Autor Wątek: [Plecaki duże] Trek Sport  (Przeczytany 4441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chłopek )(

[Plecaki duże] Trek Sport
« dnia: Wrzesień 20, 2007, 23:14:30 »
wydzielone z wątku [Plecaki duże] HiMountain Winter Expedition 60+20

NIe miale nigdy Treksportu ... jakis czas temu bylem nimi zainteresowany jak szukalem plecaka.. Jedyne co to mierzylem w Patagonię i Tartana z nowej kolekcji .. (ta co jest choćby na www.8a)  Dla mnie jedna z najwazniejszych rzeczy w plecaku jest pas biodrowy nie mówiac juz o pasach w duzym plecaku. No i ta wlasnie rzecz zdyskwalifikowala dla mnie te plecaki. Pasy maja wg mnie za bardzo miękkie i z tego co pamiętam nie sa niczym usztywnione wewnątrz. Jak dla mnie tez troche za malo na szerokosci mają.  Generalnie tyle moge powiedziec po mierzeniu w sklepie.
Plecaka nie kupilem i ciesze sie .. bo miedzy czasie pojawil sie Raccoon Wisportu.. ;)..który mi sie zajeb**** podoba, ale to juz inny temat..;) i inna cena ;):(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 21:01:58 wysłana przez atanor »

forum.outdoor.org.pl

[Plecaki duże] Trek Sport
« dnia: Wrzesień 20, 2007, 23:14:30 »

Offline Wiktor

• od krwi trawa rośnie bardziej zielona...

Odp: [Plecaki duże] Trek Sport
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2007, 09:41:48 »
co do treksportu kumpla: tatran 4x 70 po 30 dniach w pirenejach

-Na początku miałem trochę obtarć na biodrach ale to normalne jak nosisz ciężki plecak
-System nośny się nie luzował?
-System nośny jest ok
-Jakieś mankamenty?
-Żadnych usterek. Najlepiej zrobiona kieszeń w klapie jaką widziałem.
-Tzn?
-Możesz ją bardzo szeroko otworzyć i jeśli wpychasz dużo rzeczy do klapy to nie ma problemu żeby coś wyjąć?
-A nie wysypuje się jak zbyt szeroko otworzysz?
-Jeśli za dużo rzecz wrzucisz to na pewno się wysypie.
-Miałem najpierw trochę problemów żeby ustawić system nosny tak żeby był bardzo wygodny, ale w końcu dałem radę.
Ogólnie dobry plecak za niezbyt dużą kasę.

Tyle się dowiedziałem :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2007, 11:54:37 wysłana przez rumcajs »

Offline atanor

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2008, 23:59:18 »
Miał ktoś do czynienia z placakami trek Sport?
zwłaszcza interesują mnie większe modele.

misio

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2008, 00:17:04 »
oglądałem je dwa lata temu na targach w Kraku i sprawiają wrażenie bardzo solidnych. mają wiele fajnych rozwiązań z przeróżnymi gadżetami typu kieszenie siakeś jakieś ukryte, pochowane ;D. przymierzałem ichni jakiś większy model, nie pamiętam za cholerę jaki i z obciążeniem ok. 15 kg sprawiał wrażenie nad wyraz wygodnego- szeroki pas, który ładnie zbiera ciężar, wygodne szelki. materiały zewnętrzne również sprawiały wrażenie wytrzymałych. jednak, jak piszę, było to pierwsze wrażenie i jak on się sprawują na dłuższą metę, tego nie potrafię powiedzieć, aczkolwiek słyszałem wiele opinii pozytywnych i podobno są warte zainwestowania. no i w sumie ciekawe wzornictwo, fikuśne kolory ;D.

Offline stopa

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 14, 2008, 23:31:09 »
Ja mam od prawie 5 lat Patagonie 80+15. To była inna Patagonia niż te, które można obecnie dostac w sklepach.
Nie chcę się specjalnie rozwodzic (testu nie będzie), ale kilka uwag:
- bardzo wygodny na długich dystansach i z dużym obciążeniem
- system nośny nie luzuje się
- bardzo lekki (plecak 80+15 - 2100 g)
- brak budowanego pokrowca (obecnie już jest)
- pancerny zamek w dolnej komorze
- krótkie pasy kompresyjne i musiałem dorobic swoje, żeby przytroczyc namiot
- pancerny w budowie (nawet rzucanie przez kolesi na lotnisku mu nie zaszkodziło, a niejedna walizka już tam poległa)
- tanie jak na jakośc, którą oferują

Jedyne co się stało przez tak długi czas (wliczając w to ponad 10 miesięcy noszenia prawie codziennie z dużym obciążeniem) to wyściółka pasa biodrowego się zbiła  i kilka razy obtarłem sobie biodra (wystający fragment miednicy - tak bardziej obrazowo).
Poza tym nie mam się do czego przyczepic.

Tak jak pisałem to był stary model. W obecnej Patagonii dużo zmieniło się moim zdaniem na gorsze - jakiś taki delikatniejszy, dziwna budowa kieszeni na klapie, kieszeń na przedzie (niby na mapę czy coś) itd. Obecnie zastanawiałbym się raczej nad Tatranem (bardziej pancerny), ale ma kieszenie boczne (skrzelowe), które mnie zawsze trochę odrzucały, ale w końcu nie trzeba z nich korzystac.

Biorąc pod uwagę inny sprzęt Treksport'a który używam (plecak Spawn, łapawice) mogę polecic tą firmę, bo to co robią robią dobrze i za rozsądne pieniądze.