Autor Wątek: Do Modlina i z powrotem (dużo fot)  (Przeczytany 4505 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian

Do Modlina i z powrotem (dużo fot)
« dnia: Listopad 15, 2012, 10:58:35 »
Jakoś w październiku, korzystając z niskiego stanu wody i ciepłych weekendów wybraliśmy się z fundacją "Ja, Wisła" na dwudniowy rejs płaskodenną krypą "Basonia" do Modlina i z powrotem. Na ostatnim zdjęciu ładnie widać cień piaszczystej mielizny.

Leniwie mijaliśmy stada rybitw, kaczek i kormoranów... a i zaskroniec jakiś się trafił.

I tak sobie dociągnęliśmy aż do spichrza zbożowego w Modlinie.
Na środkowej fotce próbowałem kombinować z połówkowym filtrem neutralnym szarym, ale efekt uzyskałem inny od oczekiwanego O_o

W Modlinie zatrzymaliśmy się na zakupy, a nocleg spędziliśmy w namiotach na piaszczystej wiślanej wysepce.

Niestety fotek z noclegu nie mam, gdyż moją uwagę skutecznie zajął sum z rusztu i piwo.

Kolejnego dnia ruszyliśmy w drogę powrotną. Czasami zawijaliśmy w odnogi, przybijaliśmy do brzegu lub odsłoniętej przez niską wodę wysepki. Na kilku znaleźliśmy dziko rosnące pomidorki...

... w jednej z odnóg znaleźliśmy niemal kompletny, naturalny szałas utworzony przez ogórecznik...

... w jeszcze innej, odciętej przez niski stan wód od głównego nurtu,  krystalicznie czystą zatoczkę. Widoczne gdzieniegdzie niecki w dnie i temperatura wody (niższa, niż w głównym korycie) sugerowała obecność źródeł.

Po południu wiatr ucichł i przez jakiś czas woda wyglądała jak rozlana rtęć.

I wreszcie wieczorem wróciliśmy do Warszawy.

Ot i tyle... "wyprawa" leniwca, ale będąca miłą odmianą od dreptochodu  ;D
Gorącza woda, dobre żęby i miękki papier toaletowy.

forum.outdoor.org.pl

Do Modlina i z powrotem (dużo fot)
« dnia: Listopad 15, 2012, 10:58:35 »

Offline Anita

Odp: Do Modlina i z powrotem (dużo fot)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2012, 17:43:35 »
No super, czyli na lotnisko w Modlinie(bo rozumiem że to ten sam Modlin) można się dostać drogą wodną :D
Nie wiedziałam że na takiej krypie namiot się mieści :)

aaa i ta Warszawa w nocy nie taka straszna;)

Offline iwonapro

• "Jak zjesz wykładowcę to kto da Ci wykształcenie?"

Odp: Do Modlina i z powrotem (dużo fot)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2012, 11:43:56 »
Ładnie