Autor Wątek: [Kuchnia] Jak i w czym przechowywać żywność w górach?  (Przeczytany 27766 razy)

Offline atanor

[Kuchnia] Jak i w czym przechowywać żywność w górach?
« dnia: Styczeń 09, 2011, 12:05:11 »
wątek będzie ogólny, ale aktualnie interesują mnie pojemniki na przyprawy.
wymagania to duża ilość przegródek (minimum 3, ale wolałbym ze 6) i w miarę kompaktowy.
do tej pory używałem woreczków wielorazowych, ale dozowanie jest upierdliwe i nad parującym żarciem zalepia sie "struna".

na razie mam na oku Primus Spice Jar

jakieś opinie, sugestie?

fajny jest MSR ALPINE KITCHEN SET, ale 200zł to jednak przesada jak za kilkanaście pudełeczek

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 12:21:39 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Kuchnia] Jak i w czym przechowywać żywność w górach?
« dnia: Styczeń 09, 2011, 12:05:11 »

Offline brt

I cant dance, I cant talk.
Only thing about me is the way I walk.

Offline gustavo

• www.strefagor.pl

Odp: [Kuchnia] Jak i w czym przechowywać żywność w górach?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:48:44 »
Zestaw przypraw Trekking Mahlzeiten naprawdę interesujący. O niebo lepszy o najpopularniejszego chyba Sp[ice boxa Light my fire, w którym mało co się mieści. Ja od dłuższego już czasu zbieram się by skompletować sobie zestaw podobny do:

http://www.seatosummit.com.au/showdetail.php?Code=AKIT

Niestety, jak do tej pory, kończy się na woreczkach foliowych:) Tylko nigdzie takiej małej "tareczki" nie widziałem:)

Offline czakey

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2011, 12:50:29 »
atanor: Zobacz
http://rangershop.pl/product-pol-1146214348-Zestaw-4-przypraw-brelok-do-kluczy.html
http://rangershop.pl/product-pol-1146214267-Zestaw-6-przypraw.html

Łaaa jakie fajne!

@atanor: mam Primus Spice Jar oraz Light My Fire SpiceBox i nie jestem zadowolony ani z jednego ani z drugiego. Za to to co wkleił michal* wygląda fajnie.

ADD:
@gustavo: no, SeaToSummit robi fajne rzeczy, ale akurat tego bym nie kupił, bo nie jest f&l ;P A tak na prawdę po co komu tarka...?

Offline madmun

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:26:04 »
Ja mam Primus Spice Jar i jestem zadowolony, za dużo napisać się nie da o pojemniku, jest ok ;)
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline czakey

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:33:53 »
Wilgoć łapie... Sól mi się zbryla w jednym i drugim, pomimo dodatku w postaci ryżu. I już nie leci przez otwory, trzeba otwierać u dołu. A to z kolei wymaga zakrywania przegródek z innymi przyprawami. Myślę, że takie jak powyżej zakręcane coś by lepiej robiło.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2011, 13:33:53 »

Offline kww24

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:03:11 »
Ja używam LMF Spice Box. Cudów nie ma, otwory nad parą się zalepiają, są duże, więc i na dozowanie trzeba uważać.
Nie wydaje mi się, że mało mieszczą. Na wyjazdy spoko wystarczą, a do używania w knajpie, czy domu nie bardzo :D
Dziurę można udrożnić wykałaczką ze scyzoryka np.
Nieumiejętne otwarcie pokrywki, powoduje mieszanie się przypraw.
Podsumowując nie jest to gadżet roku.

Do przypraw można użyć pudełek po filmach (kliszach), a na olej, płyn do naczyń buteleczek po RedBull Shot, lub Tigerze (50ml). Sprawdzone i tanie.
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline atanor

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:41:59 »
dzięki, teraz mam zagwozdkę czy brać TM 6 czy 4 komorowy ;D
te worki z zakrętkami też niczego sobie, nadadzą się takie grubsze np. na mrożonki.

LMF Spice Box to wg mnie niewypał, dużo ich rzeczy opiera się na designie, ale tu już przesadzili z niepraktycznością.

Offline kww24

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:45:21 »
Dawaj po punkciku, to za rok się coś kupi ;D

Na temat LMF mogę powiedzieć, że sporki mi się sprawdzają, również kubeczek z pokrywką jest niczego sobie, ale Lunch Box, to już tak se... Lepiej się sprawują michy STS (harmonijkowe).
Wybaczcie literówki, ale najczęściej piszę z telefonu.

Offline atanor

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2011, 15:52:31 »
jkjp, rangershop chce 13zł za przesyłkę, ale widzę, że markę ma mój ulubiony sklep z jelonki ;D

http://www.trekneat.com/deen/trekn-eat-produkte/produkte/katadynshopconnect/trekn-eat-zubeh246r/

ciekawe czy w Pl mają jeszcze to

« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 18:36:01 wysłana przez atanor »

Offline endless

• Na kaca najlepsza praca :)

« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:22:41 »
Szukam jakiegoś tyngiego pojemnika na przyprawy, jak sobie z tym radzicie jakieś domowe sposoby tudzież  ;D kupne wynalazki

przed założeniem nowego wątku użyj opcji "szukaj"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2011, 15:31:01 wysłana przez atanor »

Offline semow

« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:24:41 »
To jest idealne, a przez promo w jednym sklepie mam ich 8 ;D
60ml, zakręcane, plastikowe.

Offline ina

« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 31, 2011, 15:37:42 »
Jeżeli powyższe jest za drogie (6zł), to alternatywnie można zanabyć takie Tigery (~3zł) lub Burny (~4zł) 8)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:05:24 »
Jeśli mam sie wypowiedzieć w temacie, a chcecie czy nie to robię ;D, to ja wszystko w torebki jednorazowe- śniadaniowe pakuję. Dla mnie liczy się waga, a jeśli ide na jakąś szybka wyrypę czy dłuższy wyjazd to plastikowe pudełeczka idą w kont. Może wydawać wam się to przyziemne, ale jak sobie pomyślę, to mam takie pierdoły, że jakbym wszystko w plastik pakował to bym a)stracił dużo miejsca b)wspomniana już waga. A jesli juz mam polecić pojemniczek to znajomi od dłuższego czasu trzymaja cukier i inne sypkie rzeczy w pojemniczkach na mocz, które za 40gr mozna kupic w aptece. Bez żartów ;)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:05:24 »

Offline faalka

« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:15:49 »
Sól noszę w plastikowym, zakręcanym pojemniczku po lekarstwach np. po Apapie.

Można też skorzystać z zakręcanych pojemniczków, w których oddaje się mocz do analizy - pardon ;)

Offline endless

« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:30:04 »
jestem sprzedawcą tych cudownych pudełek i potwierdzam ich wielorakie zastosowanie na kempingu w warsztacie itd. tylko wydają mi sie troche wielki jak na sól czy cukier ale może dlatego, że mało sole i nie używam cukru a tak na serio to pewno na jakieś ponad 2 tygodniowe wyjazdy jak w morde szczelił

Offline atanor

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2011, 22:35:22 »
pojemniczki są fajne na sól/cukier, ale ja biorę 5-10 różnych przypraw w góry, cały interes objętościowo za dużo wychodzi

Offline renko

« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 27, 2011, 00:00:18 »

tylko wydają mi sie troche wielki jak na sól czy cukier ale może dlatego, że mało sole i nie używam cukru a tak na serio to pewno na jakieś ponad 2 tygodniowe wyjazdy jak w morde szczelił

pojemniczki są fajne na sól/cukier, ale ja biorę 5-10 różnych przypraw w góry, cały interes objętościowo za dużo wychodzi

<to mówię bez kitu teraz>
Skoro te na mocz są za duże, kupcie na kał na posiew. Znacznie mniejsze i łopatką na przyprawy od razu będzie  :)

<poważny tryb off>
;D

Offline endless

« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 27, 2011, 00:45:56 »
 :D masz u mnie browarka, najważniejszy jest pomysł

Offline faalka

« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 27, 2011, 09:33:25 »
W aptekach sa tez takie pudeleczka skladajace sie z wielu malych, zamykanych przedzialow, ktore sluza do wydzielania zestawow tabletek dla chorego na dany dzien/tydzien. Nie stosowalam tego wiec nie wiem czy bywaja odpowiednio szczelne ale kolega sprzedajacy te pudeleczka moze sie wypowie :)

Ostatnio natomiast do samych przypraw wymyslilam bardzo proste rozwiazanie tzn. kupilam przyprawy w oryginalnych torebeczkach z zamkiem strunowym. Chyba Kamis je tak pakuje. Sa trwale i szczelne, no i waga jest mala. Czytalam atanor, zes zniechecony do strunowych ale po pierwsze jakosc uzytkowania jest tu jednak inna, po drugie moze komus innemu pomysl sie przyda :)

Offline endless

« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 27, 2011, 10:50:57 »
kolega sprzedający powie tak, są takie pojemniczki na leki jednodniowe z przekręcaną pokrywą w zależności od pory dnia ale wydaje mi się, że z racji tego obrotowego elementu mogłyby gdzieś tam przyprawy podchodzić i by się to klinowało lub mieszało/wysypywało. Sa też pojemniczki, które są podzielone i mają zamykane poszczególne segmenty mało pokrywą coś w ten deseń http://cezal.net.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=69_79&products_id=339 lub jak ktoś lubi mieć cały zestaw kucharza takie jak tu są na tydzień http://www.el-comp.pl/produkty_do_sprzedazy_hurtowej_i_detalicznej.php Nie sprawdzałem jak się te otwierane sprawują ale te małe z 4 przegrodami kto wie

Offline faalka

« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 27, 2011, 16:30:32 »
Endless dzięki :) To z czterema do przetestowania :) Nie wiem czy one są wystarczająco szczelne.

Offline Px

« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2011, 21:35:21 »
Opcją godną rozważenia są jeszcze opakowania po tabletkach od Isostar'a Power Tabs. Są całkiem spore, sztywne, szczelne oraz nadają się w sam raz na coś w większej ilości, np. cukier.
Jedynie cena może trochę odstraszać (10 zł w Decathlonie za tubę), ale jak ktoś pija Izotoniki to czemu nie. Mi już zalega ok. 10 opakowań 8)

Offline Dusza

• gramy w gramy?

« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:12:32 »
Ja zazwyczaj zbieram po knajpach jednorazowe cukry (takie jak do kawy). Małe, lekkie, nie paskudzi i tanie :)