Autor Wątek: [Smartfony] Krüger&Matz Drive  (Przeczytany 26692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

Odp: [Smartfony] Krüger&Matz Drive
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2014, 19:08:34 »
Panie Inżynierze, postaram się to szybko ogarnąć ;).

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2014, 19:08:34 »

Offline Koshal

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2014, 06:34:40 »
Panie Inżynierze, postaram się to szybko ogarnąć ;).
Rad będę niezmiernie :p
"Przyszłość Nie Jest Nam Do Niczego Potrzebna - Powiedział Mędrzec
W Chwili Obecnej Mamy Wszystko, Czego Nam Potrzeba"

misio

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2014, 18:21:05 »
Zaaplikowałem sobie Clean Mastera - na kompie znany jako CCleaner - i zżarło mi od rana ledwie 10% baterii po włączeniu w tym programie funkcji, która automatycznie czyści, po zablokowaniu ekranu, pamięć podręczną oraz wyłącza aplikacje- oczywiście wszystkie reguły możemy sobie sami wyznaczyć.

misio

« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2014, 11:19:21 »
Nawiązując do wczorajszej informacji o Cleanie oraz tego co pisał Doczu: bateria zaczyna się stabilizować i powoli brak jest takich nagłych spadków naładowania, o których pisał też Alpamayo. Dziś rozpoczął się trzeci dzień od naładowania i na tę chwilę jest 13% w akusie. Użytkowanie bez zmian, czyli takie jak opisywałem wcześniej.

« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 20, 2014, 15:03:51 »
Dzisiaj przetestowałem haiera w terenie. Tel naładowany 100%, zasięg sieci wyłączony całkowicie, sports tracker chodził łącznie przez 8h w trybie max dokładny ( zapis śladu offline). Dystans po okolicznych górkach 34km, zużycie baterii 16% (84% naładowania). W porównaniu do moich poprzednich smartfonów to przepaść gdzie, xperia neo v miała po plus minus 8h identycznej pracy ok. 20%, xperia active ok. 20% i htc one s 30% / 35% Haierek w porównaniu do tych telefonów to mocarz bateryjny :) Samuraj, ciekaw jestem jak u Ciebie spisze się w terenie te 4000mAh z włączonym GPS'em, daj znać  :)

Dla porównania dzisiaj pojeździłem na rowerze po okolicznych górkach z Drivem. Przez 2h włączony sports tracker w identycznym ustawieniu co wyżej. Dystans 36km, czas pracy 2h - zużycie baterii 2% co daje jeszcze lepszy wynik niż w przypadku wynoszonego przeze mnie na piedestał Haiera.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 20, 2014, 23:54:27 »
próbka możliwości łapania fixa w domu przez Drive'a http://vimeo.com/89655443

misio

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2014, 15:22:30 »
Mości Samuraju, a dałbyś radę sprawdzić jakoś ile pociągnie tel na odpalonym locusie lub sports-trackerze ?

U mnie to wyglądało w pierwszej próbie tak, że w przeciągu 2h44m zeszło jakieś 10%. Z tymże 2h to było krążenie w jednym miejscu pod dachem w tzw. Decathlonie ;D. Zatem co rusz szukał fixa: więc jak szuka to żry mocno baterię ;D.
Taka drobna konkluzja ;D.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 27, 2014, 15:22:30 »

Offline Koshal

« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 27, 2014, 19:36:29 »
Dzięki ! To nadal niezle. Moj 'nibyniesmyrfon' nokia e72 po 4-5h mówi dobranoc.

misio

« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 27, 2014, 19:43:38 »
Z Ousim takie mieliśmy ;). Mi działał po 2 latach max 3 dni. Średnio dwa.

« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 05, 2014, 11:37:44 »
atomowa bateria drive'a ;D Jeszcze kapke i wybiją pełne 2 tygodnie.

misio

« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 05, 2014, 15:30:32 »
To Ty go chyba nie używasz ;D.
Mi wychodzą realne dwa dni plus kilka godzin dnia trzeciego ;).

« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 05, 2014, 16:14:08 »
nie no używam, ale nie katuje... Przez te 11 dni ( max 3h rozmów, sports tracker dokładnie 8h, kilka sms, godzinka przeglądania neta) Spersonalizowałem sobie tak fona aby zjadał jak najmniej baterii, nie używam jakichś zbędnych pierdów tylko to co jest mi niezbędne, reszta raus.

misio

« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 05, 2014, 16:49:46 »
Ja tam go ostro katuję jednak i trzyma mi jak wyżej.

Offline Koshal

« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 09, 2014, 13:59:05 »
Widzieliście gdzieś do kupienia baterie do DRIVE'a?

misio

« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 09, 2014, 14:02:32 »
Pewnie u nich można.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 09, 2014, 14:02:32 »

« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 09, 2014, 17:33:05 »
Pewnie u nich można.
Pisałem do nich dwa razy w sprawie baterii i jak do tej pory zero jakiegokolwiek odzewu, delikatnie mówiąc mają dziwne podejście do klienta.

Offline EMES

« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 09, 2014, 20:26:48 »
Ale oni slyną z tego ;D
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 09, 2014, 21:59:31 »
Ale oni slyną z tego ;D

Słynne to są dla mnie takie informacje po dokonaniu zakupu ;D .
W tonie: ja wjebałem, to i Ty możesz ;D ;D ;D .

Cytuj (zaznaczone)
Lechpol
Miętne ul. Garwolińska 1
08-400 Garwolin
POLAND
tel +48 25 6850000
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2014, 22:18:35 wysłana przez Samuraj »

Offline EMES

« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 10, 2014, 10:59:08 »
Ale nie kumam w czym rzecz? Przecież nic nie wjebałeś bo o braku wsparcia i że to niszowy produkt była mowa więc zdawałeś sobie sprawę z tego wcześniej. Mnie właśnie to odstrasza w zakupie tego sprzętu. Bo o ile duże firmy też się wypinają na klientów po zakupie bo trza przecież sprzedać kolejny nowy produkt to społeczność i rynek daje radę czy to z bateriami czy softwarem i można sobie coś skompletować czy zaktualizować. Zakup powiększonej baterii do popularnych modeli nie jest już problemem - nawet ze specjalna, powiększoną klapką a do tego dochodzi kwesta aktualizacji oprogramowania ale o tym to już ati gdzieś wcześniej pisał.
Za drugą baterią to bym się rozejrzał u chińskiego producenta jak już coś.

misio

« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 10, 2014, 11:12:52 »
Ale ja nie twierdzę, że coś wjebałem, tylko wcześniej uczestnicząc w tym wątku, nie udzieliłeś np. takowej informacji o tym, że firma ta znana jest np. z braku kontaktu z klientem ;D.
Baterii nie będę szukał wśród chińskich odpowiedników, ale u nich i u nich ją zakupię. Nie ma innej opcji po prostu ;).
A ma być ona przydatna tylko na wyjazdach, bo obecnie te 2.5 dnia trzymania mnie kompletnie satysfakcjonują ;).

Offline EMES

« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 10, 2014, 12:54:07 »
no fakt, że czas pracy robi wrażenie jak cholera! a włączyłbyś gps-a i zobaczył jak to trzyma (?)
co do baterii to nie chodziło mi o chiński odpowiednik ;D - przecież oni to od chińczyków ciągną jak wszyscy dookoła chyba, że masz tam jakiś inny napis na baterii ?
a o braku konaku z klientem wcześniej nie wiedziałem - dopiero jak zacząłem szukać zmodowanego oprogramowania pod kątem ewentualnego zakupu to wyczytałem, że nie zakrzątają sobie głowę takimi drobiazgami ;D - zresztą i tak byś kupił ;D

misio

« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 10, 2014, 14:40:12 »
Mości Samuraju, a dałbyś radę sprawdzić jakoś ile pociągnie tel na odpalonym locusie lub sports-trackerze ?

U mnie to wyglądało w pierwszej próbie tak, że w przeciągu 2h44m zeszło jakieś 10%. Z tymże 2h to było krążenie w jednym miejscu pod dachem w tzw. Decathlonie ;D. Zatem co rusz szukał fixa: więc jak szuka to żry mocno baterię ;D.
Taka drobna konkluzja ;D.
Dzisiaj przetestowałem haiera w terenie. Tel naładowany 100%, zasięg sieci wyłączony całkowicie, sports tracker chodził łącznie przez 8h w trybie max dokładny ( zapis śladu offline). Dystans po okolicznych górkach 34km, zużycie baterii 16% (84% naładowania). W porównaniu do moich poprzednich smartfonów to przepaść gdzie, xperia neo v miała po plus minus 8h identycznej pracy ok. 20%, xperia active ok. 20% i htc one s 30% / 35% Haierek w porównaniu do tych telefonów to mocarz bateryjny :) Samuraj, ciekaw jestem jak u Ciebie spisze się w terenie te 4000mAh z włączonym GPS'em, daj znać  :)

Dla porównania dzisiaj pojeździłem na rowerze po okolicznych górkach z Drivem. Przez 2h włączony sports tracker w identycznym ustawieniu co wyżej. Dystans 36km, czas pracy 2h - zużycie baterii 2% co daje jeszcze lepszy wynik niż w przypadku wynoszonego przeze mnie na piedestał Haiera.

Offline EMES

« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 10, 2014, 17:50:32 »
hmmm, bardziej mi chodziło o to żebyś odpalił gps z jakąś aplikacją i zobaczył kiedy bateria zdechnie ;)

misio

« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 10, 2014, 18:15:58 »
No, właśnie to powyżej zrobiłem ;). ST przeca chodzi z GPSem ;). Jeśli 10% zużywa się w ok. 3h a telefon działa mi ok. 60h, to dość łatwo policzyć ile podziała np. przy włączonej nawigacji typu mapy google ;).

Offline EMES

« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 10, 2014, 18:38:08 »
Właśnie że nie.  To nie takie proste żeby tylko przeliczyć i już.;D