Autor Wątek: [UK] North Downs Way - wschodnia część  (Przeczytany 1621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cygnus

• Cygnus

[UK] North Downs Way - wschodnia część
« dnia: Luty 28, 2013, 17:27:09 »

Anglia, Kent, Wiosna 2012

Tutaj szlaki piesze obfitują wręcz w płoty, które pokonuje się po drabinkach czy też stopniach,  pełno jest różnego rodzaju bram i furtek dlatego znalezienie dobrej trasy off roadowej , poza specjalnie wyznaczonymi miejscami na rowery górskie, nie jest takie proste. Mocno ucieszyłem się kiedy znalazłem opis trasy North Downs Way ( jeden z ważniejszych szlaków  pieszych w UK ) wariantem rowerowym i natychmiast powstał pomysł przejechania.
Od planu do czynu nie pozostało długo i wybrałem się ze znajomymi na przejażdzkę.  Ruszyliśmy z Dover szybko zostawiając zabudowania za sobą.

Miło jedzie się oznaczonym szlakiem gdzie można skupić się na radości z jazdy a problemy nawigacji są minimalizowane. Tabliczki wskazują nam drogę,
a gdzie tabliczek brak wspomagamy się GPS'em.

Nie na darmo hrabstwo Kent jest nazywane ogrodem Anglii.

Cykam zdjęcie i gonię kolegów którzy napierają do przodu.

Niebieski dywan kwiatowy.

Droga prowadzi do przodu aż po horyzont.

Przecięcie pola było wariantem dla pieszych, ale niezbyt chciało nam sie nadrabiać kilka km wokół. Poza tym ścieżka wyglądała zachęcająco.

Taki widok po zimie to coś co bardzo cieszy oczy.

Na koniec wjechaliśmy w większe pagórki, a może po prostu szlak pieszy prowadził tak samo jak wersja rowerowa...
W każdym razie cieszymy się ze zjazdów, a podjazdy pozwalają zapomnieć o padającym deszczu i chłodzie.

Chyba stuknęło nam 100 km tego dnia. Pogoda dopisała tylko do 14:00, ale deszcz nie był w stanie popsuć nam humorów.
Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy pociągiem do miasta.

pozdrawiam
Cygnus

forum.outdoor.org.pl

[UK] North Downs Way - wschodnia część
« dnia: Luty 28, 2013, 17:27:09 »