Autor Wątek: Rowerem dookola jeziora Garda Wlochy  (Przeczytany 11349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marchewka40

Rowerem dookola jeziora Garda Wlochy
« dnia: Marzec 10, 2013, 15:56:16 »
Jakiś czas temu zachciało mi się objechać dokoła Gardę we Wloszech. Około 110 km, dokładnie nie wiem, gdyż nie miałam licznika kilometrów. Wielkie, wspaniałe, czyste, spektakularne jezioro, w większości górskie. Jako że nie byłam pewna swoich mozliwości, nie wzięłam pieniędzy, aby w chwili kryzysu nie wrócić statkiem do punktu wyjścia :D Z plecakiem wypełnionym butelkami wody ruszylam z miejscowości Garda o 8 rano. Powoli podziwiajac widoki, nie śpiesząc się, zajeżdżając tu i tam do malowniczych miasteczek, po 9 godzinach na starym ogryzku udało mi się dotrzeć do punktu wyjścia. Szczerze powiem, że ostatnie kilometry były kryzysowe, prawie bez wody, w majowym upale, zmęczona i z bolącym tyłkiem prosiłam aby już dotrzeć do celu ::)
Ogołem piękna trasa, a jedynym mankamentem są liczne tunele, nie zawsze dobrze oswietlone, z jeszcze liczniejszymi i przegłośnymi hordami motocyklistow, oraz ogołem bardzo duży ruch samochodowy.
Po wszystkim udało mi się zarazić braciszka entuzjazmem i wraz z nim objechaliśmy ponownie bestyjkę Gardę, jednak już na porzadnych , wypożyczonych rowerach szosowych (30 euro za dzien).
Cały region Gardy jest doskonałym polem treningowym i rekraacyjnym. Kilometry tras panoramicznych, dla zapaleńców mozliwość wjazdu na Monte Baldo, raj dla cyklistów szosowych.
Marzenie, jeszcze kiedyś się tam wybiorę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 16:29:43 wysłana przez ina »

forum.outdoor.org.pl

Rowerem dookola jeziora Garda Wlochy
« dnia: Marzec 10, 2013, 15:56:16 »

Offline ina

Odp: Rowerem dookola jeziora Garda Wlochy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2013, 16:30:28 »
Wspaniałe miejsce. Ale mogłabyś choć zdjęcia podpisać, bo cały opis mocno lakoniczny... :)
Mam małe cycki, ale duże jaja.

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy cię zabraknie.

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Marchewka40

« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2013, 16:44:37 »
Zdjecia podpisuje sie przed wyslaniem?, nie widze opcji edytuj, jesli gapa ze mnike to sorki
Co do okrazenia  Gardy, nie ma tam wiekszych problemow orientacji w teranie, konsultacja mapy przed, a nastepnie jezioro jest wyznacznikiem, niewidoczne moze przez 20 km calej trasy

Offline ina

« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2013, 16:46:46 »
Możesz zrobić cyferka. podpis, to dodamy :)

Pomoc dla Rodziny Dybla

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2013, 17:10:54 »
Genialnie! w czerwcu wybieram się do Limone ze swoją wybranką na tygodniowe wakacje. Planowałem właśnie trochę pojeździć i pochodzić  po okolicach, więc trafiłaś idealnie;) podasz kilka podpowiedzi co warto odwiedzić? Gdzie wypożyczyć rowery?

Offline Marchewka40

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2013, 17:46:00 »
My wypozyczalismy rowery w Costermano w tym punkcie:
 Bike Store Costermano S.N.C. Di Peretti Giuliano & C. Noleggio Vendita Biciclette
6/A, Viale Della Repubblica - 37010 Costermano (VR)
tel: 045 6201250
Jednak to po drugiej stronie jeziora od Limone, chociaz polecam jako ze wybrzeze od Bardolino do Riva del Garda, a nastepnie Limone del Garda jakies 65 km jest najbardziej panoramiczne i tunele sa w miare dobrze oswietlone.Nastepnie mozecie wjechac kolejka w Malcesine na Monte Baldo, tudziez wejsc, a warto przy dobrej pogodzie widoki ladne. Pozostaje cala reszta urokliwych sredniowiecznych miasteczek do odwiedzenia; Malcesine ze swoim romantycznym zameczkiem w ktorym zatrzymywal sie Goethe, Bardolino , Sirmione z ruinami term Catullo. Jesli nurkujecie moge podac namiary na doswiadczonego instruktora. W okolicach Peschiera del Garda jest mase parkow rozrywki Jak Gardaland, See World, w okolicach Pastrengo i to polecam szcegolnie jest safari park, miejsce gdzie z samochodu ogladamy zwierzaki, ptrzynajmniej kilka lat wstecz nie bylo klatek. Jezioro to teren obfitujacy w dziesiatki atrakcji turystycznych , dla mnie troche zbyt duze zageszczenie turystow. Jesli interesuje Cie Monte Baldo na nogach spojrz na relacje Pauliny i moja w dziale Alpy, choc jest wiele mozliwosci zdobycia grzbietu
Ps. W Limone sa przepiekne ogrody cytrynowe!

Offline Marchewka40

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2013, 17:56:35 »
Zapomnialam , takiego typu rower mielismy do dyspozycji, byly nowiusienkie, super:

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2013, 17:56:35 »

Offline ina

« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2013, 18:33:05 »
Ja to mogę podać namiar na śmietnik za którym się świetnie śpi nad Gardą właśnie ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline Marchewka40

« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 10, 2013, 18:39:01 »
Teoretycznie nie wolno, ale wiem ze mlodzi ludzie biwakuje w Baia delle  Sirene za miejscowoscia Garda, znasz moze? Zreszta moim zdaniem mozna spac na wiekszosci plazy poza miasteczkami, ale to juz nie na moje kosci ;D

Offline ina

« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2013, 19:08:48 »
A to że nie wolno to wiem i dlatego na plaży nie spaliśmy tylko za sklepem pod śmietnikiem, o tam za winklem po lewo ;D

A to Garda w innych okolicznościach pogody ;)

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2013, 19:22:45 »
Ina, nie widzę byście spali ;D

Marchewa - super! Podoba mi się ten kop do działania w postaci pustej kieszeni ;D ;D
Też bym nawet znając siebię mogła tak zrobić,
a potem w razie co - znów znając siebię - zaklęłabym się na śmierć.
I nie zmienia to faktu, że musiałabym dojechać więc lepsze to od wszelkiej innej motywacji ;D

Offline ina

« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2013, 19:26:00 »
Też biegam bez pieniędzy, żeby nie móc busem wrócić :D
Iwka, kiedy jedziemy nad Gardę? Pojeździmy, połazimy, poopalamy się, a tata niech się dzieckiem zajmie ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

Offline iwonapro

« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 10, 2013, 19:30:25 »
o jenyyyyyyyyyyyyyy ina
o jeny
no to jeszcze teraz
albo od października
bo upałów nie zniese

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 10, 2013, 19:30:36 »
Dzięki wielkie za podpowiedzi, na pewno skorzystamy;) ja mam to "nieszczęście", że wygrałem tygodniowy pobyt w hotelu, więc tym razem chyba sobie odpuścimy nocleg przy śmietniku;)

Offline iwonapro

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2013, 19:32:13 »
No nie bądź leszcz! ;D ;D

forum.outdoor.org.pl

« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 10, 2013, 19:32:13 »

Offline ina

« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2013, 08:54:29 »
Przemek, oddaj nam ten hotel, a sam zasmakuj przygody ;D

Pomoc dla Rodziny Dybla

« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2013, 11:02:44 »
No nie bądź leszcz! ;D ;D
jak Garda to nie leszcz tylko okoń, albo jaka inna ukleja;] ina hotel przecie nie mój, więc nie mam jak oddać;] w ramach zasmakowania przygody kimne się na balkonie, a obok postawię kosz na śmieci i dwie buteleczki z wodą ognistą;]

Offline Marchewka40

« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2013, 19:01:15 »
Tak, ceny sa mankamentem Gardy, gdzie sie nie ruszysz pieniazki wyplywaja w niekontrolowany sposob
Safari Park o ktorym wspominalam np. tylko 20 eurykow na osobe:) Jesli sie zdecydujecie tow powszedni dzien tygodniai  rano gdy nie ma jeszce tlumow . No i koniecznie do Werony sie wybierzcie, Julie za cycka zlapac!

Offline ina

« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2013, 00:05:58 »
No i koniecznie do Werony sie wybierzcie, Julie za cycka zlapac!

Stamtąd to pamiętam tłum, grafiti na ścianach do wejścia pod balkon i mam stamtąd pamiątkę w postaci dżinsów, bo moje mi się rozpadły wtedy :D

Pomoc dla Rodziny Dybla