Autor Wątek: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.  (Przeczytany 52632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rumcajs

• ... i owoc żywota twojego je ZUS

Odp: [Internet] Internet mobilny, modemy szerokopasmowe.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:58:15 »
hmmm, to pozostaje mi chyba tylko play online 2GB za 30zł
Plus byłby wygodny, bo mam u nich telefon, ale chcę mieć działający telefon w trakcie siedzenia w necie - więc odpada...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 28, 2009, 20:58:15 »

Offline arczar

« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:03:54 »
arczar> ja mam 10GB za 45zł, a wlasciwie za kilka dni już miałem.
ogólnie ichnie nodeB są często przeciążone. przez rok miałem lepsze i gorsze okresy, czasem tragedia, ale 1mbit/s to rzadko widywałem ;D
ogólnie jaka cena taka jakość ;)

Dokładnie o tej samej ofercie myślałem, bo mam abonament dla firm u nich więc też obowiązuje mnie ta promocja. Podsumowując:jakieś 80KB/s da się na tym wykręcić?

Zastanawiam sie nad ofertami i szukam alternatywy dla miejscowych dostawców...(do tej pory mialem neo 512)

*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline atanor

« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:31:44 »
sms spokojnie dochodzą jak jestem online, a rozmowy to zaraz sprawdze ;D

Dokładnie o tej samej ofercie myślałem, bo mam abonament dla firm u nich więc też obowiązuje mnie ta promocja. Podsumowując:jakieś 80KB/s da się na tym wykręcić?

Zastanawiam sie nad ofertami i szukam alternatywy dla miejscowych dostawców...(do tej pory mialem neo 512)

no przecież ci mówię, ze zależy od obciążenia konkretnego nadajnika (godzina, dzień, miejsce). czasem będziesz miał 30, najczęściej 80, a czasem poleci 125KB/s.  play ma tez taki dynks, że pierwsze 7 dni kiedy możesz zwrócić neta działa znakomicie, wiec na testy najlepiej kup sobie prepaida i sam se sprawdź obciążenie "swojego" nodeB.

jest tak jak myślałem. podczas połączenia z internetem można wysyłać/odbierać smsy i rozmawiać przez telefon.

mod: szanownemu adminowi przypominamy o funkcji "Modyfikuj", która działa przez 30 minut, zasad chyba nie muszę przypominać ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2009, 21:50:07 wysłana przez crimson »

Offline rumcajs

« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 28, 2009, 21:49:52 »
ooo... muszę to oblukać - dzięki chłopaku

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 29, 2009, 02:54:17 »
używałem swego czasu playonline i niestety kupa straszna. Tam dzie zasięg plusa był ok 3 kreski miałem połowę playonline. Przy internecie była trochę masakra. Połaczenie niby 7,2 Mbit, ale rwalo i realny transfer na poziomie 30 KB.
W tym samym miejscu na blueconnect targałem z prędkością 130 KB
W Playonline  jest wszystko git jak się jest w dobrej lokalizacji. Poza aglomeracją już niestety kupa :/

Offline atanor

« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 29, 2009, 03:47:45 »
ja mieszkałem w odległości 300m od dwóch nodeB playa i jakoś nie pomogło. to nie jest kwestia zasięgu, tylko obciążenia.
play ma najkorzystniejsze oferty (cena, długośc umowy, limity) i system nie radzi sobie z 200tys klientów skupionych w aglomeracjach. ot cały problem.

Offline Doczu

« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:41:47 »
tak tu się zgodzę.
Ja byłem niemal w idealnym trójkacie pomiędzy przekaźnikami playa na Skarbku w katowicach, na Qubusie i zdaje się na Kościele Mariackim w Katowicach. Do wszystkich tych 3 przekaźników miałem niemal równą odległość ok 300-400m, z tym że pracuję w głębi budynku, i moje okna są ofoliowane, więc trochę sygnał był stłumiony.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 29, 2009, 07:41:47 »

Offline arczar

« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:18:22 »
play ma tez taki dynks, że pierwsze 7 dni kiedy możesz zwrócić neta działa znakomicie, wiec na testy najlepiej kup sobie prepaida i sam se sprawdź obciążenie "swojego" nodeB.

troche lipa, bo biorąc na karte nie ma modemu( a jak jest to za normalną kase a nie jak w abonamencie za 1zł ;D)-trzeba kupić samemu... chyba że od kogoś pożycze. Lub wziąść ten z modemem za ponad 250zł i zwrócić po 7 dniach...
*Przykazanie dla admina: "Nie jest też dobrze wymierzyć grzywnę prawemu. Bić szlachetnych jest wbrew prostolinijności" ;D
*Dla forumowiczów:         "Kto powściąga swe wypowiedzi, ten posiada wiedzę, a mąż odznaczający się rozeznaniem                               zachowuje spokojnego ducha." ;D
*Dla... :                                    "Nawet głupi, gdy milczy, będzie uchodził za mądrego; kto zamyka swe wargi — za mającego zrozumienie." ;D

Offline Warzyn

« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:20:48 »
Arczar 3/4 komórek działa jak modem tych czasach tylko musisz przykablować.
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

Offline Doczu

« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 29, 2009, 10:59:18 »
To co napisał Atanor o 7 dniach, to prawda. Kolega z pracy wlasnie tak został zrobiony na szaro.
A co do zliczania transferu, to polecam darmowy programik, który bardzo fajnie zlicza transfer oraz ilośc pozostałego nam transferu oraz robi jeszcze kilka ciekawych rzeczy.
Program nazywa się TopNet_Info i do pobrania jest z http://www.bez-kabli.pl/files/prog/TNI/top_netinfo.zip
Natomiast na tej stronie można sledzić rozwój programu http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557

Offline arczar

« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 29, 2009, 20:35:10 »
Arczar 3/4 komórek działa jak modem tych czasach tylko musisz przykablować.

Ale ja to wiem... tylko nie na każdym telefonie wyciągnę tego 1Mbita/s, na szczęście sprawdziłem swoje telefony - mamusia ma HSDPA w E66 ;D

Offline cynik

• Kometa Halleya

« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 29, 2009, 21:28:01 »
iPlus teraz wprowadza probnie nielimitowana ilosc danych w godzinach nocnych, poki co probnie na miesiac, fajnie, ze cos ruszylo w tej sprawie w koncu.

http://komorkomania.pl/2009/12/23/iplusopobiercz-nocna-taryfa-bez-dodatkowych-oplat/
najmlodszy emeryt malopolski.

Offline Doczu

« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 30, 2009, 04:38:17 »

Offline atanor

« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 21, 2010, 22:26:13 »
w sumie na ma odpowiedniego wątku to tutaj podczepię info:

GG Network, czyli gadu gadu wprowadziło nowa usługę http://gaducha.pl/

W skrócie należy wpisać na stronie żądany numer telefonu (stacjonarnym, komórkowym, krajowym lub zagranicznym), wpisując również nasz nr stacjonarny lub komórkowy. Po chwili Gaducha zadzwoni na nasz telefon i połączy rozmowę.

Ceny są bardzo konkurencyjne przy dłuższych rozmowach.

źródło:http://t-k.pl/p/news?i25=8436

widzę, że GG się rozwija, oby tak dalej, ale żeby po drodze nie zgubili jakości jak miało to miejsce z internetem w GaduAir.
na dłuższe rozmowy jak znalazł, zwłaszcza jak się posada konto GA.
zwłaszcza do playa opłaca się dzwonić, bo wychodzi od 1zł za 5 min, a nie 75gr za min jak to niektórzy mają.
jeden "impuls"kosztuje 1zł za 5 do 45 min w zalezności od konfiguracji (stacjonarny, komórka, zagranica)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2010, 22:29:35 wysłana przez atanor »

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:41:46 »
Globalna sieć, od piątku, wysyła mnie taki komunikat : "Przekroczono limit czasu połączenia" a otwieranie 1 strony trwa 5 - 10 minut. Co się stało ? ;D Internet mam z Play.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:41:46 »

Offline rumcajs

« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 12, 2010, 10:19:25 »
spytaj atanora, on jest guru od tych wszystkich bezprzewodowych badziewi

Offline czis

« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 12, 2010, 10:44:50 »
pewnie przekroczyłeś limit jaki masz w danym okresie rozliczeniowym...

Offline atanor

« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 12, 2010, 12:56:16 »
no tak to bywa jak się nie pilnuje limitu. ja własnie zakochałem się w Chromku, Firefox to przy nim wóz kempingowy ;D

Offline semow

« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 12, 2010, 12:57:55 »
Masz playa online? W sensie ten bezprzewodowy na modem usb?

Offline atanor

« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:00:58 »
ja teraz mam iplusa

Offline Human

« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:03:39 »
Kurna... Pilnowanie limitu tranfseru, na ile to starcza, na jeden dzień?
Never trust a smiling cat

Offline semow

« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:10:55 »
Szukam kogoś z play online bo mi bezprzewodowy potrzebny a play tani. Tylko z tego co widzę transfer nieco mniejszy niż w pozostałych sieciach. O limity się nie martwię bo 1-2 gb/miesiąc wystarczy.

Offline atanor

« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:18:00 »
limit zawsze kończę dzień przed nowym okresem rozliczeniowym ;D
trzeba wiedzieć jak oszczędzać dane, ja nawet nie wysyłam statystyk do genuisa.
a w nocy ściągam co chce, bo mam 100gb z ipusopobieracza.

semow> play strasznie muli, bierz orange za 39zł (lub bez modemu za 29zł na 12mc) lub iplusa student za 39 wszystko ma po 2 gb.
możesz też zwykłego iplusa zapodać 3gb za 49zł.

Offline semow

« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:21:23 »
Mnie to raczej opcja na kartę interesuje, modemy huaiwei na allegro poniżej 100 zł chodzą. Używałem orange ale mimo deklarowanego 7,2 mb chodzi dużo wolniej niż mój kablowy 512. Żeby było jeszcze gorzej to sobie nie wyobrażam.

Offline Gargamel

• Prawda to Metal

« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 12, 2010, 13:28:14 »
Mam play online, było wszystko ok przez 4 miesiące, w piątek zapłaciłem fakturę i nadal jestem w dupie.
"...jedno pragnienie, nieodmiennie suszy..."
http://www.youtube.com/watch?v=mmih6Xf6eyQ