25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Child Transport Systems] Przyczepki, sanki, bagażniki etc.  (Przeczytany 5024 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

[Child Transport Systems] Przyczepki, sanki, bagażniki etc.
« dnia: Styczeń 15, 2011, 20:16:58 »
Zakładam ten wątek zainspirowana informacją szy'ego o tym, że w Pasterce można wypożyczyć sprzęt do przewozu dzieciaka.
Ponieważ Alicja ma dopiero 9 miesięcy zaczęłam się zastanawiać czy taka przyczepka jest dostosowana także do przewozu niemowląt, które jeszcze nie siedzą zbyt stabilnie, a po przeczytaniu pewnego artykułu o przyczepkach rowerowych także nad jej bezpieczeństwem. Wyczytałam, że w rowerowych przyczepkach (niektórych) jest możliwość umieszczenia specjalnej wkładki dla dzieci w wieku 10-20 miesięcy. Pytanie do szy'ego - czy przyczepka pasterkowa takie cudo posiada?

Firma Chariot Carriers Inc. ma w swoim asortymencie Baby Supporter dla dzieci powyżej 9 miesięcy.

Zagłówek jest regulowany i można go całkiem zlikwidować jeśli chcemy dziecku założyć kask.
Nie wiem tylko czy możliwe jest umieszczenie tej wkładki do innych niż firmowych przyczepek/wózków.

Swoją drogą interesujące są ich rozwiązania do transportu maluchów. Kupuje się odpowiedni dla swoich potrzeb zestaw składający się z wózka podstawowego, takiego do spacerków z dzieckiem po prostu oraz odpowiedniej dla siebie opcji:
- zestaw do biegania: wózek + m.in. duże koło do mocowania z przodu

- zestaw do trekkingu: wózek + akcesoria do przeróbki w przyczepkę (m.in. specjalnie do tego skonstruowane pasy na ramiona i biodra)

- zestaw na rower: wózek + akcesoria do przeróbki w przyczepkę rowerową

- zestaw narciarski: wózek + akcesoria (analogicznie [nie mylić z anal-logicznie!])

- jest jeszcze zestaw nordic walking

Wyczytałam powyższe na stronie producenta oraz wyłącznego przedstawiciela na Polskę www.dwaplusdwa.pl
Niestety nie mogę się dobrać do cennika. Znalazłam za to kilka sztuk na Allegro i wygląda na to, że trzeba za taki sprzęt zapłacić pomiędzy 2 a 3 kilogramami złotych monet. Niby dużo, ale z drugiej strony nowy wózek zwykły na miasto kosztuje tak gdzieś 2/3 z tego...

Poza tym chciałam o tym napisać w wątku, w którym walter przedstawił model przez siebie skonstruowany, ale nie mogłam go znaleźć. Zresztą być może lepiej oddzielić sklepowe od dzieł własnych.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 20:42:41 wysłana przez iwonapro »

Offline madmun

R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: [Child Transport Systems] Przyczepki, sanki, bagażniki etc.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:40:03 »
o kuźwa zestaw na narty = 949.00 zł (oprócz wózka)

a tak mi się podobało...

gdzie walterowy wątek? biorę się za wiertarkę ;D

Offline arkadoo

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:45:27 »
Tu http://www.podrozerowerowe.info/viewtopic.php?t=1166&start=0 znajdziesz sporo informacji o przyczepkach rowerowych, jak i wielofunkcyjnych jak Chariot. Znajomi kupowali Charioty gdzieś w Czechach, bo wychodziło najtaniej, ale nie wiem jak to wygląda obecnie.
http://www.rower.fan.pl
Horyzont
Pachnę Warszawką (bez urazy) :D

Offline stopa

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2011, 22:15:34 »
Szukajcie tego rozwiązania (zaproponowanego przez szy i podbitego przez iwonę) na amerykańskim ebay'u. Mój kolega ściągnął cały zestaw (rowerowo-narciarski) za ok 2500-2800 zł.

Nie wiem czy dokładnie taki, ale mam te same funkcje.

Fajna sprawa:)

Offline jednorożec

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2013, 13:25:58 »
Problemem na Polskim rynku jest brak średniej półki w miarę solidnych przyczepek rowerowych. Trochę szperałam ostatnio w tym temacie. U nas można kupić albo drogie Charioty, Croozery, Burleye i inne tgo typu albo chińskie badziewie za 400zł, które nie warte jest nawet stówy, zresztą nawet jakby było to i tak strach przewozić w tym dziecko. Ja sobie ze Stanów ściągnęłam fajną przyczepkę Schwinn za 150$, a dodatkowym plusem było to, że znajomi przytransportowali mi ją za darmo. Wozimy małego odkąd skończył rok, czyli w sumie rok :) i jesteśmy bardzo zadowoleni. A ostatnio nabyliśmy nowe cudo przyczepkowe: Weehoo i-GO (już niestety nie takie tanie jak poprzednia przyczepka), bo powili wyrasta z poprzedniej i chce bardziej aktywnie uczestniczyć w pedałowaniu. Na razie testujemy krótkie trasy.
"Gdy jestem w chacie, to się nie szwendam
Trzeba wiedzieć jednak, że często wyjeżdżam "

Offline Ivan

« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2013, 13:43:32 »
Ja sobie ze Stanów ściągnęłam fajną przyczepkę Schwinn za 150$, a dodatkowym plusem było to, że znajomi przytransportowali mi ją za darmo.
Schwinny są na Allegro po ok. 600 zł, więc cena do przełknięcia. Tylko niestety są dopiero od 1-go roku życia, a mój gnojek ma dopiero 7 miesięcy. Testował ktoś jakieś wkładki do przyczepek dla mniejszych dzieci? Bo zanim on rok skończy to będzie zima a mnie krew zaleje, że nigdzie nie mogę z żoną na dłużej rowerami pojechać. Obecnie mały jest w takim wieku, że nie chce już leżeć tylko próbuje siadać, ale jak już siądzie to zaraz się przewraca, więc już sam nie wiem w jakiej pozycji by go w takiej przyczepce transportować :P

forum.outdoor.org.pl

Offline zyghom

• Zygfryd Homonto

• tekst osobisty jest ...osobisty ;-)

« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 10, 2013, 17:57:48 »
więc już sam nie wiem w jakiej pozycji by go w takiej przyczepce transportować

probowales na rowerze w plecaku do noszenia dzieci?
zyga

Offline Ivan

« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2013, 22:53:38 »
Tzn. w nosidełku? Nie, bo on nawet jeszcze nie siedzi stabilnie więc mogłoby mu to uszkodzić kręgosłup.

Offline jednorożec

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2013, 08:41:54 »
Nie testowałam takich wkładek dla dzieci, ale jeżeli Twoje dziecko nie siedzi stabilnie to zdecydowanie przewoź je w pozycji leżącej. A to że chce siadać niekoniecznie musi mieć wpływ na jazdę. Podczas jazdy trochę będzie bujało więc większość czasu pewnie prześpi :)
"Gdy jestem w chacie, to się nie szwendam
Trzeba wiedzieć jednak, że często wyjeżdżam "

forum.outdoor.org.pl

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę