Autor Wątek: Obróbka zdjęć: programy, pomysły, rady  (Przeczytany 29610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline semow

Odp: Obróbka zdjęć: programy, pomysły, rady
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 11, 2011, 23:01:03 »
z całym szacunkiem, tersan nie wygląda jak Schwarzenegger, a daje radę, kwestia woli
z całym szacunkiem, nie trzeba być Schwarzeneggerem żeby latać po górach choćby z 20 kg plecakiem, jak to wiele osób czyni.
nie jest problemem to że statyw jest ciężki tylko to, że człowiek współczesny nie chce dźwigać niepotrzebnych rzeczy :P

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #75 dnia: Październik 11, 2011, 23:01:03 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #76 dnia: Październik 11, 2011, 23:03:04 »
z całym szacunkiem, nie trzeba być Schwarzeneggerem żeby latać po górach choćby z 20 kg plecakiem, jak to wiele osób czyni.
nie jest problemem to że statyw jest ciężki tylko to, że człowiek współczesny nie chce dźwigać niepotrzebnych rzeczy :P

lenistwo, to jedno, a drugie kwestia priorytetów, co kto uważa za niepotrzebne
nie jestem całkowicie bezużyteczny, przecież zawsze mogę służyć za zły przykład

stormbringer coming time to die

misio

« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:24:55 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:28:13 »
dobra sprawa, żałuję że do XP nie ma

misio

« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:31:42 »

Offline renko

« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:36:26 »
E, Irfanview ma to od milionów lat :P

misio

« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:37:44 »
Co ma? Podgląd plików raw w folderze bez wchodzenia w sam program?

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 26, 2012, 20:37:44 »

Offline crimson

• rocznik '89

« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 26, 2012, 21:18:21 »
reniu, ale tu biega o to, że fotki w RAW-ach wyświetlają się normalnie i normalnie się je otwiera, tak jak JPEG-i z pozycji windowsowskiej przeglądarki do, kopiujesz do folderu i pokazują się jak JPEG

Offline renko

« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 26, 2012, 21:40:48 »
No ja mówię o tym, że nie lubię przeglądarki windowsowej i od kiedy pamiętam jako domyślną mam zainstalowanego irfana. Tam jest plugin, który pozwala właśnie w ten sposób, jak zwykłe jpgi, przeglądać RAWy.

ok, w folderach nie ma miniaturek. o tym nie pomyślałem.

misio

« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 26, 2012, 21:47:43 »
A tylko mi o foldery chodziło ;).

Offline Jonasz

« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 21, 2013, 13:34:38 »
Przy okazji porządków świątecznych na dysku wyskoczył mi problem jak automatycznie posegregować zdjęcia do katalogów i przy okazji usunąć duplikaty. Jedyne co mi przyszło do głowy to utworzyć katalogi na podstawie dat utworzenia plików odczytanych z danych EXIF zapisanych w plikach, pytanie tylko czy jest jakiś program do tego czy trzeba samemu coś wykombinować. Trochę szukałem w necie informacji, ale nie znalazłem nic fajnego.

Offline Yatzek

« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 21, 2013, 14:00:53 »
Przy okazji porządków świątecznych na dysku wyskoczył mi problem jak automatycznie posegregować zdjęcia do katalogów i przy okazji usunąć duplikaty. Jedyne co mi przyszło do głowy to utworzyć katalogi na podstawie dat utworzenia plików odczytanych z danych EXIF zapisanych w plikach, pytanie tylko czy jest jakiś program do tego czy trzeba samemu coś wykombinować. Trochę szukałem w necie informacji, ale nie znalazłem nic fajnego.

Chyba nie do końca zrozumiałem o co chodzi z tymi katalogami. Jeśli chcesz zmienić datę pliku na tą zapisaną w danych EXIF (jeśli plik ją nadal posiada), to możesz użyć przeglądarki Fastone Image Viewer i w menu Narzędzia wybrać dla zaznaczonych plików opcję Zmień znacznik czasu wybranych obrazów, na datę wykonania zdjęcia z danych EXIF.
Fastone Image Viewer-a używam jako domyślnej przeglądarki do zdjęć, ma sporo użytecznych opcji, jest darmowa i po Polsku.
Do niektórych zadań posiłkuję się IrfanView, no a obróbka zaawansowana to już inne narzędzia.
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Photon

« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 21, 2013, 14:52:15 »
chodzi chyba o "Herkulesa," który posprząta "stajnię Augiasza"...w oparciu o datę z Exifa...
Czyli burdel w zdjęciach z kilku lat... a trzeba potworzyć katalogi i poukładać datami. Taki program nie wydaje się być szczególnie skomplikowany, coś powinno się znaleźć...
Szczerze współczuję.
Katalog ze zdjęciami, to jedna z bardzo niewielu rzeczy, w których mam niemal książkowy, konsekwentny porządek od 2006 roku... inaczej bym chyba oszalał, próbując coś znaleźć

Offline Jonasz

« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 21, 2013, 16:47:56 »
No właśnie, zacząłem bawić się skryptami w powershellu, niestety bez zadawalających efektów. Podobnie było z darmową wersją PhotoMove, na ok. 16tys. plików ( skąd ja tyle tego mam :o ) "uporządkował" ok 12tys. Jak się okazało niestety nie we wszystkich plikach info o dacie jest wpisane, a czasami jest niepoprawne. W związku z tym algorytm działania musi być trochę bardziej wyrafinowany. Po pierwsze wydaje mi się trzeba wybrać fotki z aparatów gdzie te informacje są pewne. Pozostałe trzeba porządkować chyba w odniesieniu do katalogów źródłowych (fotografie są częściowo uporządkowane). Więcej pomysłów na razie nie mam  :-\

Offline Yatzek

« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 21, 2013, 16:50:33 »
Do wyszukiwania duplikatów mogę polecić Alldup - fajna nazwa  :D
Mnogość opcji wyszukiwania, filtrowania itd. Jedynym brakiem może być brak polskiej wersji programu.

Przy porządkowaniu zdjęć z nieustawioną datą w aparacie, to już automatyzm wysiada. A jeszcze jak zdjęcie było później obrobione i data znowu się zmieniła, to ja już bardzo dziękuję za takie zajęcie...  ::)

No cóż, czyszczenie stajni Augiasza poszło sposobem. Tu raczej potrzebna jest żmudna analiza. To będzie prędzej 12 Prac Herkulesa  ;D
Wędrówką życie jest człowieka...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 21, 2013, 16:50:33 »

Offline Warzyn

« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 26, 2013, 15:22:06 »
Ja do wyszukiwania wszystkich dupikatów polecam Anti-Twin, zalety:
- Zaznaczanie całych folderów
- Podgląd plików
- Prównywanie w tym samym katalogu

I co dla mnie najważniejsze, można zdublowane pliki skopiować do osobnego folderu, a nie do kosza.
Polecam
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

« Odpowiedź #91 dnia: Październik 31, 2014, 21:54:39 »
do tej pory zawsze korzystałem z PS'a, zachciało mi się liznąć osławionego lightrooma i pojawił się problem...  Po zainstalowaniu programu zdjęcia są w ogóle niewidoczne, zarówno w miniaturkach jak i całości. Przeinstalowanie nic nie daje, zainstalowanie innych wersji z sieci również. Co z nim nie tak, a może mam coś skopane? PS CC śmiga u mnie normalnie.

Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline esperal

« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 01, 2014, 16:12:32 »
Jaki masz aparat i jaką wersję Lightrooma?

Offline fuen

« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 01, 2014, 19:08:38 »
Obrazek sugeruje, że nie widzi jotpegów, czyli winne są ustawienia. Zobacz w konfiguracji, gdzie Lightroom trzyma swoją bazę (miniaturki, opis zmian w plikach), zobacz, czy program ma możliwość zapisu w tym katalogu i czy nie ma jakichś ograniczeń co do objętości zajmowanego miejsca na dysku.

« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 01, 2014, 21:16:05 »
Jaki masz aparat i jaką wersję Lightrooma?
Panasy FZ38 i LX7
wer 5.6

Obrazek sugeruje, że nie widzi jotpegów, czyli winne są ustawienia. Zobacz w konfiguracji, gdzie Lightroom trzyma swoją bazę (miniaturki, opis zmian w plikach), zobacz, czy program ma możliwość zapisu w tym katalogu i czy nie ma jakichś ograniczeń co do objętości zajmowanego miejsca na dysku.
chodzi Ci o te ustawienia na ss? Jest tam tylko TIFF I PSD. Drugi ss też wrzucam choć nie wiem czy konkretnie o to Ci chodziło. Jeśli nie będzie się dało nic z tym zrobić to trudno, rozwód z PS zostanie odwołany.

BTW dzisiaj w zabawie z PS'em zmajstrowałem dla kumpla do gry takiego oto herbusia :D

Offline jagular

« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 03, 2014, 07:17:41 »
ja do mojego 70D musiałem ściągnąć DNGConverter bo mi nie widziało Rawów, program jest darmowy tylko upierdliwe jest konwertowanie

Offline fuen

« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 03, 2014, 16:07:11 »
Poszukaj pliku Lightroom 2 Preferences.agprefs i go wywal. Później uruchom, wskaż mu katalog, w którym na pewno masz prawo zapisu i próbuj zaimportować pliki. Jeśli sytuacja znów się powtórzy, to jutro popatrzę w pracy, LR mam tylko służbowo.

« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 03, 2014, 19:00:17 »
ja do mojego 70D musiałem ściągnąć DNGConverter bo mi nie widziało Rawów, program jest darmowy tylko upierdliwe jest konwertowanie
u mnie nie widzi żadnego formatu a próbowałem różne
Poszukaj pliku Lightroom 2 Preferences.agprefs i go wywal. Później uruchom, wskaż mu katalog, w którym na pewno masz prawo zapisu i próbuj zaimportować pliki. Jeśli sytuacja znów się powtórzy, to jutro popatrzę w pracy, LR mam tylko służbowo.
ni ma takiego pliku, albo nie umiem go znaleźć... Dam se chyba na wstrzymanie z LR, lepsze jest wrogiem dobrego dlatego zostanę przy poczciwym PS'ie  :)

Offline jagular

« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 03, 2014, 19:04:26 »
To może ściągnij DxO pro 8, do końca stycznia można za darmo ściągać tą wersje

« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 03, 2014, 19:32:48 »
To może ściągnij DxO pro 8, do końca stycznia można za darmo ściągać tą wersje
Jeśli lepsze toto od fotoszłopa cc to zasysam, w innym razie nie ma sensu bo tak jak już wspominałem PS wystarczał mi aż nadto.