam nikogo kto jest w klubie ;/. Przejrzałem Wolfgangi ale trochę workowate są, Marmot - ciekawy ale ceny powyżej pułapu moich możliwości, Milo - ogólne opinie mnie zniechęcają.
Był okres przed nowym rokiem że były dosyć duże obniżki w sklepach ale niestety chciałbym  przymierzyć kurtkę przed zakupem - teraz pozostaje mi tylko nadal czekać może przed końcem sezonu zimowego coś się pojawi.  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2011, 23:36:25 wysłana przez misio »
Nie karm problemu - sam zdechnie

forum.outdoor.org.pl

[Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna
« dnia: Styczeń 20, 2011, 08:21:28 »

misio

Odp: [Kurtki] Kurtka miejsko-turystyczna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2011, 09:44:07 »
Dlaczego Milo Cię zniechęca?

A popatrz na taką kurtkę: http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/1081/HiMountain_Kurtka_Columbia_4?context=1

Offline watanabe

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:03:59 »
Może nawet na milo bym się skusił i nawet dostałem ofertę na Strike'a Milo ale nic nie mogę się dowiedzieć o tej membranie

New Aquatex 4-way Stretch 20000/20000 - nowy 2 warstwowy laminat, o podwyższonych parametrach wodoszczelności oraz oddychalności. Lekki , lecz bardzo wytrzymały i elastyczny w cztery strony materiał zewnętrzny, został połączony z nową membraną Aquatex zapewniając wodoszczelność powyżej 20000mmH2O oraz oddychalność na poziomie 20000 g/m2/24h.

Ale brak jakichkolwiek opinii na temat tej kurtki ;/

Co do HiM'a mam mieszane uczucia - miałem ich kurtałe i przetarła się membrana + zmiana barwy kurtki - ale dziękuję za propozycję - widzę że często ją polecasz - może ją używasz ?

Offline Łużyn

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:07:31 »
Aquatex to w miarę znana membrana na naszym rynku, tu raczej nie ma czym się martwić. W przypadku Milo problemem bywa jakość wykonania. Przymierzałeś już tego Strike'a?
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:16:31 »
Może nawet na milo bym się skusił i nawet dostałem ofertę na Strike'a Milo ale nic nie mogę się dowiedzieć o tej membranie

New Aquatex 4-way Stretch 20000/20000 - nowy 2 warstwowy laminat, o podwyższonych parametrach wodoszczelności oraz oddychalności. Lekki , lecz bardzo wytrzymały i elastyczny w cztery strony materiał zewnętrzny, został połączony z nową membraną Aquatex zapewniając wodoszczelność powyżej 20000mmH2O oraz oddychalność na poziomie 20000 g/m2/24h.

Ale brak jakichkolwiek opinii na temat tej kurtki ;/

Co do HiM'a mam mieszane uczucia - miałem ich kurtałe i przetarła się membrana + zmiana barwy kurtki - ale dziękuję za propozycję - widzę że często ją polecasz - może ją używasz ?

Już nie, ale znałem kogoś, kto używał jej na co dzień przez 3 lata i sobie chwalił ;).

I za Łużynem: ten AT nie jest taki zły- przynajmniej w Milo Olinach wytrzymał mi kilka lat i uległ dopiero w którymś praniu w za wysokiej temperaturze ;D.

Offline watanabe

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:25:21 »
Właśnie muszę znaleźć miejsce gdzie go dorwać - z tym jest problem ofertę dostałem bezpośrednio z Milo pytałem o Damana (już nie produkują) a dostałem ofertę na Strike'a- i teraz chyba wybiorę się do sherpy do Chorzowa może przymierzę.

Edit: Sam jestem ciekaw bo dawniej opinie o soldności Milo były dobre - niestety spadły z czasem ;/
Edit 2 : Dlaczego nikt nie mówi nic tu o Małachu ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2011, 10:39:17 wysłana przez watanabe »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:46:41 »
a widziałeś ile ważą te kurtki Małacha? ;D

Milo jak przeniosło produkcję do azji to mieli ostry zjazd jakościowy ale ostatnio jakoś nie słychać o problemach. HiM ma też kilka fajnie wykrojonych kurtałek

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:46:41 »

Offline watanabe

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2011, 11:21:41 »
Widziałem Małacha waga dla mnie nie jest aż taka ważna i właśnie kurtka w miarę spoko skrojona tylko cena z d.... no i ponoć Tourist II to "pancerna" kurtała i szyta w Polsce (nie wiem czy to pozytyw)

Offline semow

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:40:26 »
Jak Ci się krój Małacha podoba to może Thor Alviki? Też jest taki "techniczny" ;D

Offline Łużyn

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:47:16 »
to już lepiej Losara ;)

Widziałem Małacha waga dla mnie nie jest aż taka ważna i właśnie kurtka w miarę spoko skrojona tylko cena z d.... no i ponoć Tourist II to "pancerna" kurtała i szyta w Polsce (nie wiem czy to pozytyw)

posłuchaj dobrej rady i celuj w lżejsze kurtki. ja też kiedyś nie zwracałem na to uwagi a teraz biegam w kurtałce o połowie lżejszej i czuję różnicę. czy chcesz, czy nie, kurtka i tak ulega po jakimś czasie zniszczeniu i "pancerność" wcale nie wydłuża jej życia. chyba, że naprawdę planujesz ją katować, np. w pracy :)

Offline semow

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2011, 12:50:54 »
Bo ja wiem, Losar jest jednak trochę bardziej nowoczesny, a nie wiem czy to dobrze :P

Offline watanabe

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 20, 2011, 13:11:45 »
Bo ja wiem, Losar jest jednak trochę bardziej nowoczesny, a nie wiem czy to dobrze :P

Ale Losar wychodzi poza moje możliwości finansowe, nie powiem też się nad nią zastanawiałem

Offline watanabe

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 21, 2011, 07:20:46 »
No i przymierzyłem tego Strike'a ale była na razie tylko M'ka - fajna kurtka tylko nie mają koloru szarego tylko "burnished gold" 0_o. Co do reszty kurtek niby ok lecz jest jedno ale - brak zintegrowanego kaptura - po przymierzeniu tego strike'a stwierdzam że dla mnie kurtka musi być zintegrowany kaptur+garda ;)

Byłem też w HiM i zobaczyłem columbie - jak dla mnie kieszenie ala parka denerwują.
Pozostaje mi czekać koniec sezonu zimowego - może w sklepach trafię jakąś promocję, cierpliwość bywa nagradzana ;D  

Offline Avalanche

• www.facebook.com/AvalancheSklepGorski

• Sklep Górski Avalanche Jelenia Góra

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 21, 2011, 08:34:55 »
W modelu Impact HiM masz inaczej rozwiazane kieszenie, kroj bardziej dopasowany i jest krotsza. pozatym wszystko to samo co Columbia
Avalanche Sklep Górski

ul: Kiepury 79 LU6
58-506 Jelenia Góra

misio

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2011, 10:35:58 »
Tylko, że jak się skończy sezon zimowy, to zacznie się wiosna i lato, a to w te pory najczęściej pada deszcz i promocji zbyt wielu to nie zobaczysz ;D ;D ;D.
Generalnie poczekaj dwa miesiące, odłóż sobie dodatkowe 200/300 zł i w tym momencie możemy porozmawiać o firmach, w których nie będzie Ci przeszkadzał ani krój, ani kieszenie, ani słaba membrana.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 21, 2011, 10:35:58 »

Offline watanabe

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:34:14 »
Heh Chróstu kasę to ja mam - gorzej z przekonaniem żony do tych dodatkowych 200/300 zł ;) na kurtkę ;P

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 13:57:47 wysłana przez watanabe »

Offline kubi

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:37:59 »
Heh Chróstu kasę to ja mam - gorzej z przekonaniem żony do tych dodatkowych 200/300 zł ;) na kurtkę ;P

Rob tak jak ja:

-Ile to kosztowalo?
-Kochanie, slicznie dzisiaj wygladasz!

;D
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

misio

« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:44:54 »

Dwa miesiące i skitrasz ;D.

Offline watanabe

« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:57:57 »
Spojrzałem jeszcze na stronkę Avalanche - na kurtkę KENMARE 3L Ternua ShellTec tylko musiałbym ją pomacać na żywo - summit w Katowicach ponoć ma te kurtki ale to dopiero po weekendzie

Offline ptb

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:06:13 »

Ucz się od kobiet, kłam jak one- ...e kupiłem od kolegi z forum, bo miał zły rozmiar, za 100 zł, uwierzysz? ;D

Offline watanabe

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:15:36 »
Ehhh jakoś sobie poradzę, a propos właśnie rozmawiałem z ludźmi z Milo - mają mieć nową kolekcję ale ceny następcy Damana powyżej 800zł ;)

Offline tomekjozefczyk

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:39:18 »
Ja śmigam w HiM Columbia 3 rok dosyć intensywnie i jestem zadowolony, może kaptur trochę denerwuje (ciągle cię odsuwa). Ale mimo to polecam ;)

misio

« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 21, 2011, 14:43:46 »
Ehhh jakoś sobie poradzę, a propos właśnie rozmawiałem z ludźmi z Milo - mają mieć nową kolekcję ale ceny następcy Damana powyżej 800zł ;)

Za 800 zł, to chłopie kupisz coś na GTX, albo Dermizaxie, także wtedy, to olałbym już Milo ;D.

Offline kubi

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 21, 2011, 16:18:47 »
watanabe, a jaki rozmiar potrzebujesz?
"Wszystko jest w Górach, najważniejsze żeby w Nich być, bo tu odzyskuje się równowagę." - Dybel

| POMOC DLA RODZINY DYBLA |

Picasa & Wikiloc

Offline watanabe

« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 21, 2011, 19:12:11 »
No właśnie tu jest problem Milo była M-ka, Małach 52 czyli ich Lka, Pajaka Szrona chyba też była Lka,  mam 176 i powiedzmy średniej postury ;) ani gruby ani mega wychudzony ot zadbany