Autor Wątek: [Kuchnia] Jak i w czym przechowywać żywność w górach?  (Przeczytany 27057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yatzek

Odp: [Kuchnia] Jak i w czym przechowywać żywność w górach?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 23, 2014, 23:33:09 »
To o te opakowania Jana chodzi z tym zipem?
http://janniezbedny.pl/produkty/torebki-strunowe/torebki-z-suwakiem-mix

Stella? Są w marketach czy w necie szukać? I mówisz, że narożnik kisielka tego nie przebija?

Tak. Janek to właśnie ten. Stelli też używałem, ale moje były te słabsze i folia się wcinała w suwak. No i suwak nie dochodził do końca, więc nie dało się wycisnąć powietrza.
Żeby kisielek nie przebił, trzeba mu lekko zaokrąglić rożki, byle nie za bardzo, bo się rozetnie.

Te mocne do mrożonek są rzadko dostępne, ale kukać i się wykuka.
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 23, 2014, 23:33:09 »

Offline bobas

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 23, 2014, 23:35:32 »
Ja pakuję jedzenie  w te strunowe Jan Niezbędny , każdy dzień w jeden litrowy worek, potem całość do reklamówki i w głąb plecaka , codziennie wyciągając jedną "dniówkę" na wierzch,  porcje obiadowe czyli tak naprawdę kolacje trzymam oddzielnie. W zasadzie to są mocne i nie odpinają się, ale nie noszę w nich żarcia w sztywnych opakowaniach z ostrymi rogami,  zawsze biorę praktycznie to samo.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 23, 2014, 23:36:20 »
No to będę polował na te Stella, ta konstrukcja 3D do mnie przemawia ;D

Wiem że wory wodoszczelne są nieprzeźroczyste, ale ja bym popakował wszystko do tych strunowców i dopiero te wrzucił do wodoszczelnego, by wszystko kupy się trzymało jak w pudełku. Te kilkadziesiąt gram już nie zrobi różnicy, a porządek łatwiej utrzymać.

A podaj mi może jeszcze wymiary boków tych worków 1,5 i 3L. Zobrazuję sobie rozmiary tego.

« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 23, 2014, 23:44:03 »
1,5l dół 20cm pionowo 19 cm (16 cm do zamknięcia) podstawa tego 3D ma 7 cm
3l dół 25cm pionowo 27 cm (24 cm do zamknięcia) podstawa 3D 8cm

Akurat powoli się pakuję na wypad na bagna to może zrobię jakąś fotkę jak to wygląda. Może masz jakieś zdjęcia z Bieszczad to powinny się tam przewinąć.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 23, 2014, 23:50:56 »
1,5l dół 20cm pionowo 19 cm (16 cm do zamknięcia) podstawa tego 3D ma 7 cm
3l dół 25cm pionowo 27 cm (24 cm do zamknięcia) podstawa 3D 8cm

Akurat powoli się pakuję na wypad na bagna to może zrobię jakąś fotkę jak to wygląda. Może masz jakieś zdjęcia z Bieszczad to powinny się tam przewinąć.

Te małe szału ni ma, wiele tam nie wejdzie, 3L już OK. A te widziałaś: http://goplastlubon.otwarte24.pl/112,STELLA-Woreczki-na-mrozonki-6Lx-20szt-box-5093
6 litrów, ale co to te zamkniecie na klipsy?

Offline madmun

« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 23, 2014, 23:54:28 »
Ja worki strunowe, waga/cena/wytrzymałość wygrywają nic lepszego nie wymyśliłem, chleb do kasku pakuje.
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Shwarc

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 23, 2014, 23:57:59 »
chleb do kasku pakuje.
i na głowę ;) W sumie zawsze jakaś przegryzka pod ręką ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 23, 2014, 23:57:59 »

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 24, 2014, 00:08:29 »
Mała strunówka jest na pojedynczą porcję, te 1,5l to moim zdaniem za duże są (dlatego używam takich zwykłych strunówek 20x15cm), ale dla Ciebie będą dobre :P tak ze 300g kuskusu wchodzi. Do 3l wchodzi spokojnie 20 owsianek po 65g sztuka.
Te z zamknięciem na klipsy to chyba trzeba zawinąć na zasadzie wiązania węzła jak w worku św. Mikołaja, tylko klips jest zamiast węzła. Niepraktyczne.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 24, 2014, 01:04:40 »
Ja miałem cienkie woreczki na klips, do nich sypałem owsiankę-mieszankę, zawijałem, zaklejałem taśmą papierową i opisywałem.
Fakt, że niezbyt praktyczne, ale dzięki zawinięciu i zaklejeniu, mogłem uzyskać najmniejszą objętość. Takie zestawy do mocnego strunowego typu Stella, Ziploc. Po zużyciu całości i skompresowaniu - objętość niemal zerowa.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline lex

« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 24, 2014, 07:27:53 »
Mówisz o takiej zwykłej reklamówce kolorowej z logo Biedry czy innego Tesco?
Tak, ostatnio mam z Lajdla ;D
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline Wilk

« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 24, 2014, 08:22:22 »
Ja w góry do smaku zabieram kabanosy "jedynaki"  ;D Są pakowane hermetycznie, więc dają radę trochę czasu wytrzymać, byle by ich nie kisić w 30 stopniach.

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 24, 2014, 09:12:38 »
A ja się nie przejmuję, że się rodzynki z sosem bolońskim mieszają. Nawet jak się nie zmieszają to i tak żarcie terenowe jest paskudne i nic tego nie zmieni. Po pięciu dniach na takiej paszy muszę się do jedzenia zmuszać i oszukiwać, aby nie zwymiotować. Na koniec nie jem prawie wcale czekając tylko na okazję typu maliny, baca (sery!!), antylopa. Okazji zwykle jest mało więc wracam pięknie odchudzona ;D ;D
Taka metoda ;D

Offline madmun

« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 24, 2014, 10:04:21 »
chleb do kasku pakuje.
i na głowę ;) W sumie zawsze jakaś przegryzka pod ręką ;D

Hehe :-) no na wspin chleba nie targam :-)

Ale mówiłeś ze Ci wszystko miesza w plecaku.
Ja mam większy problem z garkami bo po  1 dniu smaki mieszają mi,  ile i jakie garki/pojemniki ze sobą bierzesz?
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline Shwarc

« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 24, 2014, 13:55:25 »
ile i jakie garki/pojemniki ze sobą bierzesz?
A to zależy czy jadę sam czy z kimś, jest to Eta 1,2 lub 1,7L, ale w garnku to ja mam zawsze palnik, gaz, podstawkę pod karusz więc miejsca na jedzenie nie ma.

Offline semow

« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 24, 2014, 14:13:46 »
Ja mam większy problem z garkami bo po  1 dniu smaki mieszają mi,  ile i jakie garki/pojemniki ze sobą bierzesz?
Cytuj (zaznaczone)
The bivouac was very hard on me, and was made worse by stomach problems which made me vomit 3 times. The reason was simple. The Poles kindly offered me tea, milk and food, but they haven't washed their pot for 90 days and the taste of their drinks is a mixture between rice, cheese, salami, freeze dried food, porridge, milk etc. Added to that there was a strong smell of kerosene and drinking that stuff just crushed me.
;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 24, 2014, 14:13:46 »

Offline Shwarc

« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 24, 2014, 14:24:03 »
Aaa, to chyba Simone Moro powiedział po kontakcie z naszymi pod Nangą, myślisz ze to dobry pomysł zakrapiać gazem żarcie? W sumie mrożonkę można by zrobić ;D

Offline semow

« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 24, 2014, 14:32:35 »
Zgadza się, idąc tym tokiem myślenia - filozofia f&l zaleca wzmacniać żołądek zamiast stosowania osobnych opakowań i gąbki do naczyń ;D

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 24, 2014, 14:57:24 »
Oczywiście. Jakby go Polacy albo inni nasi poczęstowali czymś mocniejszym to by był zdrowy i nie narzekał.

Zgodnie ze wspomnianą filozofią należy mieć lekki śpiór i inne, żeby dać radę zatargać butelkę lub dwie.

Offline GTharnas

« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 24, 2014, 18:33:34 »
W sprawie worków na żywność czy tam na kuskusa i inne aby poporcjować to używam produktów : Toppits Ziplock. Wielokrotnego zastosowania bardzo dobry system zamykania. Godne polecenia .

« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 27, 2014, 18:50:05 »
Te małe szału ni ma, wiele tam nie wejdzie, 3L już OK.

za to drive wejdzie! :) Po co przepłacać za ochronne markowe case'y jak można je z powodzeniem zastąpić workiem strunowym stelli. Żeby być wiarygodnym przeprowadziłem 5 minutowy desant prysznicowy z każdej możliwej strony z zwartością papieru toaletowego w środku, później dołożyłem jeszcze minutowy wodospad z kranu, papier do ... wyszedł z tego bez szwanku. Dla bezpieczeństwa można na to jeszcze wrzucić garniturek większego brata, ot tak dla bezpieczeństwa.

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 27, 2014, 22:40:25 »
No dokładnie jest tak jak kolega to zobrazował :) Telefony, aparaty, baterie, ładowarki - wszystko ląduje w Stellach :)

Offline wojtek656

« Odpowiedź #71 dnia: Październik 10, 2016, 21:46:41 »
Jasna cholera, to życie jest obecnie coraz bardziej skomplikowane. Od zawsze używałem PETów na górskich wycieczkach, bo wiadomo lekkie i wytrzymałe. Aż tu nagle zostałem walnięty cegłą w pysk, że to jest niebezpieczne:

http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/1,87978,19039356,co-oznaczaja-symbole-na-plastikowych-opakowaniach-do-zywnosci.html

Co o tym myślicie? Nieraz jakiegoś PETa używałem na ładnych kilku wyjazdach, w sumie tankując go zapewne kilkadziesiąt razy, nierzadko grzejąc go na słońcu aby wieczorem szybciej woda wrzała.

Offline lipa

• Michał Żelazny

« Odpowiedź #72 dnia: Październik 11, 2016, 06:58:15 »
Z tymi PETami to jest jeszcze gorsza historia. Podobno mogą mieszać w hormonach. Męskich. Ja podziękowałem, nie będę sprawdzał na sobie czy to prawda.

Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka

Offline Misiek_86

« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 04, 2016, 20:46:43 »
Warto też zainteresować się opakowaniami typu: doypack, takie można spotkać w liofilizowanym jedzeniu

Offline sieku

« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 04, 2016, 21:42:28 »
Ciekawe. Możesz rozwinąć temat doypacka?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka