Autor Wątek: [Bielizna] Stoor Thermo AAP  (Przeczytany 6751 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

[Bielizna] Stoor Thermo AAP
« dnia: Styczeń 13, 2011, 19:12:36 »
Wydzielone z: [Sklepy] Avalanche Jelenia Góra

kolejna nowość w kolekcji STOOR długo wyczekiwana bluza z zamkiem na całej długości już dostępna !!!!!!!

http://avalanchesklep.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1247&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=1

No, ta bluza i mi się podoba. Ktoś miał do czynienia z tym materiałem na dłuższą metę?

forum.outdoor.org.pl

[Bielizna] Stoor Thermo AAP
« dnia: Styczeń 13, 2011, 19:12:36 »

Offline semow

Odp: [Bielizna] Stoor Thermo AAP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:13:51 »
Mam kalesonki od jakiegoś czasu, bardzo przyjemny materiał. Trochę za duże są więc w kwestii elastyczności nie chcę się wypowiadać. Termika niższa niż technostretch pontetorto, ale niewiele.

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:16:56 »
No, to myślę, że warto będzie w to inwestnąć jako konkurencja dla Pieterna 3 z domu HiMountain.

Offline Dominik

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2011, 19:37:48 »
Też myślę, że warto. Mam minigolf z krótkim zamkiem z tego materiału i bardzo mi się ta bluza podoba.

Nie mam porównania do PS czy TS, ale na przylegającą termo koszulkę Volven i pod mammuci softshell przy  -10 do - 15 i 100km/h wietrze w marszu sprawdziła się znakomicie. Duży komfort, ale na przystankach szybko trzeba było się doubierać.

Taki zestaw jak powyżej w temperaturach nieco poniżej zera i bez wiatru również sprawdził się bardzo dobrze. To pewnie zasługa pozostałych warstw, ale ja widzę dla tego ciucha dosyć szeroki temperaturowo zakres stosowania.

Moja bluza ma dopasowany krój, z przedłużanym tyłem. Z wad mógłbym wymienić dość subiektywnie szybkie łapanie zapachów po intensywnym wysiłku i przepoceniu oraz delikatny zameczek, który lekko mi przyrdzewiał po praniu i obawiam się trochę o jego trwałość. Na zdjęciach wygląda na to, że rozpinana wersja jest wyposażona w jakieś lepsze zamki.

P.S. Przy okazji podziękowania dla Matiego ;)
'Besides my own design fanciness, it is part Fender Jazz Bass, Precision, Rickenbacker 4001, Carl Thompson, Jaguar E-Type (yes, the car) and a bit of Dr. Suess.'

'I'm reading a history of the word 'motherfucker'. I'm actually in it as one of the great purveyors of the word.'

Offline Łużyn

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2011, 00:44:10 »
będąc w odwiedzinach miałem okazję przymierzyć tą bluzę, to kilka fotek:
z przodu

z tyłu

no i zbliżenie samego materiału

oczywiście rozmiar L

z tego co Bartek mówił to na koniec miesiąca powinna już być dostępna kolejna bluza, w dwóch kolorach i z innym szyciem. na razie widziałem tylko zdjęcie ale zapowiadało się ciekawie
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline Avalanche

• www.facebook.com/AvalancheSklepGorski

• Sklep Górski Avalanche Jelenia Góra

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2011, 06:56:27 »
Testuje ten materaial ( bluza z golfem jak u Dominika ) od ponad roku, z racji iz posiadam tez Pietera to mozna szybko porownac :
Stoor jest cienszy i minimalnie slabiej grzeje, slowa Semowa jak najbardziej potwierdzone :)
sprawdzilo sie z przeznaczeniem jako druga warstwa przez caly rok w karkonoszach w cyklach wspin rower trekking
oraz uzywalem kilka razy jako warstwy pierwszej i tu male zdziwienie bylo mi cieplej hehehe ( po odstawieniu suplexu)

odnosnie kaleson jak dla mnie to za cieple, nogi inaczej znosza zmiany temperatur ale to juz indywidualne fanaberie :D
Avalanche Sklep Górski

ul: Kiepury 79 LU6
58-506 Jelenia Góra

Offline czis

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2011, 15:11:51 »
No fajna ta bluza, jako że jest rozpinana to widze ja zamiast polarka na mojego TS od Barracudy i na to wszystko softszelik :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2011, 15:11:51 »

Offline semow

« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2011, 18:57:52 »
Gacie z THERMO A są już u mnie od jakiegoś czasu, w sumie jakimś zbiegiem okoliczności mam rozmiar XXL ;D ale po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem że to w sumie na dobre wyszło. Trochę materiału zbiera się na nogach, ale nie ma denerwującego uczucia "obciskania" jak miałem w większości dotychczasowych kalesonów termoaktywnych (innych nie noszę bo to gejoza ;D), można też je wysoko podciągnąć i nie złażą na dół przy schylaniu się.

Jako że nieco wcześniej nabyłem bardzo fajne porteczki softshellowe MH, które są również bardzo elastyczne, używam tego zestawu praktycznie przy każdej outdoorowej okazji, jeśli spodziewam się temperatur ujemnych. Kalesony są wystarczająco ciepłe na jazdę freeride'ową przy -10 stopniach, bardzo fajnie odprowadzają wilgoć przy wyższych temperaturach. Podstawowa zaleta to właściwości grzewcze, dzięki temu przy niższych temperaturach nie muszę się męczyć w portkach polarowych i spodniach membranowych :) Wymarzłem tej jesieni parę razy w nogi i mi osobiście termika tych gaci bardzo odpowiada, szczególnie że zimą na stawy trzeba uważać.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 19:22:41 wysłana przez semow »

misio

« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2011, 17:32:10 »
z tego co Bartek mówił to na koniec miesiąca powinna już być dostępna kolejna bluza, w dwóch kolorach i z innym szyciem. na razie widziałem tylko zdjęcie ale zapowiadało się ciekawie

Coś wiadomo w temacie, bo planuję nadal jej zakup, a ciekaw byłem tych innych kolorów, bo nie chcę mieć wszystkiego w górki albo czarnego, albo czerwonego ;D.
Trochę np. zieleni by się przydało ;D.

Offline Łużyn

« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2011, 10:35:47 »

Coś wiadomo w temacie, bo planuję nadal jej zakup, a ciekaw byłem tych innych kolorów, bo nie chcę mieć wszystkiego w górki albo czarnego, albo czerwonego ;D.
Trochę np. zieleni by się przydało ;D.

to kup sobie m65 ;D
dowiem się jak sprawy stoją i dam jutro znać

misio

« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2011, 10:59:44 »
Git, to czekam na info ;).

to kup sobie m65 ;D

Kolega! ;D ;D ;D

Łuzyn, weź Ty mi jeszcze powiedz, jeśli brałeś L-kę, to ile masz w klacie?
Bo wg. ichniej rozmiarówki ze strony, to ja muszę brać XL-kę, a nie chcę mieć kolejnego worka:

Offline Łużyn

« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2011, 12:22:27 »
ja mam jakieś 100-102 cm i jak widać na focie L wypełniam ;)

misio

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2011, 13:21:41 »
Źle. To rzeczywiście będę musiał wziąć znów XL...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2011, 13:21:41 »