Autor Wątek: [Rękawice] Black Diamond Glissade  (Przeczytany 4465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotraz

• Reprezentant www.himountain.pl

[Rękawice] Black Diamond Glissade
« dnia: Styczeń 05, 2011, 21:27:09 »
Wydzielone z: [Sprzęt turystyczny outdoorowców] Groszek

Rękawice Black Diamond Glissade (2010) - masz model tegoroczny, który widnieje na oficjalnej stronie czy ten z zeszłej kolekcji który sprzedaje jeszcze 8a ?   Jak w nich z termiką, te widełki podane przez producenta są prawdziwe ? jak radzi sobie membrana ? no i w ogóle czy warto je zakupić ? (wygoda, stosunek cena jakość, ogólne zadowolenie)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2011, 21:42:11 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

[Rękawice] Black Diamond Glissade
« dnia: Styczeń 05, 2011, 21:27:09 »

Offline Groszek

Odp: [Rękawice] Black Diamond Glissade
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2011, 21:40:35 »
hmm z tego co widzę to mam chyba model tegoroczny bo inne szycie skóry jest niż na tych z 8a, a co do samych rękawiczek
to na razie super.  Ostatnio szurałem nimi ok 3h w lesie pełnym śniegu co chwilę podpierając się na rękach i nie przemokły, chwytałem się choinek i rożnego typu gałęzi i skórka na wewnętrznej części nie naruszona. W marszu przy około -15 stopni w rękę cieplutko, nie poci się dłoń co mnie zdziwiło bo zawsze mi się pociła i  rękawiczki były mokre od środka a te widać że dobrze oddychają. Używałem je też podczas wspinaczki w karkonoszach, przeżyły szuranie liną i jak na razie nie mają uszkodzeń.
Nie ma co się zastanawiać tylko brać, jestem BARDZO z nich zadowolony i co najważniejsze leżą dobrze na ręce nie odstają , dobry chwyt jest.
" My tam k... nie wejdziemy ? :) "

Offline semow

« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 06, 2011, 13:57:49 »
Przymierzałem je wczoraj, niestety na moją łapę pasują raczej kiepsko, do tego pełnej rozmiarówki nie było. Poza tym brakuje mi sznurka na nadgarstek, ale to można dorobić bez problemu. Generalnie wyglądają sympatycznie.

Offline piotraz

• Reprezentant www.himountain.pl

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:16:00 »
a Twoja łapa jest jakaś niestandardowa, czy tylko w tych rękawiczkach nie siedziała, jaki rozmiar mierzyłeś i jaki masz obwód dłoni i długość środkowego palca ?

Offline semow

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:23:37 »
A bo ja wiem, raczej normalną łapę mam. Madmun ma długie palce, jak u kobiet ;D i jemu pasują.

Offline czakey

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 19:48:59 »
Mi też nie siedziała ;) Wydawały się workowate w najmniejszym rozmiarze (S).

Offline sloma

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2013, 19:57:06 »
Trochę odnowię może temat. Ktoś powyżej pisze że używał przy minus 15 i było dobrze. Mam pytanie czy u reszty osób posiadających toto było podobnie (uprzedzając tak wiem że termika to sprawa indywidualna). I jak z wytrzymałością materiału w kontakcie ze skałą, gałęziami, lodem itd...
http://8a.pl/rekawiczki/rekawiczki-black-diamond-glissade-ne

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2013, 19:57:06 »

Offline Przemek

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2013, 20:42:58 »
Mi przy -15 było ok jak miałem powerstretchowego linera i tą rękawicę i byłem w ruchu. Natomiast jak zdjąłem Glissade i na rękach miałem przez 30 minut tylko rękawiczki PS w wyniku czego ręce mi zmarzły to po ponownym założeniu rękawiczki ręce długo dochodziły do siebie. Tak to wygląda z punktu widzenia zmarzlaka.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2013, 20:42:58 »