Autor Wątek: [Czołówki] Black Diamond Spot  (Przeczytany 24016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chudzini

Odp: [Czołówki] Black Diamond Spot
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 14, 2014, 22:05:25 »
Również zakupiłem Spota 3. Jeśli chodzi o wykonanie to w porównaniu z zoomem (niech ręce upierdoli złodziejowi )- czajna plastik ;) faktycznie wydaje się taka delikatna.
Zakupiłem ją za 119zł w planetoutdoor ponieważ kompletuję praktycznie wszystko od nowa.
Wstępnie mogę powiedzieć że świeci ładnie, mocno :) miga pięknie i żarzy na czerwono dwoma oczkami krwiście. Bardzo fany bajer to ściemnianie i rozjaśnianie wszystkich możliwych kombinacji diód jednym przyciskiem. Po prostu trzymasz a to się ściemnia i rozjaśnia. Aaaaa no i lock jest po przytrzymaniu 6s przycisku więc w plecaku nie włączy się. Jak by ktoś chciał jakieś foto jak świeci na ścianie to pisać - foto pstryknę.

Testować dopiero będę we wrześniu na przejściu kotliny.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 14, 2014, 22:05:25 »

Offline semow

« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 18, 2014, 07:12:35 »
lock jest po przytrzymaniu 6s przycisku
Kurcze, to może muszę doczytać instrukcję do mojego Spota, bo też mam jakąś "kłódeczkę" narysowaną a już mi się parę razy w plecaku włączył :/

Offline Warzyn

« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 05, 2014, 10:17:37 »
I jak po czasie użytkowania?
"U nas 20 stopni mrozu to nie zima, 100 km to nie odległość, a wódka to nie alkohol" K. K. Sowa

Mieczem domu broń, głupotę kijem lecz

« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 07, 2016, 20:43:04 »
Używał ktoś z Was może nowego SPOTa (tego co ma 200 lm) i może podzielić się opinią? Szukam jakiejś małej czołówki do biegania i chodzenia w góry. Interesuje mnie zwłaszcza jak działa na akumulatorkach i czy wraz z czasem świecenia jest odczuwalny jakiś spadek mocy. W podobnej kategorii cenowej biorę jeszcze pod uwagę (głównie ze względu na stabilizację, bo boję się tego spadku mocy) Petzla Tactikka + NE (to chyba taka Tikka+ tylko z wymiennym paskiem) i Tikke XP (raczej skłaniam się ku Tactikka, bo to tylko 10lm mniej, a różnica w cenie ok 50zł). Choć biorąc pod uwagę fakt, że każda z tych trzech modeli jest na AAA i że będę musiał dokupić jeszcze ładowarkę i akumulatorki to zastanawiam się czy nie szarpnąć się na Tikke R+ lub tę nową wersję Reactic bo może sama latarka plus minus 100 zł więcej, ale odpada koszt ładowarki i akusów, bo można ją naładować zwykłą ładowarką do telefonu (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę). Więc suma summarum cenowo wychodzi prawie to samo.

Offline misiak76

« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 08, 2016, 13:14:02 »
Napisz ile będziesz jej używał. Ogólnie reactic jest ok. Świetnie leży na głowie test jej masz na forum i plusy wraz z minusami.
Kupno ładowarki i akusów to też koszt znaczny. Ja teraz już tylko używam lampek na aku 18650 tylko do biegania jeszcze nic ciekawego nie widziałem na te aku ale tego odkąd lekarz mi poraz kolejny zakazał (bieganie) to nie poszukuję.

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka

« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 08, 2016, 14:39:33 »
. Ja teraz już tylko używam lampek na aku 18650 tylko do biegania jeszcze nic ciekawego nie widziałem na te aku
http://flashlight.nitecore.com/product/hc30
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Offline Shwarc

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 08, 2016, 18:53:22 »
Nie wiem jak ta Nitecore, ale te konstrukcje moim zdaniem średnio nadają się do biegania gdyż są zbyt ciężkie. W turystyce super, ale marsz to nie tak energiczne ruchy co w biegu, mnie by to denerwowało z lekka. Wydaje mi się, że do biegania (1/2h) lepiej sprawdziła by się mała latareczka na 3xAAA, te 80/100lm by wystarczyło.

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 08, 2016, 18:53:22 »

« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 08, 2016, 19:15:42 »
Mam, biegam, polecam. Z baterią 18650 panasa waży zaledwie 130g. 100lm to dla mnie za mało do biegania.
Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 08, 2016, 20:40:10 »
No właśnie o wagę pod kątem biegania tutaj chodzi, bo do chodzenia w góry 18650 jest zdecydowanie najlepsze. Bieganie zajmuje mi faktycznie max 1-2 godziny, w górach przydałby się dłuższy czas świecenia, no ale trudno, najwyżej można nieco obniżyć moc, choć obie czołówki powinny nawet na max przez 3 godziny dawać radę

Dylemat wiec dotyczy raczej
BD Spot (3AAA, 88gram, 200 lumenów) vs Petzl Reactic (akus, 112gram, stabilizowane 140lm w trybie Constant Lighting)

Tylko chciałem wiedzieć, bo pewnie dużo osób używało spota (choćby starszej wersji), czy to jest faktycznie zadeklarowana ilość lumenów, czy te 200 lumenów to tylko przez 30 minut, potem już 140, a po godzinie już 70 :) Jest na forum kilka testów, dużo pozytywnych opinii, ale nikt się nie wypowiada jak to świeci, kiedy akumulatorki nie są w pełni naładowane :)

Offline semow

« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:41:37 »
Nie wiem jak ta Nitecore, ale te konstrukcje moim zdaniem średnio nadają się do biegania gdyż są zbyt ciężkie. W turystyce super, ale marsz to nie tak energiczne ruchy co w biegu, mnie by to denerwowało z lekka. Wydaje mi się, że do biegania (1/2h) lepiej sprawdziła by się mała latareczka na 3xAAA, te 80/100lm by wystarczyło.
Nitecore mimo wagi jest całkiem stabilny ze względu na trzy paski - i nie trzeba ich mocno zaciskać, nie uwierają.

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Offline Shwarc

« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:56:40 »
Mam przecież podobną lampkę i też 3 paski, wiem ile one dają ale mimo wszystko lampka lata bardziej niż odchudzona plastik zabawka na 3AAA. Mnie by to wkurzało w trakcie biegu bynajmniej.

Przemo, zalukaj na stronę Dominika, pewnie już testował, albo zna odpowiedź. Taki spadek jasności, to chyba efekt braku stabilizacji, a jeśli stabilizacja jest, to świecić na aku będzie równo, aż do czasu padnięcia aku tzn. poniżej napięcia zaprogramowanego (najczęściej 3,6V dla 3AAA).

Czy jest faktycznie 200lm? O panie, bez pomiaru prądu, znajomości diody lub przyrządu nikt ci na to nie odpowie, a na oko to ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 08:09:44 wysłana przez Shwarc »