Autor Wątek: Laptopy  (Przeczytany 40909 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pogan

• --^^-^--

Odp: Laptopy
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2009, 15:42:11 »
Mam pytanie? Ile chcesz przeznaczyć na lapka i do czego ma służyć? Jeśli coś w granicach 3 tys to można popatrzeć na IBM i oczywiście Dell - jak od 2000-2500 to może HP - każdy komputer psuje sie czasem z róznych przyczyn może to być wada fabryczna. Kolega odał Pavuliona DV5 który wrócił z całkowitą inna płyta główną.
I tak zazwyczaj naprawa trwa 2 tygodnie. Używka to jeden minus nie ma gwarancji :(
hmmmm ... :P :D :)

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #25 dnia: Październik 16, 2009, 15:42:11 »

Offline atanor

« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 01, 2009, 14:30:18 »
i co kupiłeś?

Offline madmun

« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 01, 2009, 15:11:46 »
W pon ide , narazie nie trafilem niczego co by mnie satysfakcjonowało, ale na placu boju zostały tylko d620 i t60  wszystko inne jest zbyt plastikowe i ma lustrzane matryce
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline atanor

« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 01, 2009, 15:37:27 »
ja też bylem zwolennikiem matowych dopóki nie przesiadłem sie na błyszczące ;D

ja nie wiem, ale pod wzgledem desinu wybrałeś najbrzydsze jakie widziałem ;D

Offline lechu

« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 01, 2009, 15:57:21 »
od 2 lat tłuke asusa serii F3, nie do zdarcia, nieźle działa z ubuntu, win7 też odpalił bez problemu
Wielka Rzeczpospolita" BORDER="0

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 17, 2009, 01:21:14 »
Planuję kupić sobie taki pedalski mini-notebook co się nazywa trendowo netbook ;) Chodzi mi właśnie o jego mikre rozmiary i wagę (potrzebuję właściwie tylko do pracy z MS Office, puszczania prezentacji). Do tego chciałbym, żeby żwawo hulało - 2GB pamięci, i długo bateria trzymała. Na oku mam MSI U100-404PL oraz  Asus 1005HA. Jakieś doświadczenia z tym sprzętem i/lub propozycje innego w cenie max 1300zł?

Offline qbas

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2009, 07:26:30 »
Planuję kupić sobie taki pedalski mini-notebook co się nazywa trendowo netbook ;) Chodzi mi właśnie o jego mikre rozmiary i wagę (potrzebuję właściwie tylko do pracy z MS Office, puszczania prezentacji). Do tego chciałbym, żeby żwawo hulało - 2GB pamięci, i długo bateria trzymała. Na oku mam MSI U100-404PL oraz  Asus 1005HA. Jakieś doświadczenia z tym sprzętem i/lub propozycje innego w cenie max 1300zł?
Proponuję Asusa ale U110, ma bateryjkę 9 cell i pociągnie nawet > 10 godzin (zależnie od zużycia). Z USA do ściągnięcia za ok 1000 PLNow.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 17, 2009, 07:26:30 »

Offline mnowi

« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 17, 2009, 07:28:19 »
Planuję kupić sobie taki pedalski mini-notebook co się nazywa trendowo netbook ;) Chodzi mi właśnie o jego mikre rozmiary i wagę (potrzebuję właściwie tylko do pracy z MS Office, puszczania prezentacji). Do tego chciałbym, żeby żwawo hulało - 2GB pamięci, i długo bateria trzymała. Na oku mam MSI U100-404PL oraz  Asus 1005HA. Jakieś doświadczenia z tym sprzętem i/lub propozycje innego w cenie max 1300zł?

Ja w zeszłym tygodniu kupiłem 1005ha, to normalny laptop z mniejszym ekranem. Bateria pracuje przy internecie jakieś 8 godzin w trybie oszczędnym, czyli procek to 650 mhz, jeśli zmienisz tryb to krócej. Jest  fajny leciutki. Polecam. Jakby coś pytaj.

m

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 17, 2009, 08:01:34 »
a zapłaciłes za niego ?
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

Offline atanor

« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 17, 2009, 17:54:30 »
;D ;D ;D

misio

« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 17, 2009, 23:31:20 »
;D ;D ;D

Offline madmun

« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 17, 2009, 23:39:55 »
dopiero teraz zkumałem

;D ;D ;D

U mnie w domu jest 901 użytkowane jakiś czas i jak na taki sprzęt to bardzo dobrze się sprawuje, więc jest szansa za 1005 również będzie dobrze Ci służył.
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

Offline ina

« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 19, 2010, 20:57:59 »
Zamienilibyście Fujitsu-Siemensa na Netbooka Samsunga N130?
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:03:50 »
Używam N130 od jakiegoś miesiąca - bardzo sobie chwalę. Szału wydajnościowo nie ma, ale w końcu to sprzęt biurowo-internetowy i jako taki spisuje się znakomicie.
Nie pomogę Ina czy warto dokonać takiej zamiany ale N130 obecnie po ok 800 na Allegro chodzi wiec sama musisz ocenić.
Sprzęt jest nie z górnej półki, ale spoko starcza do tego, do czego został przeznaczony. Bateria trzyma w normalnym standardzie 4h, w trybie silent pewnie dłużej ale jeszcze nie sprawdzałem.

Offline ina

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:11:18 »
Boję się tylko małego ekranu, jednak to 10,1 a obecnie mam 15,4... ale 2x lżejszy. Chyba wezmę, bo to z ery za złocisza, najwyżej sprzedam w pizdjec ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:11:18 »

Offline atanor

« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:22:01 »
że se tak luźno powiem od sprzetu szajgunga trzymam się z daleka ;D

jak chcesz coś lekkiego i mobilnego to atakuj w smartQ7. 450g, 7-calowy ekran chodzą od 150 do 180(funtow lub dolarow) z przesylką
http://gadzetomania.pl/2009/10/26/smartq-v7-7-calowy-tablet-internetowy/
http://www.umpcportal.com/2009/05/smart-devices-q7-linux-tablet-fresh-pics-yes-more/

Offline obserwator

« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:30:38 »
że se tak luźno powiem od sprzetu szajgunga trzymam się z daleka ;D

samsung w ostatnim czasie poszedł z jakością, designem i innowacją ostro do przodu m.in. podkupując najlepszych inżynierów z japońskich firm, co by nie mówić o samsungu to jednak ilość nagród jakie zdobywają mówi sama za siebie.

mimo to jednak ja omijam samsunga szerokim łukiem wolę japońców

jednak mając wybór pomiędzy fujistsu-siemens a samsungiem po doświadczeniach z dwoma laptopami fs wziołbym samsunga
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 21:37:40 wysłana przez obserwator »
Tolerancja jest cnotą ludzi bez przekonań - G. K. Chesterton

Offline ina

« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:42:08 »
Atanor, nie pytam co kupić, tylko chodzi mi o ten konkretny, bo jest w ofercie ery, za więcej niż złocisza nic nie chcę kupować ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline atanor

« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:51:22 »
jak przy okazji możesz go mieć to bierz, zobacz czy odpowiada i sprzedaj ;D

Offline ina

« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:52:54 »
...i kup wymarzone narty ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline atanor

« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:55:14 »
no widzisz, i tyko 10% prowizji za poradę a jakie szczęście ;D

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 19, 2010, 21:55:59 »
Ina dolicz do tego jeszcze 99 PLN opaty aktywacyjnej za blueconnecta (chyba że już masz)
A swoją drogą - daleki byłbym od generalizowania że ta firma jes be, a ta cacy. Ileż to się nasłuchałem negatywnych opinii na temat Acera, że to shit, że psuje się, że bateria do dupy, a mam od 2 lat i w zasadzie poza problemami ze znalezieniem i działaniem niektórych sterów pod WinXP i zalanym przeze mnie klawiszem podczas czyszczenia (co objawiało się jakbym wciśnięty miał klawisz "C") nie było żadnych problemów. Bateria z ponad 2 h, trzyma obecnie ok 1,5, podczas gdy kolegom z pracy na  niespełna rocznym Asusie i Toshibie trzyma odpowiednio 3 i 15 minut. Zresztą na jednym z for o tematyce komputerowej gdzie udzielam się, co rusz widzę wątki o problemach z HP, Asusami (te dwie firmy najczęściej) oraz czasem o Toshibie. O Acerze wątki odkąd mam swojego laptopa, można policzyć na palcach jednej ręki.
Podobnie z tym Samsungiem - zanim go wziąłem, zerknąłem do netu i jednak przeważały opinie pozytywne więc zdecydowałem się. Dla mnie ważne że jest wygodny w obsłudze, klawiatura i touchpad są stosunkowo duże, więc spełnia moje wymogi użytkowe. Oby dalej się tak spisywał jak do tej pory.
Ina na początku 10,2 cala może się wydawać małe. Po dwóch dniach już nie zwracasz na to uwagi.

Offline ina

« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:01:56 »
BCon. już mam.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline atanor

« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:05:26 »
a że zapytam ile jaki masz abo, że daja ci laptopa za zeta?

edit: juz se zobaczylem 99zł ;D
wiesz, jak chcesz uzywać netbooka z netem mobilnym to tylko z wbudowanym modemem, chyba nie musze tłumaczyć jak polepsza sie ergonomia
poza tym zewnętrzny usbstic mija się z celem i i ogólnie jest to badziewstwo ;D wiem, bo używałem już dwóch modeli (ZTE MF100 i h..jwie e156 ;D ).
w wbudowanych modemach anteny są większe i czulsze.

a propo oplaty aktywacyjnej w plusie jak sie zamawia przez neta to się nie placi
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2010, 22:15:07 wysłana przez atanor »

Offline ina

« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 19, 2010, 22:12:09 »
Hmmm nie wiem już jak mam mówić, że pytam o tej konkretny model, bo że tak powiem strona finansowa to nie moja działka, operatora nie zmienię, mam od 2 lat blueconnecta, i tak jadę z reguły na jakimś bezprzewodowym, więc chodzi mi o samego netbooka.

Pomoc dla Rodziny Dybla