Autor W±tek: [¦piwory] Przechowywanie butów zim±  (Przeczytany 6803 razy)

0 użytkowników i 1 Go¶ć przegl±da ten w±tek.

Offline przemlod

[¦piwory] Przechowywanie butów zim±
« dnia: Styczeń 26, 2010, 07:41:51 »
Witam,
Pytanie do znawców/posiadaczy ¶piworów Cumulus Alaska 900/1100
Czy one s± na tyle duże że człowiek 175cm (ja) się tam spokojnie zmie¶ci ale RAZEM Z BUTAMI umieszczonymi na spodzie ¶piwora czy też one s± dopasowane tylko do ludzia i nic/nikt poza tym tam nie wejdzie?

forum.outdoor.org.pl

« dnia: Styczeń 26, 2010, 07:41:51 »

Offline lex

« OdpowiedĽ #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 08:36:54 »
Jestem trochę wyższy (182 cm), ale wieczorem sprawdzę czy wejdę z butami.
wolno¶ć to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest strat± czasu

Gang Albanii

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #2 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:16:06 »
Wej¶ć pewnie wejdziesz z butami ale o jakim¶ komforcie to bym już zapomniał. Mowa oczywi¶cie o wersji standard czyli 210 dł. całkowitej.

Offline BroJarek

• chłoporobotnik

« OdpowiedĽ #3 dnia: Styczeń 26, 2010, 15:03:29 »
Pomijam komfort, a własciwie jego brak, bo kopanie się z własnymi laczkami we ¶nie w w±skim spiworze raczej przyjemne nie jest, to dodatkowo nie bardzo kumam sens takiego rozwi±zania, bo raczej Ci te buty nie wyschn±, bo jednak kondensacja wilgoci jest do¶c wysoka, to jeszcze niemiłosiernie usyfisz ¶piwór od ¶rodka, poza tym na butach zawsze masz jaki¶ ¶nieg czy błoto i wprowadzasz to sobie dodatkowo do ¶piwora...MOze warto rozwazyc wkładania do srodka samych wkładek?

misio

« OdpowiedĽ #4 dnia: Styczeń 26, 2010, 15:11:26 »
Bez przesady: on ma mieć je w ¶rodku ¶piwora, a nie na sobie: ja tak sypiałem w GE i nie było Ľle.
A po co ma je wsadzać? Bardzo prosta odpowiedĽ: żeby rano nie były zamarznięte... I jakie wkładki ma tu wkładać? Te z butów? Co to ma dać ;D?
I czym je usyfi? ¦niegiem? Wystarczy dobrze otrzepać, włożyć choćby w worek kompresyjny ¶piwora etc etc. Szanse zreszt± na błoto przy -15 stopniach mniej więcej s± do¶ć minimalne, a nie rozmawiamy tu o ¶piworze letnim, czy jesiennym...

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #5 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:02:09 »
a foliowych torebek jednorazowych to nie produkuj±? Mi by było szkoda worka od ¶piwora, jednorazówki s± tańsze i g... waż±. Ale generalnie sens wkładania butów do ¶piwora jest tylko potrzebny jest odpowiednio większy ¶piwór, bo ja przynajmniej z butami pod stopami czy kolanami bym nie zasn±ł.

Offline atanor

« OdpowiedĽ #6 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:06:07 »
dlatego nie ma jak skorupy lub skórzaki z botkiem na zimowe biwaki.
choć jak kiedy¶ obmy¶lałem ten problem to mogłoby się sprawdzić rozgrzewanie buta grzałk± katalityczn± albo nawet butelk± wrz±tku.

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #6 dnia: Styczeń 26, 2010, 16:06:07 »

Offline D_D

• "Po Godzinach Pracy Byłem Cacy"

« OdpowiedĽ #7 dnia: Styczeń 26, 2010, 17:22:57 »

Do moich ¶piworów buty się nie mieszcz±. Grzałki katalityczne u mnie się nie sprawdziły, za dużo  z tym było zachodu i długo to trwało a i efekt marny. Nowe modele grzałek mi gasły te starsze były lepsze. Kumpel grzał buty (bo musiał) nad palnikiem - oczywi¶cie w pewnej odległo¶ci.

Najlepsze rozwi±zanie to tak jak atanor napisał - botek.
- Ale piękna ta tapeta - mrukn±ł na widok krajobrazu. - Jaka biała! I wcale nie mruga! I jaka rozdzielczo¶ć! Wow!

Offline PA

« OdpowiedĽ #8 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:06:51 »
Pewnym rozwi±zaniem może być noszenie skarpety Vapour Barrier. But pozostaje suchy dzięki niej suchy, więc rano nie jest zamarznięty bo nie ma w nim wilgoci. Skarpetę VB jednak warto wzi±ć do ¶piwora bo rano byłby z niej czekan ;)
http://just-hike.blogspot.com/
"Use dehydrated water whenever possible, despite the expense." - The Ultralighter.
Ciężki plecak może zabić ---> http://tiny.cc/13me2

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« OdpowiedĽ #9 dnia: Styczeń 26, 2010, 18:37:32 »
Pewnym rozwi±zaniem może być noszenie skarpety Vapour Barrier. But pozostaje suchy dzięki niej suchy, więc rano nie jest zamarznięty bo nie ma w nim wilgoci. Skarpetę VB jednak warto wzi±ć do ¶piwora bo rano byłby z niej czekan ;)
Pod warunkiem że but nie przemoknie z zewn±trz. Ja swoje zapomniałem porz±dnie zaimpregnować i w Bieszczadach miałem lipę, bo przemokły i zamarzły mi w nocy. Wkładanie ich rano zajęło kilka minut :/
Wkładanie butów do ¶piwora może tu być pewnym rozwi±zaniem.

Offline lex

Odp: [¦piwory] Przechowywanie butów zim±
« OdpowiedĽ #10 dnia: Styczeń 26, 2010, 19:30:24 »
No przymierzyłem, wlazły, ale czy wyspałbym się, hmm, chyba nie ;D
wolno¶ć to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest strat± czasu

Gang Albanii

Offline przemlod

« OdpowiedĽ #11 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:13:50 »
Cytat: BroJarek
bo raczej Ci te buty nie wyschn±, bo jednak kondensacja wilgoci jest do¶c wysoka
Bo to nie chodzi o to, by buty wyschły gdy będ± mokre/zawilgocone, bo nie wyschn± na pewno, chodzi raczej o to, jak już tu wspominano, by nie zamarzły czytaj aby się je dało rano normalnie bez bólu i ceregieli założyć nie kln±c przy tym na czym ¶wiat stoi.
Cytat: Doczu
Wkładanie butów do ¶piwora może tu być pewnym rozwi±zaniem.
O, wła¶nie to

Cytat: atanor
dlatego nie ma jak skorupy lub skórzaki z botkiem na zimowe biwaki
Też mi się tak wydaje...tylko że na razie takich butów nie mam. Poza tym gdyby mi się chciało kiedy¶ w sprzęt typu Back Country uderzyć, to z tego co się orientowałem to raczej nie zauważyłem by w tamtych butach były wyjmowalne botki. I tu również by się dodatkowe miejsce na nie przydało.
Można niby buty trzymać w namiocie poza ¶piworem ale jako¶ nie za bardzo przekonuje mnie takie rozwi±zanie.

Cytat: lex
No przymierzyłem, wlazły, ale czy wyspałbym się, hmm, chyba nie
:/ Czyli wersja standard chyba jak dla mnie odpada, kurde przer±bane jest sobie wymy¶lić jaki¶ fajny ¶piwór na zimę, co by komfort był dobry i żeby jeszcze buciory i czę¶ć innego szmelcu tam wlazła ;p

Te Cumulusy, jest u nich problem zrobić co¶ dłuższego, niż t± długo¶ć standardow±? Maj± jak±¶ ustalon± wersję Long czy wedle życzeń uszyj±?. Bo my¶lę, że jeżeli powiększać ¶piwór to na szeroko¶ć nie ma potrzeby, jak co¶ to tylko na długo¶ć?

Offline Leander

• naczelny mudżahedin odoru

« OdpowiedĽ #12 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:20:44 »
Dłuuugi ¶piwór z miejscem na bety za stopami to ¶piwór w którym będ± mocno marzły stopy...
Ja ¶pi±c pod kołdr± wiercę się na potęgę, ale ¶pi±c w ¶piworze zim± jestem niczym usztywniona mumia- na wznak bez żadnych ruchów. Buty między nogi, wkładki wyjęte, skarpetki wci¶nięte pod bieliznę aby wyschły, butelka z wod± pod głow± jako poduszka, a elektronika (tel. gps, baterie, mp3) luzem po psiworze
OAS-Odor Always Section- zawsze sucho, zawsze komfortowo, zawsze lekko ;D

Offline atanor

« OdpowiedĽ #13 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:30:35 »
no to w takim razie proponuje kupienie overbutów berghaus yeti i skarpet z merinio.
taki zestaw bedzie najmniej zawilgacał buty. overbuty od wilgoci z zewn±trz , a merino więcej zaabsorbuje wilgoci z twoich stóp niz syntetyki lub rzeczywi¶cie zastosowaniem VB (już wolałbym to niż spanie z zimowymi trekami).
suche buty spokojnie możesz zostawić w namiocie lub zno¶niej przechować w ¶piworze.

dla mnie jest trochę bezsensem takie kombinowanie z większym ¶piworem, niepotrzebnym zużywaniem ciepła na ogrzanie butów wieczorem. ale to jest moje zdanie, a ty po jednym sezonie sam dojdziesz do takich lub innych wniosków.

Offline MichalN

« OdpowiedĽ #14 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:43:47 »
Zawsze można wpakować buty w pokrowce, każdy z osobna i umie¶cić leż±c na plecach pod pachami. W miarę da się wyspać jak się dobrze ułoży i zdecydowanie szybciej się zasypia ;D

forum.outdoor.org.pl

« OdpowiedĽ #14 dnia: Styczeń 27, 2010, 19:43:47 »

Offline Shwarc

« OdpowiedĽ #15 dnia: Styczeń 28, 2010, 05:25:04 »
Te Cumulusy, jest u nich problem zrobić co¶ dłuższego, niż t± długo¶ć standardow±? Maj± jak±¶ ustalon± wersję Long czy wedle życzeń uszyj±?. Bo my¶lę, że jeżeli powiększać ¶piwór to na szeroko¶ć nie ma potrzeby, jak co¶ to tylko na długo¶ć?
Dłuższy ¶piwór zrobi± je¶li tylko zechcesz. Będzie dłuższy o szeroko¶ć jednej dodatkowej komory czyli ok. 15cm. Standardowo maj± dł. ok. 210cm więc przedłużony powinien mieć 225.