25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę

Autor Wątek: [Nosidła] Nosidełka dla bobasów  (Przeczytany 36417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian

[Nosidła] Nosidełka dla bobasów
« dnia: Listopad 13, 2007, 13:39:59 »
od admin: wątek wydzielony z tematu "Urodziny Adasia!"

Jest inna firma na którą też mam "parcie". ;D
http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?nGoodsID=55763
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 21:25:23 wysłana przez misio »

forum.outdoor.org.pl

Offline mawwm

• bo góry są...

Odp: [Nosidła] Nosidełka dla bobasów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2007, 14:20:32 »

Offline Sebastian

« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2007, 14:34:22 »
Mawwm dziękuję za kontrofertę, o której kiedyś już wspominał mi misio.
Mimo iż zakupu już dokonałem mam pytanie, czy Deuter wart jest tych dodatkowych 135 PLN względem Tatonki. Dla przypomnienia ja dałem 695 PLN w sklepie, a 560 PLN to oferta z Allegro.

P.S.
Adaś ma urodziny pojutrze, 15.11 dla ścisłości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2007, 10:40:17 wysłana przez rumcajs »

Matek

« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2007, 15:02:50 »
nie jest wart.

Offline walter02

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2007, 18:45:06 »
życzenia, to ja też składam
Mam jeszcze pytanie co do nosidełka (sam stoję przed wyborem)
to które w końcu kupiłeś i jak to jest z podnóżkami => słyszałem, że to ważna cecha, a znalazłem je tylko w nosidle... Fjorda, które wydaje się mi jak na ten moment najlepsze

Offline Sebastian

« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 13, 2007, 19:04:03 »
Kupiłem ten, do którego linka zapodałem.
Nie mam go ze sobą, ale chyba podpórki na nogi tam nie ma. Jest za to regulacja wysokości, na której dziecko siedzi. Do kompletu dokupiłem pokrowiec przeciwdeszczowy i woreczek 3 litrowy do systemu H2O, którego trzymanie zostało spartaczone w tegorocznej edycji. Mam w Futurze taki fajny pomarańczowy język na rzepie, którym podtrzymuję worek, a tu go nie widzę.

Matek

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2007, 19:15:45 »
walter osobiście moge polecić nosidelka vaude- słyszałem dziesiątki zadowolonych głosów- bo były i sa wypożyczane w zakopanem.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2007, 19:15:45 »

Offline walter02

« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 13, 2007, 21:19:08 »
jeżeli jest regulacja wysokości siedziska, to nie jest źle, o ile można je tak zniżyć, coby szkrab 3mał nogi na stelażu.

vaude też biorę pod uwagę, tyle, że sceptycznie podchodzę do zadowolonych głosów odnośnie wypożyczanych nosideł.
Jeżeli nosidło jest wypożyczone, oznacza to, że nie ma własnego, więc dla dzieciaka jest to przede wszystkim nowość i atrakcja bycie noszonym i bujanym, stąd u niego rogal, a u rodziców wspomniane głosy zadowolenia .
Założę się, że jeżeli nosidło byłoby w ciągłym użyciu ponad tydzień, nie było by takiego bezkrytycznego zadowolenia :D

Offline walter02

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 13, 2007, 21:37:19 »
napiszę coś więcej o tym nosidełki FN, które już ze dwa razy pożyczyłem:
http://e-horyzont.pl/site/?mod=offers&kat=156&prod=2456
1) jest to jedne z nielicznych nosidełek, które ma podnóżek, co prawda badziewny on jest na maxa (latająca obszyta materiałem płytka), ale zawsze, wiele innych duuużo droższych nosideł tego nie ma
2) ramiączka dziecka mają regulacje punktu zawieszenia, dają poczucie pewności, że szkrab nie wyskoczy
3) siedzisko jest wąskie => dzieciak, szczególnie ten mniejszy nie siedzi w nim jak na ciężarnej kobyle
4) można regulować stopień nachylenia pleców w całkiem sporym zakresie - od bardzo wąskiego, do prawie leżącego
5) system nośny (od strony rodzica) jest całkiem niezły
a żeby nie było za słodko, to:
6) nosidło NIE STOI !!!! nie wiem czy tylko ten egzemplarz, który pożyczałem, ale postawienie go z dzieciakiem w środku może być podciągnięte pod co najmniej parę paragrafów odnośnie narażenia na niebezpieczeństwo...
(gdyby nie to, to już bym je kupił)
7) całość jest wyposażona w jedną z tych gejowskich kieszonek w pasie biodrowym, co mnie tylko wqrwiają

Offline walter02

« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 13, 2008, 04:03:57 »
sezon letni czas zacząć, wiec, jak dla mnie zmartwychwstaje dylemat: jakie nosidło?
Zośka ma już 15 miesięcy, waży z 10kg.
Żeby nosidło nie było zakupem jednosezonowym, maksymalne obciążenie powinno być 22 kg a nie 15kg (z innymi się nie spotkałem).
Moje kryteria wyboru, to
1) wygoda dzieciaka (miękkie obicia, regulowane siedzisko, podnóżek, albo możliwość oparcia nóżek o stelaż)
2) stabilność stania (żeby nie było potrzeby angażowanie dwóch osób do trzymania przy wkładaniu i wyjmowaniu Zośki)
3) trwałość
4) bezproblemowa gwarancja (dlatego wolałbym kupić w sklepie stacjonarnym, a nie przez net)
pozostałe cechy są mniej istotne
5) system nośny (bo i tak malec szybciej się zmęczy siedząc tam niż ja)
6) pelerynka, daszek (bo na wycieczki zamierzam wybierać się w stabilną pogodę)

Do wyboru pozostały modele:
koala salewy
oraz Kid Comfort'y (I, II, III) Deutera

Oto Koala Salewy

a oto Deuter Kid Comfort I

Deuter Kid Comfort II ma więcej bajerów, ale odpowiednio już z większą ceną.

Już byłem zdecydowany na Deutera Kid Comfort'a I nawet zamierzałem kupić go w necie, aż tutaj nagle dostałem maila od decathlonowego automatu, poklikałem i oto, co widzę:
http://www.decathlon.com.pl/PL/baby-carrier-15442097/
a dokładniej:
uboższą wersję Kid Air Comfort

oraz zdaje się normalnego Kid Comfort'a I pod roboczą nazwą Kid Comfort plus

Pytanie: czy ktoś zna różnicę pomiędzy tym decathlonowym b]Kid Comfort plus[/b] i "oryginalnym" Kid Comfort'a I ??
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2008, 09:24:30 wysłana przez walter02 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 13, 2008, 08:24:47 »
walter, widać żeś ciemną nocą posta pisał, bo z Deutera zrobiłeś Vaude :)
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

Offline walter02

« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 13, 2008, 09:24:57 »
Dojter, Dojter oczywiście ma być... poprawiłem, dzięki

Offline Sebastian

« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2008, 16:24:12 »
Jakby co mogę wziąć Ci za 695 PLN w przeliczeniu -->
http://www.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?nGoodsID=82021&nLanguageID=2, ale:
1. Dla 15-stomiesięczniaka pasy według mnie dalej za długie i nie da się ich skrócić, co w efekcie powoduje, że jak mały się zdrzemnie to wisi na nich, śliniąc się w airbag'a.
2. Nie nosiłem do tej pory plecaka o ciężarze dziecka, ale po mojemu coś mnie ramiona za bardzo bolą, a biodra nie. Dziwne.
3. Znowu (wcześniej Futura 28l) mi się wydaje, że moje 185 cm to za dużo jak na możliwości regulacji tego modelu.
4. Nie ma od góry wyprowadzenia na bukłaczek, ale może jak będę tam pchał pełny zamiast pustego, to nie będzie problemu.

Poza tym może być i ma chowane lusterko, co jest podstawą w tego rodzaju sprzęcie.

Offline walter02

« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2008, 23:56:54 »
Sebastian, wielkie dzięki za ofertę; pod koniec tygodnia przejdę się do decathlonu zobaczyć tamte cuda i dam znać jakby co.
ps
jest jakiś podnóżek, albo możliwość oparcia nóg dla szkraba?

Offline Sebastian

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2008, 09:18:06 »
Żadnych podpórek na nóżki nie ma, ale Adaś nic mi nie mówił, że mu to jest potrzebne. ;D
Nawiasem mówiąc w foteliku rowerowym --> http://www.rower.com.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=1_41_715&products_id=8691
takie uchwyty mam i jest dobrze, chociaż przy zapinaniu Adaś się deczko denerwuje.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2008, 09:18:06 »

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2008, 16:03:07 »
Nabyłem 2 tygodnie temu VauDe Jolly Comfort IV
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/product_id/801/Vaude_Jolly_Comfort?productReferer=Category&context=1
Właściwie z marszu - uznałem, że przede wszystkim muszę je zmierzyć na sobie i z młodym, a wybór wcale nie taki wielki.
Myślałem o Kid Komforcie III (siostra używa  intensywnie i jest bardzo zadowolona), ale po pierwsze jest ciężkie, po drugie przebajerzone, po trzecie zbyt drogie.  Także wędrowałem sobie po sklepach i oglądałem różne (rozwaliły mnie Lafumy, bardzo fajne ale z ładownością do 15kg ???), po czym wróciłem do HM i kupiłem VauDe.
Pierwsze wrażenia z użytkowania: młody zadowolony, wystarczające zakresy regulacji siedziska, w komplecie daszek p.słoneczny, nakładka na tenże daszek p.deszczowa, mata do siedzenia dla młodego. Część przedtwarzowa w formie śmiesznego, uszatego futrzaka. Dokupiłem podkładkę pod głowę (szajsowate wykonanie - po zamocowaniu siedzi niesymetrycznie) i pelerynkę p.deszczową (ta z kompletu jest bezsensowna, bo chroni tylko głowę i ramiona, nie zakrywa nóg). Dla mnie nosidło jest wygodne, pas biodrowy masywny, kobieta też nie ma zastrzeżeń.
Wady: trochę niedokładne wykonanie - szwy raczej równe i mocno trzymają, ale wystają nitki, a nie wszystkie plastiki są do końca ogradowane. Poza tym wyczerpałem zakres regulacji systemu nośnego - gdybym był szerszy i wyższy nosidło było by za małe. Generalnie w cenie z HM uważam za dobry zakup.
Więcej wrażeń po dłuższym noszeniu - na razie młody podróżował po max 2h.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2008, 10:44:58 wysłana przez rumcajs »

Offline lex

« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2008, 16:52:22 »
Mistrzuniu, ale 15 kg to taki 2 - 3 latek waży. Ja rozumiem żeś kochający ojciec ale 2,5 latek to na swoich nogach sam już może spore wędrowki wykonywać. Co prawda na Giewont nie wejdzie, ale ....

tu masz tabele dla chłopców:
http://www.potomek.pl/siatka_chlop_masa36.html
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2008, 16:57:10 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline rumcajs

« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2008, 19:10:01 »
taaak?
mój ma 7 miesięcy i waży 10,6kg
chodzi o to, że nawet dla 5 latka warto mieć nosidło - częściowo niesiesz, częściowo maluch zasuwa per pedes - w sumie jest szybciej i dla niego bardziej komfortowo

Offline lex

« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2008, 20:37:46 »
no rumek, słuszną linię ma nasza partia

aż sprawdziłem w książeczce juniora, mając 7 mcy ważył 8,7 kg, córcia w wieku 6,5 m-ca 7,2 kg, 12 m-cy ... 8,8 kg
(kurna zaraz powiedzą, że głodzę dzieci ;D)
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2008, 20:42:23 wysłana przez lex »
wolność to outdoor i bokserki

całowanie w rękę nagiej kobiety jest stratą czasu

Gang Albanii

Offline walter02

« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2008, 22:42:29 »
rumcajs,  siedzisko ma regulowaną wysokość ?
ja nabyłem decathlonowego Kid Air Comfort'a (http://www.decathlon.com.pl/PL/product_8032712-15442176/) i jestem zadowolony, mam nadzieję, że Zośka też...
Planuję w tym nosić Zośkę w tym i następnym sezonie (teraz ma 17mies, więc do 2-3 latek), myślę, że nośność 22kg na tyle pozwoli, swoją drogą nie zamierzam wrzucać na garba nic bardziej ciężkiego

Offline vit

« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2008, 09:39:54 »
Cytat: walter02
Planuję w tym nosić Zośkę w tym i następnym sezonie (teraz ma 17mies, więc do 2-3 latek), myślę, że nośność 22kg na tyle pozwoli
4 letnia dziewczynka nie bardzo glodzona wazy mniej niz 20 kg, w zwiazku z tym bedziesz mogl córe ponosic dluzej  :D

a tak wogole to zamiast uzywac nosidelka fajniej sie nosi dzieciaka na barana  ;D

troche z innej beczki - nosidelka/wozidelka rowerowe hamax sa do 20 kg i tu bym upatrywal problemow z przekroczeniem dopuszczalnej wagi

misio

« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2008, 09:49:50 »
a tak wogole to zamiast uzywac nosidelka fajniej sie nosi dzieciaka na barana  ;D

no tak ;D. ale zapomniałeś, że Ty nawet w dużym plecaku nie korzystasz z pasa biodrowego ;D.

Offline rumcajs

« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2008, 14:54:50 »
-> Walter
oczywiście, ma regulowaną wysokość
też o Kid Air Comfort myślałem, ale po oględzinach coś mnie zniechęciło, chyba brak wysokiego zagłówka... nie pamiętam, sporo tych nosideł brałem w łapy przed decyzją
-> vit
na barana to ja biorę młodego w trakcie spaceru w parku, jak teren jest nierówny wolałbym mieć możliwość lepszego łapania równowagi, ew. wolnych rąk
poza tym nosidełko -> pas biodrowy, nie ma co prównywać z noszeniem na barana

Offline mariusz

• "Boże broń mnie przed smiercią w dolinach"

« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 28, 2009, 13:58:57 »
trochę odświeżę temat :)
Ojcowie napiszcie jak Wam się sprawują nosidełka, bo ciekawy jestem. Oczywiście kupić nie mam zamiaru bo młody za mały itp.. ale ciekawy jestem jak się wam to sprawdza.
Trochę z innej beczki , używa ktoś lub używał  takiego nosidełka:
http://www.actionoutdoors.co.uk/shop/vaude-soft-iii-child-carrier-p-618.html
muszę coś kupić a chusta to dla kobiet :) dla faceta nosidełko.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2009, 15:30:38 wysłana przez misio »
http://picasaweb.google.pl/kapelamariusz52
http://picasaweb.google.pl/kapelamariusz53
www.bytomskierowery.pl
"ponieważ droga jest celem"
rozmowa z adminami to jak walka z wiatrakami

Offline czis

« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:29:34 »
Mariusz no ja właśnie jestem na kupnie i trochę mam zonka bo nic w Tarnowie przymierzyc nie mogę a do mojego wzrostu ponoć już ciężko coś dopasować. Generalnie w opcji mam dwa nosidełka Salewa Koala II i Vaude Jolly Light. Nie mam kiedy jechać do Krakowa zmierzyć ale może się wkrótce uda. A tak wogóle to kupiłbm po prostu decathlonowska wersję Deutera Air Kid Comfort za 399 zeta ale Walter mi napisał że ledwo na wzrost starcza dla niego....... jak mnie to denerwuje że niektóre produkty są dostosowane TYLKO do średniego wzrostu!! Czekam tez jak rumcajs będzie miał neta to może się wypowie o Vaude bo on takie ma.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 28, 2009, 14:29:34 »

25% zniżki na Fjord Nansen i 15% na resztę