Autor Wątek: Biegowe OT  (Przeczytany 27195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline całka

Odp: Biegowe OT
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 16, 2014, 21:25:00 »
No tak, ja na zbiegach się przewracam a potem turlam. Stąd u mnie problemy nie występują. Proste ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 16, 2014, 21:25:00 »

Offline semow

« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 18, 2014, 13:16:50 »
To się nazywa DOMS :P można się przebić albo przyzwyczaić ;)
A kompresja na to nie pomaga?

Offline Pablo666

« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 18, 2014, 22:34:02 »
A kompresja na to nie pomaga?

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że kompresja na nic nie pomaga. Szczególnie po piekielnych skurczach ostatnio w Krynicy.
Wysiłek generalnie "rozrywa" Ci mięśnie, jednym z tego efektów - jak to odpowiednio, nie przeginając wykorzystać, jest ich rozbudowa. Więc jedyną radą jest trening właśnie na granicy DOMS, za każdym razem będziemy podnosić poprzeczkę i za każdym razem oddalać bedziemy ten ból.
Tak jak z robieniem pompek, po pierwszym treningu z ich sporą ilością bolą nas barki, po drugim już mniej.... i tak dalej i tak dalej.
Tak, wiem. Przy bieganiu trudno, poza zawodami, osiągnąć taki próg.

Są niby metody w stylu BCAA, czy domowe jak sok wisniowy, żurawina, imbir (wprowadzenie do organizmu środków przeciwzapalnych ma niby niwelować ewentualność takiego stanu, ale to cholera wie... na jednego może zadziała na innego nie, na mnie BCAA działo słabo, te naturalne przeciwzapalne nie potrafię stwierdzić czy eksperymenty z sokiem wiśniowym coś dały).

Jedyna skuteczna metoda to się przebić przez to treningiem :)
Całe życie z wariatami....

Offline semow

« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 18, 2014, 23:37:09 »
Może wišniówka? ;D

Offline Pablo666

« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 18, 2014, 23:55:19 »
Po ok 40km ultra to nawet żołądkowa pomaga ;)
Wiśniówka ma wiele leczniczych właściwości ale chyba te przeciwzapalne zostały zmarginalizowane :P

Offline Ivan

« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 20, 2014, 11:55:07 »
Nie znam się na bieganiu, nie biegam, to się wypowiem :P

Tygodniowe i dłuższe bóle mięśni występowały u mnie tylko po ciężkich treningach wspinaczki i zawodach. Natomiast po ustąpieniu bólu wyraźnie widać było wzrost siły mięśnia. Im większy i dłuższy był ból, tym potem siła większa. Oczywiście nie chodzi mi tu o urazy, naderwania itd. które osłabiają mięsień. Więc tłumaczenie DOMS jako rozrywania mięśni by tu pasowało.

Może przeginacie więc z użyciem siły podczas biegania? ;D Za bardzo kozaczycie? Przecież bieganie to nie sport siłowy tylko wytrzymałościowy, a objawy macie jak przy siłowym.

Regeneracja: dużo schabowych, dużo łososia i śledzia, dużo warzyw (ziemniaki, pomidory, kapusta) - odkwaszają i mają minerały. Wbrew krążącym po necie opiniom, które opierają się na źle przeprowadzonych badaniach składu chemicznego, szpinak nic nie daje. Również BCAA nic nie daje w dawkach, jakie zalecają producenci (1-2 g/10 kg masy ciała). Żeby BCAA coś dawało trzeba by żreć tyle co amerykańscy żołnierze - czyli 1g/1 kg masy ciała, a to kosztuje dużo $$$.

Polecam też masaż. Ale bardzo delikatny, nie taki aby rozbić mięśnie tylko aby poprawić w nich krążenie. Rozbijanie mięśni tylko pogorszy ich mikrourazy. Można też delikatnie się porozciągać - włókna mięśniowe, które regenerują mikrourazy od razu ułożą się odpowiednio.

Powyższa opinia jest wielce subiektywna, oparta na jakiś tam książkach, ale przede wszystkim na obserwacji własnego ciała.

Offline ina

« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 20, 2014, 16:02:55 »
Po 11 dniach od maratonu poszłam pobiegać i na początku oj bolało, ale z biegiem czasu coraz lepiej, luźniej, 10km przeżyłam... do masażu polecam wałki ppiankowe - rewelacja! Roluję się dość często i na początku był to ból wyciskający łzy, teraz jest dużo lepiej, wyraźnie rozbija spięte mięśnie, a wymasować da się każdą partię ciała.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 20, 2014, 16:02:55 »

Offline piterito

« Odpowiedź #107 dnia: Październik 31, 2015, 18:02:26 »
Jurek daje radę ;) Scott Jurek nowy rekord 3523km (Appalachian Trail) w 46 dni i 8 godzin. Całkiem nieźle jak na gościa po 40-stce

http://news.discovery.com/adventure/extreme-sports/ultramarathoner-sets-appalachian-trail-record-150721.htm

Chciałbym zobaczyć jego stawy w rentgenie  ;D ...bo to było kilka miesięcy temu

https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline szukamzony

« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 04, 2015, 14:17:41 »
moze ktos bedzie wiedzial jak sobie z tym poradzic!!

ostatnio zaczalem troche biegac, najpierw 3km zeby sie przyzwyczaic a wczoraj przebieglem 6km i wieczorem miałem uczucie goraca w kolanach; w necie wyczytalem ze dobrze jest schlodzic kolana po biegu np czy to pod prysznicem czy zelem chlodzacym, co myslicie ?

Offline Tadek

« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 04, 2015, 14:55:15 »
Pytasz co myślę- uprawiając sport trzeba się liczyć z tym że Twoje ciało zacznie się trochę inaczej zachowywać, czasami boleć itd. Twoja zdrowa ocena sytuacji będzie najsuteczniejsza. Jak zaczynałem jeździć na rowerze to mnie dupa bolała, ale nie pytałem na forach co z tym robić😎 bez urazy
Jeleniogórski Klub Jaskiniowy

Offline ina

« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 22, 2015, 02:27:24 »
Nie ma dnia, żeby mnie coś nie bolało :) Nawet na urodziny dostaję maści na bóle mięśni i stawów ;) A jak Cię boli bardzo i przewlekle, to nie w neta a do lekarza.
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline piterito

« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 22, 2015, 03:42:47 »
Nie ma dnia, żeby mnie coś nie bolało :) Nawet na urodziny dostaję maści na bóle mięśni i stawów ;)

No co ty, przecież bieg to samo zdrowie  ;D
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline uysy

« Odpowiedź #112 dnia: Maj 31, 2016, 17:27:26 »
Gratulacje dla Iny i Całki za Rzeźnika i 5 miejsce! :)
Dziołchy dały radę!

Offline uysy

« Odpowiedź #114 dnia: Maj 31, 2016, 18:06:02 »
Andy zaraz po nich ;)
Ale widać że andy to już doświadczenie z poprzednich Rzeźników - spokojnie, spacerkiem :D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #114 dnia: Maj 31, 2016, 18:06:02 »

Offline Pablo666

« Odpowiedź #115 dnia: Maj 31, 2016, 19:23:33 »
Andy dał się złapać jak biegnie ;) uysy: nawet na tej focie Ty wygladasz na biegnącego :P

Offline uysy

« Odpowiedź #116 dnia: Maj 31, 2016, 21:04:55 »
Andy dał się złapać jak biegnie ;) uysy: nawet na tej focie Ty wygladasz na biegnącego :P
Na fotce to Andy! :D
Tobie również gratki Rzeźnika! :D

Offline andy

• tato

• pieniądze nie dają szczęścia, krowy nie dają sera

« Odpowiedź #117 dnia: Maj 31, 2016, 23:39:04 »
Andy zaraz po nich ;)
musiałem odpuścić, nie dawałem rady ;)

niektórzy ludzie mogliby się zabić, skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ

Life is short. Relax ;) Smile and laugh as much as possible ;D

Offline Pablo666

« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 01, 2016, 21:11:58 »
Na fotce to Andy!

Tej fotki na której Ciebie widać biegnącego nie pokazuje :P