Autor Wątek: [Akcesoria] Po prostu Earl  (Przeczytany 10114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madmun

[Akcesoria] Po prostu Earl
« dnia: Styczeń 08, 2014, 11:27:08 »
Była zbiórka pieniędzy na kick coś tam, ale nie wierzyłem że im się uda, a jednak !

Earl powstał !

http://www.meetearl.com/

Specifications:   
 Android 4.1 - można praktycznie wszystkie APK z marketu zainstalować, locusy, sport trackery i inne  !
 Flexible 6" E-ink screen (1024x768) - brak szkalnej powłoki, nie można go rozbić 
 Sunlight viewable with lunar lantern mode - podświetalnie
 Glove friendly IR touchscreen - działa jak stary Kindle Touch, diody w podczerwienie w okół ekranu, można używać rękawiczek, czekanu, parówki czy co  tam macie pod ręką
 Waterproof shell, 30 min na 1 metrze IP67, gwarantowane temperatury działania 0 do +50
 Kickstand
 Solar charging ( w 5h łądowanie do pełna, 18% sprawność ładowarki)
 i.MX 6 DualLite 1GHz Cortex A9
 1GB ram  16GB memory + microSD
 Wifi b/g/n
 BT 4.0
 ANT+ (czujniki, pulsometry, krokomierze, termometry, kadencja itd,) Szaleństwo !
 NFC
 FRS/GMRS/MURS - Krótkofalówka !! :)
 GPS + GLONASS
 Accelerometer
 Gyroscope
 Magnetometer
 Temperature - termometr
 Barometer - barometr
 Humidity - higrometr
 Anemometer - anemometr
 AM/FM/SW/LW - radio
 IR blaster - podczerwień
 20+ hour battery
 3.5mm TRRS headphone/microphone jack
 20" usb lanyard
 303 grams (10.8 oz)
 183mm x 121mm x 15mm (7.2" x 4.75" x 0.6")

Cena 300 usd,

Mój następny zakup :)
Brakuje tylko otwieracza do browara i obsługi kart sim
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 11:40:48 wysłana przez Samuraj »
R.T.F.M
outdoor to nie rurki z kremem

forum.outdoor.org.pl

[Akcesoria] Po prostu Earl
« dnia: Styczeń 08, 2014, 11:27:08 »

Offline Łużyn

Odp: Po prostu Earl
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2014, 11:47:59 »
Mój następny zakup :)
Brakuje tylko otwieracza do browara i obsługi kart sim

i miecza świetlnego ;)

zajebisty sprzęt, aż nie chce się wierzyć... z czymś takim można zawojować rynek!
boję się ceny jaka będzie w Europie ale ustawiam się w kolejce :)
"Na świecie są 2 rzeczy nie do zaj***nia: armia czerwona i polski turysta!"

Offline ramol

Odp: [Akcesoria] Po prostu Earl
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2014, 12:27:04 »
Ten zakres temperatur użytkowania , typowy dla większości elektroniki 0-50 mnie dobija  :(,
teoretycznie mało który sprzęt wytrzzymuje na mrozie.
Ale ładowanie solarne wbudowane - bajka  :)

Offline madmun

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:14:42 »
boję się ceny jaka będzie w Europie ale ustawiam się w kolejce

Cena będzie 300 usd + cło + 19 usd wysyłka + vat od tego wszystkiego :) czyli 400,
Lub trzeba będzie nakombinować się z wysyłką, możliwe też że wyślą to jako gift i przejdzie urząd ...

Ten zakres temperatur użytkowania , typowy dla większości elektroniki 0-50 mnie dobija  ,

Tutaj ekran generalnie będzie robił najwięcej problemów, będzie wolniej reagował do -10 spokojnie daje radę,
A ten zakres, no wiadomo każdy producent woli się zabezpieczyć, mi z elektroniki tylko raz obiektyw zamarzł, wszystko inne zawsze działało
R.T.F.M

Offline Łużyn

« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:46:14 »
boję się ceny jaka będzie w Europie ale ustawiam się w kolejce

Cena będzie 300 usd + cło + 19 usd wysyłka + vat od tego wszystkiego :) czyli 400,
Lub trzeba będzie nakombinować się z wysyłką, możliwe też że wyślą to jako gift i przejdzie urząd ...

Ten zakres temperatur użytkowania , typowy dla większości elektroniki 0-50 mnie dobija  ,

Tutaj ekran generalnie będzie robił najwięcej problemów, będzie wolniej reagował do -10 spokojnie daje radę,
A ten zakres, no wiadomo każdy producent woli się zabezpieczyć, mi z elektroniki tylko raz obiektyw zamarzł, wszystko inne zawsze działało

trzeba będzie na firmę kupić ;)

kumpel zwrócił mi uwagę, że e-ink ma tendencję do zamarzania -prawda to?

Offline madmun

« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:48:30 »

Do -10 jest spoko, mam/miałem 3 ekrany e-ink, jest spowolniony przy takiej temperaturze, niżej nie sprawdzałem...bo ostatnio jest problem z zimą ..

p.s za oknem mam + 10,2 :)
R.T.F.M

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:51:01 »

Na pewno im zimniej, tym bardziej zwalnia. Ale jeszcze nie używałem go w takiej temperaturze, żeby stanął "całkowicie". Obstawiałbym, że wynosi ona ok. -15 i niżej...

EDIT: madmun mnie ubiegł ;)
The road goes ever on and on...

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2014, 13:51:01 »

Offline Łużyn

« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2014, 14:12:31 »
dzięki, czyli nie powinno być źle. fajnie, że Earl jest na androidzie - będzie podatny na modyfikacje :)

Offline Pablo666

« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:16:37 »
Mnie sie podoba :) mozna przemyslec zakup.
Całe życie z wariatami....

« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:30:55 »
Mnie sie podoba :) mozna przemyslec zakup.

To może jakieś zbiorcze zamówienie od razu - najlepiej przez kogoś, kto już siedzi w USA? ;D

Offline piterito

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:31:26 »
Teoretycznie niska temp podnosi efektywnosc ladowania ogniw .  Powinno to zrekompensowac troche szybsze rozladowywanie Zima. Zabawka fajna, ma wlasciwie wszystko co potrzeba w terenie. Nie doczytalem tylko czy barometr ma funkcje storm alarm  ;) Cena bardzo ok w porownaniu z wypasnymi gps-ami
https://forum.outdoor.org.pl/index.php?topic=17575.msg274814#msg274814

piję tylko czystą, palę tylko Klubowe... zdejm kapelusz

Offline Rychu

« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:40:29 »
i da radę czytać ebooki :-D
"I hate the people destroying my plans..." Acid Drinkers

Galeria zdjęć :)

« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:01:54 »
Teoretycznie niska temp podnosi efektywnosc ladowania ogniw .  Powinno to zrekompensowac troche szybsze rozladowywanie Zima. Zabawka fajna, ma wlasciwie wszystko co potrzeba w terenie. Nie doczytalem tylko czy barometr ma funkcje storm alarm  ;) Cena bardzo ok w porownaniu z wypasnymi gps-ami

piterito - jak miło, że dołączyłeś do nas w tej dyskusji... ;D Myślę, że storm alarm można rozwiązać za pomocą oprogramowania - czujnik w końcu już jest. :)

i da radę czytać ebooki :-D

Dokładnie! Nie trzeba brać i navi i kindle'a osobno ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2014, 16:12:04 wysłana przez wilkczarny »

Offline Yatzek

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:17:56 »
Nie doczytalem tylko czy barometr ma funkcje storm alarm

Jak tylko wejdzie na rynek Earl, w ślad za nim pojawi się wysyp aplikacji, pod warunkiem, że urządzenie nie zanotuje jakiejś wpadki. A wtedy można będzie z niego zrobić prawdziwy kombajn outdoorowy, choć w sumie już nim jest.
Pewnie też po pierwszych sukcesach pojawią się wersje rozwojowe, uwzględniające pełną specyfikę warunków pracy, tak jak w czołówce BD Storm, gdzie radiator diody podgrzewa baterie.
Ale niech na razie wejdzie na rynek i się na nim zadomowi...
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline madmun

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:32:24 »
Nie doczytalem tylko czy barometr ma funkcje storm alarm

Jak tylko wejdzie na rynek Earl, w ślad za nim pojawi się wysyp aplikacji, pod warunkiem, że urządzenie nie zanotuje jakiejś wpadki. A wtedy można będzie z niego zrobić prawdziwy kombajn outdoorowy, choć w sumie już nim jest.
Pewnie też po pierwszych sukcesach pojawią się wersje rozwojowe, uwzględniające pełną specyfikę warunków pracy, tak jak w czołówce BD Storm, gdzie radiator diody podgrzewa baterie.
Ale niech na razie wejdzie na rynek i się na nim zadomowi...

Nie będzie wysypu, bo end-user będzie wolił LCD, e-ink jest dość specyficzny.
E-ink jest dobre kilka lat już na rynku a dopiero teraz pierwszy telefon masowo trafia do sprzedaży  z użyciem tej technologi, a i tak ma 2 ekrany.
Przywołowywanie zacofanej czołowki jako przykładu rozwoju produktu to kiepskie porównanie :)
Tak mi się wydaje oczywiście
R.T.F.M

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2014, 21:32:24 »

Offline prosiakt

• nie jest tak źle , mogło być gorzej ...

« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2014, 22:55:35 »
Duże toto trochę , dodatkowy gadżet do zabierania w teren .A jeśli posiada panel słoneczny to mogło by też służyć jako awaryjna ładowarka do innych urzadzeń .

Offline Yatzek

« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2014, 23:23:20 »
Nie będzie wysypu, bo end-user będzie wolił LCD, e-ink jest dość specyficzny. (...)
Przywołowywanie zacofanej czołowki jako przykładu rozwoju produktu to kiepskie porównanie :)
Tak mi się wydaje oczywiście

Prorokiem nie jestem, więc się nie upieram przy swoim...
E-ink ma tę zaletę, że jeśli nie zmienia się treść, to wyświetlacz nie pobiera energii. Zatem używanie go jako mapnika (e-mapy) przy wyłączonym odbiorniku GPS i niekorzystaniu z pozostałych pożeraczy energii, można będzie długo pracować na zasilaniu. Dodatkowy panel fotowoltaiczny może uzupełnić energię tam, gdzie nie ma możliwości doładowania akumulatorów z sieci.
Zakładam, że twórcy jako grupę docelową określili nie mieszczucha fullHD fullwypas szpan/lans Nokia Tune, a raczej długodystansowego pożeracza dzikiego odoru, mającego inne priorytety i akceptującego niewielkie kompromisy.
Niewątpliwie jest to produkt niszowy, choć mnogość funkcji czyni go obiektem jeśli nie pożądania, to chcenia przez longwalkerów, offroadowych cyklistów, różnej maści górołazów, skautów, czy innych poszukiwaczy przygód.

Ponadto Android jest platformą, na którą powstało mnóstwo aplikacji i dostosowanie istniejących lub stworzenie nowych nie jest czymś niezwykłym.

Jeśli Earl znajdzie chętnych, to ma szansę rozwijać się sprawniej, niż zacofane produkty.  8)
Wędrówką życie jest człowieka...

Offline Doczu

• Cham nikczemnego wzrostu

« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2014, 14:36:23 »
FRS/GMRS/MURS - Krótkofalówka !! 
Nie ekscytowałbym się tak. Nokia 5410i tez niby miała tą funkcję, ale w praktyce była ona w PL bezuzyteczna.
Samo urzadzenie wygląda nienajgorzej z papieru.
Chetnie poczytam opinie pierwszych userów :)

Offline madmun

« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:01:12 »
FRS/GMRS/MURS - Krótkofalówka !! 
Nie ekscytowałbym się tak. Nokia 5410i tez niby miała tą funkcję, ale w praktyce była ona w PL bezuzyteczna.
Samo urzadzenie wygląda nienajgorzej z papieru.
Chetnie poczytam opinie pierwszych userów :)

Miałem ją ! :) nie pamiętam nic takiego
R.T.F.M

Offline Doczu

« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:12:52 »
Także ją miałem.
słowo klucz "Push-to-talk" się to zwało jeśli pamięć mnie nie zawodzi

Offline madmun

« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:17:39 »
Także ją miałem.

Ale Panie, PTT to leciało po BTS, musiałeś to aktywować, płacić za usługę, za necik, i było to tylko w plusie :) 
A tu jest normalne pasmo do krótkofalówek, GMRS mam choćby w swoich radiach w góry :)
R.T.F.M

Offline u99

• jedynym łatwym dniem był dzień wczorajszy...

« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:20:12 »
Także ją miałem.
Wydaje mi się, że ta funkcja wymagała aktywacji przez operatora. Przy najmniej u mnie próba wywoływała komunikat, że wymaga kontaktu z Plusem.   
pozdrawiam u99

Offline Doczu

« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:20:19 »
Aaa jak tak to inna bajka.
W tej nokii właśnie PTT było reklamowane jako funkcja krótkofalówki, a tak naprawdę nie było to nic innego jak np. obecne CB Radio na Androidzie :)

Offline madmun

« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 09, 2014, 15:24:05 »
Aaa jak tak to inna bajka.
W tej nokii właśnie PTT było reklamowane jako funkcja krótkofalówki, a tak naprawdę nie było to nic innego jak np. obecne CB Radio na Androidzie :)

Si, chcieli Ci oszukać :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Family_Radio_Service
http://en.wikipedia.org/wiki/General_Mobile_Radio_Service

one w Polsce są nie dozwolone ... a u nas tylko PMR http://pl.wikipedia.org/wiki/PMR_(radio)  Nie są ze sobą niestety kompatybilne
R.T.F.M

Offline atanor

« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2014, 08:21:59 »
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jaki ten Earl jest ogromny. Nie zmieści się do kieszeni. Praktycznie wyklucza go jako sprzęt podręczny, a to jest największą zaletą smartfona czy Garmina. Przypinanie takiej cegły do szelki plecaka (jak Garminy) też slabo widzę. Przerobiłem to z dużo mniejszym Note i jest na granicy komfortu, cokolwiek większego będzie po prostu przeszkadzać.
Ekran też będzie problematyczny, bo nie ma aplikacji, a zwłaszcza map turystycznych zoptymalizowanych pod czarno-biały. Dobra może powstanie jakaś wersja OSM, ale to za mało. Mogli zastosować LCD z doświetlaniem przez słońce (jak w Smart Watch 2). Responsywność e-ink też pozostawia wiele do życzenia, próba przeglądnięcia większego areału mapy będzie próbą cierpliwości.
Wątpliwości mam też co do pracy na baterii, w końcu stary Android, GPS,  dwurdzeniowy procek nie chodzą na wodę. Widać to w specyfikacji, 20h pracy na 3000mAh baterii to jest słabo, nawet bardzo. Już mój Note przy standardowym użytkowaniu w górach tyle wyciąga z palcem w... Ale co ja piszę, przecież smartfony w góry się nie nadają ze względu na krótki czas działania ;D
Ten mały panel nie wydali z zasilaniem Erla. Sądząc z wielkości będzie dawał 1W, przy zużyciu 1500mAh dziennie bez zewnętrznego zasilania się nie obejdzie.
Praca w rękawiczkach nie jest problemem przy nowoczesnych sensorach potencjałowych, za to digitizer ultradźwiękowy jest nieprecyzyjny.

To tyle jeżeli chodzi o kubeł wody na ten cały hurraoptymizm,  który też mi się na początku udzielił. Wydaje  się, że ten sprzęt jest dedykowany do bardziej wąskiego grona odbiorców niż na pierwszy rzut oka się wydaje, żeby nie napisać o niewypale. Osobiście mając 1k zł bardziej bym się zastanowił nad Garminem lub smartfonem.