Autor Wątek: [Smartfony] Krüger&Matz Drive  (Przeczytany 26566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misio

[Smartfony] Krüger&Matz Drive
« dnia: Marzec 05, 2014, 09:30:01 »
Za radą Doczu zakupiłem K&M Drive.

http://www.krugermatz.com/pl/products/km0407

Wpadł mi wczoraj w ręce i na razie się nim bawię.
Odpakowany miał 64% naładowania baterii a po 13h działania w tym ok. 5 zabawy na średniej jasności ekranie, aktualizowaniu wszystkiego i instalowaniu wszystkich aplikacji, ustawianiu go, kilkukrotnym włączaniu i wyłączaniu, jest obecnie na poziomie 38%.

Pierwsze wrażenie jest takie, że jest plastykowy i ciężki. To drugie jest na plus, bo go nie zgubię a to pierwsze na minus ze względu na to, że ciężko dostać do niego dedykowane akcesoria.

Sam telefon otrzymujemy w ładnym opakowaniu wraz z ładowarką i słuchawkami oraz instrukcją, która, tak naprawdę, nic nie jest warta a dla kogoś, kto nie miał wcześniej do czynienia z Androidem, będzie po prostu porażką ;D.

Co do samego systemu: mam porównanie z 2.3.6 i z tym tu zainstalowanym 4.1- mówię tu o telefonach. Na pewno 2.3.6 ma bardziej [dla mnie!] intuicyjnie menu, jest dużo bardziej zadbany co do szczegółów, ale 4.1 jest jak błyskawica w porównaniu z nim ;). Trudniej w nim odnaleźć pewne szczegóły ustawień, ale to kwestia przyzwyczajenia.
W przypadku Drive system ten nie jest przetłumaczony w 100% i pojawia się kilka rzeczy w języku angielskim, co jednak nie jest dużym problemem.

Klapkę baterii zdejmuje się łatwo a samo włożenie i karty SIM i karty SD nie jest problemem. Drive posiada dwa sloty SIM i generalnie przy włożeniu do tego dedykowanego dla GSM mamy potem opcje wyboru podstawowych operatorów sieci bez podawania zasięgu netu a po włożeniu do drugiego dedykowanego GSM/WCDMA pojawiają się takie opcje jak np. Play 3G, Play 2G itd. itp. Pewnie różnicy nie ma żadnej w praktycznym wybieraniu operatora, ale wygląda to specyficznie.

Jakość rozmów w porównaniu z Samsungiem Galaxy S Advance i Nokią E6 jest zadowalająca.

Na pewno minusem jest to, że w budziku brak jest alarmu inteligentnego oraz to, że stoper nie jest funkcją aplikacji zegara, ale oddzielną aplikacją właśnie. Brak też jest tutaj funkcji odliczania.

Dalsze uwagi pojawią się z czasem.
Jeśli chcecie coś wiedzieć: pytajcie. Postaram się odpowiedzieć.

forum.outdoor.org.pl

[Smartfony] Krüger&Matz Drive
« dnia: Marzec 05, 2014, 09:30:01 »

Odp: [Smartfony] Krüger&Matz Drive
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2014, 09:40:23 »
To Android - jak Ci nie pasuje, że zegar, stoper i budzik są w osobnych apkach, to ściągnij jedną, która ma to wszystko - znajdziesz tego pełno w Google Play. ;)

Customowe ROMy też się pewnie z czasem pojawią, więc system będzie i płynniejszy i lepiej przystosowany (choćby językowo). No chyba, że telefon okaże się zbyt niszowy nawet jak dla androidowej społeczności ;)
The road goes ever on and on...

misio

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2014, 09:45:32 »
Ja wiem, że coś jest w Google Play, ale piszę trochę porównawczo z 2.3.6 ;).

Offline EMES

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2014, 09:59:22 »
Alarm inteligentny? Czy Ty nie przesadzasz? ;D Chróst przecież samuraje budzą się na dźwięk wysuwanego miecza :P ;D
A o co Ci chodzi z tym plastikiem i nie pasującymi akcesoriami bo nie złapałem?

No chyba, że telefon okaże się zbyt niszowy nawet jak dla androidowej społeczności

to może być największa wada tego telefonu  (?)
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2014, 10:08:23 »
Taaa jest ;D. Ale ja ten alarm mega lubię i lepiej mi się przy nim budzi ;).

Telefon jest plastykowy po prostu i nie w nim grama metallic ;D.

Akcesoria dodatkowe typu gumowa osłona i siakeś jakieś takie inne są nie do otrzymania ;).

Cytat: wilkczarny w Dzisiaj o 09:40:23
No chyba, że telefon okaże się zbyt niszowy nawet jak dla androidowej społeczności

to może być największa wada tego telefonu  (?)

Nie wydaje mi się, żeby przy podstawowym użytkowaniu wraz z użytkowaniem nawet wielu aplikacji stanowiło to jakiś problem dla mnie na przykład, kiedy to zmienię telefon za jakiś pewnikiem rok.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2014, 10:11:02 »
ponć nie ma toto GPSa, prawda?

misio

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2014, 10:20:02 »
Zdecydowanie ma:

http://www.gsmmaniak.pl/276076/test-krugermatz-drive/

W specyfikacji również jest to opisane.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2014, 10:20:02 »

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2014, 13:20:17 »
Co do custom romów, to optymistą nadmiernym bym nie był, ale może coś z uniwersali da się zainstalować.
Co do plasticznego wykonania ostrzegałem, ale sam w praktyce zobaczysz jak to wygląda. Wydaje mi się, że pierwsze wrażenie może być błędne.
Daj znać jak bateria się spisuje jak już poużywasz trochę.
Co do inteligentnego alarmu, stoperów itp - tym bym się naprawdę nie przejmował. Z marketu targasz stoper i Gentle Alarm i po kłopocie :)
Instrukcja obsługi, w takiej formie to obecnie standard. Już nikt nie dodaje książeczek po kilkadziesiąt stron. Wszystko jest w PDF'ach a w pudełku tylko zajawki. Takie czasy :)

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2014, 14:48:18 »
Wszystko jest w PDF'ach a w pudełku tylko zajawki. Takie czasy :)
ekologiczne czasy  ;D
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

misio

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2014, 15:00:05 »
Wszystko jasne, Doczu, ale robię sobie luźne porównanie z 2.3.6 i dzień po przesiadce widzę takowe minusy.
O instrukcji piszę jedynie informacyjnie ;).

Offline Pablo666

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2014, 15:14:40 »
Eeee was is alarm inteligentny??
Całe życie z wariatami....

Offline atanor

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2014, 16:54:44 »
W Samsungu przed właściwym alarmem jest powolne wybudzanie inną nie narzucającą się, powoli narastającą muzyczką, są też różne sposoby drzemki, łącznie z głosowymi komendami, obracaniem telefonu, itd. Ogólnie takie aplikację są dostępne w Play, np. Sleep as Android https://play.google.com/store/apps/details?id=com.urbandroid.sleep&hl=pl

Offline Edwinz0r

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2014, 21:43:49 »
Ej kurde... na jakiej zasadzie to ocenia fazy snu (nie znalazlem w opisie)? Masz EEG przypięte do mózgu?! :P

misio

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2014, 21:44:34 »
Ściema to jest ;D.
Po prostu dzwoni kilka minut wcześniej i tyle ;D.

Offline atanor

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2014, 22:34:08 »
po odglosach

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2014, 22:34:08 »

Offline Pablo666

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2014, 22:41:22 »
Aaaaa znaczy sie pierdzielenie kotka za pomoca młotka :D
Całe życie z wariatami....

Offline madmun

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2014, 23:13:25 »
Ej kurde... na jakiej zasadzie to ocenia fazy snu (nie znalazlem w opisie)? Masz EEG przypięte do mózgu?! :P

W REM sie nie ruszasz, a w NREM w którymyś stadium się poruszasz, fazy się powtarzają cyklicznie co 90 minut,  Sleep as Android liczy fazy od momentu kiedy się przestajesz ruszać (akcelerometr + mikrofon) i sobie odlicza te fazy + koryguje jak zaczniesz się ruszać ( wtedy wie ze na 100% nie jesteś w remie) i tak ustala budzik abyś się obudził w odpowiedniej fazie - teoria

Jest darmowa wersja, spróbować przez tydzień proszę i zobaczyć czy działa :) nic nie stracisz - praktyka
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2014, 23:17:43 »
Ano teoria.
I na tym zamknijmy sprawę ;D.
Szczególnie jak się śpi z żoną, albo z dzieckiem, albo ma się dziecko, albo obok jest impreza, albo tv chodzi, albo cokolwiek innego ;D.
Ale jak śpisz sam i jest cicho, to w miarę działa ;D.

Offline madmun

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2014, 23:51:31 »
Ano teoria.
I na tym zamknijmy sprawę .
Szczególnie jak się śpi z żoną, albo z dzieckiem, albo ma się dziecko, albo obok jest impreza, albo tv chodzi, albo cokolwiek innego .
Ale jak śpisz sam i jest cicho, to w miarę działa .

w instrukcji piszę że kozły, psy, żony, dzieci, koty mają zakaz spania w tym samym łożu ;D
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

misio

« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2014, 07:49:14 »
A Fakt pisze też, że od spania z żoną mózg się psuje. Właśnie w tv mówili ;D .

I jedziem z koksem: ładowanie do 100% zakończone o 7:30.

misio

« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2014, 21:04:31 »
Telefon jest łącznie od 13g 46minut na własnych nogach.
Akus stoi na poziomie 60%.
Ilość wygadanych minut: 1g 17m 43s
Ekran działał łącznie w trybie auto przez: 2g 33m 2s
Czyli telefon non toper w użyciu: smsy, net, aplikacje, zabawa z ustawieniami.

Generalnie rzecz biorąc pojawia mi się na razie jeden problem: łącznie przez BT z zestawem głośnomówiącym w aucie.
Ciągle mi rozłącza, albo powoduje jakiś błąd, który prowadzi do konieczności restartu telefonu, bo nie można wykonać wtedy żadnych połączeń nawet bez włączonego BT.
Poza tym nie widzi urządzenia pt. zestaw głośnomówiący mimo, że trzy inne telefony tak.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2014, 21:17:11 wysłana przez Samuraj »

misio

« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 07, 2014, 07:58:43 »
Od wczorajszego wpisu spotkało mnie jeszcze ok. 20 minut rozmów i trochę grzebania w telefonie.
Rankiem powitał mnie telefon z 51% naładowania.
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2014, 14:54:39 wysłana przez Samuraj »

misio

« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2014, 20:59:16 »
Cały kolejny dzień za nami.
Na tę chwilę jest 13%, ale muszę go dziś wykończyć.
Za nami ciężki dzień, bo jutro turniej: ponad 2h rozmów i jakieś 2h słuchania muzyki w aucie- to drugie na wyłączonym ekranie oczywiście. Plus sprawdzanie poczty, kilka chwil na outdoorze i facebooczek ;D.
Obecnie wykańczam go na full włączonym ekranie puszczając "Akademię Pana Kleksa" ;D.

Offline EMES

« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2014, 21:22:35 »
ufa nie mogę doczekać się kolejnego wpisu
kiedy padnie??? czy da radę??? ;D
Ad vivendum velut ad natandum is melior qui onere liberior

misio

« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2014, 21:25:39 »
Bo są dwa wyjścia: albo będę zmieniał baterię w Samsungach co 8h używania, jak to miało miejsce obecnie, albo mi coś podziała porządnie przynajmniej dwie doby. Liczę na to drugie rozwiązanie. Galaxy S od pierwszego dnia działał mi niecałe 12h.

A tu coś dla Ciebie: http://www.youtube.com/watch?v=BoMJ0pg2HBU